ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
pitanja,nejasnoće i td...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-05-2011, 23:14   #751
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Hvala Domacice, to mi je bas trebalo da cujem, dakle ona je naravno i dalje rakic zarobljen u XII samo sto to vise nece biti tako ocigledno svima.

A kazes vladar II u XII kad predje progresivno preko asc-a pare padaju sa neba! Jedva cekam
Pa to je moje zapažanje, kod vl.2. Prosto mi se "učinilo" da pare nađu same put do Tebe, naravno namežu se poslovne prilike ili kako ti je novac opisan kroz natal već. Ne znam kako je kod drugih zapažanje?

Pa da, za drugaricu..isto kao što sam ja Mars u Devici(retko ko je izrekao nešto što me opisuje, ma ko sam to ja..da osetiš to i da ne moraš da dubiš na glavi ni da pričaš o sebi)..a mene doživljavaju kao VE u Strelcu 120°moj Asc.
Submit to Digg   Progresivne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-06-2011, 00:13   #752
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

imam jedno pitanje onako teorijske prirode ...
napravila sam progresivnu kartu jer tražim zašto mi još uvijek nije ništa bolje nego kad mi je saturn bio u 12 ..iako mi je dobrano u 1
progresivna mi karta pokazuje da mi je tranzitni saturn još u 12 tamo i da će izaći taman kad mi u natalu pregazi merkura vladara 12 i asc -e sad moje je pitanje hoće li i ovaj prelazak satrurna po progresivnoj 12 ali i asc biti nešto slično kao i ono iz originalnog natalnog?
ono što znam je da tranzitne planete aktiviraju progresivne i da to radi ali nisam nigde našla dal to funkcionira i kod kuća u progresiji ???

Old 26-06-2011, 01:46   #753
makilli
Druid

makilli's Avatar

makilli je offline
Registrovan: Mar 2010
makilli je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
imam jedno pitanje onako teorijske prirode ...
napravila sam progresivnu kartu jer tražim zašto mi još uvijek nije ništa bolje nego kad mi je saturn bio u 12 ..iako mi je dobrano u 1
progresivna mi karta pokazuje da mi je tranzitni saturn još u 12 tamo i da će izaći taman kad mi u natalu pregazi merkura vladara 12 i asc -e sad moje je pitanje hoće li i ovaj prelazak satrurna po progresivnoj 12 ali i asc biti nešto slično kao i ono iz originalnog natalnog?
ono što znam je da tranzitne planete aktiviraju progresivne i da to radi ali nisam nigde našla dal to funkcionira i kod kuća u progresiji ???
Koja ti to karta pokazuje? Ne može nikako biti u XII... primarni Saturn ti je ušao u škorpiju (trebalo bi), a sekundarni ne gledaj... on se skoro ni ne pomera...

Old 26-06-2011, 11:20   #754
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

da se ne objašnjavamo puno evo karte o kojoj sam pričala

http://i54.tinypic.com/2wp4av9.gif

i tu me ne zanima progresivni saturn jer je on na 3 vage i tamo će da čuči jedno vrijeme-ali me zanima što je tranzitni saturn na sve to u 12 kući i što će još jednom da mi ide sad najesen preko progresivnog asc i tek tada i 1 kuću-to me zanima..

draga majo ne otvara ti se karta...
a ja i dalje ne dobih odgovor gleda li se taj oblik karte i kuće progresivne ili ne?

draga majo ne otvara ti se karta...
a ja i dalje ne dobih odgovor gleda li se taj oblik karte i kuće progresivne ili ne?
po ovome se kuće svake godine za stepen pomiču unatrag tj obrnuto od kazaljke na satu..

Last edited by TrilianSi; 27-06-2011 at 18:43..
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-06-2011, 11:34   #755
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
da se ne objašnjavamo puno evo karte o kojoj sam pričala

http://i54.tinypic.com/2wp4av9.gif

i tu me ne zanima progresivni saturn jer je on na 3 vage i tamo će da čuči jedno vrijeme-ali me zanima što je tranzitni saturn na sve to u 12 kući i što će još jednom da mi ide sad najesen preko progresivnog asc i tek tada i 1 kuću-to me zanima..
Mislim da utice dosta jer sam ja imala tranzitni Sa preko solarnog Asc i sol Sa, bio mi je gori period nego kad sam imala to isto u natalu. Prema tome ne vidim zasto se ne bi osjetilo preko progresivnog Asc i Sa. Sorry.

Old 26-06-2011, 11:40   #756
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

i ja mislim da ga mogu još uvijek na neki način gledati kroz energiju 12 kuće jer jednostavno iako mi je u 1 natalnoj ne osjećam ga onako kako treba i nadam se da će ujesen kad prođe konačno moj progresirani asc tek biti zapravo u mojoj 1 kući ponašati se tako ...
hvala ti princezo-jesi li tako mislila?

Old 26-06-2011, 11:48   #757
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Quote:
i ja mislim da ga mogu još uvijek na neki način gledati kroz energiju 12 kuće jer jednostavno iako mi je u 1 natalnoj ne osjećam ga onako kako treba i nadam se da će ujesen kad prođe konačno moj progresirani asc tek biti zapravo u mojoj 1 kući ponašati se tako ...
hvala ti princezo-jesi li tako mislila?
Pa da, vidjecemo kako cemo proci jer ce i meni opet preko tog solarnog zadnji put prelaziti malo prije tvog progresivnog

Old 26-06-2011, 11:52   #758
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

i ja mislim da bi trebalo i progresivne kućče uzeti u obzir jer ako tranziti djeluju na sve progresirane planete onda moraju imati neku energiju kuće ...
puno ti hvala...
ja nikad nisam gledala tranzite na solarni ...ali ću ovo ljeto da se pozabavim time

Old 26-06-2011, 11:55   #759
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Pogledaj, vidjeces da ima smisla

Old 26-06-2011, 12:15   #760
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Smile

[email protected]
Da, u sekundarnoj prog. ti je Saturn, sad gledaš recimo Mesec, Merkura kad pravi sa njim aspekte, a bitno je da imaš potvrdu sa tranzitima u na natalnu, jer onda reaguje, ovako je samo stanje stavri elergetsko, recimo meni deluje slba koncentracija i neka rasejanost i površnost pri pisanju zbo retro Merkura konjukcija Saturn u prvoj natalnog, ali je u suštini u 12 kući progresije sekundarne i tu nema leba, morad a proverim 3x tekst i opet će da se nešto provuče, u suštini diem u dubijozu suviše, pa prepravljm tekst, jer mislim da nije jasan, i konkretan... tako i kod tebe ide Saturn u sekundarnoj u 12 kući preispitivanje sebe, svoje podsvesti da ne moež da se zalećeš i da očekuješ nešto bolje od trenutnog stanja stavri, što en mora da bdue tako jer samo je kočnica....
Mislim da je bitno recimo, da to što ti se dešavalo je pre bilo proteklih pola godine i više, taj Mo u Ovnu koji e pravio opoziciju na tvoj steliju natalni, bilo je baš emocionalnih naglosti i borbenosti nasuprot tvojih težnji i prirodi, rušila si svoj renome i ugled, a nisi znala kako, ali isto privlačila si neke koji su besneli na tebe...
Veliku ulogu igra i ovaj Pluton an sekundarnom asc, daje ti neku crnoću, izgled nekg ludila i opasnosti, nekog koga se plaše na prvi pogled hahahahhahahahah ima smisla, onda recimo, Sunce ide u Škorpiju iduće godine, na spaljenom putu ti je još, ali mislimda ćeš se snaći mnogo više u igri škorpije jer onda tek počinje borba za materijalno, onda će dosta stavri zavisiti od tebe, od tvog truda i rada, MArs je u svom znaku takoda je to pluŠčina za Sunce...
Recimo kombinacija Natalno Ma je u Škorpiji, a So ulazi po sekundarnoj u Škorpiju, i tu je ok! Onda recimo Asc za jedno 3-4 godine daće ti malo oduška po pitanju prestave, i utiska koji ostavljaš, što će dati i primamljivost prema drugim osobama oko tebe, takod ćeš se i ti osećati mnogo više lakše...
Mani sad Saturna i ne krivi ga za sve... ... toliko sam skontala od progresije na brzaka, mislim da su to neke druge stvari kdo tebe, prvo natalni stelijum ti se nalazi na Saturnovim stepenima u Devici, daje rigidnost, bespolnost, suvost, nemoć, pa samo ti možeš da ih prebrodiš sama ... Saturn uči, pa i ti morašda naučiš kako sa njima, videćeš za kojih 6-7 godina ubiraćeš plodove svog truda na sebi i rada da postigneš neko olakšanje za stare dane....

Što se tiče Solarnog, prati Sunce preko solarne karte aktivira aspekte u soalrnom, ali one koi su jaki i označavaju nešto bitnos a natalnim, e sad Solarni se aktivira i sa Suncem u aspektima sa vrhovima kuća Solarnog i planetama koje su naglašene izuzetno u samom SOlarnom, recimo Venera i vrh 5 kuće, kao kod mene prošle godine, svaki put je aktvirao simboliku...

Old 26-06-2011, 16:38   #761
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

Meni progresivno Su nakon svih ovih godina konačno stiglo do bika malo harmonije vodenom Su

Old 26-06-2011, 21:41   #762
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

pogodi me dušu Dancho! da jedva čekam da bude moje progresivno sunce konačno u škorpiji pa nek me se onda i boje ...
Mislim da je bitno recimo, da to što ti se dešavalo je pre bilo proteklih pola godine i više, taj Mo u Ovnu koji e pravio opoziciju na tvoj steliju natalni, bilo je baš emocionalnih naglosti i borbenosti nasuprot tvojih težnji i prirodi, rušila si svoj renome i ugled, a nisi znala kako, ali isto privlačila si neke koji su besneli na tebe...-ovo je bilo za progresivni mjesec -mogu reći s ponosem da sam napravila gluposti u to vrijeme joj..joj...ali i povrijedila mnoge ljude i mnogi mene..jedno intenzivno razdoblje ali i jako bolno...
čim se mjesec dovoljno maknuo da mi nije više bio u opoziciji sa natalnimSA0SO sve se smirilo i sad već se mjesecima ne događa ništa osim što moram živjeti s onim što sam napravila i sebe i druge povrijedila...

Last edited by selena; 26-06-2011 at 21:54..

Old 27-06-2011, 10:35   #763
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

evo mojih progresija....sa solarom....ali ja se ne mogu snaci..pa kome se da ... neka pise....
http://img577.imageshack.us/img577/7...ajabl20116.gif

Old 28-06-2011, 01:10   #764
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Meni u tercijarnim prSo 90 natalniNE u IX orbis 0.00., a Ne pravi 180 Sa u III Videcemo sta ce da donese.
A prVe0Asc u Sco orbis 0.00 mora da cu da se prolepsam

Last edited by silver006; 28-06-2011 at 01:41..

Old 28-06-2011, 10:56   #765
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

A prVe0Asc u Sco orbis 0.00 mora da cu da se prolepsam [/QUOTE]
Sve zavisi draga,možda se malko i zaokružiš ,još je od skoro i JU u biku.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules