ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Veliki pokretac promena

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-04-2007, 12:27   #16
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

moja mama je mene nosila dok joj je nat Ur bio 180 tr Ur, a rodila me pod istim tranzitom +-2*. to je bila rizična trudnoća (u 39. godini), meni se kod poroda namotala pupčana vrpca oko vrata, pa sam izašla plava , a tjedan dana nakon mog rođenja mama je bila u ozbiljnoj životnoj opasnosti zbog poroda (skoro iskrvarila jer nešto ko posteljicu nisu dobro namjestili).. no sve se završilo dobro

meni tr Ur prošao 120 ASC i veoma blizu MC-a je, život mi se preko noći pomahnitalo ubrzao ->do sad je dosta vremena sve bilo laganini, po-laaaako
za koju godinu će radit 120 nat Ur, ulazi u 10. kuću, sjest će na Me, aktivirat njegov 90 s Ne i kasnije će bit u 120 s Ju i 0 s Ma..
Advertisement

Old 04-04-2007, 12:30   #17
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Meni seta kroz 4 polje,a tu je i egz konjukcija sa s.m.c i nikada toliko stvari i tehnike nismo nakupovali kao u ovom periodu....sve je to uran.

Old 05-04-2007, 10:13   #18
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

u solaru mi je Ur u Ribama, 2 kuca i pravi opoziciju sa MO u 8, kvadrira Ju u 10/11, Pluton takodjer kvadrira u 11, ali mi zato pravi sekstil sa ASC i trigon sa MC jem. Dalje, mislim da mi kvadrira i natalni Ne u 11 kuci, a i da je u sekstilu sa Mo u natalu (12 kuca) i trigonu sa natalnim Ur(9/10 kuca), ova dva zadnja aspekta pretpostavljam, nisam sigurna.
nemam pojma sta mi to sve donosi. mogu reci kako se osjecam, valjda zbog te opozicije u solaru sa Mo, osjecam da mi treba promjena posla (Mo je u Djevici), gadi mi se rad sa ljudima, a onda drugi dan je sve ok. u sustini, preovladava gadjenje.
e dalje od toga bas i ne vidim u karti, na zalost. vjerovatno promjene i oko para, promjene u odnosu sa prijateljima. neki novi prijatelji ulaze u moj zivot, ili se napokon pojavljuju oni koje volim a ne vidjam ih cesto.
neko vece sam se nakon godinu cula telefonom sa prijateljicom koja je u Americi. i to iznenada, njen otac nazvao i dao joj slusalicu inace se cujemo mailom, ali glas je cudo.
sta jos? promjene izgleda? Ur je ipak dio prve kuce. treba mi jedna zestoka reforma duse, definitivno.
je li Jupiter vise znanje, fakultet i profesori? ako jeste i taj mi se dio zestoko zgadio. pojam akademskog gradjanina je dozivio svoju fazu raspadanja, bar u drustvu u kojem ja zivim.
oprostit cete mi ogorcenost. nisam je izmislila iz dosade.
prvi put mi pada na pamet ideja da zivim vani. ja koja sam uvijek bila protiv odlaska bilo gdje!
e kad vam ovo sve kaze jedan Saturn onda mu je, oprostite, dopizdilo do zla boga.

tako nekako draga. imam planova brdo. neke lagano realiziram, ucim da ne mogu sve dobiti odmah, a ja nekako ako nije odmah, ko da nije nikako. e ne moze. shvatam. sto se tice postdiplomskog nisam razocarana. malo mislim cemu knjizevnost uopste. sta ce ovom svijetu umjetnost ikako. ali to je kad me udari crnjak u glavu, ali se brzo zainatim i kontriram. e hocu, bas iz inata! pitam se da li bi bila dobar menadzer, ali opet znam da ja u sustini svog bica zelim knjizevnost, zelim poducavati, zelim da ljudi slijede neke vedre ili pozitivne primjere, da osjete i znaju da postoje tragedije mnogo vece ili jednake njihovima. knjizevnost je povijest pisana ljudskom dusom. istorija se bavi cinjenicama i redovno kasni stoljece ili dva. sta nas briga za istoriju. svakako cemo biti dio neke godine ili broja. a znamo da smo vise od toga. eto zato biram knjizevnost. ona daje prostora covjeku i njegovoj sudbini. njegovoj kompleksnoj licnosti.
razocarana sam u posao koji radim. hocu reci poslove. ali me valjda i taj kvadrat Ju i Ur natjerao da izbiflam, i to odmah danas, sve sta sam imala na umu. mislila sam cekati sjednicu, ali nemam ja vremena za to. ne bih da mi jos jedan dan prodje u nervi, nema teorije. i tako okrsaj prodje. sefica slagirana ali se vadi, standardno za sefove. ja odbrusim sta imam i idemo dalje. pa neka ona vidi kako ce.
a ja postavljam pitanje vise gdje da odem s ovog radnog mjesta. onda znam da mi je potrebno da nastavim jer znam koje mi mogucnosti otvara i da se trebam koprcati i ne dati na sebe. pa ako je sudjeno da pukne puknut ce, sta sad.
ali sad mi je lakse. samo neka sam rekla sta sam imala. joj prebacite post ako mu nije mjesto ovde, izvinjavam se. mozda je i iskoristiv u neku ruku radi objasnjenja aspekata. valjda ovaj Ur tjera covjeka da odreaguje pa kud puklo!

moze li taj Ur 180 Mo donijeti i emotivnu ili seksualnu vezu sa prijateljem? ono kao MO to ne bi, nesto mu i ne odgovara, ali mu godi ta nonsalantnost Ur. ipak je u solaru taj Ur u sekstilu sa Asc. a opet on pravi i sekstil sa natalnim MO (eto nas u tajnosti, kao ne bi da drugi vide). opet je Ur 120 Ur i Ur 120 JU. lijepo je, neobavezujuce. samo sto sam ja u opoziciji. ali ne tako velikoj. ne znam sta mi je koji vrag. ali mi odgovara. Jarac se otkocio hehehe
da nastavim. ako gledam Ma (muskarce) u ovoj godini, Blizanci, ovaj je Bliz i prof je i pisac (vladar Mo je Me u Lavu u 7, solar) i privlaci me (Ve90Ma) i necu sa njim vezu (Ma90Sa), ali me lijeci, jednostavno mi je tako lijepo da nemam potrebu da trazim vise. i ne mogu da vjerujem samoj sebi. cudom se cudim
e sad ugledah, Mo je vladar 7, Ur 1 (iako se prica ponavlja, Vod je uklijestena u 1) pa je to i privlacno i nije. pa da, Ne mi je sad u 1 pa ni ja vise samu sebe ne prepoznajem.
konacno nesto zakljucih. koja sreca za mene
ovo je buckuris, ne zamjerite.

Last edited by Merkur; 02-06-2007 at 00:13..
Submit to Digg   Tranziti Urana Reply With Quote

Old 17-04-2007, 23:12   #19
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Lepo mene Skorpi naucila i sad ja to primenjujem! Nasla sam ove moje tranzite, ali zbunila me onim: Ocekuj ti svadbu u novembru itd! Kakva svadba, kakvi bakraci, pa ja ni decka nemam!!! Jel to ovaj Ur koji se priblizava DC pravi s... ili ovaj Ju koji tranzitira preko 3 i 4 polja i Pl? Plese, recite nesto, umrecu!!!!

Old 17-04-2007, 23:23   #20
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

cek,cek...nisam rekla svadba,vec sanse,a to moze da znaci i da uplovis u neku vezu,pa da pocnes ti o tome da razmisljas,znaci sve sto je u toj simbolici....

Old 17-04-2007, 23:48   #21
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Aaaaaaaaaha, eeeeeeeeeeeeee to je vec druga stvar!!! Presekla sam se ziva! Nisam tip koji tek tako poklanja zivot nekome, pa rekoh kakav li ce taj da bude kad cu toooooooliko za njim da odlepim!!! Cmokkkkiiiicccc!!!!!

Old 21-05-2007, 00:30   #22
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Moj Uran tranzitira XII kućom, pa mi je tako pre 3 godine doneo jedan krajnje neprijatan dogadjaj - napad manijaka. Možete videti kartu tj. tranzite toga dana u podforumu Vežbaonica..

A Uran u karti mog dragog je prošišao preko Dc-a. Mnogi su nam prognozirali raspad veze...a mi se volimo više nego pre, pa sam zaključila da se to kod njega odrazilo na javni život - tj. posao. Imao je neke pravne zavrzlame koje su kako došle - naglo, tako i rešene - naglo i dobro
Pa me zanima šta još Uran kroz sedmu kuću može doneti a da nije vezano za brak ili ti ljubav

Old 23-05-2007, 12:47   #23
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Moj se Uran opasno zakacio za vrh IC i sad posto moja zelja za promenom mesta boravka datira negde od momenta kada je usao u Ribe, a realno su sanse prilicno male, razmisaljam se da li ce presudni momenat biti kad krene retrogradno pa opet predje preko vrha IV...

Old 23-05-2007, 22:55   #24

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Meni je interesantno postavljen, vladar 5 kuće u 1. trenutno je u KO sa JU u 5. kući u ribama....ima tko kakvu ideju što mi radi?? po meni samo prevrće!!pih

Old 23-05-2007, 23:55   #25
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Schveca je na dobrom putu
Standardno

meni je u IV kuci... a te tranzite ne znam da gledam....

Old 24-05-2007, 01:00   #26
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

shveco, tebi Uran tranzitira sedmom kucom tj znakom Riba....neki iznenadni dogadjai po pitanju 'ljubavnog zhivota' ili 'javnosti'.....iloi mozhda neshto trece, neka kazhu ovi shto mnogo bolje znaju od mene
Advertisement

Old 24-05-2007, 01:04   #27
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Schveca je na dobrom putu
Standardno

yupiiiii yeeeee... e sad.. meni ne gine da se zaljubim(a ja to tako zelim )... rekoste mi da saturn tranzitira(valjda) preko natalnog sunca, pa sad uran preko VII kuce... znachi ljubav na pomolu

Old 24-05-2007, 01:04   #28
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

I meni tranzitira sedmom tj znakom Riba.
Quote:
neki iznenadni dogadjai po pitanju 'ljubavnog zhivota'
Da slazem se, i naravno pozitivni.

Lara

tranzitni Uran na midpontu Sunce-Mesec
Old 24-05-2007, 12:43   #29
lilien
Početnik

lilien's Avatar

lilien je offline
lilien je na dobrom putu
Standardno tranzitni Uran na midpontu Sunce-Mesec

Dragi tranzitni Uran trenutno kvadrira i levo i desno moju natalnu opoziciju Sunca u 12.kuci i Meseca u 6-oj, obe planete veoma blizu ASC-DSC osi; stoga sedi,kvadrira i radi na mom midpointu Sunca i Meseca.

Zanima me odrazava li se sve to na potrese,promene i reorganizaciju mojih licnih, unutrasnjih struktura, ili da li tumba-lumba totalni haos u mom emotivnom zivotu mogu pripisati i tom Uranovom tranzitu? Muskarac sa kojim sam u vezi i ja delimo sinastricku konjukciju Meseca u Strelcu.

Prilazem natal.
Attached Images
File Type: jpg Ljilja.jpg (65.8 KB, 35 views)

tranzit URAN
Old 24-05-2007, 17:39   #30
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Standardno tranzit URAN

idemo redom,
Dorijana - taj Uran je mogao da donese promene u kuci, formi porodice, odnosa u porodici, ne mora nuzno da oznaci selidbu, a takodje je i to opozicija na MC, sto opet moze da ukaze na povezanost sa karijerom, sferom javnog zivota; kada UR krene retro, to moze samo oziveti, ponoviti tu fazu koja je bila, ili pak povecati tu zelju za promenom, ne mora to biti mesto, moze biti i promena unutar kuce/stana, ne znam samo koje jos aspekte gradi sa drugim planetama...

Karmice - rekla bih ja da je tu u pitanju mnogo simpaticnih "momaka", ali da ti nisi ni za kakvo dublje vezivanje, stalno ti se cini da se tu moze nesto promeniti, biti drugacije, ne drzi te mesto nikako; takodje net mnogo aktivniji, cak i u vidu nekog hobija...

Lilien - savet ti je da ne ulazis u sumnjive, nepoznate i rizicne poduhvate, ma koliko ti izgledali primamljivo i sigurno; takodje taj kvadrat ce probuditi u tebi drugacija razmisljanja i osecanja, na veze, odnose muskaraca i zena, mnogo liberalnije...

toliko za pocetak...kuckamo se
jub,jub,jub - vasa sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules