ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
nastavak

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-07-2015, 15:18   #4366
tica_24
Švrća

tica_24's Avatar

tica_24 je offline
Registrovan: Nov 2007
tica_24 je na dobrom putu
Standardno

Meni je sve nagrade donosio SA, Ju retko kada bilo sta. Inace kada mi je SA presao preko natalnog SA (vladar 10. kuce) doneo mi je veliki napredak na poslu koji je predstavjao skok u karijeri. Prelazak preko MO nije bio tako traumatcan kako sam mislila (Mo mi je na vrhu 7.kuce), prelazio je 3 puta i dosta me emotivno ocistio ali nije bilo depresije niti bilo cega slicnog. Desile su se neke ok stvari u simbolici 3 kuce (MO mi vlada 3.kucom).
Submit to Digg   Saturnovi tranziti Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2015, 15:25   #4367
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Saturn po mom mišljenju nikad ne nagrađuje sam. On samo vremenom, nakon mučenja i testiranja, popusti malo. Jupiter nagrađuje. A za trajna rješenja i boljitak moraju obojica da sarađuju u isto vrijeme da bi došlo do pozitivne realizacije.
Pa meni su natalno u egz. konjukciji, i to su im jedini aspekti.

Old 20-07-2015, 15:29   #4368
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Zavisi i od dostajanstva obije planete u natalu svakako. Moj je Jupiter u strijelcu, a Saturn u škorpiji tako da mi je blagodeti donosio samo ovaj prvi, naravno uz podršku ovog drugog. U svakom slučaju, Saturna doživljavam kao strogog i škrtog profesora koji zna da nas "obali" sa ispita, čak i kad smo naučili sve. Vremenom popusti tj. kaže:"Ajde, evo ti šestica, ne mogu te više gledati da polažeš 15 puta, već si zašao u ozbiljne godine..."
I ja Sa doživljavam na ovaj način, baš kao da izlazim na ispit 15 puta, mučim se, patim se i na kraju nakon svega položim. Meni je Sa natalno u konjukciji sa Asc, ja ovo proživljavam ceo život. Ništa u životu nisam dobila pukom srećom, za sve sam se debelo pomučila. Ju je vladar stelijuma iz 1. kuće, ali baš me nešto i ne prati sreća kroz život, samo red, rad i disciplina. Inače, Ju je u Vodoliji, a Sa i Ur u Strelcu.
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2015, 15:30   #4369
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Saturn, po meni, donosi događaje koji su trajnijeg karaktera, a kakve - zavisi od ostalih aspekata i samog natala. Mojoj mami je Sa povratak doneo udaju i dete recimo. Drugarici je njegov tranzit preko Asc-a i ulaskom u prvo polje doneo nov posao, novog dečka i smirenje nakon dužeg "mučenja" u vezi koja je bila loša i na poslu koji je katastrofa. Tetki je njegov tranzit preko Asc-a doneo smrt (nažalost) ali je kod nje u natalu on jako loše postavljen i ugrožava sve lične planete, plus je i u tranzitu ugrožavao sve redom...

Tako da -kako kome Sam po sebi on je neka lekcija, muka, ali sa poentom, nešto što treba da naučimo, da se menjamo. Opet, mislim da je važan u sinastrijama i da bez njega nema trajnijeg odnosa jer je on i trajanje, obaveza i ostalo - sve što veza jeste.

Mislim da tranzit saturna donosi neke važne događaje u životu - dobre ili loše, ali bitne.

Old 20-07-2015, 15:34   #4370
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Artist VIdi Poruku
Pa meni su natalno u egz. konjukciji, i to su im jedini aspekti.
Ok, ali oni u tranzitima moraju sarađivati - djelovati na planetu koja simbolizuje poteškoće. Recimo problem je pronaći stalan posao. Merkur je prirodni signifikator posla i osoba poslije više godina mučenja i čekanja dobije stalan posao kad joj tranzitni Saturn napravi konjukciju sa natalnim Merkurom, a tranzitni Jupiter kvadrira tu konjukciju.

Old 20-07-2015, 15:40   #4371
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Standardno

Quote:
Ok, ali oni u tranzitima moraju sarađivati - djelovati na planetu koja simbolizuje poteškoće. Recimo problem je pronaći stalan posao. Merkur je prirodni signifikator posla i osoba poslije više godina mučenja i čekanja dobije stalan posao kad joj tranzitni Saturn napravi konjukciju sa natalnim Merkurom, a tranzitni Jupiter kvadrira tu konjukciju.
Jasno, jasno. Ocigledno cu se ja nacekati dok se aktivira ovaj Sa0Ju, sto se tice braka a i eventualnog odlaska u inostranstvo. Sad se ponadah kad je prelazio preko mjeseca da mi nece donjeti kakvu zenu, ali nista. Ne znam da li treba da cekam prelazak preko Venere, a to ce biti za nekih 7 godina!?

Old 20-07-2015, 15:46   #4372
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

Quote:
Jasno, jasno. Ocigledno cu se ja nacekati dok se aktivira ovaj Sa0Ju, sto se tice braka a i eventualnog odlaska u inostranstvo. Sad se ponadah kad je prelazio preko mjeseca da mi nece donjeti kakvu zenu, ali nista. Ne znam da li treba da cekam prelazak preko Venere, a to ce biti za nekih 7 godina!?
Mislim da si u periodu kad možeš ući u vezu. Jer ti tranzitni Saturn gnječi natalni Mjesec i odatle ti kvadrira Veneru u vodliji - signifikatora bračnog druga. Plus i Jupiter u lavu kroz petu pravi opoziciju na natalnu veneru i kvadrat na natalni Mjesec. Ti si sad u periodu kad trebaš ući u vezu, tako da iskoristi ovo vrijeme koje ide. Pa kad ti tranzitni Jupiter bude u 7., a Saturn na MC ili u 10., fino u brak.

Old 20-07-2015, 15:57   #4373
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Standardno

A tesko cu upoznati nekog sad. Odustao sam od odmora, zatrpan sam poslovima, moracu da radim i u avgustu. Radim kao crnac jbt! Nemam vremena da odem ni na more a tu mi je "ispred nosa".

Old 20-07-2015, 16:00   #4374
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

Quote:
A tesko cu upoznati nekog sad. Odustao sam od odmora, zatrpan sam poslovima, moracu da radim i u avgustu. Radim kao crnac jbt! Nemam vremena da odem ni na more a tu mi je "ispred nosa".
Saturnovi tranziti djeluju često sa zakašnjenjem, tako da ima vremena. Probaj i preko interneta da upoznaš neku djevojku, tvoja Ve u vodoliji to voli, što da ne.

Old 20-07-2015, 16:04   #4375
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Saturn, po meni, donosi događaje koji su trajnijeg karaktera, a kakve - zavisi od ostalih aspekata i samog natala. Mojoj mami je Sa povratak doneo udaju i dete recimo. Drugarici je njegov tranzit preko Asc-a i ulaskom u prvo polje doneo nov posao, novog dečka i smirenje nakon dužeg "mučenja" u vezi koja je bila loša i na poslu koji je katastrofa. Tetki je njegov tranzit preko Asc-a doneo smrt (nažalost) ali je kod nje u natalu on jako loše postavljen i ugrožava sve lične planete, plus je i u tranzitu ugrožavao sve redom...

Tako da -kako kome Sam po sebi on je neka lekcija, muka, ali sa poentom, nešto što treba da naučimo, da se menjamo. Opet, mislim da je važan u sinastrijama i da bez njega nema trajnijeg odnosa jer je on i trajanje, obaveza i ostalo - sve što veza jeste.

Mislim da tranzit saturna donosi neke važne događaje u životu - dobre ili loše, ali bitne.
Potpuno se slazem sa tobom. Saturn je superiorna planeta zajedno sa Ju tako da ce donositi vezne dogadjaje, zivotno vazne o velike. Dok ce infwriorne planete donositi dogadjaje na nivou svakodnevnih, pogotovu Me.
Ja cak mislom da je njegov tranzit kroz svako polje ili znak analogan nekoj fazi u procesu stvaranj, u ovom slucaju stvaranja coveka. Svaki tranzit jedna faza, povratak jedan ciklus.
Meni je doneo trudnocu i udaju, mislim na povratak. A sve to ubsimbolici polja kojim vlada. Kod mene je to peto.

Old 20-07-2015, 16:06   #4376
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Potpuno se slazem sa tobom. Saturn je superiorna planeta zajedno sa Ju tako da ce donositi vezne dogadjaje, zivotno vazne o velike. Dok ce infwriorne planete donositi dogadjaje na nivou svakodnevnih, pogotovu Me.
Ja cak mislom da je njegov tranzit kroz svako polje ili znak analogan nekoj fazi u procesu stvaranj, u ovom slucaju stvaranja coveka. Svaki tranzit jedna faza, povratak jedan ciklus.
Meni je doneo trudnocu i udaju, mislim na povratak. A sve to ubsimbolici polja kojim vlada. Kod mene je to peto.
Meni je sada Saturn na samom vrhu 6. kuće, izlazi iz pete i ne donese ni ljubav, ni trudnoću ni ništa iz oblasti petog polja. Sedma u jarcu, Saturn u sco u 5. natalno.

Old 20-07-2015, 16:31   #4377
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

A zelis trudnocu?
A jel ti doneo nesto u simbolici sedmog polja?

Old 20-07-2015, 16:33   #4378
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Standardno

Quote:
A zelis trudnocu?
A jel ti doneo nesto u simbolici sedmog polja?
Nijesam udata, nemam ni dečka, tako da ne želim sada trudnoću. Donio mi je stalni radni odnos.

Old 20-07-2015, 16:55   #4379
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
A tesko cu upoznati nekog sad.

ma da evo svi upoznajemo partnere sa SA preko MO i SO, i steijuma ma astro je shit. kakve nebuloze.
Artist, batali ovo sran*e, i idi na plažu.

Quote:
Da, ali SA nije niti u simbolici V, niti je peto vezano za udaju. Već ti je natal odredio da će te u brak povući trudnoća ili već kojim redom, valdar, dispozitor i aspekt.

Pre mislim da je to JU odradio, em je valdar 7, nad MO koji simboliše majčinstvo.

Nije svima SA povratak bitan, meni ponajmanje, jer su mi sve prethodne godine bile gore i teže. A SA u 5, mi je doneo MLADJEG DEČKA, KAO I prethodna dva do tada isto su bila mladja. jer takav mi je natal, ukazuje na mladje momke, a ne mladjeg partnera.

Old 20-07-2015, 18:30   #4380
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku

ma da evo svi upoznajemo partnere sa SA preko MO i SO, i steijuma ma astro je shit. kakve nebuloze.
Artist, batali ovo sran*e, i idi na plažu.
Ja sam upoznala prvu ljubav kada je Sa bio na nat Mo.
Ali bih ti kao i Elza rekla da ipak prebacis peskir preko ramena i pravac plaza.
Jer, kao papagaji stalno ponavljamo pocetnicima a mi stalno to zaboravljamo, astrologija su predispozicije

Quote:
Da, ali SA nije niti u simbolici V, niti je peto vezano za udaju. Već ti je natal odredio da će te u brak povući trudnoća ili već kojim redom, valdar, dispozitor i aspekt.
Tacno Saturn nije u simbolici petog polja ali kada je vladar tog polja onda tu simboliku preeuzima. I o desavanjma vezanim za to polje ce bas on njvise reci. Tako je bilo i kod mene. Nakon visegodisnjeg straha da necu imati dece, razocarenja kod svake menstruacije, kada sam se napokon pomirila sa sudbinom... Saturn je nagradio moju trpeljivost i prihvatanje. A to su bile moje natalne predispozicije. Saturn ih je aktivirao kao i ostali solarni i progresivni okidaci. Izmedju ostalog i

Quote:
Pre mislim da je to JU odradio, em je valdar 7, nad MO koji simboliše majčinstvo.
Quote:
Nije svima SA povratak bitan, meni ponajmanje, jer su mi sve prethodne godine bile gore i teže. A SA u 5, mi je doneo MLADJEG DEČKA, KAO I prethodna dva do tada isto su bila mladja. jer takav mi je natal, ukazuje na mladje momke, a ne mladjeg partnera.
Predpostavljam da si ovim samo htela da naglasis bitnost natalnog horoskopa odnosno natalnih predispozicija.

Slazem se da nije svima bitan Sa povratak ili ga oni tako ne dozive. Jer nisu svi spremni za njego e lekcije, neki ih nikada ne svladaju, neke lekcije u zivotu nikada ne nauce. Takvi ljudi Sa verovatno ne osete ili ne z aju da ga osete, vec to opravdaju karmom. I to uvek onom teskomkarmom. A sta je karma nego nesavladane lekcije.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules