ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-06-2012, 20:24   #16
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

po cemu se moze pokazati aspekt tercijarnog merkura i tercijarnog meseca na natalni mesec i hiron je u konjukciji sa Mc(ovo vec traje ) a ovo dvoje to pocev od prvih dana jula ....a napeti su aspekti terMo 180 nat Mo,terMe90natMo....
tercijari se uzimaju zajedno sa sekundarnim progresijama,solarom,tranzitima i naravno osnove za dogadjaje mora da bude u natalu......terVe na natSo0Sa ....terMa 60 natUr jedna forumasica ovakvu poziciju povezala sa desavanjem grand amor....meni su Sa i Ur vladari pete....jos uporediti sa ostalim tehnikama pa da donesem misljenje
Submit to Digg   Tercijarne progresije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-06-2012, 20:43   #17
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ja se ne slažem s time da se treba "sve" poklopiti. Jer kod svih ne djeluje isto i recimo osobno na progresije ne klapam.
Ljubav mi je donosio mars kao vladar 7.
Na ovaj način: mars kvadrat natalni saturn(vl.5)
mars sekstil natalni saturn(vl.5)
mars trigon merkur (u 5.polju)
+ što je u tom mjesecu, mjesec imao aplikaciju prema saturnu ili nekom od ta dva planeta.
Progresije, su štekale.
A traziti su bili aktivni sami od sebe, ne na taj tercijal.
Recimo posljednje:, ide cijela priča:
Trigon tercijalnog marsa na merkura.
Uz to je tranzit marsa na natalnog marsa kvadrat i tranzitni merkur na marsu. Možda bi čak i sam tranzit bio dovoljan.

Jer kroz neke teškoće (kvadrat) dolazi do upoznavanja (merkur) preko posla (vladar 7) blizu restorana(bik)
A onda ja odlučujem da ne želim vezu, haha jer tercijalni mjesec(emocije) nalazi se u 12, osjećam strah prema ikakvom vezivanju. Kako prolazi par dana, pomiče se i mjesec i dolazi na asc. stvari mi postaju jasne i ipak odlučujem.

Ne znam, dovoljno je objašnjena priča. Jedino... opet se pitam. Zašto je nekada 0,30 aplikacije a nekad i 1.20 aplikacije... znači djeluje prije/kasnije više li nego li je teorija...

Old 13-06-2012, 21:10   #18
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Ja se ne slažem s time da se treba "sve" poklopiti. Jer kod svih ne djeluje isto i recimo osobno na progresije ne klapam.
Ljubav mi je donosio mars kao vladar 7.
Na ovaj način: mars kvadrat natalni saturn(vl.5)
mars sekstil natalni saturn(vl.5)
mars trigon merkur (u 5.polju)
a da se desava i bez potvrdjivanja sa vise metoda samo onome ko dobro vidi sve ovo u astro,nece promaci ono znacajno ma koja metoda o tome govorila....a nije mi jasno da li je kod tebe tranzitni mars radio ove aspekte na vladara V ,vise puta se desavalo da mars aktivira vladar petog ....sistematicna si uuuh i nije bilo unapred pretpostavljeno da ce se ovako odraziti?

Old 13-06-2012, 21:16   #19
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milupino VIdi Poruku
a da se desava i bez potvrdjivanja sa vise metoda samo onome ko dobro vidi sve ovo u astro,nece promaci ono znacajno ma koja metoda o tome govorila....a nije mi jasno da li je kod tebe tranzitni mars radio ove aspekte na vladara V ,vise puta se desavalo da mars aktivira vladar petog ....sistematicna si uuuh i nije bilo unapred pretpostavljeno da ce se ovako odraziti?
da, na vladara 5 i na planetu u 5 polju. U biti da, jeste logično, jer je mars vladar sedme kuće, spaja se sedma i peta, teško da prođe ne ljubavno
Nisam ih pratila onda Naljutila sam se prije nekoliko mjeseci kada se puno toga moglo događati a nije se događalo ništa, pa sam se ubacila u istraživanje haha.
Inače sada je mars u konj. na saturn, pa bi ubrzo mogla potvrditi teoriju.
Mada istina i to šta kažeš, ide i tranzit jupitera na veneru/merkur/mjesec.
Tako da nije, samo tercijal...

Old 13-06-2012, 21:34   #20
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
da, na vladara 5 i na planetu u 5 polju. U biti da, jeste logično, jer je mars vladar sedme kuće, spaja se sedma i peta, teško da prođe ne ljubavno
Nisam ih pratila onda Naljutila sam se prije nekoliko mjeseci kada se puno toga moglo događati a nije se događalo ništa, pa sam se ubacila u istraživanje haha.
prilicno je jednostavno na tvom primeru i nije neki rebus pretpostaviti ,a opet i nije sinulo da ce se tako odvijati,je l to bilo pre nego si pocela sa astro?I nije sam tercijar ,vidis!....Jos se toga skupilo iz drugih metoda .... i ako, neka je tebi dalo krila....jesu te ljubavi trajale ?...

Old 13-06-2012, 21:42   #21
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
prilicno je jednostavno na tvom primeru i nije neki rebus pretpostaviti ,a opet i nije sinulo da ce se tako odvijati,je l to bilo pre nego si pocela sa astro?I nije sam tercijar ,vidis!....Jos se toga skupilo iz drugih metoda .... i ako, neka je tebi dalo krila....jesu te ljubavi trajale ?...
Da i prije astro. Ma jesu, to je ovaj ludi saturn kao vladar 5, nakraća veza je bila godinu i po, ma koliko da bila mučna, trajala je
Zašto ne biš rekla da će na taj način odraditi spoj 5/7?

Old 13-06-2012, 22:53   #22
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Jeste... samo nekad je kod mene djelovao i 1 cijeli stupanj prije i kasnije.
Mars je uvijek donosio veze, interesantna stvar.
Dok mjesec je opisivao emocije koje su nastale određenim događajem, a evo zadnje mjesec kvadrat saturn i je donesao događaj vezan za obitelj(vladar 4) brata (u 3 polju) i djeda(saturn).
Tako to nekako kod mene funkcionira...

a kakav dogadjaj?

[QUOTE=zujalica;374734]
Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku

Ma ne brinem ja, al' ipak hocu 2 kruga minimum ! Natalni Ma mi je i vise nego aspektovan, pazi kad prorade svi ti silni trigoni... divota !
Ne mogu sada da se udubljujem u nagadjanja ni za vase terc. ni za moj... Ali videcu uskoro da li mogu opet potvrditi da li tercijali rade.
Za neki dan mi pocinje tercijal u kome imam tercijalni stelijum - terc. So na 13,nesto Ovna
-terc. Mo na 12,nesto Ovna ( ljubice se sa So)
-terc. Ve samo sto nije stala na 12 Ovna...
I to je sve u terc. 10. , nat. 4. tj. u 180 na moj stelijum u Vagi
ohohohohoho
zurka u 10 znaci! jedva cekam feed, mora biti nesto bitno

Quote:
a zar povezivanje vladara V i VII ne bi trebalo da se odnosi samo na ljubavnu pricu koja vodi u brak, mislim to bi mi bilo logično

mada kada čitam ove tvoje postove kapiram kako ti to odlično povezuješ i svaka ti čast draga, nego eto ja da sam tumačila tumačila bih kao veoma, veoma bitnu vezu a ne bilo koju

i šta u mom slučaju kada je Mo vladar VII gledala bi aspekte Mo sa Me koji je vladar V ili šta, ja nekako Mo više vezujem za emocije, a ne za dsc. . .

drage moje sada sam gledala tercijare za dan kad sam se jako zaljubila
i iznenadih se, ali imam egzaktnu teMo0teSMC, teVe0natMe0natMa, teMC bas na nat Ne, teMa0natJu, a te Mo se seta bas do samog dsc egzaktno!!!!

vau, kako zanimljivo, zato je izgleda taj covek ostavio takav utisak da ga jos ne zaboravljam. . .

Last edited by Vojvotkinja; 14-06-2012 at 11:09..

Old 14-06-2012, 10:05   #23
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
a zar povezivanje vladara V i VII ne bi trebalo da se odnosi samo na ljubavnu pricu koja vodi u brak, mislim to bi mi bilo logično

mada kada čitam ove tvoje postove kapiram kako ti to odlično povezuješ i svaka ti čast draga, nego eto ja da sam tumačila tumačila bih kao veoma, veoma bitnu vezu a ne bilo koju

i šta u mom slučaju kada je Mo vladar VII gledala bi aspekte Mo sa Me koji je vladar V ili šta, ja nekako Mo više vezujem za emocije, a ne za dsc. . .

drage moje sada sam gledala tercijare za dan kad sam se jako zaljubila
i iznenadih se, ali imam egzaktnu teMo0teSMC, teVe0natMe0natMa, teMC bas na nat Ne, teMa0natJu, a te Mo se seta bas do samog dsc egzaktno!!!!

vau, kako zanimljivo, zato je izgleda taj covek ostavio takav utisak da ga jos ne zaboravljam. . .

Pa sada si navela primjer da je mo bio egz. na desc. a vladar je 7. A tranziti?
Možda da se vratiš unatrag pa da usporediš, šta ti se ponovilo.
Opet nije samo jedan terc., najčešće ih i bude više, ali jedan bi trebao biti glavni.

Old 14-06-2012, 11:05   #24
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Da i prije astro. Ma jesu, to je ovaj ludi saturn kao vladar 5, nakraća veza je bila godinu i po, ma koliko da bila mučna, trajala je
Zašto ne biš rekla da će na taj način odraditi spoj 5/7?
da li si u kontakt sa tadasnjim momcima dolazila sasvim spontano,da li te je ciljano neko upoznavao sa tim momcima jer se Sa kao vladar V ne pokazuje kao lakoca,opustenost...a ovde je on zajedno sa marsom tranzitnim udruzen ....navela si da prilikom aspekta Ma90 Sa doneo upoznavanje s teskocom....

Old 14-06-2012, 12:50   #25
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Registrovan: May 2010
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Evo i ja bacih pogled na moje tercijarne progresije i ono sto sam uocila je da kada mi je tercijarni Merkur ( vladar 5.natal. polja) bio tacno na mom Marsu ja sam upoznala muskarca u kojeg sam se momentalno zaljubila.

Uskoro mi sledi prelazak tercijarne Venere preko natalnog Mc, od kolikog je to uticaja?

Old 14-06-2012, 14:03   #26
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
da li si u kontakt sa tadasnjim momcima dolazila sasvim spontano,da li te je ciljano neko upoznavao sa tim momcima jer se Sa kao vladar V ne pokazuje kao lakoca,opustenost...a ovde je on zajedno sa marsom tranzitnim udruzen ....navela si da prilikom aspekta Ma90 Sa doneo upoznavanje s teskocom....
U prvom slučaju je on bio zauzet. U drugom sam ja bila zauzeta, nikad nije bilo kao grom iz vedra neba, jeste kao upoznavanje ali onda natezanje dok se odluči, ali je tu uvijek bila stvar u meni.

LavJarac prati onda više tog merkura, ako je onda donesao mogućnost, mogao bi ponovo.
Najlakše da se vrati natrag, pa da se nađe okidač.

Sad sam baš opet gledala, zašto su toliko obrisi daleko. Uvijek se nekako čekalo taj tercijalni mjesec, da on napravi aspekt na vladara 5 ili planetu u 5.polju, pa tako pređu orb. i do 2...
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-06-2012, 14:15   #27
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Standardno

Quote:
LavJarac prati onda više tog merkura, ako je onda donesao mogućnost, mogao bi ponovo.
Najlakše da se vrati natrag, pa da se nađe okidač.

Sad sam baš opet gledala, zašto su toliko obrisi daleko. Uvijek se nekako čekalo taj tercijalni mjesec, da on napravi aspekt na vladara 5 ili planetu u 5.polju, pa tako pređu orb. i do 2...
Carapice bas sam gledala tog tercijarnog Merkura i on mi je pre tri meseca prelazio preko natalnog Neptuna u 11.polju i tada sam imala susrete sa pomenutim muskarcem ali i nista se konkretno nije desavalo a bas sam zelela.
Taj tercijarni Merkur sada prolazi kroz moje 11.natalno polje i na dalje nece imati konjukcije sa natalnim planetama vrlo dugo. Da li mozda rade drigi aspekti...trigon,kvadrat...da to gledam ?

Old 14-06-2012, 14:17   #28
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by LavJarac VIdi Poruku
Carapice bas sam gledala tog tercijarnog Merkura i on mi je pre tri meseca prelazio preko natalnog Neptuna u 11.polju i tada sam imala susrete sa pomenutim muskarcem ali i nista se konkretno nije desavalo a bas sam zelela.
Taj tercijarni Merkur sada prolazi kroz moje 11.natalno polje i na dalje nece imati konjukcije sa natalnim planetama vrlo dugo. Da li mozda rade drigi aspekti...trigon,kvadrat...da to gledam ?
Da,da rade i drugi aspekti. Šta ti ne ide u aspekt na mars ili si za to govorila...

Old 14-06-2012, 14:26   #29
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
Standardno

Quote:
Da,da rade i drugi aspekti. Šta ti ne ide u aspekt na mars ili si za to govorila...
Ide mi aspekt tercijarne Venere na natalni Mc...ne znam da li to menja nesto?
A od ovih ostalih aspekata tu su trigon ovog tercijarnog Merkura iz Strelca i Meseca iz Ovna ka mojim planetama u Lavu. http://i875.photobucket.com/albums/a...s/tercijar.gif

Old 14-06-2012, 14:42   #30
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by LavJarac VIdi Poruku
Ide mi aspekt tercijarne Venere na natalni Mc...ne znam da li to menja nesto?
A od ovih ostalih aspekata tu su trigon ovog tercijarnog Merkura iz Strelca i Meseca iz Ovna ka mojim planetama u Lavu. http://i875.photobucket.com/albums/a...s/tercijar.gif
pa taj tercijal merkura na natalnog merkura bi mogao biti bitan. sada prati pa nam javi
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules