ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-12-2016, 20:55   #16
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Meni ovo nije jasno...

Nama kvartali počinju istog dana u isto vreme svake godine, što znači da će nam asc uvek padati u isti znak. Ista fora je kao za Novu godinu jer tačno u ponoć Su pada na Mc, što znači da uvek ulazimo u Ng sa Vagom na asc. I onda mi gledanje osa ne pije vidu (odnos kvartala i natala), uzajamni odnos planeta i kombinacija sa sol. ok
Ovi "podsolari" se izradjuju na istu foru kao i "glavni" solar.
Znaci solar ti svake godine pocinje kada So dodje na 9 stepeni/23 minute/50 sekundi Raka. To je nekad oko tvog rodjendana (koji dan gore-dolje i xy sat/minut).
Znaci;
II kvartal - So na 9 stepeni/23 minute/50 sekundi Vage (nekad oko 01.10., xy sat/minut)
III kvartal - So na 9 stepeni/23 minute/50 sekundi Jarca (nekad oko 01.01., xy sat/minut)
IV kvartal - So na 9 stepeni/23 minute/50 sekundi Ovna (nekad oko 01.04.. xy sat/minut)

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Ovo je mozda glupo pitanje ali gdje da vidim tacan sat kad sunce dodje na odredjenu poziciju? Je li to ide preko opcije tranziti?
Tvoji kvartali;

II kvartal - So na 16 stepeni/12minuta/57 sekundi Riba (nekad oko 08.03., xy sat/minut)
III kvartal - So na 16 stepeni/12 minuta/57 sekundi Blizanaca (nekad oko 08.06., xy sat/minut
IV kvartal - So na 16 stepeni/12 minuta/57 sekundi Djevice (nekad oko 08.09., xy sat/minut)

Tacan datum & sat/minut - ja na astro.com izradim novu kartu, ubacim podatke otprilike, pa pronadjem tacno vrijeme (stepen "kvartalnog ASC) metodom pokusaj/pogreska.

p.s.: Jel' tebi danas rodjendan ili ...

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 08-12-2016 at 23:46..
Submit to Digg   Solarni kvartali Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-12-2016, 21:06   #17
JupiterGirl
Obično gatalo

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Hvala Marsh
Jeste, pobrah danas 31.

Old 08-12-2016, 21:18   #18
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Nek' je sretan

Zelim ti sve najbolje, a prvenstveno da Mr. Sa(dista) ohane koju godinu s lekcijama/ispitima, te da Veliki Benefik mrdne svoje lijeno dupe i donese mnogo konkretnog prosperiteta.

U to ime - go out tonight & celebrate yourself

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 08-12-2016 at 23:45..

Old 09-12-2016, 02:01   #19
JupiterGirl
Obično gatalo

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Marsh, hvala ti
Iz tvojih usta u Bozije usi

Old 09-12-2016, 08:41   #20
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Hvala Marsh, namucili smo te

Srecan rodjendan Jupiter!

Old 09-12-2016, 10:30   #21
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Malo sam se zanimala, ima mi ovo smisla. Pretpostavljam da moze da se uradi uporedni solarnog kvartala i natala? Ne znam samo da li se i kuce gledaju kao u solarnom horoskopu?

Natal
http://i.imgur.com/vnR78r3.jpg?1

Solar 2016/2017
http://i.imgur.com/KX5xBsr.gif

Solarni kvartal 2
http://i.imgur.com/ubXBPM9.gif

Solarni kvartal 3
http://i.imgur.com/TFwcrLT.gif

Solarni kvartal 4
http://i.imgur.com/x6S8RhW.gif

Jos mesec dana sam u ovom prvom kvartalu, tj. tu gledam solar, pa da napisem desavanja do sada. Ne znam sta bi trebalo da gledam za voznju automobila, tj. ne umem da povezem, pretpostavljam Merkur. Negde pre pocetka solara (a ranije sam osetila dejstvo), pocela sam ponovo da vozim posle skoro 3 godine. Ne aktivno, ucim i naravno imam ogromnu kocnicu. Decko me psihicki maltretira da pocnem sa ucenjem voznje (polozila sam, ali me je strah) jer smatra da sam dobar vozac (a i ja volim da vozim, ali me strah ubija). Natalno Me90Sa, nije ni cudo sto me je strah. U solaru imam Me90Ur (solarni Me180Ur) za moj rodjendan vec separacija, kada sam pocela verovatno je bio aplikacioni kvadrat. Vrh solarne 3k u 3k, vladar Merkur, valjda sam lepo povezala.

Solar je poceo da "radi" cim je Jupiter usao u Vagu i dobila sam stan na rodjendan. Vise para u zivotu nisam videla (salim se s tatom, sad ovo gledam i nikad vise ). Solarni ASC U Lavu u 2k natalnoj, sve se vrti oko solarnog i natalnog IC-a (preklapaju se neke kuce). Solarni Ju i Me (Me natalni dispozitor) padaju u 4k, konjukcija sa So. Cini mi se da je Beograd Vaga, eto vidi se gde sam kupila stan, a verovatno je i lep cim je sve u Vagi (meni je lep, a vidim da se i drugima svidja). Ovaj Uran pokazuje neku veliku promenu i za mene jeste bitna zbog komplikovanih porodicnih odnosa. Dobila sam samopouzdanje da me vise niko u porodici ne zeza kako im dune. Solarna 9k u Ribama (natalni MC), Ju u 3k u Vagi 4k, put u inostranstvo (Bec, opet Vaga) zbog uredjenja stana, mama je dosta pomogla oko uredjenja i bas je onako Jupiterovski trosila, sto me je zacudilo od nje.

Evo, ovo je za sad, pisem uskoro za 2 kvartal, mnogo mi je zanimljivo. Valjda sam dobro povezala, nemojte da se smejete.

Mislila sam da cu da dozivim neki udes sa ovim aspektima Merkura, Urana, Plutona i Marsa, ali nisam na srecu. Pocela sam da se vezujem u voznji i da opominjem decka kad brzo vozi. Ovo Ma0Pl na DC bi vise pokazalo nase presmesne svadje u poslednje vreme jer sami sve sredjujemo, a realno nemamo pojma o zivotu, a kamoli kako sami da sredjujemo stan i bakcemo se sa majstorima. Ja sam zamislila jedno i bitno mi je da je lepo, a to sto tako ne moze kako sam ja mislila, nema veze. Sreca, Saturn mi je pustio Jupitera, nema vise kvadrata, a uskoro ce prestati i Veneru da kvadrira. Osecam olaksanje, ponovo sam se zaljubila a i primetila sam poboljsanje na kozi (ovo sam pisala na drugoj temi Sa90Ju 6k) od kad Saturn ne kvadrira.

Poslednji kvartal mi izgleda uzasno, jezivo, valjda ce biti sve ok.

Old 09-12-2016, 13:09   #22
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Marsh, hvala ti
Iz tvojih usta u Bozije usi
Evo jedan rođendanski poklon od mene

Rekla si da ti je ljeto bilo kritično, pa evo ti karte III i IV kvartala proteklog solara;

III kvartal (solar 2015/16.)

http://i67.tinypic.com/2pqvzax.png

IV kvartal (solar 2015/16.)

http://i64.tinypic.com/28aqes8.png

Kompariraj sa natalom i proteklim solarom (2015/16.), pa vidi jesu li, iz retrospektive, protekli događaji/situacije jasniji.

Quote:
Originally Posted by Sanja VIdi Poruku
Hvala Marsh, namucili smo te
Jedino što me namučilo u čitavoj priči sa solarnim kvartalima je nepostojanje astro.com opcije za izračunavanje.

Već štimaj u astro.com dok ne "ubodeš" tačan dan/sat/minutu (tačan stepen kvartalnog ASC).

Quote:
Malo sam se zanimala, ima mi ovo smisla. Pretpostavljam da moze da se uradi uporedni solarnog kvartala i natala? Ne znam samo da li se i kuce gledaju kao u solarnom horoskopu?
Solarni kvartali tumače se po istom principu kao i "regularni" solar. Gledaš preklapanje natalnih & kvartalnih polja, u koja kvartalna polja upadaju natalne planete, u koja natalna/kvartalna polja upadaju solarne planete, gdje je/šta radi vladar kvartalnog ASC, gdje su/šta rade Sa/Ju/Ma, aspekte superioraca (Sa/Ju/Ma) na natalno So i natalne inferiorce (Ve/Me/Mo) itd.

Također, solarni kvartali mogu pomoći prilikom sužavanja vremenskih okvira događaja za koje postoje pokazatelji u "glavnom" solaru.

Primjera radi;
U mom 2006/07. solaru postojao je nagovještaj tegobnih situacija i malefičnih događaja, a kada pogledamo karte kvartala - jasno je da me je maler krenuo krajem marta/početkom aprila 2007. Kada je horor od proljetnog (IV kvartala) stupio na snagu.

Quote:
Negde pre pocetka solara (a ranije sam osetila dejstvo), pocela sam ponovo da vozim posle skoro 3 godine. Ne aktivno, ucim i naravno imam ogromnu kocnicu. Decko me psihicki maltretira da pocnem sa ucenjem voznje (polozila sam, ali me je strah) jer smatra da sam dobar vozac (a i ja volim da vozim, ali me strah ubija). Natalno Me90Sa, nije ni cudo sto me je strah.
Malo offtopica - što se vožnje tiče, rijetko kojoj ženi na početku vozačkog staža "cvjetaju ruže", međutim, sve žene koje poznajem sa 3-5 godina vozačkog staža su odlični vozači. Najvećim "frajerčinama" mogu parirati za volanom. Tako da ... izvjesna doza anksioznosti za volanom je u početku sasvim normalna i prirodna.

Svoju anksioznost za volanom sam prevazišla tako što sam se tjerala da što češće samostalno vozim. Znači - bez dečka/tate/instruktora na suvozačkom sjedištu.

Lijepo odabereš vrijeme kad na cestama ne vlada pretjerana špica/gužva, sjedneš u auto, svežeš se, zaključaš se i lagano...
Bez ikoga da ti daje upute/pomaže/histeriše sa suvozačkog sjedišta.

Naravno, desiće ti se i da pogrešno skreneš i da završiš u slijepoj ulici i još svašta nešto, al' upravo ćeš samostalnim riješavanjem takvih i sličnih situacija izgraditi "samopouzdanje za volanom". I da, pokušaj s opisanim pristupom onda i kada budeš 100% spremna.

the natal chart

Old 09-12-2016, 13:34   #23
JupiterGirl
Obično gatalo

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Sanja, hvala ti

Oooo Marsh, you are the best! Bas cu malo da se pozabavim ovim poslije posla pa da vidim ima li smisla. Hvala ti puno

Old 18-04-2017, 08:41   #24
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Ako mi je rodjendan bio u januaru znaci stavim dan i sat i minut ovaj mjesec i to traje do jula jel tako?
pa opet u july stavim dan i sat

Last edited by limunada; 18-04-2017 at 09:39..

Old 18-04-2017, 13:42   #25
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
Ako mi je rodjendan bio u januaru znaci stavim dan i sat i minut ovaj mjesec i to traje do jula jel tako?
pa opet u july stavim dan i sat
Da.

Drugi kvartal ti počinje kada So stigne na početni stepen Bika.

Treći kvartal - kada So stigne na početni stepen Lava.

Četvrti kvartal - kada So stigne na početni stepen Škorpije.

Orijentir za izradu karti solarnih kvartala je "kada So stigne na isti stepen/minut Bika/Lava/Škorpije na kojem se nalazi tvoje natalno So u Vodoliji."

the natal chart

Old 18-04-2017, 22:51   #26
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon is online now
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

evo, kod mene se tačno vide "sranja" koja su me zadesila u poslednje vreme o kojima sam pisala na temi solarnog horoskopa. u kvartalima je jasnije, dok u solaru kad gledamo celu godinu odjednom - može začas da promakne.
ovo je trenutni solar: Imgur: The most awesome images on the Internet
a ovo je poslednji kvartal, 4. po redu. ako se ne varam bilo je pomračenje Sunca u Ribama, na 20-nekom stepenu, a meni je tu Sunce: Imgur: The most awesome images on the Internet
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules