ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Veliki pokretac promena

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-02-2013, 23:09   #2491
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Registrovan: Nov 2010
sunce01 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Pročitaj moj post prije, upravo sam pisala o uran 180 asc ili prema desc.
I kod mene je vladaoc 5 polja, no ne čini mi se da je ikakve veze imao sa time. Prvi prijelaz prema mc-u, ne pamtim nešto dramski, u vezi nisam niti mi se itko svidio.
Ali zato u 180 na asc., sam raskinula mnogo odnosa, velika nervoza koja je trajala sve u obrisu, burne reakcije okoline, reakcije mene prema okolini, brži jezik od mozga, jer dc. su svi oni koji su nasuprot nas i baš je odradilo kroz odnose.
Potraga za slobodom, oslobađanje od emotivne vezanosti, svakojake gluposti su/me gušile/guše, sve neke norme, pravila, diže mi se kosa na glavi, nepravda, muljanja, također. Rekoh: ne mogu da trpim i neću da trpim I osjećam se milijon kila lakša
hvala Carapice, vidjela sam post... ma divota prvo me okinuo Sa na ASC i prelaz preko prvog polja radio 90 na Ve, sad kad je otišao u 2 p sad ce Ur na DC i 90 na Mc poslije i 90 na Ve... pa dokle više...
Submit to Digg   Tranziti Urana Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-02-2013, 00:30   #2492
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by sunce01 VIdi Poruku
hvala Carapice, vidjela sam post... ma divota prvo me okinuo Sa na ASC i prelaz preko prvog polja radio 90 na Ve, sad kad je otišao u 2 p sad ce Ur na DC i 90 na Mc poslije i 90 na Ve... pa dokle više...
Kako ti bilo sa sa 90 ve., meni prešao prvi puta i nije bilo ništa. Možda jer je prvi prijelaz, ne znam.

Pa uran kada bude opozicionirao asc., to biš trebala da osjetiš, tvoj uran je isto u 3 polju, vjerojatno će to paradirati kroz odnose i komunikaciju.
Vjerojatno ćeš i sama željeti neke promjene. Moguće da ćeš u okviru odnosa u kojem se nalaziš, željeti malo više daha, neke stvari će te sputavati pa će se tu stvarati neki sukob pa i unutarnji jer je to 90 prema veneri, koja je u raku, tradicija i ne tradicija

Ma nije uran kao planeta loš, samo je naporan. Barem je meni, jer u isto vrijeme funkcionira sa saturnom., a to su dva različita svijeta, inače vjerujem, da ne bi bilo baš u tolikoj mjeri.
Eto recimo u konjukciji na uran baš mi je bio uzbudljiv

Old 18-02-2013, 00:52   #2493
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

da dodam i svoje iskustvo sa Ur0DC odnosno Ur180Asc-mani je taj tranzit bukvalno dao krila da raskinem dugogodisnju vezu koja me je dugo gusila i smarala,ali sam sve vreme nesto pokusavala da sredim,i kad je Ur seo na DC-bila je cistka po kratkom postupku,bila sam kao pomahnitala da zavrsim sa tim...i iako je Ur u pitanju,uopste nije bilo ishitreno niti sam se kajala...osecala sam se kao da mi je ogroman teret skinut sa ledja

Old 18-02-2013, 01:10   #2494
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Inače kad Ur tranzitira So to će ti se sigurno i vidjeti i osjetiti u životu jer tranzit Ur preko So ne prolazi nevidljivo, jer se tada mijenja i način života i navike...jer osobnost traži više slobode da bude ono što jest - So.... jel to pitaš za sebe ili drugog, htjela sam pogledat kartu, al ovu kartu koju ti imaš u potpisu je druga...

Hvala za odgovor , al ne pitam za sebe vec za decka...
On ima So0Mo u ovnu u 12 kuci (ovan je ukljesten), natalno mu je ok uran, gradi jedino trigon na ovu konjukciju. Nalazi se na kraju 7 polja i retro je...

Sto se tranzitnog Ur tice, mom decku ce ovo biti 2 drugi prelaz preko Mo, a prelazak preko So sledi na leto... Mo vlada 4 a So 5 poljem.
Generalno, on dosta tesko podnosi ovog urana, bas mu drma ovu konjukciju, pri prvom prelazu prosle godine, bio je bas lose sto se tice oscilaija u raspolozenju, nervozi, nesanici i svemu onome sto Ur u 12 polju nosi. S obzirom da je bik na Asc, dosta je naviknut na neki njegov komfort, nije bas voljan da mnogo stvari menja u vezi sebe i uopste, pa ga ovaj uran sad bas davi.
Ja sam pregurala urana u 1 polju i konjukciji sa Mo,tako da mi je apsolutno jasno kroz kakvo psihicko stanje on sad prolazi, ali me zanima sta bi se moglo desiti kad bude prelazio preko So zato sto je to vl 5 polja...

Old 18-02-2013, 14:31   #2495
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Standardno

Quote:
Kako ti bilo sa sa 90 ve., meni prešao prvi puta i nije bilo ništa. Možda jer je prvi prijelaz, ne znam.

Pa uran kada bude opozicionirao asc., to biš trebala da osjetiš, tvoj uran je isto u 3 polju, vjerojatno će to paradirati kroz odnose i komunikaciju.
Vjerojatno ćeš i sama željeti neke promjene. Moguće da ćeš u okviru odnosa u kojem se nalaziš, željeti malo više daha, neke stvari će te sputavati pa će se tu stvarati neki sukob pa i unutarnji jer je to 90 prema veneri, koja je u raku, tradicija i ne tradicija

Ma nije uran kao planeta loš, samo je naporan. Barem je meni, jer u isto vrijeme funkcionira sa saturnom., a to su dva različita svijeta, inače vjerujem, da ne bi bilo baš u tolikoj mjeri.
Eto recimo u konjukciji na uran baš mi je bio uzbudljiv
Kad mi je tr. Sa dosao egzaktno kvadrirao nat. Ve po zadnjem prijelazu doslo je do prekida duze veze na jedno tri tjedna... kasnije vraćanja pa nekog odlazenja povuci potegni...sve što smo planirali smo odgodili... kasnije se opet stabiliziralo.... posebno kad je tr. Sa sjeo na Mo... inače imam natalno Sa 120 Ve... sad sa kreće opet retro pa će mi opet skoro doći do Mo (1*)...

@joj Caramaja problem je taj što će još tr. Ur kretati retro i više puta će bit u konjukciji sa Dc-om nadam se samo da to neće donijet "povuci-potegni" odnos....

Old 18-02-2013, 14:41   #2496
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Evo da dodam i ja za Ur, kako je isao napred nazad tako sam se ja mirila i raskidala sa deckom.... da ne mrsi konce, mrsi.... hvala Bogu sad se malo odmakao od DSC i ne pravi 120 sa Ma...
njegov tranzit kroz 7. polje mislim da moze dovesti nagli ulazak u brak, nagli prekid braka.... a mozda i jedno i drugo....
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-02-2013, 14:52   #2497
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by wesnaw VIdi Poruku
Evo da dodam i ja za Ur, kako je isao napred nazad tako sam se ja mirila i raskidala sa deckom.... da ne mrsi konce, mrsi.... hvala Bogu sad se malo odmakao od DSC i ne pravi 120 sa Ma...
njegov tranzit kroz 7. polje mislim da moze dovesti nagli ulazak u brak, nagli prekid braka.... a mozda i jedno i drugo....
Baš to wesnaw, mislim baš bi mi trebalo pomirenje, pa raskid i tako u krug.... mada, kao što kažeš moguć je i nagli ulazak u brak kao i izlazak... u svakom slučaju bit će napeto...

....
Old 18-02-2013, 15:00   #2498
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Moze li neko da pogleda kod mene, da li ce mi Uran doneti neku nepridvidivu situaciju......

Old 18-02-2013, 17:51   #2499
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

U mom natalu imam bas egzaktan aspekat Ma30Ur30So, i to je ko neki vlakic koji me voza cijeli moj zivot.
Kao osoba sam blesavo impulsivna.....da ne opisujem dalje.
Situacija na nebu koja mi se sprema krajem petoga mjeseca je Uran trigon Mars i opozicija Sunce (i Mjesec, al da ne kompliciam dodatno). Jedina simbolika koja mi pada na pamet je infarkt. Al i kada mi je radio opoziciju na Merkur sam mislila na mozdani pa se nije desio . Btw srce mi je zdravo.A pitam se mogu li biti spontanija i brzopletija nego sto vec jesam? Cini mi se da me ceka neka osobna revolucija al ne znam kakva?
Hajde forumasi pomagajte, u kom smjeru da gledam?

Old 18-02-2013, 19:44   #2500
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Moze li neko da pogleda kod mene, da li ce mi Uran doneti neku nepridvidivu situaciju......
Paaaa, negde u Julu (druga polovina) motace ti se oko DSC, a pri tom i vladar 7. ce praviti zajedno sa tranzitnim Ju 60 na natalnog vladara 7, pa ce i So biti na SMC, Ne u 5. da ti zamagli oci.... pa valjda nesto i bude zanimljivo....

Old 18-02-2013, 21:02   #2501
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
no opet je to neka sila koja te "natjera" (jer radi se o 180) da iznenada uneseš promjenu, bez pretjeranog razmišljanja,
Ur = bum, tras, ... iznenadjenje !
Meni se sve bitno , krupnije u zivotu desava na bum... Jedino sto je upis na fax bio planiran, ali je bilo suprotno od tudjih ocekivanja, morala sam isterati ono sto sam ja htela i grad u koji sam ja htela . Sve drugo se desava bez planiranja.
A nikakvo cudo nije jer ja natalno imam Ur 0 Me, Ur 0 So , Ur 0 MC , Ur 120 Ma , Ur 120 Sa , Ur 120 Dsc tj. 60 Asc .

Tako da uskoro krene serija Ur 180, 0 , mogla bih iznenada da se preselim kod dragog, a kako ce Ur ici napred - nazad , moglo bi se otici i u inostranstvo... Ma sta bude, bice . Treba se opustiti i uzivati...

Old 19-02-2013, 00:30   #2502
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

trUr90Ve, orbis 0*22' - ne osecam nista spektakularno vezano za polja kojim vladaju (sem konstantne nervoze jer se isti priblizava ASC-u)...mozda zato sto natalno nisu u kontaktu

...
Old 19-02-2013, 10:45   #2503
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ...

Quote:
Originally Posted by wesnaw VIdi Poruku
Paaaa, negde u Julu (druga polovina) motace ti se oko DSC, a pri tom i vladar 7. ce praviti zajedno sa tranzitnim Ju 60 na natalnog vladara 7, pa ce i So biti na SMC, Ne u 5. da ti zamagli oci.... pa valjda nesto i bude zanimljivo....

Hvala puno dace Bog da tako bude....

Old 19-02-2013, 10:54   #2504
sunce01
Veštac

sunce01's Avatar

sunce01 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by klaudija VIdi Poruku
trUr90Ve, orbis 0*22' - ne osecam nista spektakularno vezano za polja kojim vladaju (sem konstantne nervoze jer se isti priblizava ASC-u)...mozda zato sto natalno nisu u kontaktu
a pogledaj dispizitora Ve radi ti 150 na Ur daje nervozu.... i takodjer pogledaj dispizitora Ur....

Old 19-02-2013, 15:01   #2505
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
a pogledaj dispizitora Ve radi ti 150 na Ur daje nervozu.... i takodjer pogledaj dispizitora Ur....
u pravu si!
mogu tek da ga zamislim na Asc-u, i 180 na Dsc
bice veselo
inace, period mi je da se aktiviralo sve ono najgore u natalu...pobeci od sebe ne mogu, a rado bih
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules