ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
ljubav&novac

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-03-2017, 20:12   #481
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

i evo opet dolazimo do toga da u suštini i ne moramo bezveze da pomeramo planetu i da "štimamo" u aspekt sa nekom drugom planetom ili datumom, kao što sam u drugoj poruci rekla.
dovoljno je znati da Ve u određenom trenutku se vraća na natalnu poziciju i to je već aspekt koji obeležava tu solarnu godinu, zar ne.
a da li je odmah u junu meni nešto bilo ili u februaru/martu ili kad god - nije ni važno. bitno je da se u toku tih godinu dana nešto jeste desilo.
a jeste i drugima, samo možda ne toliko krupno, jer ljudi previše očekuju.
baš sam pisala i na tranz.Ve: poslednji put kad je Ve bila retro u Lavu - to je bilo na mom natalnom i solarnom ACu. sećam se da sam tada pukla 30 evra na crveni karmin, pa onda i na svilenu maramu. to su naizgled "sitnice" na koje se i zaboravi, jer kupujemo garderobu i kad nije Ve na ACu, ali eto jeste simbolika Ve da se licka, a Lava da je skupo i crveno. i ipak mi se jeste nešto "desilo", a ljudi olako govore "ne dešava mi se, ne radi" i slično, jer ne uočavaju na prvi pogled.
Submit to Digg   Venerin povratak Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-03-2017, 20:23   #482
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

ali pomeranje venere će definirat točno vrijeme to jest dan događaja, što i jest suština svake predikcije

Old 28-03-2017, 20:34   #483
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

eto, onda i to "radi".
naše upoznavanje se desilo 28. februra, prvu kafu kad je priča krenula popili smo 25. marta.
Ve je bila na 1* možda na 2* Device. to je konjukcija sa solarnim Marsom na 4* Device, a kvadrat sa natalnim Sa na 5* Strelca.
nisu aspekti baš u dan, ali to je otprilike to. napisala sam na prošloj strani.
pa pisano je i na temi potomstva čini mi se kako i zbog čega se desi da recimo progresije "kasne" čak godinu dana.
kreni samo od toga da skoro niko ne zna svoje vreme u minut, pa samim tim ni tačan stepen ACa i to već sve menja. te "prognoze u dan" su po mom mišljenju sulude. a ako neko "vidi u dan" , daj i onda i tačan sat, jer mi nimalo nije isto da li će mi nešto biti rano dok nisam popila kafu i profunkcionisala ili će biti oko podne kad sam orna i naspavana!

Old 28-03-2017, 20:58   #484
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

e to!
znači radi!
jeeee!!!

čitam temu unazad par godina i ova članica koja je pisala lila bojom, Hekada mislim da se zove je i sama u jednom postu naglasila da želi da tema krene u tom smjeru da si svi računamo i dajemo rezultate. jedino tako ćemo doć do odgovora

Old 28-03-2017, 21:05   #485
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

pa, kao što i rekoh na prošloj strani, nisu egzaktni, ali tu je. a poklopile se i druge metode uz ovo.
i ja sam verovala da "radi" i dok nisam znala za ovo računanje. bitno mi je da je to ta godina. a tačan mesec možda se vidi kad se vratimo unazad kao ja sad.
pošto mi je opet 15. juna 2018. Ve povratak takođe na 0* Lava i ta godina će mi biti važna. ali ne mogu baš sada precizirati koji mesec u njoj. o danu da ni ne pričam.

Old 28-03-2017, 23:26   #486
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Ve povratak u 24.god i 32.god je uticao na moj ljubavni status.Pocetak veze je uvek bio kraj maja do kraja juna.Tranzitna Ve je bila negde uvek pri kraju Raka(gde mi je nat mars) pocetak Lava.
Sledece godine ocekujem Ve povratak.A doo tada sta ce biti,nzm☺

Old 29-03-2017, 10:40   #487
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Ove godine je meni povratak Ve. Jeste da je ostalo još 4 meseca do kraja solara, ali...nikad dosadnija godina. Izuzetno čudno s obzirom na to da mi Ve vlada Ascedentom i svetlima.
Zato u sledećem solaru imam Ve0So0Ma u Biku u 7. polju, ako se tad ne udam, neću nikad
Dakle, 2014 si imala Ve0So0Ma u 7. po ovome je skolski primjer udaje
a ti se udala 2016 jel sta ukazalo u solari na brak?

Old 29-03-2017, 12:27   #488
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

kod mene se povratak Venere (orbis 1*-1.5*) dogodio u solarnim godinama:
- 1998/99 - te godine cak i mars pao na natalnu veneru, dakle sol. ve0ma na nat. ve
- 2006/07
- 2014/15
u prva dva slučaja su u pitanju bile solarne godine u kojima je došlo do raskida (u prvom slučaju gotovo dvogodisnje, u drugom slucaju cetvorogodisnje veze). tokom tih solara veze su se rastakale polako i u drugoj polovini solarne godine je usledio definitivan raskid. ozbiljnije veze su se u prva dva slucaja zasnivale tek na sleddcu jesen, mesec dana nakom stupanja na snagu sledecih solara (septembar 2007, septembar 1999).
u poslednjem slucaju (2014/15) nije bilo ni "v" od veze niti bilo kakvog ljubavnog kontakta uopste.

dakle - kod mene definitivno ne radi.
da li bi se to moglo objasniti time sto nesto sto padne na natalnu veneru istovremeno trpi kvadrat natalnog saturna? ne znam, tek bilo je bitnih veza kada solarni saturn kvadrira solarnu veneru (natalni aspekt), mada ni tu nema pravila.
sa nekakvom osnovanoscu se mozeutvrditi obrazac da je u vreme bitnijih veza solarna venera bila, ili na pocetku znaka raka, ili na pocetku znaka device, odakle sklapa 120/60 sa natalnim ma0ju na vrhu 5-og polja.
tako da se meni solarna venera recimo u vreme pocetka najbitnije veze (jesen 2002.) nasla u znaku device, za koji znamo da nije bas prijatan znak az veneru, pa jos i na vrhu 6. kuce po Placisusu, po equal sistemu u 5. kuci. dakle - nije lako biti pametan u mom slucaju.

sa nesto vecom sigurnoscu se moze racunati na pravi "povratak venere" - dakle kada se umesto čarta solarnog povratka napravi čart venerinog povratka, što se može raditi z svaku godinu, pa odatle citati desavanja, u kojoj je kuci venera, kakvi su aspekti itd. to je po meni u kombinaciji sa solarom malo vise "telling", mada u nekim slucajevima ni tu stvari ne budu bas sasvim jasne.

i dodala bih da se sve moje bitnije veze vide iz progresija ili iz direkcija - jednostavno, u zivotu mi se nista bitno nije desavalo mimo njih, ni na jednom planu.
solar je vredna pomocna tehnika da se vidi gde ce se odredjeni jak tranzitni aspekt odraziti, na primer, i koje su serije otvorene u toj godini, na cemu je naglasak u odredjenoj godini, itd, i tu je solar prilicno nepogresiv. logicno je, recimo, sto mi u vreme zasnivanja najbitnijih veza ili zajednickog zivota solari nisu pevali samo o ljubavi jer se na duze staze ispostavilo da su periodi i za neke druge stvari bili kljucni - bilo za faks, bilo za vazne duze boravke u inostranstvu, itd. ali okosnica predikcije u mom slucaju je uvek progresija i dirkcija.

edit - sad sam procitala opet i videh da u solarnoj 2006/07 se cak ni raskid nije desio. raskid je bio 2006. ali pre pocetka solara.u svakom slicaju, tokom solarne2006/07 nije bilo vaznijih ljubavnih desvanja, upoznala sam buduceg decka ali do veze je doslo tek u narednom solarnom periodu. zapravo su mi ta dva perioda povratka venere bili jedini periodi ljubvnog nezadovoljstva ili +\- praznog hoda u ljubavi od kad znam za sebe pa do 29. godine - prakticno sam uvek bila srecna u ljubavi i u vezama, bas mi se eto samo tokom ta dva solara desilo da se nesto raspada ili da sam u praznom hodu. ne lici bas na blagodet venerinog povratka.

Last edited by Beatrice; 29-03-2017 at 14:08..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules