ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
da bi tumačenje godišnjeg bilo ispravno...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re : heh...
Old 16-03-2010, 09:12   #31
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Smile re : heh...

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
shmiho imam pitanje, ti si sebi u primjeru gledala mars i veneru..Razumijem zašto Veneru jer je vladar tvog DCa,ali zašto mars, i da li za ljubav uzimamo uvijek mars ili. I meni je venera vladar DC-a i isto imam separacioni trigon sa MA pa me zanima koju planetu uz veneru da uzmem. Jer ako je kod tebe onda ni meni neče se ostvariti veza radi separacije ili?
Pa kako zašto? Mars mi je suvladar Asc' i dodatno odnos Venera / Mars obično po pravilu predstavljaju odnos "žensko / muško"

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-03-2010, 11:34   #32
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Mene interesuje kako ostali gledaju sekudarne progresije, kao zasepnu kartu, ili u poredjenju sa natalom?

Ja sam kod mene primetila kad je gladam kao zasebnu kartu mnogo je preciznija i to kad planete prave egzaktan aspekt orbisa samo par minuta i da je aplikacija.

Poslednji takav aspekt je bio moj sekudarni mesec u egzaktnoj konjukciji sa plutonom, prvo sa natalnim plutonom, a onda sa progresivnim (pluton je spor, pa je razlika samo 1,5 stepeni). Dok mesec nije otisao pre neki dan na 2* vage i izasao iz egzktnog aspekta, imala sam vrlo intezivne snove. Sada ih napokon vise nemam. Inace ta progresija se desavala u mojoj 12-oj kuci, a progresivni mesec je tada pravio i seksitl sa natalim/progresivnim neptunom.

re :
Old 16-03-2010, 11:51   #33
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Smile re :

Ja obično radim kao poseban čart pa ga uporedjujem kasnije sa postavkom natalnih planeta i polja, tj. uporedjujem ta dva čarta ~ dobija se zaista jasna slika mnogih dogadjaja

Malo kasnije ću napisati šta donosi pr. Mesec kroz natalna polja, a šta donosi pr. Mesec kroz progresivna polja

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 19-03-2010, 16:59   #34
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Sa astro.com;

Mene zanima čemu služi karta Prenatal New Moon...???

(meni je konjukcija So-MO na 13 Bika , a i za ostale planete mi se čini da su ti stupnjevi dosta nekako vezan za događanja...mislim kroz tranzite??A opet kod mene je izmješano sve to i sa srednjim točkama...tako da ne mogu biti sigurna)

A zanima me kakve su još ove Tertiary progressions II ? (imaju obične tertiary i ove neke br. II. ) ?

re :
Old 19-03-2010, 17:17   #35
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re :

"Prenatal New Moon" ili u prevodu "Mlad Mesec pre rodjenja" ukazuje po nekim starim pravilima konkretan karmički čart (kao nešto tipa "bukvalno BAŠ prošli život")

A što se tiče svih tercijara ~ kad stignem, detaljnije ću objasniti sve opcije tercijara, metode izračunavanja i tumačenja

Old 24-03-2010, 17:29   #36
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Kako se izradjuje progresivni cart? Molila bih Shmishonju da mi na privatne poruke posalje objasnjenje kako i ona mi je dala objasnjenje i to izuzetno dobro kako se postavlja Dejvison cart ali ja vise nigde ne nalazim to pa bi je najlepse zamolila da mi ro posalje na privatne poruke tako da ja to mogu uzeti( vec sam rekla da molim sina da mi to preuzme-licno neznam.

re :
Old 24-03-2010, 18:19   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question re :

Sve zavisno Miro koja progresija vas interesuje. Ima nekoliko "progresivnih" čartova :

• sekundarna progresija - u kojoj 1 dan nakon rodjenja predstavlja 1 godinu života natusa, 2 dan je 2 godina itd...
○ tercijarna progresija - u kojoj 1 dan nakon rodjenja prestavlja 1 mesec života natusa, 2 dan je 2 mesec itd...
◘ minorna progresija - u kojoj 1 dan nakon rodjenja predstavlja pola lunarnog meseca života natusa (13.37 dana) 2 dan predstavlja prvi lunarni mesec (27 dana) itd...

Čim nadjem vremena ~ napisaću vam kako da odradite svako od ovih progresija ~ tj. da dobijete željeni čart.

pitanje
Old 24-03-2010, 19:59   #38
kole
Obično gatalo

kole's Avatar

kole je offline
Registrovan: Nov 2007
kole je na dobrom putu
Standardno pitanje

Shmishonja, meni nije potpuno jasna Tehnika orbisnog luka, ja sam za vjezbu uzela sekstil SO i MA u mom natalu:

da li se na isti nacin koji si objasnila racunaju orbisni lukovi svih aspekata ( kvadrati, opozicije ...)?
igra li ikakvu ulogu brzina planeta? ( ovo mi nije jasno jer si uzimala da MA ima jos 30st Raka)
i kako si iz 413 dobila 6 godina?( ovo je u djelu o "sitnim crevcima")

Izvini ako pitam gluposti ali me vise glava zaboljela od razmisljanja.

Old 24-03-2010, 20:36   #39
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kole VIdi Poruku
Shmishonja, meni nije potpuno jasna Tehnika orbisnog luka, ja sam za vjezbu uzela sekstil SO i MA u mom natalu:

da li se na isti nacin koji si objasnila racunaju orbisni lukovi svih aspekata ( kvadrati, opozicije ...)?
igra li ikakvu ulogu brzina planeta? ( ovo mi nije jasno jer si uzimala da MA ima jos 30st Raka)
i kako si iz 413 dobila 6 godina?( ovo je u djelu o "sitnim crevcima")

Izvini ako pitam gluposti ali me vise glava zaboljela od razmisljanja.
Mislim da brzina nije važna.
U tom primeru je 3st 59'. Pošto je 1 stepen = 7 godina; 0,30' = 3 god i 6 meseci; 0,10' = 1 god i 2 meseca; 0,05' = 7 meseci ; 0,01' = 1 mesec i 12 dana
3 x 7 =21god
0,59' = 0,30+(2x0,10')+0,05+(4x0,01) = 3god+6mes+(2god+4mes)+7mes+(4mes+48dana) = 5god + 22mes+48 dana =6god +11mes+18dana
Advertisement

Old 24-03-2010, 20:54   #40
kole
Obično gatalo

kole's Avatar

kole je offline
Registrovan: Nov 2007
kole je na dobrom putu
Standardno

Hvala, bas si srce sad razumijem. Znas li da li je isto i za ostale aspekte, mislim na metod?

Old 24-03-2010, 21:07   #41
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Da, 0, 60, 90, 120, 180. Možeš i ovako da izračunaš, npr Venera na 20*46' Lava, Merkur 25*39' Vage, oni grade sekstil. Možeš oduzeti 25*39' - 20*46' = 4*53' =34god i 3mes.

re : ♥ ♫ ♥
Old 24-03-2010, 23:10   #42
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up re : ♥ ♫ ♥

Hvala Majana na pomoći ~ ja jednostavo danas nisam uspela da stignem i do ovog topika

Old 01-04-2010, 00:49   #43
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Diurnalni horoskop, baš sam ga pratila, točno kada je vladar diu.hor bio u egz.aspektu, nešto se dogodilo. Zanimljivo je jedna stvar koja mi je upala za oko, ponavljaju se 2 velika trigona iz solara na određeni dan, da li se uzima u obzir ako nije upleten vladar dir.hor?

Old 01-04-2010, 10:41   #44
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Kada radim diurnal da li gledam samo : diurnal Asc gde pada u natalnom horoskopu, pa ako je diu.Asc na 20 Vage, a meni je to u 7 kući, šta onda, to polje mi je značajno za taj dan?
- jel gledamo i vladara diu.Asc, dakle Veneru, pa jel bitno gde je ona u diurnalom polju ili samo gledam koje je to moje natalno polje?
- i nat.Asc u kom je diurnalom polju?
-i vladara diu.Asc gde je i koje egzaktne aspekte pravi sa natalnim planetama?
Jel tako nekako?

re : heh...
Old 01-04-2010, 11:51   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re : heh...

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Diurnalni horoskop, baš sam ga pratila, točno kada je vladar diu.hor bio u egz.aspektu, nešto se dogodilo. Zanimljivo je jedna stvar koja mi je upala za oko, ponavljaju se 2 velika trigona iz solara na određeni dan, da li se uzima u obzir ako nije upleten vladar dir.hor?
Da, naravno da nije problem ako diu.hor. nije "upleten" ~ bitno je i da se eto i ti drugi podaci "poklope" ~ nije moguće baš aspsolutno sve da se poklopi, ma koliko mi to želeli

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules