ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 05-05-2017, 01:04   #526
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Registrovan: Apr 2017
turquoise je na dobrom putu
Standardno

Ako natal podržava priču nije mnogo važan momenat, nije presudan. Bitnije je izbeći loše ako tako nešto postoji. Za dokumenta i bilo šta pisano što se šalje naravno izbegavati retro Merkur, postoje izuzeci ali uopšteno je ovako.

Elekciona karta se gleda sama za sebe ali je bitno da je slična natalu, da ističe stvari koje su od značaja za taj događaj i one koje su natalno dobre. Odnos natala i elekcije odnosno tranzita ovde nije toliko bitan.
Submit to Digg   Trenutna situacija na nebu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-05-2017, 01:13   #527
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

pa ja se godinama bavim ovakvim stvarima, to jeste moja natalna priča. uvezane su mi kuće 1-5-7-10 i ta simbolika (i dobra i loša) me uporedo prati.
hvala ti.

Old 29-05-2017, 17:35   #528
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

presek stanja na nebu: Planetarna dešavanja (od 29. maja do 5. juna) – “Dani visokog napona” >> Astro portal

Old 14-03-2018, 18:57   #529
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ovaj masakr u Ruzveltovoj, ajde da vidimo šta, kako, zašto.
Jupiter je u Škorpiji, retrogradan. povratak u bivšu firmu sa oružjem i fantomkom. dispozitor je Mars u Strelcu. zdrav razum Strelca je zakazao očigledno, a obarač (Mars) je povučen. Merkur u Ovnu 120 Mars daje brz prst na obaraču, vatreno oružje koje rešeta. jeste da je širok orbis možda za Me 120 Ma, ali na sve to još Ma 120 Uran. ali ovo rešetanje jeste iznenada uranovski, ali nije u afektu. a afekat mi je tipičan za Ma/Ur kombinaciju. zbunjena sam.
jel moguće da je sve pod trigonima? nigde kvadrata teških planeta za ovu nesreću.
Pluton 90 Uran mi miriše kao aspekt iz koga bi se izlegao ovaj scenario, ali opet širok orbis.
Ve/Me 90 Sa - možda. Me 90 Sa -mržnja neka koja se potiskivala, nezadovoljstvo, bes koji je dugo ključao duboko u psihi. ali opet širok mi orbis.

Old 14-03-2018, 19:51   #530
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Dispozitor i Jupitera i Merkura i Venere jeste Mars koji je pravio 120 sa Uranom, i to egzaktno.
Isti taj Mars pravi 90 na Sunca(autoritet). Mo90Ur.
Jupiter po pravilu daje neko oslobođenje i često se vezuje za smrt, a Jupiter i Mars su u recepciji. Sve se vrti oko toga. So120Ju.
Mislim da je presudio kvadrat Marsa i Sunca. Pritom je osa čvorova u Lav/Vodolija kombinaciji, a dispozitor Lava je Sunce90Mars čiji je dispozitor Jupiter(oslobađanje duše) jer se on često vezuje za smrt.

Edit: da dodam, verovatno su tranzitne planete, ove koje si spomenula, pravile teške(ili bilo kakve) aspekte na lične planete onih koji su učestvovali u incidentu.

Old 14-03-2018, 20:00   #531
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

da, jedino što mi pije vodu je Ma 120 Ur.
i naravno Jupiter.

za So 90 Ma opet ima dosta orbisa.

ma joj

Edit: da. videh tvoj edit, pa da i ja dodam.
momak ubica ima 30 godina. da li je pri samom kraju Sa povratka ili je povratak upravo potpuno završen.
kraj jedne etape u razvoju ličnosti, kulminacija.
i odlazak zauvek.
novi etapa njegovog života odigrava se negde tamo u beskraju izvan nas.

Last edited by rijanon; 14-03-2018 at 20:12..

Old 14-08-2018, 18:35   #532
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

gledam program kulturnih manifestacija za leto u gradu i nigde na listi nema promocije časopisa za koji pišem, a dogovorili smo se sa gradom i ministarstvom kulture za avgust.
zovem urednika da pitam šta se događa, kaže ne razume što nema kad je dogovoreno sve.
na kraju je ispalo da im se omakla greška u sastavljanju najave, zaboravili da napišu.
biće promocija 27.avgusta.
retro Merkurije

Old 23-08-2018, 13:52   #533
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

da li smeju da se stavljaju astrološki tekstovi ovde?
mislim da sme, ako su potpisani.
ako ne sme, onda sorry.. neka neko obriše.

elem, tekst je astrologa Jovane Milekić, pisala nedavno na svojoj stranici.
super me podsetilo, jer sam zaboravila elongaciju.

" Venera je 17. i 18.08. iz znaka Vage bila u elongaciji sa Suncem iz Lava. Sta to znaci? Venera je dosegla najvecu udaljenost u odnosu na Sunce, cak 47” stepeni! Ovakav polozaj Venere nam ukazuje da ona od 19.08. lagano usporava svoj hod i priprema se za fazu retrogradnosti. Ovakav polozaj Venere je veoma bitan pokazatelj desavanja na emotivnom i finansijskom planu u narednom periodu. To je polozaj koji ukazuje na pun potencijal koji ovih dana mozemo dosegnuti u okviru aktuelnih partnerskih odnosa i finansijskih planova. Sve sto smo u prethodnih nekoliko meseci gradili na emotivnom i finansijskom planu, sada doseze svoj zenit, a mi smo u fazi procene istog i donosenja odluka. Od Januara je Venera u fazi konstantnog ubrzanja svog kretanja, pa svi odnosi emotivni ili poslovni koji su tada intenzivno krenuli, sada imaju svoj momenat kulminacije i razresenja. Vreme je da se podvuce crta i sazna istina, a mi konacno spoznamo svoje mesto u necijem zivotu i planovima. Ovih dana Merkur iz Lava i Venera iz Vage imaju aspekt sekstila, sto ce olaksati razgovore na ovu temu.
Mars je retrogradan u trenutku Venerine elongacije, sto ukazuje na mogucnost obnove odnosa sa partnerima iz proslosti. Venera retrogradno krece u Septembru, taman kada se Mars vrati u direktan hod. Sta nam to govori?
Jesen pred nama ce biti veoma burna! Bice protkana brojnim obnovana veza ali i razjasnjenjima nedefinisanih odnosa, koji vec sada pocinju da dobijaju svoj epilog.
Do Januara 2019. je na snazi period velikog ciscenja. Sta opstane, ili se obnovi, ima svu podrsku neba za trajanje! Sa SRECOM!❤️

Vas Astrolog,
Jovana Milekic ❤️ "
Advertisement

Old 28-08-2018, 23:49   #534
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

U prvom trenutku sam bila užasnuta što je opet retro Venera posle retro Marsa ali sam shvatila da je prošli put bila retro kada sam potpisala ugovor za ovaj posao gde sad radim i na kome sam očajna, pa ponovni retro hod može da završi tu avanturu Još mi je tad retro Venera bila u 6. polju u znaku Ovna, sve je govorilo da je to loš posao

re :
Old 05-09-2018, 13:39   #535
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile re :

Možda nekome bude interesantno za čitanje

Tranzitni Merkur kroz znak Device

Zamišljati je sve, znati je ništa – Kartanje sa Sudbinom

Tranztna Venera u Škorpionu ♀♏

Till Death Do Us Part ~ obsession or eternity? – Kartanje sa Sudbinom

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 06-09-2018, 13:35   #536
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

evo još nečeg poprilično interesantnog
piše Aleksandra Sanja Perić:

"Sve planete u traznitima su važne, ali je najbitniji njihov prelaz preko uglova. Tradicionalno uvek se gledaju 1, 4, 7, 10 kuća od Sunčevog znaka, ali za tranzit Marsa ja rado uzimam uglove od Mesečevog znaka.

Pa tako svi sa Mesecom u Biku, Lavu, Škorpionu i Vodoliji će zahvaljujući Marsu u Vodoliji koji je tu od maja pa sve do sredine novembra, napraviti bar jednu veću promenu, doneti jednu bar veću odluku ili staviti tačku na jednu bar veliku stvar. To su ti životni preokreti kada i sami sebe umemo da iznenadimo, ali i da se u ovakvim tranzitima precenimo pa i potrošimo preko mere, do iznemoglosti i padanja na nos, rušenja granica ali i uspostavljanja potpuno novih koncepata kojima ćemo na dalje težiti. Ljudi koji imaju Mesec u ova 4 gore navedena znaka, njima ovaj Mars ide preko uglova (gledajući od Meseca). Za Mesec u Vodoliji Mars je u 1. kući - tera na kretanje, akciju, obraća se pažnja na fizički izgled, kondiciju i formu, sklonost povredama, donese malo drčniji stav i spremno ulaženje u konflikte ako do njih dodje. Okruživanje prijateljima, sa nekima konflikt, sa nekima uzbudjenje. Mesec u Biku - njima je ovaj Mars sve vreme u 10. kući ciljeva, karijere, realizacija i tu remeti očekivane redoslede, može doneti preokrete (otkaze, promene posla, iznenadne gubitke i dobtike, ali i potpuno hrabre nove ideje koje vode još većoj samostalnosti) i sl. Mesec u Škorpionu, njima ovaj Mars petlja po 4. kući - porodica, kuća, stambeno pitanje, selidbe, deca, odnosi u familiji, sve tu zuji kao u košnici, reda i mira nema, ali ako nisu svadje onda se gradi, zida ili se živi kao na kampovanju. Sportski duh pomaže uvek Marsu kada je u 4. kući da se stvari ne dožive previše lično, traumatično (to je ono čuveno otkopavanje ratnih sekira i diranje starih rana). Mesec u Lavu - njima je na vrhu sedme i najbolje je ako ste ga iskoristili za mega aktivan javni život, koji je važna prekretnica i donosi novi sled dogadjaja iz čiste spontanosti kome se niste mogli unapred nadati. U odnosima malo zatezanje odnosa, provokacije tu i tamo, kao jedno rivalstvo medju partnerima ko ima veću slobodnu volju, ko je više svoj, jer svaka tolerancija (sasvim poželjna inače u odnosima) sada može ličiti ovim ljudima na poraz, povlačenje, znak slabosti te se niko ovde lako ne predaje.

Mars na uglovima je inače tradicionalno dobar i za začeća za one koji su u tome - da znaju.

Do 11. septembra Mars je privremeno u Jarcu, a onda od 11. sept. ponovo u Vodoliji sve do 16. novembra."

evo iz mog iskustva mogu reći da ovo ima smisla.
meni je Mesec u Devici. tranzitni Mars kada je bio u Strelcu negde 2016. bio mi je značajan emotivno, a Strelac je 4. znak od Device, dakle Mars je išao kroz 4. kuću. takođe Mars u Ribama pamtim kao lep period, a Ribe su za Devicu 7. kuća.
jedino ne znam za vreme Marsa u Blizancima, toga ne mogu da se setim kada je bilo, a Blizanci dođu 10. kuća brojeći od Device.
tako da, pogledajte. možda uočite nešto.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules