ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-07-2015, 19:34   #181
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Ovaj je takođe Devica, isti dan im je rođendan, ali nemam pojma kojii je Asc. I neverovatna je sličnost među njima. Ali u ovoj vezi nešto ne štima, zato smo tada i raskinuli, neke stvari se jesu promenile na bolje, ali ipak nije to to, nisam zadovoljna našim odnosom nikako. Inače u sinastriji imamo njegov Mo u konjukciji sa mojim So i njegov Sa u konjukciji sa mojim Mo. I jeste nam takav odnos bio, a i sada je, tačno kako ova dva sinastrijska aspekta to opisuju. I dopada mi se on, ali me ubija taj njegov Sa na mom Mo.
Videćemo još šta će tu biti. Ja ti kažem da meni nekako deluje spram svih mogućih astroloških simbola, i kod mene i kod tebe, da će do kraja, nakon svih prepreka nešto biti sa ovim našim nesrećama od muškaraca.
Submit to Digg   Tercijarne progresije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2015, 16:45   #182
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Ovaj je takođe Devica, isti dan im je rođendan

da će do kraja, nakon svih prepreka nešto biti sa ovim našim nesrećama od muškaraca.
Evo ti info, a ti nadji natal na temi: Pokazatelji razlike... - stavila sam Asc.Ovan, SA0JU na DC, jarac So0ME.
Devojka je upoznala dva muškarca u kratkom razmaku, rodjeni isti dan, ali druga godina. Oba su bila u simbolici VE0NE - jedan s ove strane zakona, a drugi s one, upoznala na identičan naćin, preko chata! Na nevidjeno. Ima ona MA90PL, MA120JU...
Šta misliš za kog se odlučila? Kako god okreneš i jedan i drugi su zauzeti bili. Onaj za kog se odlučila se nakon tri godine njihovog odnosa razveo, i evo oženio njom. On je odmah i rekao ISKRENO, da mu brak i tako ne funkcioniše, bez obzira na dete, bio fer prema sebi i njoj, i to ti je to!

A ovo drugo, moji muškarci nisu "nesreće", samo nisu PRAVI. I to je to.

~Znam da na forumima astrologije ima puno devojaka i žena, mada pre mladih devojaka, koje ne umeju napraviti razliku izmedju iskrene i prave ljubavi, realne situacije & zajebancije s tudjim životiima, pa tako se umešaju u odnose, krajnje bezobrazno, ostavljajući teške posledice, gde se naravno i posle svega za njih odnos ne završi brakom, jer one i nisu takav "materijal", ali su definitivno nekog zajebale, i nastavile da isto to rade u svakom sledećem odnosu.

I imaš divnih žena, koje su diskretne, koje vole i voljene su, i koje ne umeju da budu bezobrazne, veruju u Boga i njegovu odluku, ishod ljubavi. Pre svega nisu "trule" osobe, i zaslužuju svu sreću, iako se za taj pojam ne treba vezivati. Jer tek tada tu sreću neće ni osetiti.
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2015, 20:18   #183
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Znaš na šta mislim kada kažem za ovog mog da je "nesreća" Jako me je namučio ovaj odnos godinama u nazad, zato tako kažem, iako ja njega volim najviše, šta god se desilo. Njegova je odluka da ne budemo zajedno, zbog nekih svojih principa je tako odlučio i ja tu ne mogu ništa, on sada da se vrati istog momenta bih se pomirila s njim, bez razmišljanja i bez obzira na sve i na to koliko me je povredio. Ali, šta je tu je, život teče dalje...
Ovaj drugi je slobodan, nije zauzet, ali sa njim je jako komplicirano ostvariti ozbiljnu vezu. I ni jedan nije "s one strane zakona". Ali svakako je sa obojicom teško ostvariva veza. Mada moje srce pripada samo jednom. Ostalo su sve alternative.
Ja jako dobro znam koga volim, koga želim, i koliko god vremena prošlo neću promeniti mišljenje i osećanja u vezii toga. Ali ja ne želim da budem sama jer on nije pored mene. To ne bih podnela, zapravo sada mogu da podnosim, ali za koju godinu neću moći da podnesem. Gledajući meni bliske ljude koji su sami celoga života stekla sam takvo mišljenje i strah da u životu ostanem sama, prvenstveno mislim na decu. Ili mi to samo radi ovaj moj Mo u Raku. Pisaala sam već dosta o tome na forumu. I da, imam osećaj da s kim god drugim da budem, da će to biti manje vredno od te veze. Ali ja tu ne mogu ništa...

Baš ću sada pogledati to na toj temi.

Old 20-07-2015, 21:48   #184
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

To s druge strane zakona se odnosilo na njen natal.
Isto ti je kada kažemo da Skorpija vlada podzemljem i policijom, ali od celokupne slike natala uvidis da li je neko kriminalac ili pandur. Simbolika.
Terc.te ženske nisam vraćala, ali se prosto nametalo da će u tom periodu upoznsti muškarca za vezu ili brak. Sa je ušao u Vagu, 7 znak od Asc.

Nekim ljudima se stqlno ponavljaju ista imena partnera, a nekima pa datumi.

Old 20-07-2015, 22:09   #185
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Ja sam kao mlađa imala dve Vage rođene istog dana (razlika tri godine) i njih dvojica su kao nebo i zemlja. A sada dve Device (razlika tri godine) i oni su psihički identične osobe.
Ja bolje da više ni ne gledam i da ne komentarišem tranzite kod mene. Samo mi pozli od svega ili sam sama sebe ubedila da vidim ono što bih želela, a realnost je surova i daleko od toga.

Old 24-09-2015, 11:03   #186
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Sta bi tercijalna Venera mogla doneti nat. Sa? Napravice egz. 0.

Old 24-10-2015, 23:37   #187
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

tercijarni Mo je u 7. natalnoj u Vodoliji, nazdravlje!
AC tercijara je u Lavu u 1. natalnoj, So tercijara je egzaktno na nat. ACu na 19* Raka...

Edit: ovaj moj terc. Mo je na njegovom nat.ACu, moj AC tercijara na njegovom nat.DCu.
krajem ovog meseca će njegov terc. Mo biti egzaktno na mom nat. Mo!
njegov terc.AC na mom nat.ACu!

progresije i direkcije su nam povezane k'o sitna crevca, sve konjukcije So/Mo/Ve/Ju!
on ima aktivan Ju povratak u 7. natalnoj i Ju mu je pregazio i vladara DCa. tranz.Sa mu aktivira MC.
ja imam Sa povratak, aktivira se vladar DCa, tranz.Ju je na Mo vladaru ACa i aktivira i IC.

sve predikcije se prepliću, i sad još skapiram i tercijare!

Last edited by rijanon; 25-10-2015 at 03:18..

Old 25-10-2015, 20:15   #188
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Tercijalni Mo se brzo krece. Za tih mesec dana koliko vazi tercijal, Mo predje 12-13*, tako da ti je on mozda vec otisao dalje.

Old 25-10-2015, 20:47   #189
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

znam, ali tercijar je jako sličan lunaru. i sama karta je kratkoročna, kamoli planeta!

Old 16-01-2017, 17:33   #190
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

inace kao sto kazu da sunce u bilo kom aspektu donosi bitna desavanja, nije tscno, evo meni progr sunce 60 venera, natalno nemaju aspekt, dosao mi tranzit ma90ve, kao i natalno i nista..
da li progr. mo180ma moze doneti vezu, kad je natalno sekstil?
Ali mislim da stvarno ne moze. Sad gledam za prošlu godinu progresivni mesec 120 mars, tranzitni mars je pravio 60 progresivni mesec 60 natalni mars. Na mene definitivno progresije ne uticu.

Last edited by AnchyMs5; 16-01-2017 at 18:36..

Old 23-02-2017, 23:24   #191
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ove tercijarne progresije sam ukačila kako idu, ponekad bacim pogled čisto da upotpunim neke druge metode.
zanima me karta na astro.com na kojoj piše Tertiary progressions II (Minor progressions)? kako nju posmatrati? u njoj je Mesec vidim uvek na istom mestu kao natalni, a sve ostalo se pomera. ona važi za godinu 2016/2017 i u njoj sada imam Mo 0 So u Devici. koliko je važna ova konjukcija, na šta ukazuje?
već u junu za rođendan važi druga karta i opet se sve osim Mo pomera. So će otići u Vagu i tad već imam drugu priču.
ali ovo MO0SO sad?

Last edited by rijanon; 23-02-2017 at 23:36..

Old 28-02-2017, 14:59   #192
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Te minorne progresije se tiču mentalnog i duhovnog stanja, kakve će misli biti. a karta važi od rođendana do rođendana. Kako se sklapa sa ostalima nemam pojma , samo mi je ovo što napisah ostalo u sećanju.

Old 09-03-2017, 13:48   #193
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Da li treba pratiti tercijarne planete na natalne(aspekti).Meni tercijarno So pravi 120 sa natalnom Ve. Tercijarni Ma i Mo menjaju znak i Mo ce prelaziti preko natalnog So. Tercijarna Ve je retro i pravi 180 sa natalnim Ma.

Old 09-03-2017, 17:17   #194
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Da li treba pratiti tercijarne planete na natalne(aspekti).Meni tercijarno So pravi 120 sa natalnom Ve. Tercijarni Ma i Mo menjaju znak i Mo ce prelaziti preko natalnog So. Tercijarna Ve je retro i pravi 180 sa natalnim Ma.
Treba pratiti. Tercijari opisuju raspoloženje, ono čime smo emotivno zaokupljeni, a ja ih gledam slično kao solar. Prvo proučim zasebno, ko da gledam nečiji natal, da vidim da li postoji stelijum u nekoj kući ili znaku, šta je naglašeno, znak na asc, vladar gde je, ima li markantnih aspekata... pa onda da li ima poklapanja sa natalnim pozicijama planeta, uglovima, koji su aspekti itd.

Old 20-07-2017, 03:57   #195
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
ove tercijarne progresije sam ukačila kako idu, ponekad bacim pogled čisto da upotpunim neke druge metode.
zanima me karta na astro.com na kojoj piše Tertiary progressions II (Minor progressions)? kako nju posmatrati? u njoj je Mesec vidim uvek na istom mestu kao natalni, a sve ostalo se pomera. ona važi za godinu 2016/2017 i u njoj sada imam Mo 0 So u Devici. koliko je važna ova konjukcija, na šta ukazuje?
već u junu za rođendan važi druga karta i opet se sve osim Mo pomera. So će otići u Vagu i tad već imam drugu priču.
ali ovo MO0SO sad?
Ono sto bih ja uzela u obzir jeste da ce ti misli biti fokusirane na neke nove ideje koje ces zeleti da unapredis, sloboda nova u izrazavanju jer je So vladar druge - sloboda. Ako se uzme u obzir da je to slika mladog meseca u trecoj, znaci sebi ces postaviti neki cilj vezano za komunikacije, ucenje, kroz neki svoj sistem vrednosti koji zelis da ima svoj tok, kretanje, ali u samom startu neces znati koji je nacin za ostvarenje tih ciljeva. Dodatno zbog dualnosti ovog meseca koji uvek predstavlja ''nacin'' dolazenja do cilja, sto So jeste-cilj. Obzirom da ti je ovo vladar asc i u sebi nosi i Me i Ve, ovo se tice tebe licno u izrazu kroz simboliku treceg polja, cak spremnost i razmisljanje da u to ulazes, kroz kupovinu neke literature, finansiranje kracih puteva u tom cilju, ipak je to vladar druge kuce u trecoj natalnoj. Nesto novo pocinje ali nema nacina, samo cilj i volja da se do toga stigne. Zacetak faze. Sve ovo trebalo bi da uveze simboliku svakodnevnice, posla, pruzanja usluga, jer je u devici... Mada, zbog kvadrata sa natalnim So nije iskljuceno ni da finansiranje bude u nekom smislu tajno, da se cuti o tome, natalno So kvadrira sve ovo iz 12. Ovo moze cak zbog dispozicije VE i Me da bude i pitanje nekog poklona od strane neke uticajne osobe sa posla koja ti moze biti podrska, birne osobe iz svakodnevnice, rodbine ili nekih koji su ti ''sluge'' - devica, ali nacin je ostao skriven ovde i ti kao zena koja nosi dualitet. Dodatno je ovo opis nekog skrivanja zbog opozicije sa Jupijem, reklo bi se u nekom smislu malo neceg van prihvatljiv normi ophodjenja. Mozda cak i sve to se bude odnosilo na finansijske i moralne gubitke zbog nekog od bliskih osoba. Cutanje ili gubitak nekog novca kao sled dogadjaja. Osecaj da se krenulo sa ciljem nekim u neki rad, pruzanje usluga ... ali na kraju nema nacina, pa se to svede na neki osecaj moralnog ili finansijskog kraha - opozicija Jupi. Borba prakticnog i milosrdnog. Tako bih ja ovo opisala. I kao borbu unutar tebe same, jer mislim da ce to sve usloviti neka burna reakcija sa ovom postavkom ostalih aktera u karti. Medi ovo deluje da je tvoja neka iznenadna situacija na poslu, nova, gde ces zbog urana koji to kvadrira zeleti da pokazes neki vid samovolje, bunta ... da radis na svoj nacin, a nacina bas i nema, samo volje da radis kako ti hoces. Ili situacija prosto koja moze inspirisati sve to, a iznenadna, mozda cak i neka ekscentricnost kolega. Kako je mlad mesec slika i tajne zene, sto bi to ovde bila ti kao Mo, ali kroz simboliku trece, tvoje ime, nije iskljuceno cak da to bude tvoj pseudonim, drugo ime- simbolika trece, koje ce biti skrivanje dela dualnosti same price. Obezvredjivanje ljudkog, gradjanskog a u vezi sa idejama, analizom, radom kroz pisanje, komunikacije.... devica trece.... Nemam celu kartu ovde da ispratim sve, ali bar tok mozes da pratis pa sama uvezes ako te inspirise. pozz

Last edited by Natasarijana; 20-07-2017 at 04:36..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules