ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
nastavljamo ovđe :)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-06-2017, 14:12   #4291
Fenix
Početnik

Fenix's Avatar

Fenix je offline
Registrovan: May 2017
Fenix je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by wanja VIdi Poruku
Daa..vratio se on jos u januaru kada mi je Ju i Sa pokrenuo natalnu poziciju razlicitim aspektima Ju Sa Mo.Prosto sam bila zatecena nekim njegovim izjavama.
Ali sada idemo dalje.
U solaru jeste Ju 180 Ur i oba aspektuju natalni mesec.Sada je vec to proslo.Ali bilo je napesto,frustracija posebno prosle godine u ovom periodu kada smo u isto vreme prekinuli.
I onda se na bum opet pojavio pocetkom januara.
Videcemo tu famoznu jesen.
Inace,od kada je Ju u Vagi a Saturn radi opoziciju na moj natalni Jupiter ja sam dekintirala.Ali bice bolje.
Da hoce posle kise uvek dodje duga . gledala sam samo ovaj aspekat kako on deluje
Submit to Digg   Tranziti Jupitera II dio Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-06-2017, 14:52   #4292
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
E sada ocekujem poslednji prelaz septembra meseca.Nadam se da ce uticati opet na neki ljubavni dogadjaj i da mi pas ne potrosi opet aspekt.
Najluđa si

Šalu na stranu - ja nešto ne vjerujem u to da se izvjesna direkcija, progresija, , te solarni ili tranzitni aspekt mogu "potrošiti" na samo i isključivo jednu stvar.
Think about it ... nerijetko je slučaj da kod pojedinca dođe do aktivacije dva ili više polja života istovremeno. Znam dosta primjera opisanog.

Osim toga, da se izvjesna direkcija, progresija ili solarni/tranzitni aspekt mogu "potrošiti", mogli bi i natalni. Što nije slučaj, jer znamo da izvjesni natalna planetarna pozicija ili aspekt redovno djeluje na više razina.

Btw - jesi to ti na avatar pic ?

the natal chart

Old 20-06-2017, 15:09   #4293
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Najluđa si

Šalu na stranu - ja nešto ne vjerujem u to da se izvjesna direkcija, progresija, , te solarni ili tranzitni aspekt mogu "potrošiti" na samo i isključivo jednu stvar.
Think about it ... nerijetko je slučaj da kod pojedinca dođe do aktivacije dva ili više polja života istovremeno. Znam dosta primjera opisanog.

Osim toga, da se izvjesna direkcija, progresija ili solarni/tranzitni aspekt mogu "potrošiti", mogli bi i natalni. Što nije slučaj, jer znamo da izvjesni natalna planetarna pozicija ili aspekt redovno djeluje na više razina.

Btw - jesi to ti na avatar pic ?
Marsh,ja sam sve moje aspekte u natalu dozivdla i "trosila".Lose postavke sunca,meseca,slab Mars,JU U 12
Smrt oba roditelja,lose izbore muskaraca,zivotne yituacije koje ne mozes da poverujes.Da u momentu kada ne radim ja odlazim na luksuzna putovanja.Znaci srecu kada je nisam ocekivala.
Indijski duhovnici kazu da su planetarni principi u nama tj.rastu i razvijaju se i da kada covek zaista sazri on moze da prevazidje svoj horoskop.
Naravno da i ja mislim da se nmg potrositi na jednu sitiacija.Ako se nešto menja ta promena vuče i ostale.Npr.kod mene promena posla je uvek donosila i promene u emocijama i vezama.Vrv.zbog Marsa koji vlada mojim Mc i 5.poljem.

Daa To sam ja.

Last edited by wanja; 20-06-2017 at 17:09..

Old 20-06-2017, 18:39   #4294
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

i ja verujem da se planete i aspekti ne troše, tako da tu je plus od mene za Marsh. dok smo mi živi - živi i naša karta sa svim planetama unutra. kad nema oca - Sunce indirektno živi u našem mužu, a direktno kroz naš ego, dok god je nas.
kad mi dovoljno stasamo - igra Sunca i Meseca prenosi se sa roditeljskog na naš brak. tek te čekaju aspekti Sunca i Meseca Vanječka.
itd.

naravno, kako mi rastemo tako imamo priliku i da nadrastamo naš horoskop. ali bilo da ga mi stavljali u funkciju sebi ili ga samo slepo pratili - on je uz nas - i ne može se bukvalno istrošiti.
ali, da ne idem u off

Old 20-06-2017, 18:42   #4295
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku

Složila bih se, i ja znam nekoliko slučajeva, ali i iz sopstvenog iskustva. Da neki aspekt u natalu koji imam, ako je aktiviran - ispolji se na nekoliko raznih načina. Ništa neobično, po meni bar...

Old 21-06-2017, 01:31   #4296
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Složila bih se, i ja znam nekoliko slučajeva, ali i iz sopstvenog iskustva. Da neki aspekt u natalu koji imam, ako je aktiviran - ispolji se na nekoliko raznih načina. Ništa neobično, po meni bar...
Znam dosta primjera, ono što bi se reklo, laičkih (bez uvida u natal). Osobe u jednom užem vremenskom razdoblju započnu svašta-nešto novo.
Tipa likove koja su u dva mjeseca postali očevi i pokrenuli privatne biznise.

Dva primjera real life manifestacija astroloških predispozicija;

moja mama (kojoj se u godinu-dvije svašta nešto krupno izdešavalo ... diploma, posao, brak, trudnoća, majčinstvo)
U tom razdoblju, svašta nešto joj je bilo aktivirano. I po direkcijama/progresijama, i po profekcijama i po solarima itd.

drugarica (kada joj je progresivni Mo stigao na natalno poziciju, rodila je sina. Dva mjeseca kasnije je ušla u izvjesnu partnersku zajednicu)
U solarnoj godini u kojoj je ostala trudna, također je pokrenula i privatni biznis.

To ti je ono, što bi se reklo "kada krene, krene sve. kada ne ide, ne ide ništa"

Ništa neobično, i ja mislim. Ali eto, da naglasim, da se ljudi beze ne tripuju da će izvjesnu pozitivnu direkciju/progresiju, predispoziciju iz solara ili tranzit beze potrošiti.

the natal chart

Old 21-06-2017, 01:41   #4297
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Standardno

Onda necu da brinem da ce moj pas potrositi moj Ju0Mo.Haha.A bas u to vreme ce da joj bude teranje.

Salu na stranu.Sve je kako si napisala.Tako se i kod mene desava.

Old 21-06-2017, 10:32   #4298
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Ju0Mo nije uvek necija trudnoca. Ja sam ga imala u oktobru a i sad mi je takodje konjukcija sa Mo ali 3*orbis. Sve zavisi kojom kucom Mo vlada..Ako ne vlada kucom vezanom za potomstvo nema trudnoce. Meni vlada 8 kucom(nasledje,tudji novac, alimentacije...)pa mi je mama dobila svoj deo novca koji joj je gazda firme dugovao godinama.Kod mene se to tako odrazilo a i sada sto sam vec pisala o kuci koju sredjujemo da je prodamo,isto sad u ovom periodu a nismo nista na njoj radili 20 godina.

Old 21-06-2017, 16:50   #4299
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Vidis meni se u januaru javio ex da bi u narednom peripodu obnovili kontalt,vezu.I vrv je to nekako uticalo na sirenje mojih emocija.
Izmedju ostalog kada je Ju u retro hohu presao preko mog Mo moja kuca je ostala trudna.Mo je pas u astrologiji.Ju vladar 6 kucni ljubimci.
A kraj maja opet prekid sa ex.

E sada ocekujem poslednji prelaz septembra meseca.Nadam se da ce uticati opet na neki ljubavni dogadjaj i da mi pas ne potrosi opet aspekt.
To je divno, mislim na psa, jer ispunjava simboliku. Mogu da primetim da, iako kažeš da nemaš novca i da si prekinula vezu, deluješ optimistično.
Quote:

Daa To sam ja.
Ličiš malo na moju sestru, koja isto ima Asc u Raku i vladara Mo u Vagi.

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Ju0Mo nije uvek necija trudnoca. Ja sam ga imala u oktobru a i sad mi je takodje konjukcija sa Mo ali 3*orbis. Sve zavisi kojom kucom Mo vlada..Ako ne vlada kucom vezanom za potomstvo nema trudnoce. Meni vlada 8 kucom(nasledje,tudji novac, alimentacije...)pa mi je mama dobila svoj deo novca koji joj je gazda firme dugovao godinama.Kod mene se to tako odrazilo a i sada sto sam vec pisala o kuci koju sredjujemo da je prodamo,isto sad u ovom periodu a nismo nista na njoj radili 20 godina.
I kod tebe se lepo manifestuje ovaj tranzit. Generalno volim da vidim Ju u lepom tranzitu na Mo, jer kod mene uvek donese lepe stvari.

Old 21-06-2017, 17:09   #4300
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Meni Ju jos i vlada asc pa mi je bitan u natalu. A pored konjukcije sa Mo pravi mi 60Ur60Asc pa otud odjednom ta odluka oko kuce da ce se sredjivati zbog prodaje a godinama se na njoj nije nista radilo

Old 21-06-2017, 17:50   #4301
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
To je divno, mislim na psa, jer ispunjava simboliku. Mogu da primetim da, iako kažeš da nemaš novca i da si prekinula vezu, deluješ optimistično.

Ličiš malo na moju sestru, koja isto ima Asc u Raku i vladara Mo u Vagi. .
Tiga,mnoge gore stvari sam prevazisla.Sve prolazi.Sve je ovo zivot.
Sto se tice novca cim je Saturn radio opoziciju na Ju prestali su mi ino prilivi.Nisam nastavila saradnju.To mi je bila dodatna zarada.
Inace imam svoja stalna primanja.Ali troskovi su veliki.
Mozda na jesen kada budem.imala Ju120Ju bude bolja situacija.Ipak jr Ju i novac
A verujem mi ,moj pas ce da ima teranje u vreme moje aktuelne konjukcije Ju i Mo.Moracu da je sterilisem uskoro.Ne zato sto bi mi potrosila aspekt,hahaha,vec sto nzm sta cu sa tolikim kucicima.
Ju0Mo moze da donese i koji kilogram obzirom da je vladar Asc.Ali dugo je Ur radio opoziciju na Mo pa sam se stesala.Naravno vezbam redovno.To me cini srecnom.Toga se ne bih odrekla nilada.
Videco kako ce biti na jesen.
Drago mi je da si ti zadovoljna.Pozz sestru

Old 15-09-2017, 00:11   #4302
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Registrovan: Jul 2007
Lalica je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Kakva su vaša iskustva sa tranzitnim Jupiterom kroz 7 kuću?
Čitala sam negde da donosi preljubu u braku. Uglavnom nezadovoljstvo bračnim partnerom i traženje novih partnera. Inače je to period bogatog seksualnog iskustva.
Šta kažete na to?

Old 15-09-2017, 23:15   #4303
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lalica VIdi Poruku
Kakva su vaša iskustva sa tranzitnim Jupiterom kroz 7 kuću?
Čitala sam negde da donosi preljubu u braku. Uglavnom nezadovoljstvo bračnim partnerom i traženje novih partnera. Inače je to period bogatog seksualnog iskustva.
Šta kažete na to?
Baš svašta.
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-09-2017, 23:40   #4304
Lalica
Obično gatalo

Lalica je offline
Registrovan: Jul 2007
Lalica je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Zašto?
Nije tačno?
Čula sam da Jupiter donosi razvode više nego venčanja, kada prolazi kroz 7 kuću. Čak Saturn donosi brak ( iako se Sa gleda kao "loš" jer je to UOZBILJENJE, on dovodi do stabilizacije), a Jupiter "nabuja" potrebu za partnerima.... ako je to tačno.

Old 17-09-2017, 15:07   #4305
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Meni tranzit Jupitera kroz 7 kucu nije doneo nista na ljubavnom planu,dok sad mojoj drugarici prolazi kroz 7 kucu,ona je jarac-ovan ce doneti brak jer se udaje za mesec dana.Sve je to individualno i zavisi od karte do karte.Nece svima doneti iste stvari neka planeta kroz odredjeni znak i kucu.Zavisi kakve aspekte pravi sa drugim planetama i kako je natalno postavljena.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules