ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
ljubav&novac

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-10-2010, 18:25   #31
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
Registrovan: Nov 2007
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Kako se to gleda, devojke? Jel kad je ve u solaru u istom znaku kao i u natalu? Meni je sad u istom znaku, ali nije u istoj kući???
Kada u solaru pada u isti znak u kome je bila prilikom rodjenja, a to je otprilike svakih 8 godina.
Submit to Digg   Venerin povratak Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-10-2010, 19:24   #32
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

E QQ... I njemu je sad Ve povratak, pa nešto ne prštimo od ljubavi...

Old 30-10-2010, 20:28   #33
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Gledajte i aspekte solarne Ve, dosta zavisi od toga, nije isto dobra i losa Ve. Tako bar kaze Blaschke.

Old 30-10-2010, 21:25   #34
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Uh, ja ne znam to da gledam, a mrzi me da otvaram novu temu sa solarom...Iako se prošli ispostavio kao tačan

Old 31-10-2010, 10:28   #35
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Venera u prvoj kući

Povratak Venere sa Venerom u prvoj kući nagoveštava period kada ćete morati da savladate neke veoma važne lekcije o tome kako bi trebalo da se odnosite prema svetu. Tokom ovog perioda ćete se usredsrediti na odnose sa drugima, i suočiti se sa izazovima da razvijete svoju veštinu uspostavljanja prave komunikacije, koja podrazumeva uzajamno delovanje. Ljubavna veza vas može navesti na to da sebe sagledate u novom svetlu i dodati nove nijanse vašim životnim pogledima. Ovo je vreme kada učite da u društvu drugih ljudi budete i ostanete ono što jeste i otkrivate kako da održite sopstvenu individualnost, a da u isti mah produbljujete kvalitet i intimnost vaših veza sa drugima.

Venera u drugoj kući

Sa Venerom u drugoj, vi ćete početi intenzivnije da se bavite materijalnom stranom života. Vi ćete uživati u tome da trošite novac na stvari koje cenite i koje zaista odslikavaju vaš ukus. To je vreme kada ćete verovatno otkriti da je lakše zaraditi više novca, jer se čini da vam dolazi lakše nego obično. Ali ste takodje skloni tome da budete samopopustljivi i ekstravagantniji nego što je to za vas uobičajeno, tako da ćete verovatno mnogo više trošiti. Pravi je čas da uspostavite ravnotežu, i da u isto vreme budete i velikodušni prema sebi i da pružite sebi ono što vam je potrebno.

Venera u trećoj kući

Kada je Venera u trećoj kući, vi ćete uživati u razgovorima, druženju, čitanju i učenju, pa lako možete steći nove prijatelje ili ljubavnike posredstvom večernjih časova ili nekih drugih obrazovnih aktivnosti! Vi ćete osećati potrebu za tim da sa drugima delite vaše ideje, tako da će vas u ovom periodu privlačiti živahni, komunikativni ljudi. Ovo je prilično nemiran period, ispunjen brojnim društvenim aktivnostima. U vama se budi snažna želja za tim da komunicirate sa vašim voljenim, i možete se zateći u situaciji da održavate odnos putem ljubavnih pisama i telefonskih poziva!

Venera u četvrtoj kući

Ovo je verovatno period zatišja, kada uživate da ste kod kuće sa vašom porodicom i drugima, u čijem se društvu osećate prijatno. Vi osećate potrebu da se zaista zbližite sa ljudima, tako da se postojeći odnosi sada mogu produbiti i postati intimniji. Odnosi vrlo lako mogu da uzburkaju vaše uspomene iz prošlosti, čineći ovo vreme naročito povoljnim za terapiju.

Venera u petoj kući

Ovo je period kada ćete biti skloni tome da se zaljubljujete u ljubav i kada ćete čeznuti za tim da sretnete nekog posebnog. Želećete da uživate svim čulima i osećati veliko zadovoljstvo u umetničkim i kulturnim aktivnostima, naročito ako budete mogli da ih delite sa voljenim. Verovatno ćete upoznati nove prijatelje i ljubavnike, kroz zabavu ili bavljenje nekim oblicima kreativnih igara i sporta. Pravi je trenutak da sebi priuštite dobar provod, da se zabavite, igrate i da, jednom rečju uživate u životu.

Venera u šestoj kući

Sa Venerom u šestoj kući, vaš društveni život će se verovatno vrteti oko vašeg posla. Vi uživate u radu sa ljudima i možete se čak zaljubiti u saradnika. Na poslu prijateljstva prosto cvetaju, a celokupna atmosfera u okviru vaše poslovne saradnje i druženja na poslu odiše zadovoljstvom.
U ovom periodu takodje uživate u tome da vodite računa i o sebi i o drugima. Ovo je period kada će vam održavanje zdravih navika u pogledu ishrane i vežbanja izgledati više kao zadovoljstvo, nego kao dužnost. Fizička strana ljubavi, takodje, postaje daleko važnija i to ima veoma blagotvoran i isceljujući učinak na vaš odnos prema sopstvenom telu.

http://carobnjak.net

Old 31-10-2010, 10:28   #36
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Venera u sedmoj kući

Kada s Venera nalayi u sedmoj kući, odnosi postaju izuzetno naglašeni, kao i neophodnost da se duboko preispita njihova problematika. Ako niste u bliskom odnosu, onda u ovom periodu postajete svesniji vaše potrebe da volite i da budete voljeni. Ako ste već u bliskoj vezi sa nekim, sada ćete postati svesni načina na koji taj odnos ne ispunjava vaša očekivanja. Ovo je period kada težite ka tome da ostvarite savršen odnos, pa vam se ništa manje od toga neće činiti dovoljno dobrim. Možete raskinuti odnos koji više ne ispunjava vaše potrebe i započeti novi. U ovom trenutku, tražite sreću kroz druge ljude i želite da se osećate savršeno usklađenim sa osobom koju volite.

Venera u osmoj kući

Povratak sa Venerom u osmoj kući nagoveštava period kada želite da se potpuno preobrazite kroz ljubav. Želite takvu vezu koja vas vodi do pravih dubina vašeg sopstva i omogućava da povežete dušu sa nekim drugim. Ljubav može biti veoma bolna u ovom trenutku, pa bi se čak moglo desiti da postanete opsednuti nekim ko ni ne naslućuje vaša osećanja. Pa čak i ako ovo bude jedno traumatično iskustvo, intenzitet vaše ljubavi će doprineti tome da se osećate više živim. Seksualna želja i strast su vam sada veoma važni i tragaćete za tim u vašim odnosima. Sada vas neće zadovoljiti neobavezan i površan odnos, nego ćete želeti da ljubav dovedete do krajnjih granica.

Venera u devetoj kući

Ovo je period nestrpljive potrage za nekim izvan vašeg kruga kulture. Vi tragate za ljudima koji mogu da vam pomognu da bolje razumete svet i da ga sagledate iz novog ugla. Privlače vas ljudi koji se u velikoj meri razlikuju od vas, koji možda potiču iz drugačije kulture ili socijalne grupe. U ovom periodu ćete uživati u učenju, i verovatno ćete tim putem upoznati nove ljude. Ili biste mogli da se zaljubite u učitelja, posebno nekog iz druge zemlje!
Za vreme ovog povratka, vi ćete tragati za ljudima sa kojima ćete moći kontaktirati na intelektualnom nivou, a ne na nivou fizičke intime, i osećati veću potrebu za prostorom i slobodom nego inače.

Venera u desetoj kući

Sa Venerom u desetoj kući, odnose prožimaju pitanja oko vaše karijere i onoga što ste želeli da postignete u životu. Skloni ste tome da negujete odnose sa pravim ljudima da biste mogli da napredujete u vašem poslu, i privlače vas oni koji su uspešni i koji mogu da vam pomognu. Posao vam ide od ruke, tako da zaista možete da ostvarite nešto čemu ste dugo težili i stremili. Uspeh će vam sada doneti ličnu sreću i pomoći da zacelite bilo kakve povrede vašeg samopoštovanja. Vi ćete učiti da više volite sebe kroz vaša dostignuća.

Venera u jedanaestoj kući

Kada je Venera u jedanaestoj kući, prijateljstva su vam od vrhunske važnosti za vas i zaista ćete uživati da budete sa grupama ljudi. Možete se pridružiti grupama koje se zalažu i bore za ostvarenje nekih plemenitih ciljeva ili onim koje se bave samounapređivanjem, jer ćete želeti da budete sa vašim istomišljenicima, ljudima koji dele vaše aspiracije. Upravo kroz grupne aktivnosti stvarate prijatelje i srećete potencijalne ljubavnike, jer će, u ovom periodu, zajednički ideali biti temelj svakog novog odnosa.

Venera u dvanaestoj kući

Povratak sa Venerom u dvanaestoj kući će verovatno biti period kada ste povučeniji nego inače i nastojite da u daleko većoj meri uspostavljate kontakte sa nekakvim imaginarnim, a ne pravim ljudima. Vi možete sanjati savršenog ljubavnika i otkriti da je teško pristati na bilo šta manje od toga, ili se možete osećati srećnijim u vašem svetu snova. Ovo je period u kojem vam pričinjava zadovoljstvo to da pomažete drugima, jer vam nesebična potreba da služite ljudima donosi veliku satisfakciju. Možete se naći u situaciji koja od vas zahteva da načinite žrtvu za vaše voljene, što će vam takodje, doneti unutrašnji mir, jer će vam u ovom periodu, sreća drugih ljudi značiti više od sopstvene.

http://carobnjak.net

donalea, hvala na objašnjenju
pa evo sad feedback:

imala sam Venerin povratak u solarnoj 1999/2000, i bila je u 7. polju (pa potpisujem ovo što piše za venerin povratak kad se nađe u 7. polju, skroz istina), ALI uglavnom je bila aspektovana kvadratima- pamtim 2000. kao vrlo razočaravajuću godinu kad mi se nakon dugo vremena jedan lik mnogo svidio, a vukao me za nos ustavri. srećom pa sam brzo to shvatila i nestala.

idući je bio u solarnoj 2007/2008, isto bila u 7. polju- taman početkom svoje solarne godine započela sam vezu s jednim likom u kojeg sam se mnogo zaljubila, volim ga i danas jednakim intenzitetom i još smo zajedno. venera je tad radila 2 trigona (s jupiterom i s neptunom) i jednu opoziciju (s Plutonom).

slijedeći me čeka u solarnoj 2015/2016, bit će u 8. polju (sve me sad strah šta to znači ), radit će konjunkciju s marsom, trigon s uranom, trigon s ASC i quincunx s kironom. šta god to značilo...... al ne zvuči loše?

momcima se gleda Marsov povratak za ljubavne veze ili isto Venerin?

Last edited by Vojvotkinja; 31-10-2010 at 15:47..

Old 31-10-2010, 13:41   #37
makilli
Druid

makilli's Avatar

makilli je offline
makilli je na dobrom putu
Standardno

Meni je u sledecem solaru Ve opet u ribama i to na 27*... a natalno na 13*... to je to? U drugoj kuci, jer ce mi se sve kuce preklopiti...

Izvinte sad videh... 2014 ce biti opet na 13*... pre toga 2006..., a tada nista bas nista... 2005-2008 se nisam niti zaljubila, niti mi se iko svidjao...

Last edited by makilli; 31-10-2010 at 14:05..

Old 31-10-2010, 15:02   #38
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Cure, ako sam dobro skapirala meni je to ove solarne godine, tj.pocelo je od jula.... Orbis 2*. Mada, u opozicji sa neptunom i hironom Vladar sedme i pete solarne su u konjukciji, pa mi i to lici na ljubav, hm?

natal + solar http://i27.tinypic.com/9jej9u.gif

:)
Old 31-10-2010, 15:25   #39
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno :)

Eto i aj da kažem, kako pratimo događaje u našem životu preko Venerinog povratka, da li kod Vas to može da se aktivira ili ne, zavisi od toga koliko u Vašoj karti ima Venera udela, tj. koliko je bitna za Vaš natalni horoskop.
Recimo, Venera koja je Vladar horskopa, koja se nalazi na Asc ili Dsc, Sunce u Venerinom znaku, Venera u jakom aspektu sa Valdarom horskopa, Mesec u Venerinom znaku, Venera koja je u svom znaku ili u egzaltaciji u nečijem horskopu, podznak u u Venerinom znaku, sve te indikacije daju aktivaciju prelaska Venere tokom njenog osmogodišnjeg puta kroz našu Natalnu kartu!
Nadam se da sam bila jasna da sve to uključije aktivaciju i ispunjenje njene simbolike. Recimo kod osobe sa Asc u Vagi, Suncem u Ovnu i Mesecom u Raku, treba ptatiti Venerin povratak, Marsov povratak i Tercijalnu progresiju i Lunar, jer one pokazuju mnastupajuće promene u životu i stanja Ega, Novih ljubavi i osećanja i zaljubljenosti kod sobe sa ovako postavljenim planetama.

Kako pratiti Venerin povratak?
Venera svakih osa godina se vraća na približno isti stepen svake godine kad i Sunce, znači svakih osam godina Venera i Sunce se vrate zajedno u isto vreme kao i u Natalnoj Karti rođenja neke osobe. Po tome ptarimo osmogodišnji put neke Venere kroz natalnu kartu koja ima 360 stepeni.
Venera simbolizuje ljubav, novac flert, hedonizme i uživanje, takod a možemo prateći nju videti naša raspoloženja želja da se nađe patner, da nam se desi ljubav i brak, a i zavisno u kom se delu karte nalazi da li ona nama dolazi ili je mi nalazimo i negujemo, volimo ili patimo za njom!
Praćenej Venerinog povratka, kroz našu kartu iziskuje računjanje kroz stepene, ejr nisam našla program koji ovo radi, kao i za solarnu kartu, ovo slično nešto kao Primarna progresija, elem u suštini Venera za mesec dana pređe 3 stepena i 45 minuta, manje više u oscilaciji sa +/- 5 minuta po mesecu.
Primer: Ako se Vaša Venera nalazi na 15 stepenu Vage, onda je ona od dana Vašeg Venerinog povratka reći za mesc dana 3 stepena i 45 minuta, pa pomerite za toliko stepeni Veneru na 18 stepeni i 45 minuta, onda idućo mesec opet za 3 stepeni i 45 minuta to vam je onda 22 stepen i 30 minuta... i dalje tako...
Za godinu dana Venera pređe 45 stepeni Vašeg natalnog horoskopa, nadam se da sam bila jasna što se tiče račinice, ovo je šturo ali dooljno jer orbisi uvek malo osciliraju pri predikciji.
Kroz praćenje ovih pomeranja Venere možete da pratite događaje i dešavanje u svom životu, kad će te upoznali nekog, kako će se to završiti, da li je ta osoba dobra za Vas, najavljuje neka bitnija dešavanja, zavisno od znaka u kom se nalazi i kroz koji prolazi tokom ovim 8 godina.
Meni je ove godine Venerin povratak, pa sam se pozabavila njenim praćenjem, i pravo da Vam kažem, radi kao sat Probajte da pratite njeno kretnje ovakvim brojanjem stepena! Jako je zanimljivo! Naravno svako ima različitu kartu, meni je aktivirala se jer imam Ve na Asc i još neke signifikatore koji podržavaju priču, ali mora da postoji priča i u progresiji, solarnom i ostalim načinima predikcije na natalnu kartu!!!
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-10-2010, 17:25   #40
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dancho VIdi Poruku

Meni je ove godine Venerin povratak, pa sam se pozabavila njenim praćenjem, i pravo da Vam kažem, radi kao sat
Zato te nema nidje, aaaa zaljubishka se u Mishka

Old 31-10-2010, 17:53   #41
Zizue
Obično gatalo

Zizue's Avatar

Zizue je offline
Zizue je na dobrom putu
Standardno

Ja taj povratak nemam.
Vrtela sam solar od 2007 do 2023 i nema brate.
Ima u nekoj godini između, ali orb 7° , a to se ne računa.
Izem ti horoskop.

Old 31-10-2010, 18:47   #42
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Joj ovo je uber točno!

Ja sam 2006/2007 imala VE na 19*, a inače mi je na 18*...bila je u prvoj solarnoj u konj sa SO i MA (vladar 7. solarne)...u 3 mj. 2007 preko neta sam stupila u kontakt u dečka u kojeg sam nakon toga godinu dana bila zaljubljena..a on bio u vezi...prohodali smo u 3 mj 2008...i jako sam ga voljela...i s njim je bilo prvo sex. iskustvo...

Slijedeći povratak je 2014/2015..pa javim

Old 31-10-2010, 19:41   #43
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zizue VIdi Poruku
Ja taj povratak nemam.
Vrtela sam solar od 2007 do 2023 i nema brate.
Ima u nekoj godini između, ali orb 7° , a to se ne računa.
Izem ti horoskop.
koliko sam shvatila odavdje i iz gugla , bitno je da bude Venera u istom znaku u solaru kao i u natalu, ako imaju svi od nas svakih cca 8g, imaš sigurno i ti

Old 31-10-2010, 20:40   #44
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Pa i ja nemam Ve povratak ukoliko se gleda orbis, jer mi je u solaru na 5.stepenu blizanca, a u natalu na 21. stepenu blizanca...A So je inače na istom stepenu kao i u natalu, to je valjda to?
Zbunjena sam skroz

Old 31-10-2010, 20:43   #45
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Ma morate imati povratak jer se to desava svima svakih osam godina . Pogledajte godine djeljive sa 8, znaci 8, 16, 24.... to bi trebale biti godine sa Venerinim povratkom
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules