ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Dusa...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-12-2008, 21:25   #16
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

vojvotkinja,
jeste, u pravu si!
ja sam u astrologiji totalni pocetnik, pa zato pitam...
ali zato ono za krevet i dvoje...ne brini tu sam daleko od pocetnika!
samo sto ovaj moj stalno putuje pa moram da ga navatam!

P.S. ne zvucis drsko, istinu si reklasve je ok, ja cu se malko opustiti i bice sve kako treba!
ove reci bi mnogim devojkama ovde bile od pomoci
Submit to Digg   Tranziti MESECA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-12-2008, 21:53   #17
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mesecarka VIdi Poruku
...tranzitni Mesec preko natalnog Marsa koji je pritom u kvadratu sa natalnim Neptunom.
Recimo da taj Mo pojacava neki uticaj Ma...

Pokusavam da provalim sta je dovelo do jedne situacije, tacnije, kada sam gurnula ruku u kljucalo ulje (omaklo se)

Koji bi aspekt bio tako okrutan?
Za tako nesto mora merkur biti afliktovan uglavnom je mars planeta koja ga afliktuje kvadratom ili opozicijom ponekad i 150 moze tako nesto doneti

Old 24-12-2008, 12:59   #18
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
Registrovan: Jul 2007
lilka je na dobrom putu
Standardno

Mandro ,ali lepo kaze ovaj aspekat...Mesec utice i na opreznost na sve ono sto osecamo,na dnevne situacije...Lepo kaze-Rasejana do bola taj dan

Old 24-12-2008, 22:19   #19
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Neka kaze tacan datum ,i videcemo koji tranziti su delovali a mesec je u krajnjem slucaju mogao aktivirati neki progresivni aspekt,jeste da on utice na nasa osecanja ali ne i na nesrecne dogadjaje,(naravno tu ne racunam eklipsu)

Old 11-01-2009, 21:20   #20
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

evo bas sad gledam tranzit MO ...i bas sam se uverila jos jednom kako je los aspekt MO i SA...tranz. MO je na mom natal. SA danas ,doduse u konjukciji i to na onom losem 18 step....i doneo je da se danas tako posvadjam sa bivsim muzem i to u mojoj kuci... ...i to opet oko gluposti...vrti film unazad naseg pre 4 god. zavrsenog braka i od Kulina Bana nabraja moje greske a naravno njegovih nema...pokusala sam da se oduprem ,da ne udjem u svadju ali covek prosto nece da prihvati da ja ne zelim nista vise s njim,niti da mu se vratim,mene ne zanima sta je bilo pre ...ja sam zavrsila s pricom o nasem braku....i lepo sam ga na kraju isterala ...

tako da je definitivno ovaj aspekat MO 0 SA los jer donosi prekide bilo kakve vrste,prekid komunikacije,veze,braka....meni je bilo sada prekid komunikacije .... a kod mog biveseg momka bio je takav aspekt u lunarnom tog meseca kad je raskinuo sa mnom...ali i u solarnom njegovom,tako da je to potvrdilo

Old 11-01-2009, 21:24   #21
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno

ima li veze Mjesec s prekidom veze....????

Old 11-01-2009, 22:36   #22
lilka
Švrća

lilka's Avatar

lilka je offline
Registrovan: Jul 2007
lilka je na dobrom putu
Standardno

U ovom slucaju joj je samo sledio emocije i doneo taj dan stres...sa raskidom tesko.

Old 07-05-2009, 13:05   #23
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
Registrovan: Mar 2009
aura je na dobrom putu
Standardno

Pre par dana gledala sam tranzite drugarici koja treba da se porodi do kraja maja. Tad sam gledala i tranzite sebi na dan porođaja i još nekim drugaricama. Posmatrala sam samo MO zbog brzine, norm, a i samog karaktera. Zaključak: porođaji (nekih 6 koje sam gledala) obično su se dešavali kada bi MO ušao u 8 ili 12 kuću, i nisu bili problematični ukoliko bi isti pravio lepe aspekte sa vladarima 5, tj. 7 kuće.
Meni je na taj dan bio u 8 i pravio je lep aspekt sa VE.
By the way, drugarica po mom proračunu treba da se porodi 16.maja. Ako "pogodim" o'ma ću se falim!

Old 24-12-2009, 23:17   #24
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

programiranje vasih aktivnosti pod mesecevim svetlom

mesec u ovnu/ispravite se,podignite glavu ,zapocnite kratkorocne projekte, radite bilo sta sto zahteva trenutnu energiju i trunku hrabrosti. cuvajte se provala besa.

mesec u biku/budite prakticni.zapocnite dugorocne projekte, sredite bastu i idite u banku. obratite paznju na svoje telo. usredsredite se na aktivnosti koje zahtevaju strpljenje.

mesec u blizancima/ druzite se.pricajte, pisite dnevnik, citajte. kupite knjige, casopise, pribor za pisanje. izigravajte potrcka, pravite kratke izlete, predomisljajte se.

mesec u raku/ ostanite kod kuce.kuvajte, renovirajte stan pozovite majku telefonom.provedite vreme sa osobama koje volite, kupujte antikvitete, dobro se isplacite,izadjite napolje i posnmatrajte srebrni mesec.

mesec u lavu/ uzivajte u dobrim stvarima.budite romanticni,druzite se, igrajte se sa decom, naucite tango, idite u pozoriste, napravite zurku, razgovarajte sa uvazenim osobama.budite samopouzdani.

mesec u devici/pobrinite se za svakodnevne stvari.ocistite kucu,posetite zubara,idite kod veterinara,sredite svoje datoteke,rascistite one sitne stvari koje inace stalno preskacete.ovo mozda ne zvuci zabavno ali je mesec u devici izuzetno koristan /i tamo je otprilike jedanput u mesec dana.

mesec u vagi/ ugadjajte sebi i drugima.idite na koncert ili muzej,izgladite nesporazum,napravite nesto umetnicko,idite u salon za uljepsavanje,pokazite osobama koje najvise volite koliko brinete o njima.sklopite poslovni ortakluk.vencajte se

mesec u skorpiji/ ocekujte mnogo sastanaka,vodite ljubav posetite svog terapeuta,procitajte krimic,prijavite porez,vratite dugove,osigurajte se,istrazite bilo sta.

mesec u strelcu/ istrazujte.putujte,posecujte kurseve,razgovarajte sa advokatom,pokazite interesovanje za spiritualne ili filozofske probleme,vezbajte,razbijte rutinu.

mesec u jarcu/ ponasajte se kao poslovan covek.napisite kratku biografiju,pripremite ugovor,obavite poslove vezane za korporaciju ili slicnu veliku organizaciju.razgovarajte sa nekim starijim,istrazite proslost.

mesec u vodoliji/ druzite se.povezite se preko interneta, budite dobrovoljac za pravu stvar, izadjite sa prijateljima,pogledajte neki autorski film,posetite planetarium,ucinite nesto neobicno ili avangardno.

mesec u ribama/ opustite se.meditirajte,dremajte,pravite pauze,slusajte muziku,plivajte,analizirajte svoje snove,poverite se nekom ili mu se isplacite na ramenu

da se za sad samo dodam...
Old 24-12-2009, 23:26   #25
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Wink da se za sad samo dodam...

Dobar text ~ sad bi bilo odlično da se malo pozabavimo i njegovim pozicijama po kućama u natalu ~ uz dodatak naravno i ovoga što si ti napisala. Malo da oživimo ovu temu

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 25-12-2009, 15:13   #26
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

evo jos nesto

mesec u vasem suncevom znaku/ sreca se smesi/ vas licni upliv je na visokom nivou.tokom ovih nekoliko dana na povrsinu izlazi vase pravo ja , sto ih cini dobrim periodom za zakazivanje intervjua, sastanaka sa nepoznatima i za bilo sta drugo sto zahteva da budete u najboljoj formi.

mesec u znaku suprotnom od suncevog znaka/ na izmaku ste snage.slusate naloge drugih, a vasi planovi ce se izgledA izjaloviti ili odloziti. ocekujte smetnje i u skladu sa tim planirajte.

mesec u vasem mesecevom znaku/ vase emocije slobodno teku.osecanja vam mogu biti povredjena lakse nego obicno, ali ste istovremeno i prijemciviji za emotivne nijanse i podsvesne motivacije.oslusnite svoju intuiciju.
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-02-2010, 13:27   #27
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

http://img268.imageshack.us/i/prazanhod.pdf/

Mesec po kucama
Old 28-07-2010, 11:51   #28
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno Mesec po kucama

Mesec kao opsti signifikator duše svojim položajem ukazuje na područje emocija, instinkte i žensko načelo u nama. Naravno, u kontekstu konkretnog pitanja, Mesec označava i mnoga druga značenja u skladu sa svojim ženskim načelom i astralnim bićem.

1.kuca- Mesec nam predstavlja emotivne i senzibilne osobe promjenjivog raspoloženja.Čovek reaguje na sredinu,na licu ne moze sakriti emocije , ima dobar nastup prema ljudima. Često udovoljava drugima i zato je nezadovoljan ako izostane zasluženo priznanje.Mladoliko lice,hrani ga bujna mašta, fizički je aktivan ili čak hiperaktivan.

2.kuca- ima razdoblja uspona i padova na financijskom planu, možda je važnije reći da je sposoban uticati na vrednosne sudove drugih ljudi oko sebe. Novac dolazi po ženskoj liniji, ili od žena, ili bavljenjem ženskim poslovima, odnosno kroz rad sa ženama. U odnosu prema vriednostima, osoba je vrlo često ili izrazito škrta , ili rasipna i darežljiva. U lošim aspektima moguće su financijske katastrofe, a isto tako moguće je da osoba značajne vriednosti ostvaruje i trgujući nekretninama.

3.kuca - osoba je vrlo često dramatičnog i retrospektivnog nastupa, duhovno radoznao, zagonetna ličnost. Nemiran je, uviek na putu, gde prima uticaj sredine u kojoj se kreće. Važni su mu potomci koji mu pomažu, menja škole, nekoncentrisan za učenje, uči slušajući druge, dobro pamti i ne podnosi rutinu.

4.kuca - Mesec favorizuje priču vezanu za pojam doma i porodice, tako da ovde srećemo istinske porodicne osobe, osobe odane porodici, korenima i tradiciji iz koje je došao, ali uprkos tome, u imalo izazovnim aspektima, rani odlazak od rodne kuće je česta pojava. Jedan od roditelja (najčešće majka, ali nije pravilo) ostvaruje snažan uticaj na život osobe. Ove osobe su sakupljači uspomena i milih sitnica i u pravilu odane tradiciji. Obzirom na promenjivost Mjeseca i činjenicu da četvrta kuća definise mesto stanovanja, promene prebivališta ovde su česta pojava, pri čemu uvek četvrta kuća pokazuje stanje onog prvog doma iz kojeg smo izašli. U lošim aspektima Meseca, osoba često živi u samoizolaciji ili u nekom svom svetu.

5.kuca- Mesec u petoj kući nastupa teatralno. Osoba oseća potrebu afektiranog delovanja, bilo da naglašava svoje riječi, bilo emocije, odnosno čitav svoj javni nastup. Uprkos toj svojevrsnoj „pozi“. osoba je iskreno romantična, voli decu i sklona je brojnim ljubavnim avanturama. Šarmantna je i kreativna, te ima bujnu maštu. Tokom života ostvaruje dobar bračni odnos i iskreno voli decu, ali preti opasnost da tom ljubavlju uguši njihovu vlastitu osobnost. Osobi je stalo da izgradi karijeru u kojoj će uvek imati zahvalnu publiku, koja se ima diviti njezinoj kreativnoj teatralnosti, lepoti i šarmu. Ponekad nam Mesec u petoj kući ukazuje na zajednički život ljubavnih parova prije braka, ili na romantičnu vezu mladića s udatom, starijom ženom. Takvi specifični pokazatelji uvek zavise od celine karte.

6.kuca - Mesec u šestoj kući uvek pokazuje ono područje života gdje nas čekaju brojne promjene. Kako je ovo kuća posla i zdravlja, prvenstveno promene očekujemo na tim područjima. Kada je o reč o poslu, onda ovde srećemo vredne radnike koji očekuju da i drugi budu poput njih (što naravno nije slučaj). Osoba voli biti na usluzi drugima. Osoba je sklona nervozi i podložna delovanju psihosomatskih bolesti. Majka osobe može biti bolesljiva ili prekritički nastrojena, pa je odnos osobe i majke često težak.

7.kuca - Osobe s Mesecom u sedmoj kući horoskopa često su vrlo popularne u društvu i grade dobre međuljudske odnose. Osoba je vrlo senzitivna i otvorena prema javnosti, prijatelj svakome (možda najmanje sebi). Osoba se teško interpolira s drugim pojedincem, zato ovde nalazimo iznadprosečan broj nevenčanih ili razvedenih. Čest je slučaj i većeg broja brakova. Osoba često na sebe privlači vrlo senzitivnog ili asimetričnog partnera. Mladić ženi stariju partnerku, vrlo verovatno osobu koja ima decu, ili udovicu. U lošim aspektima, žena osobe je često neverna i za neveru se saznaje u javnosti.

8.kuca - Mesec u osmoj kući utiče na duboku intuitivnost osobe koja poradi toga često ima izvan čulne sposobnosti i zanima se za onostrano. No uopsteno, ne bi se moglo reći da je ovo dobar položaj Meseca, naročito ženama. Duša ove osobe je vrlo ranjiva, osobu prožimaju duboke emocije, a svaka emocionalna kolebljivost može im štetiti, bilo kroz zdravstveni, bilo kroz bračni, odnosno seksualni potencijal i integritet. Ponekad u dobrim aspektima, moguće je nasledstvo po ženskoj liniji, a u horoskopima muškaraca položaj Meseca u ovoj kući ukazuje na brojne svađe i izvestan razvod, kao i teško parničenje nakon razvoda oko podele imovine.

9.kuca - Ako osoba ima Mesec u devetoj kući, lako je moguće da je deo njezinih predaka po ženskoj liniji iz inostranstva. Kako je ovo generalno „dobra“ kuća, Mesec ovdje značajno pomaže osobi najčešće kroz majčinu ili neku drugu žensku pomoć. Osoba često postiže uspeh u inostrastvu, ali nostalgično pati za rodnim krajem. Osoba je maštovita, često čitavoga života u potrazi za dubljim smislom.

10.kuca - S Mesecom u desetoj kući, osobu verovatno čeka više karijernih promena tokom života. Takođe, pošto je ovo kuća publike, osoba može postati profesionalno poznata široj javnosti. Osoba se bavi ženskim poslovima ili radi s ženama, a jednako tako moguća je i karijera kroz razna „vodena“ zvanja, poput brodskog transporta, plovidbe, globalne trgovine i sl. Jedan od roditelja (majka) bio je dominantna osoba, a takođe je moguće da je osobi na poslu nadređena žena. Popularnost koju donosi Mesec kod publike, u izazovnim aspektima može dovesti i do skandala ili kompromitacije.

11.kuca - Osoba koja ima Mesec u jedanaestoj kući ima mnogo brojnih prijatelja i često je u velikom društvu, ali malo je pravih prijatelja među njima. Mnogo je ženskih prijatelja, a oba pola lako se upuštaju u „prijateljstva s povlasticama“. Osoba je sklona radikalnom menjaju postavljenih ciljeva. Dobar je saradnik i ima dobre sposobnosti organizacije.

12.kuca- U dvanaestoj kući, Mesec osobu uvlači u dubinu vlastite intime, a osoba je izrazito nesklona snalaženju u nekim nepoznatim situacijama. Osoba traži vreme za sebe i potpuni mir gdje će napuniti svoje emotivne resurse. Osoba voli izolovane poslove, biblioteke, laboratorije, sanatorije, voli svet svoje mašte. Osoba je sklona skrivanju svoje emotivne ličnosti, a isto tako i tajnim ljubavnim vezama. Čest je slučaj nejasnog podrijetla majke ili neharmoničnog odnosa s majkom koja je u najpotrebnijih godinama ranog odrastanja natusa stajala u pozadini. Osobe koje imaju Mesec u dvanaestoj kući neka se paze lopova.

moja natalna http://a.imageshack.us/img248/2954/natalnakarta.gif

Old 28-07-2010, 11:56   #29
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Progresivni mjesec u kućama:

1. Kuca
Dok Mesec prolazi ascendent,mozda cete osecati potrebu da nacinite neku promenu. To moze biti u vasem izgledu,licnosti,ili u situaciji u vasoj kuci. Mesto Meseca u natalu,objasnice cime je promena motivisana. Osecacete zelju,nestrpljenje i snaznu motivaciju da na neki nacin promenite svoj zivot. Vi usresredjujete svoje svesne misli na sebe i ostali ljudi oko vas mogu se osecati zapostavljeno. Nemate vremena da se posvetite drugima,kao sto to obicno cinite.

2. Kuca
Kada se Mesec krece kroz drugu kucu,bicete okrenuti novcu,dobrima,licnoj slobodi i vasim izvorima prihoda. Mozete osecati finansijske uspone i padove,promene u nacinu na koji gledate vasa dobra ili cak promenite nacin na koji sticete dobra. Vas sistem vrednosti se moze promeniti.

3. Kuca
Ova pozicija cesto donosi prilike za putovanja. Ponovo se javlja osecanje nemira i potrebe za promenom,ali vise na duhovnom,nego na fizickom planu. Ovo je dobar period za ucenje,pogotovo,ako Mesec pravi povoljne aspekte,a ako pravi dobre aspekte sa svojim dispozitorom,onda cete imati visoku mentalnu svest,vise nego obicno i sposobnije cete komunicirati,logicki i intuitivno. U neke aktivnosti mogu biti ukljuceni vasi susedi i rodjaci.

4. Kuca
Ova pozicija cesto ukazuje na vecu povezanost sa kucom ili porodicom i cesto oznacava neke promene vezano za to. Cesto ukazuje i na kupovinu poseda

5. Kuca
Kada je Mesec ovde,osecanja se bude prema deci,ljubavnicima i oni mogu pretrpeti odredjene promene stavova prema njima. Posvecivanje hobiju ili nekom novom nacinu samoiskazivanja. Deca mogu napustati kucu. Menjanje ljubavnika.

6. Kuca
Sa ovim polozajem,promena posla i zdravstvenog stanja je izvesna,ako to i ostali aspekti potvrdjuju,sigurno. Ako ne dodje do promene posla,dolazi do nacina obavljanja posla. Ako niste zaposleni,ovaj polozaj moze doneti zaposlenje,ako jeste,moguc premestaj ili zamena sa nekim od kolega. Sto se zdravlja tice,moguci problemi sa stomakom ili zadrzavanjem vode,povecanje telesne tezine...

7. Kuca
Vise cete obracati paznju na to sta drugi misle o vama i u kakvim ste odnosima sa drugim ljudima. Ukoliko ima izazovnih aspekata,moze doci do konfliktnih situacija. Ovaj period ce se poklapati sa partnerskom aktivnoscu neke vrste,bilo da je u pitanju brak,razvod,posao.

8. Kuca
U ovom slucaju,moze se desiti smrt nekog vama bliskog. Prvi prolazak Meseca kroz ovu kucu je obicno prvi dodir sa smrcu na licnom nivou. Takodje moze doneti i podrsku drugih ljudi. Svesnost sexualnih osecanja i potreba. Mnoge prolazne veze ili cak ostvarivanje jedne duboke licne veze.

9. Kuca
Usresredjenost na teznje i snove,upotpunjavanje obrazovanja,ozakonjivanje veze ili odlazak u inostranstvo. Planiranje buducnosti,sirenje horizonata,ali ako postoje losi aspekti,mogucnost banalizovanja i zamene religije i dogme.

10. Kuca
Kulminacija! Ako se ovaj period iskoristi i ako to potkrepljuje natal i aspekti,moze biti period kada cete najvise postici. To je pravo vreme da odmerite i ispitate vase buduce staze. Ovo je jako dobar period za promene!

11. Kuca
Postajete svesni vase drustvene svesti, Moguce pridruzivanje nekim grupnim aktivnostima. Vise cete biti okrenuti prijateljima,ucestvovati u nekoj dobrotornoj aktivnosti a na nekom drugom nivou mozete se usresrediti na na zaradjivanje novca. Ako je dobro iskoriscen kroz desetu,moze se desiti da se u ovo vreme osecate malo usamljeno,ako ste dok je bio u 10 vise bili okrenuti karijeri. Moze doneti razocarenja.

12. Kuca
Idealan period za kontakt sa podsvescu. Ako u natalu postoji naglasenost izolacije i povlacenja i ako postoje i aspekti za to,vodite racuna da se to u ovom periodu ne desi. Moze biti pomalo zastrasujuce,ali svakako korisno za kontakt sa samim sobom. i samorazvijanje.

Old 28-07-2010, 13:30   #30
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Registrovan: Aug 2009
Katja_MNE je na dobrom putu
Question

Samo da razrijesim nedoumicu:

progresivni mjesec se izracunava, tako sto (npr. na astro.com) podesimo izracunavanje za opciju "Progressed chart"?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules