ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
da bi tumačenje godišnjeg bilo ispravno...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-01-2008, 22:10   #16
bubamarica
Švrća

bubamarica's Avatar

bubamarica je offline
Registrovan: Dec 2007
bubamarica je na dobrom putu
Standardno

sta bi mogao da donese
Diurnalni DSC na natalnoj Veneri,
Mozda neka bitna ljubav

Advertisement

Old 13-01-2008, 11:26   #17
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Standardno

sa diurnalima je vrlo precizna stvar i oni reaguju egzaktno..taj dan bi kod tebe sigurno u najmanju ruku doneo lep odnos sa ostalima, ali ako ti stepen asc nije tacan onda ni diurnal nece raditi. zato je diurnal super za rektifikaciju jer je vrlo precizan
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 15-01-2008, 09:12   #18
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Jako mi se svidja ovaj dijurnal...

People što bi li značilo ako taj dan djurnal AC pada ravno na natal.Karmu....neki karmički dan....opće me ne čudi...ha,ha...tog dana starci slave neznam ni ja koju godišnjicu braka!!!Ono,da nema njih,neb bilo ni mene...

Old 17-01-2008, 19:39   #19
bubamarica
Švrća

bubamarica's Avatar

bubamarica je offline
Registrovan: Dec 2007
bubamarica je na dobrom putu
Standardno

evo sta mi donose,
mesec 120 neptun,
merkur 90 mars

jupiter 0 neptun
asc 150 merkur
venera 150 mesec
svadja, svadja,samo svadja, sa voljenom osobom, teranje inata

evo danas
merkur 0 venera
jupiter 0 neptun

Last edited by Merkur; 18-01-2008 at 18:24..

Old 14-02-2008, 14:58   #20
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Sve su to obecavajuci aspekti mislim da ce te neko ipak zakaciti i da ce biti bas galantan
Nema svečane večere,nema galantnog i nitko me nije zakačio ...........

Bljeeeeeeeeeeeeeeee.......jedino su mi je plaća sjela...i tata je bio dobar i dao mi nešto novaca pošto je Valentinovo ( da me oraspoloži,jer zna da mi niko neće cvuće poklonit)........i sad ću otići u neki galantan shopping i kupit največe čokoladno srce i cjelo ga sama pojesti ispred tevevizora...eto!

Old 16-02-2008, 00:55   #21

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by carobnica VIdi Poruku
zato je diurnal super za rektifikaciju jer je vrlo precizan
kako to funkcionira kad se radi rektifikacija?

? Šta je sve potrebno ?
Old 12-03-2010, 15:05   #22
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Exclamation ? Šta je sve potrebno ?

Evo kako to je uokviroio Imširagić ( a ja se 10000% slažem sa tim ) :

Nivoi delovanja prediktivnih tehnika preko elemenata horoskopa :

-1- element Zemlje : najgušći nivo postojanja, fizičko telo, ćelijski novo egzistencije :
~ tranziti
~ diurnali
~ eklipse
~ lunacije

-2- elemnt Vode : razredjeniji nivo postojanja, eterično telo, molekularni nivo postojanja :
~ sekundarne progresije
~ tercijarne progresije
~ minorne progresije
~ harmonične progresije
~ sve konverzne progresije
~ solarni povratak
~ lunarni povratak
~ povratak drugih planeta

-3- elemnt Vatre : još razredjeniji novo posotjanja, astroalno telo, atomski nivo postojanja :
~ primarne direkcije
~ direkcije solarnog luka
~ direkcije Naibodovog luka
~ sekundarne direkcije
~ tercijarne direkcije
~ profekcije

[U]-4- element Vazduha :[najrazradjeniji nivo postojanja, subatomski nivo postojanja, kauzalno telo ili kvantnomehaničko telo :/U]
~ planetarni periodi
~ fidarije
~ orbisni lukovi

Znači ~ rezime svega ovoga : SVE ovo treba odraditi da bi se dobila potpuna i kompletna predikcija za neku godinu & mesec & dan, a ne da se zadrži na opciji ~ solar, ili tranziti ili sl. Znači SVE... ovo će vam dobro doći sledeći put kad budete radili sebi ili nekome drugome predikcije za željenu godinu / mesec / dan ... zar ne?

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Last edited by Shmishonja; 12-03-2010 at 17:35..

Old 12-03-2010, 17:46   #23
kole
Obično gatalo

kole's Avatar

kole je offline
Registrovan: Nov 2007
kole je na dobrom putu
Standardno

http://www.robhand.com/firdar2.htm

Evo o firdariama detaljan tekst, doduse na engleskom ali cim prevedem postovat cu ga i na nasem.

Old 12-03-2010, 21:53   #24
Chither
Veštac

Chither je offline
Chither je na dobrom putu
Standardno

Stvarno zanimljivo!!!
Pripazicu sutra koliko pijem, ipak je Mo0Ne u vodoliji...nije za igranje

Old 12-03-2010, 22:28   #25
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Zanimljivo odradila sam za jedan datum kad ono točno:

asc pao na natalni satur u 3 natalnoj- stariji tip preko komunikacija tj interneta ušetao u moj život.

A sa otišao u 8 na tom novom chartu, seksualna privlačnost a i pluton je negdje bio ne mogu se sjetiti.

Uglavnom da mi se to tek treba dogodit rekla bih: problem u komunikaciji a ne ovo što je bilo.

Old 13-03-2010, 18:42   #26
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Sta sve treba da nadjemo period za selidbu ~ selidba u smislu novog stana, a ne nove drzave? Kakvi tranziti, progresije, solari? Naglasena 4. kuca u kojem smislu ako trazimo promjenu postojeceg stanja?

ps.s valjda sam na pravoj temi..

Firdaria, Alfirdaria
Old 15-03-2010, 12:05   #27
kole
Obično gatalo

kole's Avatar

kole je offline
Registrovan: Nov 2007
kole je na dobrom putu
Standardno Firdaria, Alfirdaria

Evo nekih osnova u tumacenju Firdaria:

Firdarije su jedan skoro zaboravljeni prediktivni metod o kojima Ptolomej govori na kraju Tetrabiblosa u 10. poglavlju IV knjige. Firdarije su perzijski koncept planetarnih perioda i koristile su se u srednjovjekovnoj i antickoj astrologiji, odnose se na periode zivota gdje svakim tim periodom vlada jedna planeta ili mjesecev cvor. Prvi put ih je opisao, koliko je poznato, Abu Mashar i vuku korijen iz sistema mundanih ciklusa namjenjenih dugorocnim prognozama historijskih događaja. Kvalitet perioda zivota, kojim vlada odredjena planeta , je odredjen stanjem te planete u natalu.
Al-Biruni, pisuci 1029 n.e. tvrdi:
Godine ljudskog zivota prema perzijskoj ideji su podjeljene u odredjene periode (firdare) kojima vladaju Hronokratori. Kada se jedan period zavrsi drugi pocinje. Vladar prvog perioda je uvijek Sunce kod dnevnih rodjenja dok kod nocnih tu ulogu preuzima Mjesec, drugim periodom vlada Venera u prvom slucaju dok u drugom tu ulogu ima Saturn itd.

Iako ce svima sa dnevnim ili nocnim rodjenjem periodi pocinjati sa istim planetama vladarima perioda, tumacenje (ne)kvalitete tog perioda zivota je odredjen samim polozajem u kuci, znaku, stanjem, vladarstvom i aspektima navedene planete u natalnom horoskopu. Takodjer ce vladati i tranzitima kroz koje osoba prolazi u tom periodu. Pa npr ako osoba ima veoma znacajan Jupiterov tranzit a prolazi kroz Saturnijanski period gdje je jos dodatno Saturn u natalu u padu, nalazi se u kadentnoj kuci a vladar je takodjer kadentne kuce –tada Jupiter nece uopste biti toliko benefican koliko se ocekuje. S druge strane ako postoji Saturnov tranzit a osoba nije u Saturnijanskom periodu ili bilo kojem podperiodu Saturna tada Saturnov tranzit nece biti niti silan niti jak. Kvalitet perioda Cvorova zavisi od njihovih dispozitora i planeta koje su u konjukciji sa Cvorovima ako ih ima.

Ovdje mozete izracunati periode:
http://firdaria.com/calculator.php

Old 15-03-2010, 13:03   #28
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by n.gemini VIdi Poruku
Sta sve treba da nadjemo period za selidbu ~ selidba u smislu novog stana, a ne nove drzave? Kakvi tranziti, progresije, solari? Naglasena 4. kuca u kojem smislu ako trazimo promjenu postojeceg stanja?

ps.s valjda sam na pravoj temi..
Pored aktivirane IV kuće treba da bude aktivirana i III kuća ~ jer ako kažeš da selidba nije vezana ni za drugi grad ni za drugu zemlju, već je "lokalnog" tipa, ondak po sistemu simbolike, logično je da se gleda i III kuća ~ promena komšiluka i okoline

Ja obično počnem od direkcija ~ 1° za 1god, pa ondak progresije, da vidim koji je mesec aktivan, pa ondak pogledam solar, pa se ondak bacim na tercijare I i II ~ par puta se baš kod nekih čartova što sam radila lepo sve uklopilo, a i kod mene pre dve godine

Quote:
Originally Posted by Andreuskica VIdi Poruku
A kako ja da uradim moj solar?
Odeš na astro.com i odabereš ovu opciju i dobiješ svoj soalrni čart
http://i577.photobucket.com/albums/s...er/zasolar.jpg

Kole, hvala na ovim odličnim tekstovima ~ sjajni su

Evo sad malo da "gnjavim" sa pravilima predikcije :

-1- prvo i najvažnije pravilo ~ dok radimo predikciju uvek moramo da se vraćamo na mogućnosti koje su naznačene u natalnom čartu

-2- drugo : posmatranje od šireg ka užem, tj. krećemo, opet, od natala, pa tek onda tražimo detalje iz njega preko prediktivnih metoda.

-3- tumačanje planete u odnosu na znak u kojem se nalazi (bilo koji način predikcije da je u pitanju ~ solar, direkcija, tranziti...) jer će ta planeta da se ponaša u skladu sa tim znakom ali u isto vreme će se ponašati kao i planeta koja vlada tim znakom u kome se ona našla (pr. tr.Venera je u Blizancima, pa će se ona "ponašati" na isti način kao da se nalazi tamo gde natus ima natalni Merkur ~ pa napr. taj natalni Merkur je u Ribama u znaku svg i izgona i svog pada ~ ali ~ Venera je egzaltirana u Ribama. Drugim rečima ~ ovo će za osobu biti dobar period za ljubav, period koji će krenuti traljavo i završiti se odlično. Ili pak, natalni Merkur je u Devici, on je tu u svom sedištu, ali ako tutnemo tu Veneru, ona je u znaku svog pada ~ u prevodu : osobi će ovaj period naročito u ljubavi biti loš, krenuće jako lepo, a završiće se najverovatnije vrlo loše) Samim tim -3- pravilo za tumačenje predikcija se prvenstveno vezuje za tranzite, direkcije i progresije.

-4- ovo pravilo se odnosi na posmatranje kroz koje polje prolazi planeta iz nešeg prediktivnog čarta (kako iz prediktivnog čarta, bilo kojeg, tako i natalnog čarta) Ono što je najbitnije, ta planeta iz predikcija će se ponašati onako i davati rezultat predikcije na način na koji je u natalu povezana sa tim poljem koje posmatrano (tj.njegovim vladarom) Na primer, ako je tr. Mars u Biku i prolazi kroz natalno II polje, a u samom natalu Mars je u skladnom aspektu sa vladarom II polja ili plantama u njemu, ovaj period će osobi doneti da kroz velika ulaganja dobije i veliku nagradu, naravno aflikacije ukazuju na suprotan efekat.

-5- treba se truditi da aspekti koje posmatramo budu što manjeg orbisa ~ tj. što su manji orbisi, predikcija je tačnija i konkretnija (naravno ako je podržana iz natala) Mali orbis važi i za separaiciju i za aplikaciju. Ovo važi samo za klasične čartove predikcije, ne za čartove povrataka (solrni povratak, lunarni povratak, i sl.) pa se ondak uzima klasičan dozvoljeni orbis za aspekte.

-6- poslednje (a po meni najbitnije) pravilo je da se jedan dogadjaj koji smo pronašli u jednom prediktivnom čartu, na primer u solaru, mora potvrditi u ostalim prediktivnim čartovima da bi dobio na validnosti, tj. da bi mogao i da se ostvari (zato ja stalno "trubim" da analiza solara kojima je svima vama najpraktičnija, nije dovoljna...)

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Last edited by Vojvotkinja; 04-11-2010 at 16:52..

Old 15-03-2010, 15:24   #29
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bubamarica VIdi Poruku

Diurnalni horoskop je slika neba svakog dana u natalno vreme rodjenja gde je parametar vremena - Grinicko vreme a validno je mesto gde se trenutno osoba nalazi. Tako dobijeni horoskop je prakticno "zamrznut" tranzit koji je trenutno na nebu ali vrlo bitna stvar je sto su uglovi licni jer kuce zavise od vremena rodjenja te je ovo licni tranzit koji je izrazen preko licnog Ascendenta i licnog MC-a.
Pre svega se posmatra diurnalni Ascendent i vladara Ascendenta jer je to nesto najlicnije, potom je bitno u koju natalnu kucu pada diurnalni Ascendent jer je ta kuca aktivirana u narednih 28-30 dana s obzirom da se diurnalni Ascendent pomera oko 1 stepena dnevno, tj. u proseku 1 stepen dnevno.
Sada sam tek saznala za ovaj sistem predvidjanja, i resih da proverim, kad istina, kod mene radi.

Da sada ne nabrajam sve datume, napisacu samo za datum kad sam raskinula vezu.
Diural asc mi je bio na 16* vodolije, tacno na mom natalnom marsu.
A mom bivsem partenru je diural asc bio na 18* bika, u kvadratu sa njegovom natalnom venerom, koja je na 18* vodolije.

Bas sam iznenadjena ovom tehnikom, kod mene fercera

Old 15-03-2010, 19:29   #30
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

shmiho imam pitanje, ti si sebi u primjeru gledala mars i veneru..Razumijem zašto Veneru jer je vladar tvog DCa,ali zašto mars, i da li za ljubav uzimamo uvijek mars ili. I meni je venera vladar DC-a i isto imam separacioni trigon sa MA pa me zanima koju planetu uz veneru da uzmem. Jer ako je kod tebe onda ni meni neče se ostvariti veza radi separacije ili?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules