ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Snaga i masa

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 07-02-2017, 20:52   #2221
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ukoliko je natalni pluton retro. Moze biti jako neugodan i izazovan. Jer je vezan za dogadjaje koji su sudbinski predodredjeni osobito u sudaru sa cvorovima
Mi tu rijesavamo nesto sto umom ne mozemo shvatiti, ali na nivou duse sve je savrseno isplanirano.
Submit to Digg   Tranzit Plutona Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-02-2017, 23:11   #2222
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon is online now
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Ukoliko je natalni pluton retro. Moze biti jako neugodan i izazovan. Jer je vezan za dogadjaje koji su sudbinski predodredjeni osobito u sudaru sa cvorovima
Mi tu rijesavamo nesto sto umom ne mozemo shvatiti, ali na nivou duse sve je savrseno isplanirano.
da li se to odnosi i na, kao što kažeš, sudar sa DCom kao što je kod mene slučaj?
moj Pl je natalno retro, a konjukciju sa čvorovima doživeti ne mogu, pa se diskutovalo nedavno šta će se meni dogoditi na DCu.
ali moje mišljenje je da Plutun ovako kako si opisala deluje i inače u aspektima (i bez retrogradnosti ili diranja čvorova), jer je njegova priroda da se odnosi na duboko i nesvesno u nama i da to prekopava često na bolan način i da je to prosto zadatak koji moramo proći radi našeg rasta i rešavanja karme i prelaska na novi nivo svesti u ovom životu.

Old 28-02-2017, 17:13   #2223
anion_4Princ
Početnik

anion_4Princ's Avatar

anion_4Princ je offline
Registrovan: Oct 2014
anion_4Princ je na dobrom putu
Standardno

Očekuje me tranzit plutona iz jarca na moje (neaspektirano)sunce u 11.polju-bika.
Što mogu očekivati od ovog benefičnog(?)tranzita plutona trigonom na moje sunce?
Dobio sam uputstvo da pripazim na ovaj tranzit na način da okrenem tu silnu energiju u svoju korist jer je jedan od dugotrajnijih(7 godina)i da su rijetke osobe koje ga iskuse?

Prva asocijacija na plutona mi je intenzivnost,ali sa obzirom da meni moje sunce(neaspektirano)ujedno i vladar prvoga polja daje određeni "intenzitet"što mogu očekivati od ovoga tranzita?
Moć,intenzivnost,snagu volje,regeneraciju?Mogu li ujedno na njega gledati(kada mi uđe u tranzit)kao da ga posjedujem natalno(obzirom da mi je sunce neaspektirano a pluton spora planeta?)...
Ono što me na prvu asocira kod ovoga tranzita je buđenje moje tamne strane(u pozitivnome kontekstu)te naposlijetku zračenje karizomom(sunce vladar prvog polja)za koju mislim da posjedujem ali je nisam svjestan(radi neaspektiranog vladara)?
Fokus na ostvarenju snova;savršeno kanaliziran intenzitet pa samim time i uspjeh?
Sklonost autentizaciji kroz kriminalne aktivnosti za vrijeme trajanja tranzita??

Dakle,tranzitni pluton trigon sunce-kako se manifestira u aspektu?

Moliti ću odgovor te da me isto tako netko ispravi ako griješim!
Hvala

Evo karte:
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-02-2017, 21:53   #2224
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Anion, trigon na Sunce očekuj tek za 5 godina otprilike. Za Pluton računaj orbis od +/- 1°, zavisno od toga koliko će se puta vraćati na stepen odakle pravi 120 na tvoje Sunce u pitanju će biti period od oko godinu ipo dana, ni govora o 7 godina. Kako će se tačno odraziti i u kojim momentima u okviru tih godinu ipo dana će se šta dešavati zavisi od toga šta kažu sekundarne progresije/direkcije i solari za taj period, za bližu prognostiku služi se i tranzitima Ju/Sa/Ur, gledaj gde su i sta kače u tom periodu, a mogu i lunari i ter ijarne progresije blize da odrede tajming itd. Ali daleko je to. Generalno trigon je ajmo reći dobar, ako sam dobro procenila tebi ce Saturn biti na Mesecu u tom periodu tako da se tumačenje kreće od porodične situacije i dobijanja deteta ili krize u primarnoj porodici pa do nekakve afirmacije izlaska u javnost (jer priblizava se DC). Sa ovom kartom nije iskljuceno da imas ili u nekom trenutku preuzmes neku drustvenu ulogu pa makar kao sekretar kucnog saveta, pa mozda neko oponiranje koje proizilazi iz toga, i sl.
Imas trenutno kvadrat Plutona na Jupitera pa bih pre o tome razmisljala na tvom mestu, a i imao si trigon Plutona na Veneru neke recimo 2009/2010 (proveri u efemeridama tacno, ja pisem sa telefona) pa pogledaj šta se tada dešavalo.

Da dodam, za arhivu...
Gledam pre par dana natal svoje majke i shvatim da joj je Pluton bio na ASC u prvom prelazu oktobra 1974. i pitam je sta se desavalo tada a ona mi kaze da je tada upoznala mog oca - dve nedelje pre nego sto je stao tačno na ASC u minut. A drugi put kada joj je Pl presao preko ASC imala je pobačaj.
Pa vi vidite da li je Pl svemirski komarac...

Last edited by Vojvotkinja; 20-03-2017 at 23:30..

Old 28-02-2017, 23:14   #2225
anion_4Princ
Početnik

anion_4Princ's Avatar

anion_4Princ je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Anion, trigon na Sunce očekuj tek za 5 godina otprilike.
Mislio sam sa obzirom da mi je sunce neaspektirano da ga komotno mogu gledati puno ranije kada radi aplikacijski aspekt.
Naime,meni neki od modernih astro programa već iduće godine u solaru registriraju trigon plutona i sunca pa pitam i iz toga razloga.

Quote:
Generalno trigon je ajmo reći dobar, ako sam dobro procenila tebi ce Saturn biti na Mesecu u tom periodu tako da se tumačenje kreće od porodične situacije i dobijanja deteta
Moguće je da se tu sa saturnom u konjukciji na mjesec radi o prvorođenome djetetu pa da me samim time i pluton uništava jednim djelom(staroga mene) i priprema za roditeljstvo.
Naime tome u prilog ide i to što mi je tada po planetarnim terminima aktiviran period mjeseca-podperiod jupiter.

No mene više zanima pluton.
Iz ovoga razloga:
Quote:
pa do nekakve afirmacije izlaska u javnost (jer priblizava se DC). Sa ovom kartom nije iskljuceno da imas ili u nekom trenutku preuzmes neku drustvenu ulogu
Lijepo si ovo zapazila.
Pitam generalno iz razloga na način d ali mi pluton na suncu može pomoći da se ostvarim u javnosti(ili ga afirmiram)sa obzirom na osobni magnetizam koji nosi pluton.
2009.godine je sve zapravo počelokada je pluton trigonirao veneru ujedno i dispozitora sunca.Dobio sam strašan impuls da se ostvarim upravo to-kroz javnost.
Odonda je fokus na tome i strašan gubitak energije a manifestacija minimalna.No želja je svakim danom sve jača.
Ako gledam od 2009.(kada je sve počelo i posađeno sjeme u glavi)postoji pomaci u kontekstu moga javnoga djelovanja i napredovanja(želje)za ostvarenjem na društvenoj ljestvici ali su još uvijek mizerni(radi saturnovih teških tranzita zadnjih 6 godina).

Imam tada dosta lijepih trigona(krajem 2019.-uz utjecaj mjeseca po planetarnim terminima-popularnost)pa pitam baš zato može li ta jaka plutonova energija dovesti mene u prvi plan.
Ja zapravo već jesam afirmiran kroz publiku i javnost ali to je(za sada)sve minorno.

Hvala na odgovoru Beatrice.

Old 01-03-2017, 09:52   #2226
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

To što je neaspektovano Sunce ne menja stvari po meni. Ja neaspektovane planete gledam kao samodovoljne, verovatno naglasava ovaj tvoj lavovski asc i pojacava dozu samosvojnosti pa i svojeglavosti koju verovatno imas imajuci u vidu ovokiki naglasak na fiksnim znacima.
U solaru mozda i mozes da trigon Pl da uzmes u obzir za one sfere na koje se u solaru odnosi - dakle preko kojih polja se proteze aspekt i cime u solaru upravlja znak lava, mada rano je za to, em je trigon em je orbis prevelik za sada.
Pl u tranzitu kroz VI polje, a i Sa se pridruzuje - nemoj da te zacudi ulaganje ogromnog truda, Ur istovremeno kroz X - evolutivni period u kom je ulaganje napora neminovno, kao i nemilost nadredjenih, promene okolnosti u poslovnoj sferi, velike oscilacije. Dobra stvar je da si za fanatičan rad koji podrazumeva i fizicko iscrpljivanje sada mnogo spremniji nego u drugim periodima a na bezrezervnu i konstantnu podrsku nikoga neces ni moci da racunas. Na tvom mestu ne bih racunala na mogucnost sveopsteg prihvatanja jer tvoja karta kako god okrenes na to po meni ne upucuje, tvoj izlazak u javnost neminovno bi izazvao vrlo vrlo jaku polarizaciju javnosti u smislu da uvek ima onih koji te mnogo vole i onih koji ne mogu da te smisle.
Sto se daljih prognoza za vreme tacnog trigona tice - ne bih se usudila, treba sve karte pogledati i to ne samo za taj period nego i za sve sto prethodi tom periodu. Za pocetak imas kvadrat Pl na Ju u X kuci tako da je moguce da u nekom blizem periodu dodje do reformulacije ciljeva, istovremeno je i Ur u X kuci. Ambicije su kod tebe jake, a uz Uran u X polju svakako te ocekuje rolercoaster u poslovnoj sferi u narednom periodu, pogotovo u periodu Saturna kroz Vi.

Old 01-03-2017, 21:31   #2227
anion_4Princ
Početnik

anion_4Princ's Avatar

anion_4Princ je offline
Standardno

Quote:
To što je neaspektovano Sunce ne menja stvari po meni. Ja neaspektovane planete gledam kao samodovoljne, verovatno naglasava ovaj tvoj lavovski asc i pojacava dozu samosvojnosti pa i svojeglavosti koju verovatno imas imajuci u vidu ovokiki naglasak na fiksnim znacima.
U solaru mozda i mozes da trigon Pl da uzmes u obzir za one sfere na koje se u solaru odnosi - dakle preko kojih polja se proteze aspekt i cime u solaru upravlja znak lava, mada rano je za to, em je trigon em je orbis prevelik za sada.
Pl u tranzitu kroz VI polje, a i Sa se pridruzuje - nemoj da te zacudi ulaganje ogromnog truda, Ur istovremeno kroz X - evolutivni period u kom je ulaganje napora neminovno, kao i nemilost nadredjenih, promene okolnosti u poslovnoj sferi, velike oscilacije. Dobra stvar je da si za fanatičan rad koji podrazumeva i fizicko iscrpljivanje sada mnogo spremniji nego u drugim periodima a na bezrezervnu i konstantnu podrsku nikoga neces ni moci da racunas. Na tvom mestu ne bih racunala na mogucnost sveopsteg prihvatanja jer tvoja karta kako god okrenes na to po meni ne upucuje, tvoj izlazak u javnost neminovno bi izazvao vrlo vrlo jaku polarizaciju javnosti u smislu da uvek ima onih koji te mnogo vole i onih koji ne mogu da te smisle.
Sto se daljih prognoza za vreme tacnog trigona tice - ne bih se usudila, treba sve karte pogledati i to ne samo za taj period nego i za sve sto prethodi tom periodu. Za pocetak imas kvadrat Pl na Ju u X kuci tako da je moguce da u nekom blizem periodu dodje do reformulacije ciljeva, istovremeno je i Ur u X kuci. Ambicije su kod tebe jake, a uz Uran u X polju svakako te ocekuje rolercoaster u poslovnoj sferi u narednom periodu, pogotovo u periodu Saturna kroz Vi.
Dobar si osvrt napravila u kratkim crtama.Sviđa mi se iz razloga jer je prizemljen a javolim stvari u glavi "proljepšavati"radi neptuna u opoziciji na vladara 10.polja.
Svojeglav jesam jako pa stvari iznosim na teži način,no to sada nakon saturnovog povratka osjećam "popušta".

Beatrice,ulaganje velikoga napora do doza suludog i fanatičnog iscrpljivanja samoga sebe mi nije nepoznata stvar zadnjih 8 godina.Pluton natalno 180 disp sunca-venera....radim to konstantno-a rezultati su minorni i zanemarivi.
Naravno svjestan sam ja od prvoga dana da na ničiju podršku nemogu računati ma koliko to surovo zvuči-niti je nemam...točnije baš suprotno-samo osude slušam.Ali nemam ni prepreka zato na putu(čega sam svjestan)pa mi se figurativno nitko i ništa na putu ne može ispriječiti i zaustaviti me u naumu-što je i žalostno ali okolnosti me na to vuku....no to bih ja opet pripisao svome suncu bez aspekta(jak intenzitet)!Zato i pitam može li pluton dati izrazitu silinu i djelovati "stimulirajuće"na sunce pa da u tome periodu kada već nemam podrške istjeram mak na konac?...ali doslovno mislim-pod pretpostavkom da su tu nesagledivo velike stvari u igri;ne radi se o mrvicama niti o nekoj hirovitoj igri...

Ne bih volio da su mi impusli i nagoni(pluton)u cijeloj ovoj priči u krivu te dase na kraju ispostavi da je ovo sve bila fiks ideja;jer sam do sada uložio jako puno truda u cijeli proces...a nisam dobio ni mrvicu uvida u ono što želim.
Baš naprotiv,prošao mi je saturnov povratak i čovjek očekuje pomirenje sa situacijom,odustajanje itd.A ja se umjesto toga fanatično(Pluton)sa svim zubima uhvatio cilja...doduše saturn mi je svojim povratkom dao strukturu-oduzeo iluziju jel i ukazao mi na sposobnosti.
Vuče me "gore"od 2009.a cijeli život mi okolnosti jasno pokazuju da nisam za okruženje normalnih ljudi(Ju0MC).A nervira me nepravda jako i tu se ja "inatim"!

Nadam se samo u konačnici da taj pluton neće donesti opću destrukciju sa moje strane kao posljedicu frustracije u kontekstu ne dosegnutog cilja(pa da postanem kotrljajući kamen recimo )...do sada sve u granici samokontrole jel.

Uran mi tranzitni ne predstavlja problem je mi je on konačni dispozitor karte.Apitam baš za taj period "ima li pomaka"jer mi i progresivno sunce radi konjukciju na vladara 10.polja(marsa),tranzitni uran konjukciju na vladara 11.polja želja(veneru)a sve to začinjuje saturn istim trigonom na veneru(disp sunca) i nakon toga sunce!
Pa sam očekivao pozitivne promjene u kontekstu moga ostvarenja uz to da tranzitni pluton DA šut na sunce pa napokon zasji!

Vidim se gore svim čulima a materijalno sam po svim parametrima na mjestu još uvijek.Taj mjesec u 7.polju me isto tako jako kopka(javnost)obzirom da mi se sredinom iduće godine po planetarnim terminima upravo aktivira njegova vladavina.

Hvala Beatrice još jednom.

Plutov kvadrat na natalni jupiter(vladar 9.polja)i ne osjetim toliko osim što su me organi vlasti(pravosuđe)u par navrata stavljali u kriminalnu skupinu u koju nisam pripadao(iako smo se družili) i krivo me optužili bez razloga.Tu se jupiter(sutkinja)umješao i oslobodio me krivnje po kratkome postupku jer zbilja nisam kriv ali je proces bio izrazito iscrpljujući i cijelo vrijeme pod velom tajne-pratili su me (moje)aktivnosti duže vrijeme jel.
Nakraju sam shvatio da sam samoga sebe zapravo pokopao i ponovno uzdigao(bezveze)-kako plutonovski!

Last edited by Vojvotkinja; 20-03-2017 at 23:32..

Old 02-03-2017, 02:10   #2228
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Ja sam valjda najaktivnija na ovoj temi u poslednje vreme tako da ti to dovoljno govori o mojoj veri u Plutonovu snagu i važnost, no mislim da od tog trigona koji ti sleduje previše očekuješ. Bolji i lošiji periodi ti po meni sleduju i bez Plutona.

Sad sam tek primetila da moj natal nije u potpisu, staviću ga, te ćeš primetiti da je i moj Mo u Vodoliji u VII polju, s tim što sam za razliku od tebe u podznaku Rak i za 15-ak stepeni mi je karta pomerena u odnosu na tvoju Dakle tranzitni Pl mi je trenutno na vrhu VII, u perspektivi je da će mi Uran izaći X polja, a tranzitni Sa mi je u VI polju. Dakle ne pričam ti baš sasvim napamet, ako ćemo o tranzitim kroz polja Mada je kod tebe naravno karta okrenuta naglavačke u odnosu na moju, ja bežim od javnosti kao vrag od tamjana, gotovo sve mi je ispod horizonta, i aspekti su naravno drugačiji.
Pl120So će ti sasvim sigurno dati snagu koja će ti trebati u vreme tranzitnog Sa0Mo, i njegovih korisnih manifestacija će svakako biti u tom smislu. Ipak, pre no što do tačnog aspekta dođe, biće toliko mnogo oscilacija, iznenadnih promena i rada, da je po meni besmisleno gledati šta će biti sa Plutonom za 5 godina, jer ne radi se o konjukciji ni opoziciji niti o kvadratu - trigon je tu da ulije snagu što je dobro da se dešava u vreme jednog nimalo naivnog Sa0Mo.
Da ćeš dospeti u javnost tj. doživeti nekakvu društvenu afirmaciju - ja nemam ni gram sumnje, jer cela tvoja karta o tome govori. U mom slučaju je dovoljan i sam Mo u VII polju pa da dospevam stalno u žižu bez da to provociram jer ambicije te vrste apsolutno nemam, dakle i Mo je već delimičan pokazatelj a o krcartom ambicioznom X i XI polju da ne pričamo. E sad, nije mi prvi put da gledam u kartu sa takvim planetarnim rasporedom kao što je tvoj i primećujem da ljudi doživljavaju najveće krize u mladosti dok se ne dokažu jer ne podnose potčinjenost, prirodno im leži da budu nekakvi autoriteti i da se za nešto pitaju, jednostavno kao da su u tuđoj koži dok se ne probiju pod društveni reflektor. Ono što bi trebalo da ipak progutaš kao neku ljigavu žabu to je da što pre naučiš da se snalaziš u zavisnoj ulozi jer ćeš narednih godina povremeno jako zavisiti od nekih autoriteta ili od pukog slučaja nad kojim nemaš ama baš nikakvu kontrolu - a one, okolnosti, će biti nekada na tvoju ruku a nekada baš i ne. I što se pre navikneš da nastaviš da valjaš svoj kamen uz brdo ma koliko ti okolnosti ne išle na ruku i da radiš-radiš-radiš, to bolje za tebe, jer kao što se nameste loše okolnosti, tako će se namestiti i dobre a tada će se ono što si prethodnih godina radio pozlatiti i sve će da ti se isplati. O tome kada može da dođe do nekog bitnog prodora najbolje da ne gledaš samo tranzite nego i progresije/direkcije/solare, ali lično tipujem da će biti narednih nekoliko godina i dobrih i loših preokreta i nemoj da se opijaš uspesima niti da očajavaš ukoliko se stvari preokrenu na loše u nekom trenutku, jer biće velikih oscilacija, po meni, od nenadane ogromne sreće, do volšebnih zastoja. Ako ti stojiš iza toga što radiš onda tu ne bi valjalo da bude odustajanja, jer ako odustaneš je sigurno da ti se taj san koji sanjaš neće ispuniti (ali opet ne možeš ostati sasvim u senci jer ti tome karta nije sklona, po meni).

Quote:
Originally Posted by anion_4Princ VIdi Poruku
Plutov kvadrat na natalni jupiter(vladar 9.polja)i ne osjetim toliko osim što su me organi vlasti(pravosuđe)u par navrata stavljali u kriminalnu skupinu u koju nisam pripadao(iako smo se družili) i krivo me optužili bez razloga.Tu se jupiter(sutkinja)umješao i oslobodio me krivnje po kratkome postupku jer zbilja nisam kriv ali je proces bio izrazito iscrpljujući i cijelo vrijeme pod velom tajne-pratili su me (moje)aktivnosti duže vrijeme jel.
Nakraju sam shvatio da sam samoga sebe zapravo pokopao i ponovno uzdigao(bezveze)-kako plutonovski!
Ovo je toliko slikovito i u jasnoj simbolici, toliko jasnoj da mi za dva života ne bi pala na pamet
Isti taj Jupiter iz desetke koji te oslobodio bi mogao biti i neki autoritet koji će da te "pogura", neki tebi naklonjen autoritet možda

Last edited by Vojvotkinja; 20-03-2017 at 23:26..

Old 02-03-2017, 20:12   #2229
anion_4Princ
Početnik

anion_4Princ's Avatar

anion_4Princ je offline
Standardno

Quote:
Ja sam valjda najaktivnija na ovoj temi u poslednje vreme tako da ti to dovoljno govori o mojoj veri u Plutonovu snagu i važnost, no mislim da od tog trigona koji ti sleduje previše očekuješ.
Moguće da sam se već po defaultu navikao na loše tranzite u zadnjih par godina pa tražim trunku spasa u ovome neutralnome plutonu.

Quote:
Ako ti stojiš iza toga što radiš onda tu ne bi valjalo da bude odustajanja, jer ako odustaneš je sigurno da ti se taj san koji sanjaš neće ispuniti (ali opet ne možeš ostati sasvim u senci jer ti tome karta nije sklona, po meni).
Može me jedino smrt rastaviti od nastojanja da ga ostvarim.

Quote:
Isti taj Jupiter iz desetke koji te oslobodio bi mogao biti i neki autoritet koji će da te "pogura", neki tebi naklonjen autoritet možda
Iz tvojih usta u božije uši iako mi se čini da je jupiter u mojoj karti samo radi reklame,velike pompoznosti i preuveličavanja;ali otom potom.

Hvala na odgovoru Beatrice.
Imaš plus na karmu u životu od mene.

Old 12-03-2017, 00:34   #2230
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Makišon VIdi Poruku
Meni je Pluton (R) u konjukcij sa Mc-om...na stepen od Mc-a. Ne radim, studiram.. Mada sam počela baš mnogo da razmišljam šta bih mogla da radim - dok ne završim faks. Treba da predje preko vladara mog horoskopa - Neptuna (R) i koliko vidim u opoziciji je sa Venerom... da li mi preti neka opasnost??
Može li mala pomoć oko tumačenja??
U praksi se Pluton preko Neptuna uglavnom ispolji kroz smrt prabake ili bake natusa.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules