ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Marion Marc - Dzoan Mekevers

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-04-2017, 14:00   #2776
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Artist, koliko ja znam, ne moze tako da se gleda. Jrdan metod koji meni drzi vodu - progresija solarnog MC 1 stepen za oko 4 dana (valjda). Progresije ostalih uglova se rade u nekim programima jer kretanje nije bas predvidljivo kao za MC, ne moze da se radi bez tabele kuca za tu godinu, i ja to nikada nisam radila.

Drugi metod slican ovome sto si spomenula - ukoliko se gledaju kuce kao meseci, prvi mesec bi bila solarna kuca u kojoj je Sunce - dakle ne prva kuca solara.

Prvi metod moze biti koristan ako ima dosta dinamike (planeta natalnih i solarnih) u znacima koji se nalaze u levoj polovini solarnog čarta, jer MC nece progresirati dalje od toga.
Drugi metod je uvek jako koristan, jer solarna polja cesto "ozivljavaju" upravo prelaskom tranzitnog So kroz njih, a upravo na to se svodi druga metoda. Recimo meni se svake, ali svake godine, najbitniji događaji poklapaju tranzitom So preko uglova solarnog za tu godinu.
Submit to Digg   Solarni horoskop Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-04-2017, 15:01   #2777
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Artist VIdi Poruku
Kod tumacenja solarnog horoskopa, da li kuce u solaru predstavljaju mjesece u godini?
Npr, 1-a solarna kuca je 1. mjesec u godini (od rodjendana), 2-a sol. kuca - 2-i mjesec ...
i ja mislim da to tako ne ide.
ako želiš da znaš u kom mesecu će neki događaj iz solarne godine da se ostvari, pa zbog toga pitaš kako se prati, mislim da treba da gledaš karte koje se izrađuju na mesečnom nivou:
Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Iso tako, lunar sluzi da se precizira kada bi se neki dogadjaj iz solara mogao deseiti tacno, kada za to ima najvecih izgleda...
pogledati i tercijarne progresije, one isto traju mesec dana. ja pratim i njih pored lunara. nekad su mi i bolje od lunara.
a može i ovako kako Beatrice kaže: prvi mesec solara je ona kuća gde je Sunce i tako brojiš redom.

.

Old 24-04-2017, 15:44   #2778
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
pogledati i tercijarne progresije, one isto traju mesec dana. ja pratim i njih pored lunara. nekad su mi i bolje od lunara.
I meni.
Lunarima se ne bavim pretjerano, jer se u mom slučaju dosad nisu #iskazali.

Jedino što sam zapazila je, da svaki put kada imam preklapanje natalnih & lunarnih polja ... u pitanju bude psihički iscrpljujući mjesec.

Quote:
a može i ovako kako Beatrice kaže: prvi mesec solara je ona kuća gde je Sunce i tako brojiš redom.
Yeap.

I da se nadovežem ... mogu se pogledati i solarni kvartali.

Solarni kvartali

the natal chart

Old 24-04-2017, 18:03   #2779
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Artist, koliko ja znam, ne moze tako da se gleda. Jrdan metod koji meni drzi vodu - progresija solarnog MC 1 stepen za oko 4 dana (valjda). Progresije ostalih uglova se rade u nekim programima jer kretanje nije bas predvidljivo kao za MC, ne moze da se radi bez tabele kuca za tu godinu, i ja to nikada nisam radila.

Drugi metod slican ovome sto si spomenula - ukoliko se gledaju kuce kao meseci, prvi mesec bi bila solarna kuca u kojoj je Sunce - dakle ne prva kuca solara.

Prvi metod moze biti koristan ako ima dosta dinamike (planeta natalnih i solarnih) u znacima koji se nalaze u levoj polovini solarnog čarta, jer MC nece progresirati dalje od toga.
Drugi metod je uvek jako koristan, jer solarna polja cesto "ozivljavaju" upravo prelaskom tranzitnog So kroz njih, a upravo na to se svodi druga metoda. Recimo meni se svake, ali svake godine, najbitniji događaji poklapaju tranzitom So preko uglova solarnog za tu godinu.
Ovo sam pitao, jer mi je astrolog kod kojeg sam bio poslednji put, tako gledao solar, i naravno nista se nije desilo sto je rekao. To je bilo prosle godine (za prethodni solar), i bas mi je bilo cudno kad je to tako gledao, jer sam se i ja prvi put susreo sa nekim ko tako tumaci solar.

Old 24-04-2017, 22:46   #2780
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Kod tumacenja solarnog horoskopa, da li kuce u solaru predstavljaju mjesece u godini?
Npr, 1-a solarna kuca je 1. mjesec u godini (od rodjendana), 2-a sol. kuca - 2-i mjesec ...
Pozdrav Artist,
mislim da mozda nisi razumeo sta je astro tumacio.Verujem da je u pitanju tumacenje Solarnog povratka sa eneidama.
To je nacin predikcije gde na stepen solarnog sunca dodajes 40 stepeni, i tako ga pomeras i vidis koje bitne aspekte pravi sa ostalim solarnim planetama.
U sustini ovaj nacin predikcije ne moze da pokaze sva desavanja tj.sta ce sve da se desi ali moguce je da pokaze sta je u tom trenutku natusu bitno.Neka emotivna desavanja ili pak dsavanja na mentalnom nivou.

Old 24-04-2017, 23:09   #2781
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

wanja ako se ne varam, to bi onda bilo kao da gledaš otprilike polovinu jednog kvartala - to kad pomeriš So za 40*.
u suštini su sve to cepkanja solara na manje celine (kvartali, lunari, tercijari...), a sve te manje celine služe da pod mikroskopom zumiramo i bolje vidimo jednu solarnu godinu.
jesi li gledala sebi po eneidama i koliko ti je pomoglo pri detaljisanju i objašnjavanju događaja?

Old 24-04-2017, 23:45   #2782
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Standardno

Rijanon,
Iskreno do sada nisam nesto pratila.Toliko toga treba da se poveze da se nekada u potpunosti izgubim.
Naravno moje znanje nije veliko.☺
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-04-2017, 00:24   #2783
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ja sad gledam tako u tekućem solaru. So pravi aspekte sa solarnim planetama i to bitne.
a da li samo pomeram So i gledam šta radi ili pravim novu kartu kao za kvartal?

Old 25-04-2017, 00:39   #2784
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Standardno

Quote:
ja sad gledam tako u tekućem solaru. So pravi aspekte sa solarnim planetama i to bitne.
a da li samo pomeram So i gledam šta radi ili pravim novu kartu kao za kvartal?
Mislim da nema potrebe da se pravi novi chart obzirom da se samo Sunce pomera.Znaci samo prati sta Sunce radi tj.koje aspekte pravi sa ostalim solarnim planetama.
Eneide su u sustini devetine.

Old 25-04-2017, 00:44   #2785
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ja sam prvo pomislila da su osmine, tj. otprilike pola kvartala. nisam bila daleko. ☺ videh da ima i tema, Shmisha je ukratko objasnila, ali je tema zamrla, verovatno zato što se metoda baš i ne koristi. kao što rekoh, to su dodatna cepkanja i detaljisanje. tačno da se izgubiš u svemu, u pravu si ☺

Old 25-04-2017, 00:55   #2786
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Standardno

Ima astrologa koje tumace Solarni povratak sa eneidama.Toliko ima predikcija da je nemoguce sve povezati.Izgubis se.Ja jedino kada gledam sebi solar obratim paznju na planete na uglovima,pogledam tranzite i direkcije.Nmg da se mucim.

Old 25-04-2017, 01:15   #2787
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ja sam za eneide samo čula!

Old 25-04-2017, 01:16   #2788
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

najpametnije je tako! to i jeste kičma karte.

Old 25-04-2017, 09:55   #2789
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by wanja VIdi Poruku
Pozdrav Artist,
mislim da mozda nisi razumeo sta je astro tumacio.Verujem da je u pitanju tumacenje Solarnog povratka sa eneidama.
To je nacin predikcije gde na stepen solarnog sunca dodajes 40 stepeni, i tako ga pomeras i vidis koje bitne aspekte pravi sa ostalim solarnim planetama.
U sustini ovaj nacin predikcije ne moze da pokaze sva desavanja tj.sta ce sve da se desi ali moguce je da pokaze sta je u tom trenutku natusu bitno.Neka emotivna desavanja ili pak dsavanja na mentalnom nivou.
Wanja, nije to u pitanju.
Primjer: U proslom solaru sam imao Me0Ve u Vodoliji u 5-oj solarnoj kuci, gdje je on prognozirao neki dogadjaj vezano za tu 5-u kucu. I astrolog je bukvalno brojao od Asc-a do 5-e kuce, redom (ja sam rodjen krajem februara) mart - jul, i kao to ce se desiti u julu mjesecu.

Old 30-04-2017, 00:19   #2790
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Wanja, nije to u pitanju.
Primjer: U proslom solaru sam imao Me0Ve u Vodoliji u 5-oj solarnoj kuci, gdje je on prognozirao neki dogadjaj vezano za tu 5-u kucu. I astrolog je bukvalno brojao od Asc-a do 5-e kuce, redom (ja sam rodjen krajem februara) mart - jul, i kao to ce se desiti u julu mjesecu.
to su mjesečne profekcije...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules