ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
pitanja,nejasnoće i td...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-04-2018, 17:02   #2416
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Elia VIdi Poruku
Natalni Ju je u strelcu a natalni Pl u skorpiji. Ju prelazi iz jarca u vodoliju (2 kuca)
Prelazak Jupitera kao vladara Asc u Vodoliju gubi dostojanstvo, izrazice se kroz mnogo vise bunta u okviru Vodolijanske simbolike (kroz tvoje ciljeve, planove, drustvenu orjentaciju u smislu grupa, udruzenja, prijatelja, kolektiva...) pomalo kroz simboliku ''crne ovce'' u izrazu. Svojom filozofijom i stavovima često ces dolaziti u sukobe s drugima. Religijska ubedjenja, ideologija neka i filozofija nisu u skladu trenutnog tempa života i društvenog razvoja... tako da ce biti oko vrednosti mnogo konflikta. Slika samostalnog donosenja pravila i propisa u izrazu na jedan bahat i arogantan nacin koji vodi ekstremnim sukobima. Sve to uticace na sistem vrednosti i jedan riskantan stav vezano za to, kockarski. Takodje, mogu se desiti pretnje i ucene vezano za ceo taj opis, kao i veliki gubici zbog toga.

Last edited by Natasarijana; 01-04-2018 at 17:38..
Submit to Digg   Progresivne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-04-2018, 17:06   #2417
Elia
Početnik

Elia je offline
Registrovan: Sep 2017
Elia je na dobrom putu
Standardno

ok hvala ti Natasarijana.Taj period ce svakako dugo godina trajati (Ju u vodoliji do 2048) tako da nece valjda sve biti tako konfliktno

Old 01-04-2018, 17:11   #2418
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Elia VIdi Poruku
ok hvala ti Natasarijana.Taj period ce svakako dugo godina trajati (Ju u vodoliji) tako da nece valjda sve biti tako konfliktno
Naravno da nece, progresije imaju orbis +- 1 stepen, a bojice i termini i dekanati uticaj. Zavisi i od ostalih postavki, ne mozes kompletno obuhvatiti simboliku parcijalnim tumacenjem aspekta. Ovo je samo nacelno osvrt na ono sto si pomenula.
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-04-2018, 23:32   #2419
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

sta bi rekli na promenu znaka direktivnog asc i mc ...zvanicno sad sam pod uticajem skorpije na asc i lava na mc...onda za sve sto mi dolazi trebam pratiti tranzite i direkcije marsa i sunca.......?

Old 03-04-2018, 03:50   #2420
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milupino VIdi Poruku
sta bi rekli na promenu znaka direktivnog asc i mc ...zvanicno sad sam pod uticajem skorpije na asc i lava na mc...onda za sve sto mi dolazi trebam pratiti tranzite i direkcije marsa i sunca.......?
Promena znaka direktivnog Ascendenta kroz znakove (primarno kroz termine znakova) ima određenog uticaja na telesnu konstituciju i vitalnost, ali ne kao potpuna promena, već samo kao nadogradnja onoga što već imamo natalnom postavkom. Znaci, neces se smanjiti za 10 cm, ali da ces promeniti fizicki izgled u nekom ekstremnijem smislu ili kroz hirurgiju svakako da vazi, Skorpionska simbolika su ekstremne transformacije, ekstremniji impuls u zracenju fizikuma, vezuje se i za transformacije, hirurgiju, pa ce ti u skladu sa terminima i znacajnim zvezdama biti opis okruzenja i pojave u tom smislu.
za razliku od Asc Vaga koja je umerena, voli da se iskaze diplomaticno, skladno, ljupko, sarmantno, tvoja pojava nece proci u utisku tako, vec imati malo ekstremniji utisak. Nesto sto ne ostavlja ravnodusnim. Naravno ako je vreme rodjenja egzaktno tacno, jer stepen Asc je nesto ce u ovom slucaju uticati na adekvatnost vremenskog okvira promene znaka u direkciji. Mislim da ce to posebno imati uticaj kada ti Asc bude na 3. stepenu Skorpije. Naravno da treba da gledas i postavku Marsa ne iskljucujuci postavku natalno, i posmatranje partilnih aspekta izmedju signifikatora i promisora, ali samo one sa orbisom -+1.
Promena znaka MC, ono sto je tvoj imidz. profesija .... i ostalo sto MC jeste, takodje dobija dozu ekstremnijeg u izrazu, zapravo zapazljivijeg, sto je opis simbolike Lava. U opisu je to da ces mnogo vise privlaciti paznju nego sto je to bio slucaj do sada. U zavisnosti od ostalih postavki opis svega ce imati odredjenu boju. Sustina je da posmatras kompletnu sliku. pozz

Old 03-04-2018, 11:41   #2421
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Standardno

hvala ti ...koliko mi znaci ovo ,nemas pojma...inace mi je trebala promena u potpunosti...a ovo je kao kec na desetku...meni je vladar podznaka inace u skorpiji i skoro celo drugo polje i trece u skorpiji...nadam se da ce se i finansije promeniti i moj pogled na stvari i komunikacija...a lav mi je u jedanaestom natalnom...
takodje i direktivni mesec mi je usao u ribe od ove godine...tj 1* ...i polako i sigurno za par godina ulazi u sesto natalno...
osecam promene,intuitivnija sam,delujem sebi drugacije...menjala bih se prvenstveno iznutra...a verujem da bi se i spolja videlo...a pretpostavljam da bi delovalo i na okruzenje ...
evo moje direktivne karte....

Old 03-04-2018, 20:33   #2422
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
hvala ti ...koliko mi znaci ovo ,nemas pojma...inace mi je trebala promena u potpunosti...a ovo je kao kec na desetku...meni je vladar podznaka inace u skorpiji i skoro celo drugo polje i trece u skorpiji...nadam se da ce se i finansije promeniti i moj pogled na stvari i komunikacija...a lav mi je u jedanaestom natalnom...
takodje i direktivni mesec mi je usao u ribe od ove godine...tj 1* ...i polako i sigurno za par godina ulazi u sesto natalno...
osecam promene,intuitivnija sam,delujem sebi drugacije...menjala bih se prvenstveno iznutra...a verujem da bi se i spolja videlo...a pretpostavljam da bi delovalo i na okruzenje ...
evo moje direktivne karte....
Direktivnu kartu uvek posmatraj uz natalnu, ali ono sto se ovde vidi jeste da ti je Mars snaznije postavljen promenom direktivnog Asc. I imace diktiranje svakodnevnice, posla, zdravlja... Kao vladar Asc i 6. kuce u domicilu, polju radovanja, obojice markantno to polje svojim opisom. Ja bih rekla da ce to imati veze i sa nekom uniformom, ali i sa nekom tvojom borbom, entuzijazmom da se izrazis kroz simboliku posla. Kako ce Mo uci u Ribe i 6. polje natalno, to dodatno ukazuje na pitanja 6. polja. Taj Mo u
Ribama u 6. imaju uglavnom osobe koje rade u medicini, tri zene na nekom radnom mestu, gde dolazi narod o kome brinu. Sa ovom simbolikom Ovna naglasenom, mozemo da kazemo i da ce neki alati tu biti prisutni, meni lici na stomatolosku ordinaciju simbolika... ali ne moze van natala da se tumaci. Treba obratiti paznju na zatrcavanja, nepromisljenost, impulsivne i ekstremne reakcije koje mogu da dovedu do nezgoda.

Old 03-04-2018, 23:15   #2423
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Standardno

natasarijana ...imas talenta za gledanje...jeste u vezi medicine moj posao...tacnije stomatoloska sestra po struci...
a nadam se da cu mozda i otici preko...nesto me ne drzi ovde mesto...
nadam se da cu imati vise srece sa ovim podznakom,i znakom na mc....do sad se nisam najbolje snasla u struci,stavise osecam se na neki nacin depresivno kad sam medju medicinarima...a svakodnevnica mi je manje vise rutina koja me zamara...da se sredim sama sa sobom...sto vise...

Old 04-04-2018, 00:03   #2424
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Hvala. Pogledacu kada budem imala vremena to za inostranstvo. Stavi samo natal u potpisu sa astro.com ili ovo sto vecina koristi, ovaj prikaz mi je nepregledan. pozz

Old 04-04-2018, 00:25   #2425
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Standardno

zahvaljujem...nije na odmet znati...inace sam se zapucala sa fakultetom...i jedno i drugo se gledaju kao deveto polje...a kako sam se razocarala u sebe i sve preostaje mi da odem odavde jer se nikad nisam osecala dovoljno dobro gde sam...inace nisam odavde poreklom...a isl bi u neku germansku zemlju da zivim i radim...

Old 04-04-2018, 02:17   #2426
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
zahvaljujem...nije na odmet znati...inace sam se zapucala sa fakultetom...i jedno i drugo se gledaju kao deveto polje...a kako sam se razocarala u sebe i sve preostaje mi da odem odavde jer se nikad nisam osecala dovoljno dobro gde sam...inace nisam odavde poreklom...a isl bi u neku germansku zemlju da zivim i radim...
Nikada ne treba da se razocaras u sebe, jer sve ima poentu, najbolja si verzija sebe i kao takva savrsena. Ono sto ti daje takav osecaj jeste to sto imas signifikatora doma, domovine, porodice, okruzenja i IZGONU - egzil, pa imas utisak uvek da si u izgonu, da je kuca hladna, da su okolnosti nejasne, da ima puno tajni, razocaranja, gubitaka kroz tu simboliku. Cesto to daje osecaj progona, najurenosti. Najbolje bi bilo da povezes simboliku doma i posla, da gradjenje karijere i ostvarenje abicija upotpuni tu simboliku na jedan drugaciji nacin. Ili da radis na primorju.
Vrh 4. kuce je u znaku Strelca koji signifikuje prostranstvo, metropole, inostranstvo, 29. stepen, pa je to simbolika i nekog kraja sveta, kraja metropole.... obzirom da je Jupi u 6. kuci to ce dati da ti posao i kuca uvek nekako budu povezani. To moze znaciti da tipa jedno vreme zivis na brodu gde radis, ili da negde prebivaliste imas gde radis. Ali polako.... Imas umetnuto polje Jarca u 4. polju, gde Uran i Saturn polozeni u Strelcu ukazuju da u odnosu na mesto rodjenja moras da imas pomeranje ka blizini neke metropole koja je u susedstvu, jer govorimo o 3. polju gde se nalaze. Saturn ti ima kazimi konjukciju sa So, to stavlja tradicionalnog vladara u srce planova i ciljeva po pitanju mesta zivljenja. E sada, Saturn su ti Srbi, znak Jarca takodje teritorija Srbije, Albanije.... kao i hladnije zemlje, planinske jugozapadno od tvog mesta rodjenja. Pretpostavljam da je bilo izbeglistva vezano za porodicne okolnosti, najurenosti sa ognjista, jer Sa u Strelcu je cesto neka muka koja natera na put, preseljenje, gradjenje neke nove strukture, novog zivota negde tamo. Kako imas kvadrat Jupija i Saturna sto uvek ukazuje da se imovina kroz porodicne svadje ili gradjanske ratove nekako nepravedno gubi, kroz sistem pravni, kao i na konfiskaciju imovine, ne bi me iznenadilo da vam je kuca nestala, oduzeta, zaboravljena, da ste nekako najureni sa mesta gde si rodjena. Ali mislim da mora postojati period kada ces gravitirati ka Beogradu ili starom centru Srbije. Mislim da ces imati prilike da putujes prilicno, ali ne bih rekla da ces se dugo zadrzati u inostranstvu u smislu gradjenja doma tamo negde, izuzev ako ti nije povezano sa poslom. Uvek negde zivot gde ima crkva, manastir ili fakultet bogoslovije, bolnica, brodogradnja na primer, stari grad.... kao i blizina magistrale. Mislim da ce te nesto vuci u zemlje gde ima Islama ili ljudi tamnije koze, blizina nekog kvarta gde su Romi, mesta gde ima islama, ali ne bih rekla da ti je naglaseno nemacko govorno podrucje. Nadam se da gresim. Sve najbolje!

Old 04-04-2018, 11:09   #2427
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Standardno

Hvala ti draga na temeljnom odgovoru...istina je da sam prognana iz zemlje rodjenja,ovde sam vec dugo,ali nemamo cak ni svoj dom i ne vidim dovoljno razloga za ostanak...ako covek nesto jako zeli onda to i ostvari...bez obzira na natal...svakako zelim misljenja ,a tvoje je jedinstveno zaista...bice kako bude...uglavnom osecam se dosta osiromaseno iznutra,pa jos kad vidim bedu okolo zlo mi...a putovati zelim zaista,jos kad bi imala i skim...
ne znam sta da radim...imam rodbinu u asutriji,sad ucim nemacki...ovde sad trenutno nemam sta da izgubim ni posao nije nesto ,ni ljudi me ne vezu za rs...eksplodiracu ,izvini sto tako pisem,ali nikad se nisam osecala toliko nostalgicno...jedva cekam da vidim babu i djeda u zavicaju...

Old 04-04-2018, 14:30   #2428
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Hvala ti draga na temeljnom odgovoru...istina je da sam prognana iz zemlje rodjenja,ovde sam vec dugo,ali nemamo cak ni svoj dom i ne vidim dovoljno razloga za ostanak...ako covek nesto jako zeli onda to i ostvari...bez obzira na natal...svakako zelim misljenja ,a tvoje je jedinstveno zaista...bice kako bude...uglavnom osecam se dosta osiromaseno iznutra,pa jos kad vidim bedu okolo zlo mi...a putovati zelim zaista,jos kad bi imala i skim...
ne znam sta da radim...imam rodbinu u asutriji,sad ucim nemacki...ovde sad trenutno nemam sta da izgubim ni posao nije nesto ,ni ljudi me ne vezu za rs...eksplodiracu ,izvini sto tako pisem,ali nikad se nisam osecala toliko nostalgicno...jedva cekam da vidim babu i djeda u zavicaju...
Ti ces svog partnera upoznati posredno kroz posao, njegov ili tvoj. Ja bih rekla da je on vec imao neku ozbiljnu vezu ili brak. Mislim da se bavi nekim humanitarnim poslom, nekim vidom pruzanja podrske ugrozenima kroz bolnice ili prihvatilista i da su to uglavnom stranci, druge vere ili nacionalnosti.
Da , tranzitni Sa u 4. kuci... uci sada dok ti Jupi ide kroz 3. kucu, kada od septembra predje u Strelca, to ce biti daleko bolji ciklus za tebe. Sve najbolje!

Old 04-04-2018, 23:39   #2429
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Standardno

Hvala na recima podrske...sve ce mi lakse pasti posle saturnovog povratka...imala sam dosta teskih perioda ,ali ovo pre dve godine je bilo ultra tesko...naucila sam iz svega po nesto...
ako ja tebi nekako mogu da pomognem ti pisi...imam dobru volju i znanja u vezi gledanja u karte...

Old 06-04-2018, 12:55   #2430
gligorova
Obično gatalo

gligorova's Avatar

gligorova je offline
Registrovan: Dec 2014
gligorova je na dobrom putu
Standardno

Ja sam u progresijama pre 3 god imala prog Ve na nat So (Ve vlada nat 7k, a So nat 5k), prog So na nat Pl (Pl vlada nat 8k) i prog MC na Mo (Mo vlada nat 4k), ali nista spektakularno mi se u tom periodu nije dogodilo.
Trenutno imam prog Ve 60 nat Ur, koji je smesten u 7k, a vlada nat 11k. SMC je tacno na vrhu nat 8k. Tamo negde u Oktobru ce prog Mo stati na nat Ve. Nadam se da ce se do kraja god dogoditi nesto po pitanju ljubavi, jer kada sve ovo prodje sledeci egz aspekti ko zna kada ce doci (bar sto se tice sekundarnih progresija).
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules