ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Ah ta ljubav...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-10-2018, 16:24   #1171
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

naravno da nikad nije identična!
ali ova retro Ve će nekima dati priliku da stvari sada urade drugačije nego što su tada.
ako su tada neke priče bile isuviše ovakve ili onakve - sada imamo priliku da im damo drugi epilog. to i jeste smisao: priča je ista ili slična sa ponavljajućom Venerom, ali kraj joj može biti drugačiji. a poenta svake priče i jeste na kraju.
bilo je i tada odgovornosti i tražila se zrelost. o, da, i to kakva! jer Saturn je bio u Vagi, a znamo koliko je jak tu.
samo nije isto raditi neke stvari sa 25 godina i sa 33 godine.
sada se dobija prilika za onu narodnu: da mi je ova pamet, a one godine.
pa srećno svima sa tom prilikom.
Advertisement

Old 12-10-2018, 16:30   #1172
DajanaF
Početnik

DajanaF je offline
Registrovan: Oct 2018
DajanaF je na dobrom putu
Standardno

Potpuno se slažem, samo što ova Venera nije kraj jer kraja nema. Kad god bude u nekoj poziciji na nebu aktiviraće nešto dokle god smo živi a prolazak kroz to zavisi od doba života i naših iskustava.
Submit to Digg   Tranziti VENERE Reply With Quote

Old 12-10-2018, 16:45   #1173
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

jasno, nije bukvalan kraj života nego može da bude kraj / rasplet (tog) poglavlja. jednog od beskrajno mnogo njih.
a kad se ono rasplete, što kaže Gaga Nikolić, idemo dalje.

. ..
Old 12-10-2018, 18:43   #1174
janja
Obično gatalo

janja is online now
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno . ..

Quote:
Originally Posted by DajanaF VIdi Poruku
Retro Venera u Škorpiji nije nikad ista. Zavisi gde joj je otišao dispozitor i kakve ona (a bogami i on) aspekte pravi. 2010 joj je dispozitor mars malo plesao sa njom da bi posle prešao u Srelca a ona bila luda od strasti (škorpija) sa sve pozitivnom konotacijom (strelac). Ove godine je divlja (mars u vodoliji) ona bi da ruši sve okove koji je stežu, da bude svoja i uživa u životu. Ali dispozitori tog marsa (nastavak priče) su Saturn u Jarcu i Uran u Biku. Sve si to lutko lepo smislila ali ipak ćeš morati da budeš odgovorna ovaj put da ne bi trajno poremetila svoj mir zbog malo strasti. I proći će bez fatalnosti jer ipak pravi sekstil sa Saturnom. Što bi se reklo, dozvaće se pameti. Ali bitno je shvatiti šta koči u životu, a to će ona dati, i na tome raditi postupno a ne stihijski. U suštini tranzit je dobar za one osvešćene, iskoristite ga.
Ako se ovaj tekst odnosi na mene, Nije lose znam ja da sve kod mene Mora doci na svoje samo sto je sve nekako usporeno, a ja opet puna Zara I nestrpljiva. Al godine cine svoje pa tako I ja vezbam svoje strpljenje.

Old 12-10-2018, 19:56   #1175
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Meni je natalna Ve u skorpiji pa mi je ovaj period (sto se tice ljubavi) bas lep ��

Old 12-10-2018, 20:02   #1176
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Ja sam se primila na ove aplikacije na mobilnom JOOM , AliExpress i ostalo, oljustih karticu. )) I znam da nije ok sada da se petljam sa tim, ali bas mi prija za sada. Dok ne stigne sve to pa se iznerviram. ))))))
Bas lep opis tranzita, Ve u sko vezuje se za nakit, umetnine i ostalo sa opisom sko, odnosno sverca, sto je tudje, nasledjeno, na kredit, oteto???? )) sa ovim Me mozda prvo nekom rekom putuje i opis bankarskih kartica, transakcija....posredovanjem... pa onda preko dispozitora Me egzaltiran internet, avion... Drugi dispozitor ukazuje na ekonomiju obima i niske cene...(Jarac)... e sad', Ve je retro, moze znaciti i to cekanje na robu... mozda je roba i ostecena.... kontrola tranzita....inspekcija...zabrane u saobracaju na kartici su mi se vec desile ))... Jos samo da sve ne zavrsi u kanalizaciji, kanti....)) show

Last edited by Natasarijana; 12-10-2018 at 21:27..

Old 12-10-2018, 21:35   #1177
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by DajanaF VIdi Poruku
Retro Venera u Škorpiji nije nikad ista. Zavisi gde joj je otišao dispozitor i kakve ona (a bogami i on) aspekte pravi. 2010 joj je dispozitor mars malo plesao sa njom da bi posle prešao u Srelca a ona bila luda od strasti (škorpija) sa sve pozitivnom konotacijom (strelac). Ove godine je divlja (mars u vodoliji) ona bi da ruši sve okove koji je stežu, da bude svoja i uživa u životu. Ali dispozitori tog marsa (nastavak priče) su Saturn u Jarcu i Uran u Biku. Sve si to lutko lepo smislila ali ipak ćeš morati da budeš odgovorna ovaj put da ne bi trajno poremetila svoj mir zbog malo strasti. I proći će bez fatalnosti jer ipak pravi sekstil sa Saturnom. Što bi se reklo, dozvaće se pameti. Ali bitno je shvatiti šta koči u životu, a to će ona dati, i na tome raditi postupno a ne stihijski. U suštini tranzit je dobar za one osvešćene, iskoristite ga.
Da, upravo tako. 2010 su Mars i Venera saradjivali. A sada su u "sukobu". Ipak Mars u Vodoliji voli slobodu a Venera u Skorpiji ljubomorna,pokusava da kontrolise situaciju.
Sto se mene tice ja imam neku slicnu situaciju iz 2010.god.Samo su drugi akteri. Tada sam podlegla strastima. Ovog puta pokusavam da budem prizemna i celoj prici dodam malo razuma. Razumljivo je u ovim godina .
Nadam se da ce ova prica dobiti svoj epilog do kraja godine.

Old 12-10-2018, 21:56   #1178
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Venera je retro do 15 novembra a u skorpiji je do 7 januara

Old 12-10-2018, 22:19   #1179
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

to je to wanja.
slična situacija, ali se drugačije u istoj ponašamo.
to i jeste smisao "vraćanja unazad" : šansa nam je data da budemo pametniji ovaj put.
zato je period Rx planeta tako važan. naročito ovih koje nisu toliko često retro kao Merkur.
imamo drugu šansu. sada su se ostale planete malo drugačije konstelisale baš zato da bismo na drugi način prišli stvarima nego tada.
ko je pametan, tj. ko je sazreo da se drugačije postavi i ne ponavlja grešku (ako je tada grešio), prilika je za popravak. ili ako ne možemo ispraviti, onda kao Tiga - tačno znamo kakvim pričama zatvoriti vrata i šta više nećemo u životu.

zato sam rekla, vratite se u karte iz 2010. ko smo tada bili, sada vrlo miriše na sve to, pa gledajmo da bolje prođemo. ova pamet, a situacija iz onih godina - ako to nije blagoslov onda ne znam šta je.

meni je recimo pogodovala tadašnja situacija iz 2010. RxVe i Ma su bili jedno vreme u aspektu konjukcije, Sa bio u egzaltaciji u Vagi.
sad se opet RxVe i Ma vide kroz aspekt, Sa je u sedištu.
toliko podudarnosti je u vazduhu.
kod mene i natalno Ve i Ma u aspektu i opet mi i ova situacija pogoduje.
kakav god aspekt Ve i Ma da naprave na mene "radi" jer ga "nosim" stalno.
i zato sve što mi je tad zasejano, sad će da se požnje polako.

Old 13-10-2018, 23:20   #1180
Jazzy
Švrća

Jazzy je offline
Registrovan: Oct 2012
Jazzy je na dobrom putu
Standardno

Odlicno se sjecam tog perioda 2010. Konacno sam prekinula emotivnu agoniju koja je trajala 5 ipo godina. Ja natalno imam Ve180Pl, tako da je sav taj odnos bio slika tog aspekta. Mislim imam i Ve0Ma, ali izgleda da su prosle godine i sve manje igram svoju Ve, jer me bukvalno nikakav kontakt Ve i Ma ne dira (a trebalo bi?).

Godinu dana nismo pricali, pa sam onda ja inicirala da se ponovo vidimo, da ne bude bas ono kao da smo zavrsili kao potpuni stranci (naivna!), pa smo se jos dvije godine usput sretali, i onda konacno prije 5 godina definitivno zavrsili. Mislim ono po milioniti put smo se posvadjali zbog neke gluposti, i vise se nikad nismo nazvali ili vidjeli. Jer u takvim situacijama se odlazi bez rijeci, i nema vise bilo kakvog kontakta, ako zelimo da se izlijecimo. S obzirom da nisam imala nikoga vrijednog price u svom tom vremenu od tada, svjesno/nesvjesno mi se i dalje mota po glavi.

Kada je bio rMa, ocekivala sam da cu ga sresti. Znam da je pitao za mene, onako usput. Dovoljno da me poremeti u ono vrijeme eklipsi. Negdje sam procitala o ovoj rVe, da ako se vracamo nekome stavimo na vagu, koliko je bilo srecnih trenutaka, a koliko je bilo patnje, i onda da rasudimo da li je vrijedno. Bingo! Ali da je test jos jedan da li cu izdrzati da ne pokleknem, vjerovatno jeste. "Vidio sam da je ljubav kratka, a glad vjecna"

Old 14-10-2018, 09:18   #1181
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

@Rijanon
Hvala ti na ovako lepoj analizi moje karte. U pravu si, dosta se borim sa depresijom već godinama. Kod mene je to i genetski i stečeno i naučila sam da potražim pomoć kad god osetim da nisam dobro. Više ne shvatam te stvari dramatično kao ranije pa mi je lakše i da se izborim sa tim. Samo sam tu sklonost ka melanholičinom stanju duše uvek prepisivala Sa90Mo a ne naglašenom 8. Polju.
Da budem iskrena, uopšte ne znam kako da tumačim to svoje 8. polje. Nisam opsednuta seksom i kontrolom drugih ljudi kao Škorpije. So mi je u Biku i prilično sam stabilna osoba koja ne menja svoje životne principe lako.
Ne bih tu ReVe iz 2010. uporedila sa ovom danas. U tom periodu sam bila jako nesigurna, zakopavala sam svoja osećanja i zato sam ulazila u odnose u kojima nisam htela da budem i tako samu sebe povredila. Odavno je to za mene završena priča. Volela bih da sam ostala u kontaktu sa tim prvim dečkom i osećam da mi duguje izvinjenje ali on to ne želi tako da ne razmišljam o tome. Ponekad ga tražim na fb čisto da vidim šta radi u životu ali ne želim kontakt.

Ova retro Ve u Škorpiji mi je dala nadu da ću naći nov posao jer sam za vreme one u Ovnu potpisala ugovor sa kompanijom gde sad radim i nesrećna sam na tom poslu sve vreme. Samo želim da se to okonča i da dobijem drugu priliku. Već sam pisala da sam za vreme ReVe došla u Englesku ali nisam mogla da biram tranzite.

Upečatljiva stvar koja mi se desila pre nedelju dana je da me je jedan čovek pratio kolima dok sam išla kući peške. Bilo je kasno i on je baš zvučao kao manijak, to je valjda taj talog seksualno isfrustrirane Ve u znaku koji joj ne prija.
Takođe, mojoj sestri su ukrali nov mobilni i ona se nada da će uspeti da ga pronađe.

Što se dece tiče, ne planiram još i ne bih volela da ostanem trudna u skorijem periodu. Ali sad posto to smpominjes, obraticu paznju na kontracepciju

Last edited by TigaBg; 14-10-2018 at 15:47.. Reason: Greške
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules