ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-07-2012, 09:49   #751
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Situacije se dešavaju kada mi želimo, ali astrologija nas je naučila da neki periodi donose više mogućnosti, a neki manje. Ili nije?

Tako je, Sa donosi ozbiljne i trajne veze, ali kako je njoj Sa0Ve već prekinuo vezu, mislim da je simbolika ispunjena i da će takva veza biti moguća kad Sa izađe iz aspekta sa Ve.
Pa nije bas kad zelimo..., ali hajde pustimo to...
Pazi meni kada je Sa radio 90 na Mo u prvom prelazu doneo je vezu koja se pre zavrsila nego sto je i pocela , a onda je u retro hodu doneo vezu sa drugom osobom, jednostavno je cekao i druge tranzite da se nameste .
Nego ja sam znala da mi Sa u paketu sa Ma dolazi na nat. Ve , a onda se setih da i u solaru imam 0 sol. Ve i sol. Sa , a takodje i sol. Sa i nat. Ve... A pade mi na pamet da pogledam i progresije i gle cuda , u tercijalnim progresijama terc. Ve ce u avgustu imati 60 sa terc. Sa (orbis 1) . Kad me bude osinulo...
Sad razmisljam gde mi je Ma...
@Anabeld, mi smo se drzali letnjeg perioda..., a 0 sa Pl dolazi sa jesenjim danima, a kako joj Pl vlada MC-om (ako dobro videh) , eto mozda neke promene statusa.
Submit to Digg   Tranziti II dio Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-07-2012, 14:19   #752
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

tranziti od 02-08..jula 2012.g.
http://profesionalnaastrologija.com/clanak.php?id=219

Old 03-07-2012, 00:19   #753
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Šta kad tranzitini Sa aktivira natalni kvadrat Ve i Pl, pritom radeći konjukciju s Pl, kakva je to onda veza?
Mješavina Sa i Pl??

Old 03-07-2012, 00:32   #754
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by anabeld VIdi Poruku
gledam kartu @Yahoo i prepoznajem generaciju i ne samo generaciju vec i taj decembar 83. dakle kako kazete mars ce praviti konjukciju sa Sa u vagi i to na 25-om stepenu vage? pitam, jer imam mars na 23. stepenu i kad mi saturn bude tranzitirao preko njega nesrecnika tu ce jos i taj tranzitni mars da naidje? i jos vidim da i yahoo ima natalni pluton tu u konjukciji sa venerom a sad se niste osvrtali i na taj aspekt koji ce Sa napraviti i sa njim? ili ja nisam dobro iscitala... ps-jel taj tranzit Sa preko Marsa neminovno donosi probleme sa zubima..
Generacijo moja decembarska, meni Sa kada je presao preko Ma nije doneo probleme sa zubima... nadam se da nece ni tebi, al nemam nikakve kvarove niti bilo sta nesredjeno... mozda sam ga preduhitrila i sredila sve na vreme A dobro si me podsetila na taj aspekt Ve i Pl koji ce sada biti aktiviran a imam ga i u solaru cini mi se i to mi vlada 1 i 7 poljem ako se dobro secam... ma bice neke zurke definitivno!
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-07-2012, 01:06   #755
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

U petak ili nedelju se selim kod oca u kucu gde mi zivi sestra sa svojom porodicom. I dalje nisam sigurna koji tranzit mi je to doneo ?

Ve vlada mojim domom 4 kucomi krenuo je napred,kao i Sa ...

Old 04-07-2012, 01:11   #756
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
Registrovan: Jul 2011
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
U petak ili nedelju se selim kod oca u kucu gde mi zivi sestra sa svojom porodicom. I dalje nisam sigurna koji tranzit mi je to doneo ?

Ve vlada mojim domom 4 kucomi krenuo je napred,kao i Sa ...
Pa mozda je do Pl,jer ti kao vladar Mc-a koji ti predstavlja i oca prelazi preko asc koje je derivatno njegovo 4.polje i pravi trigon na tvoj IC.

Old 04-07-2012, 01:15   #757
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ivanam VIdi Poruku
Pa mozda je do Pl,jer ti kao vladar Mc-a koji ti predstavlja i oca prelazi preko asc koje je derivatno njegovo 4.polje i pravi trigon na tvoj IC.
Moguce ali Pl je retro ...to mi je nekako ....

Ali svakako Ur kvadrira sam Asc i DC- odatlemoje nezadovoljstvo sobom i slikom o sebi....

Old 04-07-2012, 01:17   #758
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moguce ali Pl je retro ...to mi je nekako ....

Ali svakako Ur kvadrira sam Asc i DC- odatlemoje nezadovoljstvo sobom i slikom o sebi....
A jesi li ti zivela nekada u toj kuci?Mozda retro Pl nosi simboliku vracanja tamo gde si vec nekad zivela.

Old 04-07-2012, 01:20   #759
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ivanam VIdi Poruku
A jesi li ti zivela nekada u toj kuci?Mozda retro Pl nosi simboliku vracanja tamo gde si vec nekad zivela.
Jesam do 11 godina do razvoda roditelja i 2001 godine jedno 8 meseci ali to se uklapa u neku drugu pricu o selidbi....

Jer ako Pl retro vraca onda bi mogla da nesto drugo ocekujem kasnije...

ps mene za tu kucu ne vezu lepe stvari ....

Old 04-07-2012, 01:24   #760
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Jesam do 11 godina do razvoda roditelja i 2001 godine jedno 8 meseci ali to se uklapa u neku drugu pricu o selidbi....

Jer ako Pl retro vraca onda bi mogla da nesto drugo ocekujem kasnije...

ps mene za tu kucu ne vezu lepe stvari ....
Mozda je samo privremeno dok opet Pl ne krene direktno napravi aspekt krajem godine.Bar ce ti finansijski biti lakse,ako nista drugo.Srecno !

Old 04-07-2012, 13:13   #761
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Registrovan: Apr 2010
tanjica je na dobrom putu
Standardno

Mnogo me muci ova setnja UR na SO.Jos nije bio puni aspekt kada mi je otac operisan i sve je ok...Sada pokusavam da shvatim i svoje ponasanje.Da li sam svojeglava?Ne znam...Znam samo da ovih dana cujem svakojake price i spletkarenja,a ostajem superiorna nad tim glupostima

Old 04-07-2012, 14:57   #762
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Evo tekstić za sve one kojima slijede teški aspekti u tranzitima. Malo ohrabrenja!

--------------------------------
Nitko od nas ne voli prolaziti kroz teškoće i krize. Kako ih gledamo kroz psihološku astrologiju?

Riječ je o predvidljivim napetim planetarnim ciklusima. Neki vremenski traju duže, a neki kraće. Prolazni su baš kao što je sve prolazno - dobro i loše.

Kada se negativan ciklus dogodi on donosi u vaš život važna iskustva. Može se manifestirati kao događaj, ali je to isto tako važna faza u vašem unutarnjem razvoju. Djeluje najčešće iz vas samih, bili vi svjesni toga ili ne: stav i ponašanje koje se tokom ciklusa razvija u vašoj psihi dovodi do određenog događaja kao vanjske manifestacije. Kada vam se je zadnji put dogodilo nešto drastično?

Pokušajte se prisjetiti osjećaja koji su prethodili događaju, pa ćete možda shvatiti smisao.

Uglavnom, mi sami odlučujemo kako će naš život izgledati. Da bi se uživalo u žetvi mora se najprije obaviti sjetva. Sreća i uspjeh rijetko dolaze sami od sebe - a ako se to i dogodi, budite sigurni da se račun plaća na kraju. Sve ima svoju cijenu.

Skladan ciklus nudi povoljne okolnosti i dobre mogućnosti za učiniti nešto, donijeti odluke čiji rezultati će se kasnije vidjeti ili donosi rezultate onoga što smo ranije dobro učinili.

Napet period nam postavlja izazov i postavlja zahtjeve. Prisiljava nas na odgovornost za ranija djela i odluke. Nekada je učinak takvog perioda razotkrivanje nepoštenja i nemara. Napeti periodi uče nas da gradimo život na sigurnim i poštenim temeljima. Dakle, život je ipak pravedan.

Ponekad čovjek prolazi kroz dugi period teškoća i problema. Dublje gledano, oni su odraz razvojnog procesa i imaju svoju poruku. Čim prije osoba uspije shvatiti koju poruku joj život šalje, može početi učiti na teškoćama i naučiti iskoristiti i najnapetiji periodi. Tako će se on manifestirati u skladnu verziju istog ciklusa.

Opiremo li se promjenama, zasigurno će se nešto “dogoditi” što će nas prisiliti na njih.

Shvatimo li to kao neizbježno i dugoročno gledano kao put ka poboljšanju situacije, doživjet ćemo to kao zanimljivo i manje bolno iskustvo. Za neke od nas nema ništa strašnije od promjene svakodnevice, jer nam ona znači život i identitet. Gledano s druge točke, možda nekoliko godina kasnije, svaki ciklus ima svoje objašnjenje. Tada se uglavnom pokazuje da je ono što nam se dogodilo donijelo sa sobom nešto dobro i pozitivno.

Uzrujavati se za nadolazeće napete periode bezrazložno je i ne pokušavajmo predvidjeti buduće događaje - oni se manifestiraju u tisućama različitih načina da je teško pretpostaviti pravi.

Učinite radije sljedeće: ako vam se pojavljuju redovito isti problemi pogledajmo vremenske periode kada se redovito ponavljaju problemi. To nam daje mogućnost ulaska u trag korijenu problema i daje nam šansu psihički i fizički pripremiti se za sljedeće teško razdoblje. Upozorenje je oružje. Razum, praktičnost, balans odmora i kretanja uvijek su dobre pripreme pred nadolazećim periodom problema. Iako je događaje teško predvidjeti, mogu se dobro predvidjeti trendovi i njihovo manifestiranje na psihu čovjeka. Svaki ciklus i kriza pruža mogućnost da se pobjede urođene slabosti i konflikti.

Ono što trebate učiniti je jednom zauvijek uhvatiti se u koštac s problemom i riješiti ga.

Old 05-07-2012, 11:17   #763
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

sad mi nije nist jasno..neko kaze da nije dobro kada bude saturn uso u skorpiji a neko kaze da je dobar znak

Old 05-07-2012, 11:31   #764
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

pa zavisi, i u kojoj nam je kuci skorpija,
pa i koje aspekte pravi natalni saturn ..
i jos, naravno koje aspekte pravi tranzitni u odnosu na natalne planete,
i da li u skorpiji imamo neku natalnu planetu
i gde je dispozitor skorpije(mars)..

e kad sve to uzmemo u obzir znacemo jel dobro ili lose.
Imam problem da sklopim celu sliku, bas zbog sklapanja svih tih kockica.
A to je ono sto cini dobrog astrologa,pored znanja i prakse...

Old 05-07-2012, 17:35   #765
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
sad mi nije nist jasno..neko kaze da nije dobro kada bude saturn uso u skorpiji a neko kaze da je dobar znak
Sa u Skorpiji je laksi nego Sa u Vagi ...

Kod mene ce pocetkom iduce uci u 10 kucu sto je Saturna prirodna kuca ....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules