ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Marion Marc - Dzoan Mekevers

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 19-04-2017, 09:53   #2761
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Mene nešto zanima gdje se vidi darovanje vrednosti i naklonost emotivnih odnosa u solarnoj kartici
Nekako mi u zadnje baš naklonjena ljubav i neki jako vrijedni pokloni
Submit to Digg   Solarni horoskop Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-04-2017, 16:49   #2762
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

A nisi sponzorusa? E ne znam, bas tesko pitanje.

Old 20-04-2017, 21:38   #2763
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
[B] a što se tiče tranz.Ju u Devici, verovale ili ne, njega pamtim izuzetno lepo. sve što je moglo da me obraduje i čini da se osetim bezbrižnije i da vrlo lako pređem egzaktan Sa povratak, desilo se u toku Ju kroz Devicu. od rađanja beba u široj porodici do učvršćivanja veze. ne prija mi Ju kroz Vagu, jer me i najmanji disbalans bilo gde da ga vidim, žulja do koske.
Primetila sam da kada je na snazi neki „markantan“ tranzit, kao ovaj Pl0DC (npr) – bacim pogled na solar da vidim u kom će polju dodatno da se ispolji. Kod tebe je Pluton u solarnom IV (porodica, koreni) tako da ne čudi što je najmarkantnije ispoljavanje bilo u sferi rodbine (operacije i bolesti dede i tetke, rođenje deteta), ali naravno da mora da se ispolji i u oblasti drugih, međuljudskih odnosa. Jupiter tranzitira natalnom četvorkom tako da olakšava situaciju u vezi sa plutonovskim temama u IV polju.
Inače mislim da bi trebalo jako da ti prija Jupiterov boravak u Škorpionu. Po meni je tvoj solar za sledeću godinu jako pozitivan, ne bi trebalo da propuštaš prilike u tom smislu, trebalo bi da što više komuniciraš sa ljudima, da stupaš u kontakte, da ne propuštaš ništa.
Što se bolne situacije sa ovim partnerom tiče – šta god da se desi mislim da je za tvoje dobro. Smatram da svi treba da budemo tolerantni i fleksibilni, bez toga nema odnosa sa drugima, ali mora naravno postojati granica. Sećam se koliko sam očajna bila kada me je ostavio jedan dečko, a pola godine kasnije sam upoznala najveću ljubav – da me ovaj nije ostavio tu bih priliku propustila. Inače, tog što me je ostavio srećem po gradu, nutka mi se večito ali me odavno on više ne zanima. Što će reći – nije svako zlo za zlo.
Quote:
[B]
a mene lično od rođenja prati smrt. rođena sam u 6.mesecu, imala sam 820grama i 10% šanse da preživim. ako i ostanem živa, trebala sam biti nepokretna ili sa mentalnim smetnjama ili slepa itd. o tome sam dosta pisala na raznim temama. uglavno me ljudi pitaju kakav život imam kad vide konfiguracije.
kažu da ASC opisuje okolnosti pri rođenju – meni je Ve na ASC i to je bio jedan od najbržih i najlakših i najkraćih porođaja koje valjda medicina pamti – tako kaže moja majka – doslovce sam izletela napolje iako sam bila dosta krupna beba, rođena tačno u terminu i ocenjena najvišom ocenom. Istina, majka je plakala u očaju kada me je videla jer mi je celo lice bilo dlakavo (a glava ćelava), što i ne čudi imajući u vidu da mi je Mars vladar i dana i sata rođenja U tvom slučaju je Merkur na ASC pa si se rodila uz pomoć lekara (Merkur) i hirurga (Mars). Prvi kontakt je bio sa lekarima. Ipak, očigledno su njihove odluke i akcije bile dobre jer su planete zapravo odlično položene i dispozicijom ili recepcijom idu u sedišta i egzaltaciju – to mu dođu valjda kao neke prepreke koje se prevazilaze.
Quote:
[B]
na kraju ništa nije ispalo tako drastično. može se reći da mene Pl-energija prati oduvek, neko mi reče da je to do jakog Ma na DCu koji napada AC, to mi je ugrozilo telo/život na rođenju, i da ću uvek od drugih ljudi/kroz druge ljude doživljavati "napade" najblaže rečeno. navodno imam sreću ili aspekte koji na kraju ublaže da se ipak ništa toliko fatalno ne desi. ali ožiljke/iskustva/teške aspekte nosim: za početak zbog lošeg stanja mišića nisam nepokretna ali štikle ne nosim niti preskačem kozlić, ne mogu.
Taj Mars u VII polju ja smatram da je u saradnji sa Merkurom upravo spasao tvoj život – u trigonu je sa vladarom karte koji je ujedno i luminar i samim tim delom i nosilac i vitalnosti i snage. Tek rođena deca su predstavljena Mesecom, stoga smatram da je Mars upravo taj kome, uz Merkur, možeš zahvaliti. Dakle, po meni on ne napada ASC – tom analogijom bi nas napadali svi opisani našim VII poljem, što znamo da nije slučaj. A osim toga, vladar I polja je Mo120Ma.
Ono što ugrožava vitalnost su malefici u kritičnim poljima – kod tebe u VI polju, a vitalnost slabi i So0Kiron u 12. polju. Ali planete kao što rekosmo su jake, u sedištu/egzaltaciji, ili dispozicijom i recepcijom idu u sedište/egzaltaciju, tako da se sve dobro završilo. Ipak, valja pripaziti na zdravlje u toku težih tranzita i progresija.
Ja mislim da taj Mars u Jarcu opisuje tvoje partnere, i opet, ne smatram da će te na bilo koji način ugroziti, niti ti njih. Mars ne smatram da je u naglašenoj opoziciji sa ASC jer je u odličnim odnosom sa vladarom ASC, ali moguće da ti neki od partnera ne budu u dobrim odnosima sa članovima tvoje porodice (Merkur je vladar IV) ili eventualno prijateljima (Ve je vladar XI), kao i da se često sa njima raspravljaš oko svega i svačega, da imate malo dinamičniju razmenu ideja, najblaže rečeno. Takođe, moguća bi možda bila recimo velika vaša borba za rešenje stambenog pitanja i sl, tebi je i JMČ tu u IV polju, pa možda u vezi sa tim bude malo muke ako ne ode simbolika na drugu stranu. Dakle ne bih smatrala da će se taj tvoj Mars negativno ispoljiti, ipak je egzaltiran i podržava vladara karte.

Old 20-04-2017, 21:43   #2764
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rejhana al Mahmud VIdi Poruku
Mene nešto zanima gdje se vidi darovanje vrednosti i naklonost emotivnih odnosa u solarnoj kartici
Nekako mi u zadnje baš naklonjena ljubav i neki jako vrijedni pokloni
Verovatno snažno II polje u solaru, povezano na neki način sa serijom 5 ili 7.
U sinastriji poklone predstavljaju planete partnera koja upadaju u tvoje II polje.
II polje po meni predstavlja sve vrednosti koje imamo i koje dobijamo, pa i poklone.

Old 21-04-2017, 20:37   #2765
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Da li neko ima iskustva sa solarnom Asc-Dsc osom preko natalne ose čvorova Smč-Jmč?

Old 22-04-2017, 05:43   #2766
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Imam ja, ali ne tačnu konjukciju već oko tri stepena orbisa na jednu ili drugu stranu pa ne znam da li se računa.
Osim toga, meni je SMČ na tri stepena do ASC, dakle u 12. polju, tako da je prilikom jednog poklapanja (2011.) zapravo došlo do poklapanja natalnog i solarnog ASC i godina je naravno bila jako važna i pogledala su me nebesa.
U drugom slučaju, 2007. godine, skoro 4 stepena orbisa između solarnog ASC i natalnog SMČ, solarni ASC je bio u 12. natalnoj kući - bila je to jako pozitivna godina, intelektualno je bila stimulativna, onda, već na početku solara sam ušla u vezu koja će potrajati dve godine, pa sam počela posle pauze od nekoliko godina da se bavim ozbiljnije sportom, zategla telo kao praćku itd

Old 22-04-2017, 15:32   #2767
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon is online now
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

hvala Beatrice.
polako se tetka oporavlja, sve je dobro prošlo. smiruje se stanje, bar što se tiče porodice.
moje zdravlje, pa po rođenju lekari nisu mogli ništa da urade, stavljena sam u inkubator, pa ako preživim - preživim.
kasnije sam imala sreću da sa 10 godina dobijem stručnjaka koji mi je spasio hod.
nešto i nisam optimistična po pitanju ljubavi u solaru koji dolazi, (17/18), ali videću šta će biti. prvo što solarna 5. počinje na 29* Ovna. 29* znamo šta je, a tranz.Uran je pri samom vrhu kuće, dakle udariće me grom odmah na početku solara kao što je u tekućem pala svađa 2 meseca pred kraj solara, a Uran je pri kraju 7. solarne. ima tu još aspekata koji nisu udobni, tipa vladar 7. solarne je Me u Blizancima 180 Sa. itd, da ne nabrajam, videću. a pored toga, Sa je u 180 sa nat.So i 90 nat.Mo. isto kao i ova solarna i naredna će biti u najmanju ruku stresna. nisam pesimista daleko od toga, jaka vera me i drži da se borim oduvek, ali realno neudobniji aspekti postoje i treba da sam svesna toga.
bilo koja planeta da tranzitira Škorpijom primetila sam da se osećam opsesivno, ljubomorno, naročito u ljubavi (to mi je 5. natalna) tako da se plašim da će tranz.Ju u Škorpiji samo da proširi i pojača ta manična osećanja koja se javljaju, a pošto mi je solarni AC u Strelcu, tranz.Ju u Škorpiji zahvatiće solarnu 12. i psihički ću zaista da budem u nimalo lepom stanju. nadajmo se da neću.
što se tiče nat.Ma u smislu partnera, posvađala sam se sa najboljom drugaricom pre par godina zbog ove moje 6-ogodišnje veze. ona se kategorički bunila protiv njega jer misli da mi on samo zlo donosi.
a davno jednom sam se nešto muvala sa likom koji je katolik Hrvat i mojoj majci je nezamislivo bilo da se mešaju nacionalnosti i vere.
toliko što se tiče neslaganja sa porodicom i prijateljima oko mojih momaka. u suštini, nikome nikada moji izbori nisu odgovarali, ali sam ja radila kako mi moja najdublja osećanja nalažu. ne baš uvek, pravila sam i kompromise, ali mi oni nikad nisu bili pametni, osećala sam da idem protiv sebe. zato ih više ne činim! ako se pomirim sa ovim momkom ponovo, biću s njim kao i do sada, taman mi se nebo sručilo na glavu. znam da su svi protiv, ta veza je šokantna i za javnost (društveno), ali nije me briga.

Old 22-04-2017, 16:32   #2768
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Imam ja, ali ne tačnu konjukciju već oko tri stepena orbisa na jednu ili drugu stranu pa ne znam da li se računa.
Osim toga, meni je SMČ na tri stepena do ASC, dakle u 12. polju, tako da je prilikom jednog poklapanja (2011.) zapravo došlo do poklapanja natalnog i solarnog ASC i godina je naravno bila jako važna i pogledala su me nebesa.
U drugom slučaju, 2007. godine, skoro 4 stepena orbisa između solarnog ASC i natalnog SMČ, solarni ASC je bio u 12. natalnoj kući - bila je to jako pozitivna godina, intelektualno je bila stimulativna, onda, već na početku solara sam ušla u vezu koja će potrajati dve godine, pa sam počela posle pauze od nekoliko godina da se bavim ozbiljnije sportom, zategla telo kao praćku itd
Beatrice, hvala...
Dakle mogla bih očekivati fine stvari... Kod mene će orbis biti 1,44* i pri tome će solarna osa Asc-Dsc imati 120 tj. 60 na nat. osu Mc-Ic. Pa kada se još doda da i nat. vladar Dsc Me ima svoj povratak, pa sol. Mc na nat. Ju koji je vladar Asc... Mislim...
Setih se i da direktovano So i Ur menjaju znak..., ma savšta još nešto ima... Ali biću strpljiva i videću šta će se dešavati...

Old 22-04-2017, 18:25   #2769
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Bemliga, Rijanon, nije mi namera da te tesim, kao sto rekoh, po meni je tvoj sledeci solar za ljubav i partnerstva odlican. Ako ti je ovaj doneo da veci deo godine u ljubavi cveta cvece, po meni, sledeci bi morao da bude bolji i uspesniji. Jos se i sledeci tj onaj tamo solar nadovezuje na celu pricu, kao i tranziti u narednih par godina. Znam na sta mislis kada kazes da te tranziti kroz Sco izlude, medjutim ima tu jedna kvaka. Mi koji imamo Jarca na vrhu 7. moramo da se osecamo sigurno u vezi, trazimo zrelog i stabilnog partnera uz koga se osecamo sigurno. Kada smo nesigurne proradi ta patoloska ljubomora i neizdrz (Sco u 5-oj), tako da ne treba samo sebe kriviti, i na partneru je da nam se prepusti onako kako se mi same prepustamo - bez ostatka. U tvom slucaju i suvladar 5-og u 7-om, velike su to strasti i borba za svoju ljubav i samo iz velike ljubavi se ulazi u brak, može okolina da se slika sa svojim očekivanjima. Ovo sto kazes za protivljenje roditelja i sredine - bas mi je tako i delovalo - jer Mars jest sa nekim u sukobu ali ne sa tobom, ipak je u 120 sa vladarom karte. Baš ću pogledati još malo tvoj solar - ocigledno nam se tumacenja dosta razilaze, sto delom proizilazi iz toga sto ja uvek neke stvari iz solara apstrahujem i smatram manje vaznim, ne moze bas sve da se nastimuje, ali iz aviona se vidi sta su teme tvog sledeceg solara, sama biti neces.
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-04-2017, 19:34   #2770
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon is online now
Standardno

hvala ti.
sve si u pravu, iako ne volim nikakav tip sputavanja (radi me natalno Mo 90 Ur egzaktno), potrebna mi postojanost kod partnera. najviše tražim karakterni integritet kod muškarca, doslednost i otvoren iskren stav. nazvati stvari takvim kakve jesu. ako smo za vezu - za vezu smo. ako ne - nemoj da me vozaš i zavlačiš -nismo deca brate. shvatam da ne može svako da me voli i to je sasvim u redu. imam jako veliko poštovanje prema liku koji se meni davno davno sviđao, ali mi je lepo otvoreno rekao: izvini, ja tebe ne gledam kao potencijalnu devojku. i ja to odlično prihvatam, to jako cenim, takav vid ophođenja. to je donekle ta Jarčevska stabilnost/poštenje/integritet. kad takvog nađem(o) onda naravno nastupa i ta bezrezervna emotivna predanost o kojoj govoriš itd. samo, kažem, bez gušenja. u smislu, ne trpim da se partner autoritativno postavlja (Mo 90 Ur), ravnopravni smo i vrednujemo se jednako u svakom smislu, inače pucaju gromovi. za današnja shvatanja ovo nisu laki parametri, svesna sam da ih je teško zadovoljiti. ali, trudim se da to sve i pružim, nisam od onih koji samo traže, a ne daju. ja ovo imam u sebi i dajem to, zato sam toga i svesna i to zauzvrat bih cenila kada bih dobila. to je ta stabilnost koju navodiš. najkraće rečeno zrelost. i ogromne su strasti u pitanju, u pravu si. ja sam takva, a i on je isti!
ja sam izdvojila neke aspekte novog solara. ne kažem da će oni "opustošiti" ljubavni život, znam ja da sigurno neću biti sama, biće jako lepih momenata, ali svako cveće ima i trn, pa čisto da budem toga svesna na vreme, zato sam pogledala i te aspekte. ni preveliki optimizam nije uvek dobar (a ja sam tome sklona). zato me sve pogodi kao grom, kao sada na kraju ovog solara. prosto sam sama kriva što nisam realnije sagledala sve. momak mi je takav, prizemniji. rekla bih ponekad i surovo realan i pesimističan, uvek ostavi mogućnost da sve može da se sruši/izokrene.
ako si zainteresovana da pogledaš kad budeš mogla hvala ti.
ovo bi bio sam solar: Imgur: The most awesome images on the Internet
ovo je solar + natal: Imgur: The most awesome images on the Internet

Old 23-04-2017, 23:29   #2771
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Rijanon, prostudirala sam malo tvoj solar i ostajem pri svom stavu da je godina značajna za ljubav i partnerstvo, i po meni daleko važnija za ta pitanja od prethodnog solara.

Teme solara, po meni:
1. Status i karijera U sledećoj godini opisuje te znak strelca a vladar je u 10. solarnoj kući - širenje u vezi sa statusom i inače naglašenim serijama 9 i 10 u tvom natalu, u tom smislu bih očekivala i karijerno gledano dobru godinu pogotovo ako je na bilo koji način vezana za kreativnost i pitanja petog polja.
2. Ljubav i partnerstvo Najnaglašenije serija je7, isprepletana sa peticom i četvorkom i po meni mnogo naglašenija nego u prethodnom solaru - po meni najmanje što treba očekivati jeste jako značajna veza.
3. Prijateljstvo - moguće sklapanje jako značajnog prijateljstva

Brak i porod bih bez zadrške prognozirala da ima nečega na uglu horoskopa (to bi bio znak i jako značajne godine), i da je malčice jača serija 4. Ipak, četvorka se aktivira po meni u drugoj polovini godine (Mars pri kraju 7-e, Uran pri kraju 4. kuće), i to bi teoretski otvorilo perspektivu da do nekakvog preseljenja i trudnoće dođe kasnije tokom solarne godine. Ako se dobro sećam u sledećem solaru, 18/19, vrišti serija 4 tako da - itekako postoji mogućnost.

Old 23-04-2017, 23:36   #2772
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Rejhana, hvala, baš zanimljiv slučaj. Uvek se iznova čudim koliko se u astrologiji sve lepo uklopi.
Nekretnine - serija 4, nasledstva - serija 8, vrednosti - serija 2, obrni-okreni, solar sve lepo pokazao. Jel ujak stariji ili mlađi od majke? Ujaci generalno bi bili 6. polje, ali bi se prvi stariji ujak tvoje majke mogao gledati, osim kroz 6. polje, i kroz tvoje 2. polje (to mu dođe 11. polje tvoje majke - prvi stariji brat).

Old 24-04-2017, 00:31   #2773
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon is online now
Standardno

hvala ti što si izdvojila vreme.
svesna sam ovih tema. nadam se samo da me neće mnogo gnjaviti aspekti solara, i da će neka od tema da se realizuje bez većih trzavica i gromova, koji kao sada u solaru, pucaju iznenada. jeste veza serije 9/10 i 5. tako da već tu nešto radim i od ovog solara i ne čudi me ta naglašenost
partnerstvo ili nastavljam ovo ili upoznajem novog (novi mi je manje verovatan, ali videću).
za prijateljstva ne slutim nikako šta i kako.
javiću svakako.

...
Old 24-04-2017, 08:39   #2774
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno ...

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Rejhana, hvala, baš zanimljiv slučaj. Uvek se iznova čudim koliko se u astrologiji sve lepo uklopi.
Nekretnine - serija 4, nasledstva - serija 8, vrednosti - serija 2, obrni-okreni, solar sve lepo pokazao. Jel ujak stariji ili mlađi od majke? Ujaci generalno bi bili 6. polje, ali bi se prvi stariji ujak tvoje majke mogao gledati, osim kroz 6. polje, i kroz tvoje 2. polje (to mu dođe 11. polje tvoje majke - prvi stariji brat).
Da, sasvim je jasno da se dešavanja tj.sudbinski zapisano ne može zaobići.
U ovom slučaju više pokazatelja za više nego drag poklon, velike emotivne pa i materijalne vrijednosti.

Ujak je majkin jedini i 9 godina stariji brat , tako da se može gledati kroz 6 polje, vezano sa poljem vrijednosti, tj. 2 poljem.

Old 24-04-2017, 13:41   #2775
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Kod tumacenja solarnog horoskopa, da li kuce u solaru predstavljaju mjesece u godini?
Npr, 1-a solarna kuca je 1. mjesec u godini (od rodjendana), 2-a sol. kuca - 2-i mjesec ...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules