ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
pitanja,nejasnoće i td...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-03-2018, 21:01   #2401
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ElipsaZ VIdi Poruku
Ako mi sadašnji progresivni Mo u Strelcu koji uskoro pravi 120 na moj Mars donese nekog momčića, biće super
Sećam se ranije kad sam sebi gledala, jednom kad sam se ludo zaljubila imala sam konjukciju pr.Meseca i natalnog Marsa.
Mesec/Mars kombinacija u kojoj god karti i kom god aspektu uvek je znak iskonske žudnje, jake strasti. muška potreba (Mars, seme) da oplodi ženu (Mesec). čak i do te simbolike ide.
tako da me nimalo ne čudi ludačka hemija.
Advertisement

Old 15-03-2018, 12:18   #2402
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Registrovan: Apr 2017
turquoise je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasarijana VIdi Poruku
Gledam, da. Ne gledam je kao 1. kucu samo, nego kao simboliku porodice i Mo.
Mislila sam po derivacijama da je baka 4. ili 10. od 4 ili 10. pa je to osa 1/7, lično vezujem Mesec za nešto mnogo intimnije od članova van najuže porodice, a i od njih bih jedino tumačila majku tako. Ako je reč o ukućaninu onda možda, što bi podrazumevalo da postoje promene kod tebe u okviru Meseca jer on mi je nekako uvek najviše simbol nas i naših doživljaja iznutra.

Izvinite što se ubacujem, samo dodajem svoja zapažanja i pokušavam da provalim o čemu se radi
Submit to Digg   Progresivne karte Reply With Quote

Old 15-03-2018, 17:28   #2403
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by turquoise VIdi Poruku
Mislila sam po derivacijama da je baka 4. ili 10. od 4 ili 10. pa je to osa 1/7, lično vezujem Mesec za nešto mnogo intimnije od članova van najuže porodice, a i od njih bih jedino tumačila majku tako. Ako je reč o ukućaninu onda možda, što bi podrazumevalo da postoje promene kod tebe u okviru Meseca jer on mi je nekako uvek najviše simbol nas i naših doživljaja iznutra.

Izvinite što se ubacujem, samo dodajem svoja zapažanja i pokušavam da provalim o čemu se radi
Simbolika 1. i 7. kuce jeste ono sto povezuje babu i dedu u kartu natusa kako si napisala, to je specificno od karte do karte, ali uzimas osnovnu signifikaciju planete kada su progresije u pitanju, osnovnu simboliku Meseca.
Tu sam cak napisala primer gde progresivni vladar asc na primer na vladara sedme moze nekom da ukaze na bitno partnerstvo, pa u tom smislu i brak, a moze i njegova progresija na So koje je osnovni signifikator muza u zenskoj karti. A ne mora... zavisi od karte. Pre nekoliko godina u solaru mi je Mo bio u 12. kuci i ja sam mislila da cu zavrsiti u bolnici, jesam zavrsila, ali ne tako kako sam mislila da ce se meni nesto desiti sa svim ostalim pokazateljima, nego je moja baka tada bila u bolnici, a ja non stop isla tamo zbog nje, te godine je imala operaciju jednu, pa drugu pa sam cesto bila tamo kod nje. Mo je simbolika i briznosti, porodice, Mo je i svaka zena u porodici koja je ostvarena kao majka, mozda se zato nije odrazilo na mene, nego na nju. A na mene posredno kroz mundanu postavku tada da tamo budem cesto sa njom.

Evo i ove godine se ponavlja, jos mi nije poceo solar, ali samo sto nije, Mo mi je nekoliko stepeni od vrha solarne 1. kuce i ima 180 Ne, ona prima medikamente, infuziju i ima problem sa okom i plucima. I opet sam ja cesto kod nje u bolnici dok je.

Naravno, to moze da se odrazi i na mene, nekada se simbolika ispolji kroz sve sto moze da predstavlja, nekad kroz deo simbolike. Naravno i majka je konstantno oko nje, tetka isto, uvek po tri zene, moja postavka Mo u Pi natalna.

Last edited by Natasarijana; 15-03-2018 at 18:20..

Old 15-03-2018, 18:10   #2404
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Sta u progresijama moze da donese prog./direk.So 120 natalni Mo. So vlada 9 a Mo 8 kucom.
Ju (vladar asc) i Ve (5,6,10) u direkcijama menjaju znak, Ju prelazi iz jarca u vodoliju a Ve iz strelca u jarca.

Old 20-03-2018, 19:45   #2405
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Lana, neko ce vec da ti odgovori, ja se bas ne razumem...

Ja sam malo pratila progresije malocas i zacudila sam se...kada sam usla u dugogodisnju vezu progresivni severni cvor je bio na natalnom...a isto i za diplomiranje...i sada gledam, opet mi je progresivni smc na natalnom...Daj Boze opet nesto lepo...inace mi je smc u 2.kuci...
Advertisement

Old 20-03-2018, 20:11   #2406
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Andjela ja sam sad kod sebe proverila gde mi je takodje prog.smc bio na natalnom kada sam usla u dugu vezu, a takodje to isto i kada sam diplomirala. Mislim da ti cvorovi dugo stoje tu gde su nam i natalni

Old 20-03-2018, 20:29   #2407
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Lano, da...sad sam i ja gledala...Da, dugo su tu, u pravu si...Nazalostt dakle, to nije pokazatelj...bilo cega.

Old 20-03-2018, 20:30   #2408
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Andjela ja sam sad kod sebe proverila gde mi je takodje prog.smc bio na natalnom kada sam usla u dugu vezu, a takodje to isto i kada sam diplomirala. Mislim da ti cvorovi dugo stoje tu gde su nam i natalni
Upravo tako.

Zbog toga se u progresijama gledaju samo lične planete do Marsa, sve posle toga ima značaja jedino ako menja znak ili smer kretanja (R/D) zbog sporosti.

Old 20-03-2018, 20:34   #2409
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Meni od tih sporih planeta direktivni Ju (vladar asc) menja znak.Prelazi iz jarca u vodoliju.
Meni ce prog.Mo preci preko vladara 7 kuce i prog. i direkt.asc a direk.Mo pravi 60 sa vladarom 7-me. Da li se to uzima u obzir?Prelaz preko prog.i direk.asc.Mo vlada 8 kucom

Old 20-03-2018, 20:59   #2410
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Direkcije su drugo u odnosu na progresije jer se tu planeta "kreće" 1° za godinu pa to i nije toliko sporo.

Za razliku od njih u progresijama se neke planete jako sporo kreću. Progresivni MO je najbrži i njegove promene se najlakše isprate vremenski pa je u svakom slučaju bitan, ali su najbitniji aspekti progresivnih i natalnih planeta ili vrhova kuća.

Progresije u odnosu na progresije su manje važne (ako si to pitala).

Old 20-03-2018, 21:13   #2411
Lanna
Veštac

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Standardno

Da to sam pitala,tako sam i ja mislila da nije toliko bitan aspekt progresivnih na progresivne planete. Mo ce mi stati na vladara 7 a on je na vrhu 2 kuce pa ce Mo preci vrh kuce

Old 29-03-2018, 17:44   #2412
Elia
Početnik

Elia je offline
Registrovan: Sep 2017
Elia je na dobrom putu
Standardno

Sta bi znacilo kada direkt.Ju(vladar asc) menja znak i pravi 90 sa natalnim Pl (vladar 11,12)

Old 29-03-2018, 18:13   #2413
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Elia VIdi Poruku
Sta bi znacilo kada direkt.Ju(vladar asc) menja znak i pravi 90 sa natalnim Pl (vladar 11,12)
Godina bitnije promene po pitnju ideja, zelja, vrednovanja stvari, verovatno uzrokovana nekim dogadjajem plutonovske prirode u tvom okruzenju.

Old 30-03-2018, 13:42   #2414
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Elia VIdi Poruku
Zavisi od znaka u koji prelazi i natalnih dispozitora.

Lične promene su u svakom slučaju, zbog vladara Ascedenta, kao što je pre mene već rečeno.

Old 30-03-2018, 13:55   #2415
Elia
Početnik

Elia je offline
Registrovan: Sep 2017
Elia je na dobrom putu
Standardno

Natalni Ju je u strelcu a natalni Pl u skorpiji. Ju prelazi iz jarca u vodoliju (2 kuca)
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules