ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Marion Marc - Dzoan Mekevers

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-06-2007, 10:14   #16
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Mozda se pisalo o ovome ali ne znam gde.. Ako gledam solarni kao natalni... i ako pomeram sunce u okviru jednog znaka kroz mesec dana (dakle obidje 360 za godinu, pozicioniram ga svaki dan shodno onom sta efemeride navedu za njegov polozaj na nebu)...primecujem odredjene uspostavljene zavisnosti. Da li je neko ovo radio i ima da podeli svoja iskustva?
Advertisement

Old 07-08-2007, 21:51   #17
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

pitam gluposti...

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Last edited by Tanya; 08-04-2008 at 17:30..
Submit to Digg   Solarni horoskop Reply With Quote

Old 07-08-2007, 22:14   #18
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Tanya,sunce mora da ti bude na istim stepenu,jer se solar radi u trenutku kada sunce dodje na isti stepen i minut kao tvoje natalno,a to sto je isto kao u natalnoj znaci samo da ce ti to polje biti naglaseno,pogledaj da li se ponavlja neki aspekt kao u natalnoj.

Old 08-08-2007, 01:40   #19
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Da li se nekome desilo da mu se solarni Asc, Dc itd, potpuno poklopi sa natalnim horoskopom partnera? I kako bi moglo to da se tumaci? Da bude jos neverovatnije, isto je i sa partnerovim solarom.. Ima li neko objasnjenje?

Old 08-08-2007, 01:54   #20
anna
Početnik

anna's Avatar

anna je offline
anna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku

3. Sedma solarna kuca u trecoj natalnoj

razlike u mišljenju sa supružnicima i partnerima. Supružnik vam možda nece biti veran (treca kuca je kuca ljubavnika).
Može li mi neko objasniti, zašto je 3.kuca kuca ljubavnika. Možda zato što je to drugi partner za mog partnera(deveta od sedme) ? Ili...

Old 12-08-2007, 21:24   #21
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Smile

Quote:
Originally Posted by anna VIdi Poruku
Može li mi neko objasniti, zašto je 3.kuca kuca ljubavnika. Možda zato što je to drugi partner za mog partnera(deveta od sedme) ? Ili...
Imam bas mnogo tekstova na temu trece kuce, bilo bi suvise komplikovano da ti sada kuckam sve od pocetka. Pokusacu da izvusem deo koji opisuje trecu kucu i mozemo dobiti bar deo odgovora na tvoje pitanje.

Osnivac transakcione analize Erik Bern (Eric Berne) - transakcija doslovno znaci "prenosenje" dakle to je svojevrsna razmena izmedju ljudi - u svojoj knjizi "Sta kazes posle zdravo", na osnovu razlicitih stepena inteziteta, opisao je sest formi ovakve ramene. Prve tri forme predstavljaju tematiku trece kuce. Sa jedne strane, ovde se radi o manjem intezitetu, a sa druge, o velikoj sigurnosti i predvidljivosti. To su:

Povlacenje, ......................

Ritual, .........................

Zabava, ................dalje forme koje je Bern definisao, su zajednicke aktivnosti, spletkarenje i intimnost......

Dakle, trenutno sam ovo iskopala.

Lara

Old 13-08-2007, 20:34   #22
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Može li neko da malo nakucka o aspektima u solaru koji nisu samo kojukcije?!

Old 17-08-2007, 04:05   #23
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

TRANZIT JUPITERA KROZ SOLARNE KUCE

Kada je sat rodjenja nepoznat, cesto se upotrebljava tehnika solarnih kuca.
astrologija solarnog znaka ima specificnu vrijednost koja daleko nadilazi domete tzv “popularne” astrologije.
Sto se tice tranzita jupitera, ova tehnika se priblizava opcenitoj tendenciji koju jupiter ima glede njegovog polozaja u znaku i solarnog znaka pojedinca. Npr prolazak Jupitera kroz blizance 1977. najprije je utvrdio opcu atmosferu i stvorio mogucnosti za sve ljude. Mentalitet sviju tada je bio obojan jupiterskim karakteristikama s obzirom da blizanci vladaju mentalnim. I, svatko je na tu opcu tendenciju reagirao na svoj nacin, u skladu sa svojom natalnom temom. No na neki nacin svatko je takodjer reagirao u skladu sa svojim solarnim znakom.

Solarna kuca nece pokazati osobni odgovor nego vise polje iskustva u kojemu ce opca tendencija doci do izrazaja. Ta je tendencija za pojedinca vanjska i on na nju reagira kao drustveno bice. Cak i ako mu je zivot promijenjen zbog pritiska ovih vanjskih snaga, sama motivacija je kolektivna; ona nije rezultat osobnog razvoja i pojedinacne sudbine.
Ako tranzit jupitera kroz blizance nudi nesto opcenito sto svatko moze primijeniti osobno, u citavom svijetu, cinjenica da je netko rodjen sa suncem u djevici dati ce astrologu precizniji kadar unutar kojega ce smjestiti ovaj tranzit. Prema solarnoj tipologiji, kod takve osobe ce se jupiter naci u 10. kuci. Astrolog ce tada moci objasniti ovaj tranzit kao indikator opcenite mentalne ekspanzije – razvoj uz pomoc novih kontakata i pojava novih planova.
svaki solarni tip ce odgovoriti na opcenitu tendenciju s obzirom na tranzit kroz solarnu kucu ; sto je osoba vjernija svom solarnom tipu, to ce interpretacija s obzirom na solarni znak biti istinitija.

Lara

Old 26-08-2007, 12:44   #24
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Hoce li neko da mi objasni kako se tumaci solarni horoskop?U stvari,isla sam na astro.com uradila solar posebno i solar zajedno sa natalnim i skroz se razlikuju.U posebnom solaru prva kuca mi je jedna,gledajuci natal to je neka druga prica i nista ne kapiram I koju kartu da gledam,ovu posebnu ili samo zajedno sa natalom?
Uh bre,teska ova astrologija A ja jadna vecito u nekim nedoumicama.
Mozda mi solar i ne treba,mozda mogu po tranzitima sve da vidim,sta kazete?

Old 28-08-2007, 19:41   #25
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Schveca je na dobrom putu
Standardno

Znate koi deo meni nije jasan...???
na predhodnoj strani tamo gde je Merki postovala one tekstove o kucama... Pishe ako je V kuca u I itd... Jel i ovde vazi pravilo da se gleda samo mesto gde pochinje kuca????
I pishe ponegde ako su dobre planete, bla bla bla... Jel se misli na natalne ili solarne planete?
malo me zbunjuje to, ne znam koje kuce gledam i ne znam koje planete...

Old 28-08-2007, 23:00   #26
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Najlakše ti je da oko natalnog charta staviš solarni. Onda vidiš gde ti pada solarni Asc u natalu, u koju kuću, i ona će ti biti najaktivnija u toj solarnoj godini. Onda gledaš i solarne i natalne planete, koje aspekte prave ( da li ponavljaju neke iz natala), i u koju natalnu kuću ti padaju solarne planete, čime vladaju u natalu....i sl.

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-08-2007, 23:06   #27
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Schveca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Najlakše ti je da oko natalnog charta staviš solarni. Onda vidiš gde ti pada solarni Asc u natalu, u koju kuću, i ona će ti biti najaktivnija u toj solarnoj godini.
pa ja gledam ovaj SOLAR i AC mi nekako dodje gde natalni DC, na samoj granici 12 i 1 kuce... nikako mi nije jasno ili ja ne umem to da vidim kako treba

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Onda gledaš i solarne i natalne planete, koje aspekte prave ( da li ponavljaju neke iz natala), i u koju natalnu kuću ti padaju solarne planete, čime vladaju u natalu....i sl.
i ono shto sam primetila jeste to da su mi solarni i natalni merkur u konjukciji i da su mi solarni Saturn i natalno sunce u konjukciji i da su mi Sunca u konjukciji.... nishta se to meni ne dopada.. ali o tome cu na temi o svom solaru

Old 29-08-2007, 15:28   #28
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

ima li jos teksta o solaru, da li se na osnovu solaranog moze videti sta nas ceka u odredjenoj godini, ili se za to vise koriste sek.progresije?
Sta nam konkret.moze dati solar!

ps ima li neko iskustva!
ja sam gledal i ima nekih tacnih stvari ali nekih i ne, jer mi je ju u 5 solarnoj pa nista
a sunce mi je u konjukciji sa ne sto je grozno ali se tako i osecam.
DA LI SE gledaju samo solarne konjukcije a kvadrati i opozicije ne, kako se tumace cvorovi?

takodje da li se gleda u kojoj kuci pocine solarna u odnsou na nataqlnu ili u kojoj zavrsava?
npr meni peta solar. pocinje u natalnoj 2 kuci skorpija a zavrsava u natal.trecoj u strelcu i u 5 kuci mi je JU?
Koliki se orbis uzima za konjukciju solane pplanete medjusobno i u odnosu na natal?

Last edited by TrilianSi; 29-08-2007 at 17:37..

Old 29-08-2007, 17:43   #29
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Naravno da se iz solara vidi šta te čeka u ovoj godini, sekundarne progresije će pokazati tvoje ponašanje, misli i osećanja u toj godini.

Ne gledaju se samo konjukcije, već svi aspekti, a što se orbisa tiče ja uzimam oko 5* , za luminare 10*.

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 29-08-2007, 22:58   #30
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

je li (opet glupo pitanje) kad se koja kuca aktivira ili koje polje se kada aktivira u solarnom??

na primer gledam ovaj moj glupi solar, aspekti i ovo ok kapiram ali kako znam koje ce plje kada biti aktivirano???

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules