ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
pitanja,nejasnoće i td...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-03-2018, 21:11   #2356
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Natasarijana verovatno si emotivno jako poljuljana, ranjiva ili neispunjena. ono što želiš - ne želi tebe. ili ne može biti tvoje iz nekog razloga (verovatno je i sreća što te neke stvari zaobilaze. ako jesi nečim nezadovoljna ili neispunjena - smatraj da te nebo štiti. ponekad ono što želimo nije ono što nam je zaista potrebno da nas usreći.
you: "I desire it!"
universe: "but it's not good for you."
you: "I want it anyway!"
universe: "but it is not good for you.")
vladar nat.ACa je u zoni Algola kao što i sama kažeš i bliži se nat.Hironu 180 nat.Mars, a Venera vlada 5. natalnom, menja znak i ulazi u 180 sa nat.Plutonom.
šta god da te boli i šta god da osećaš da gubiš (ako je to slučaj) znaj da je to za tvoj rast.
Advertisement

Old 12-03-2018, 21:13   #2357
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasarijana VIdi Poruku
https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.n...81&oe=5B3115A3

Pozdrav, bi li neko pogledao progresije? Malo mi se ne svidja ovaj Mo u zoni Algola....
Mesec ti pravi opoziciju Marsem u 5 za koji mesec. Tako da bi tad mogao neki dogadjaj. posto ti je mars vladar 11 vodi i natalnog merkura u tu opoziciju pa mozda bude neke rasprave, konflikta sa nekom prijateljicom. Sekundarni Mesec u Biku preko Venere pravi trigon sa Marsem pa mozda oko neke ljubavne zavrzlame-skorpija,5kuca,venera..?
Sad vidieh u ovu sekundarnu Veneru sto menja znak. Isto vladar natalne 5, promene na ljubavnom planu.
Imas trigon sunca i jupitera u progresijama preko 7 i 11 pa ti to daje podrsku za ostvarivanje osecaja slobode u po pitanju partnerstava.

Last edited by Filip; 12-03-2018 at 21:27..
Submit to Digg   Progresivne karte Reply With Quote

Old 12-03-2018, 22:53   #2358
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Emotivno sam poljuljana jer mi nana u bolnici vec neko vreme zbog oka, ali ne mogu da urade intervenciju jer ima pritisak koji ne mogu da joj smanje, a i problem sa disanjem, gusi se, astma, moraju prvo da regulisu to da bi uradili intervenciju na oku. Ovako nema nista sto zelim a mene nece. Nadam se da ce ta opozicija sa Marsom da se odnosi na intervenciju njoj na oku (mesec) i simbolika hirona u smislu lecenja.... videcemo. Od kada mi je Ve promenila znak non stop klopam ) moracu nesto da preduzmem, ne smem vise ni gram da se ugojim )) Hvala vam puno!

Old 12-03-2018, 22:56   #2359
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Registrovan: Apr 2017
turquoise je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Malo mi se ne svidja ovaj Mo u zoni Algola....
Smatram da nije naročito bitno jer u natalu ne postoji veza. Algol kao i ostale fiksne zvezde i asteroidi "deluju" preko ličnih planeta a toga kod tebe nema. Ovo je uglavnom dobar period, ceo period Meseca u Biku, jer je aktivirana natalna Venera u Ribama odlično postavljena. Mesec za otprilike pola godine menja znak, ulazi u Blizance i tvoju 12. kuću, iako obično govori o povlačenju ili dešavanjima u sferi 12. kuće kod tebe natalna postavka pokazuje suprotno budući da je vladar 12. u 10., to je profesija ili uopšte uzevši nešto zvanično, neke formalne promene bilo kog tipa a značajne i javne zbog ugaonosti.

najznačajniji događaj koji postoji u progresijama u ovom periodu je svakako promena znaka Venere što je vrlo pozitivna promena i za stvari u njenoj simbolici kao i za pitanja 4. i 11. kuće kojima ona u natalu vlada.

Merkur je na natalnom Merkuru, moguće su vesti, komunikacija, dokumenti, bilo šta pisano ali i problemi i nejasnoće, vlada i 3. i 12. kućom.

Nadam se da ima smisla ovo što sam rekla.

Old 12-03-2018, 23:25   #2360
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by turquoise VIdi Poruku
Smatram da nije naročito bitno jer u natalu ne postoji veza. Algol kao i ostale fiksne zvezde i asteroidi "deluju" preko ličnih planeta a toga kod tebe nema. Ovo je uglavnom dobar period, ceo period Meseca u Biku, jer je aktivirana natalna Venera u Ribama odlično postavljena. Mesec za otprilike pola godine menja znak, ulazi u Blizance i tvoju 12. kuću, iako obično govori o povlačenju ili dešavanjima u sferi 12. kuće kod tebe natalna postavka pokazuje suprotno budući da je vladar 12. u 10., to je profesija ili uopšte uzevši nešto zvanično, neke formalne promene bilo kog tipa a značajne i javne zbog ugaonosti.

najznačajniji događaj koji postoji u progresijama u ovom periodu je svakako promena znaka Venere što je vrlo pozitivna promena i za stvari u njenoj simbolici kao i za pitanja 4. i 11. kuće kojima ona u natalu vlada.

Merkur je na natalnom Merkuru, moguće su vesti, komunikacija, dokumenti, bilo šta pisano ali i problemi i nejasnoće, vlada i 3. i 12. kućom.

Nadam se da ima smisla ovo što sam rekla.
Algol mi ima 180 sa Marsom , nadam se da nece imati neki los uticaj kada je Mo aktivira. Da , u pravu si, mislim da je mnogo bolja postavka sa ovom Ve, dispozicija je mnogo bolja za progMo preko natalne i preko progresivne Ve sada, a i za Ve sama postavka,nije vise Mars dispozitor koji je vodio u sko dispozicijom. Pravi i 120 sa Ne koji mi vlada natalnom 10 i koji je dispozitor natalnih MO i Ve, jedino to 180 sa Pl... Hvala! p.s. mislim da si nesto malo pobrkala polja, ali razumela sam.

Old 12-03-2018, 23:31   #2361
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Za koja polja misliš da sam pobrkala?
Nisam ništa, samo drugačije gledam uzimam u razmatranje i broj kuće od Ascendenta, posebno za 10. znak odnosno kuću od njega.

Za fiksne zvezde gledaju se samo konjunkcije sa ličnim planetama.

Old 12-03-2018, 23:31   #2362
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Ide nana sutra na pregled kod plucnog zbog tog gusenja, ali ja mislim da to ima veze sa stitnom zlezdom...kada vidim ove postavke, videcemo.

Quote:
Za koja polja misliš da sam pobrkala?
Nisam ništa, samo drugačije gledam uzimam u razmatranje i broj kuće od Ascendenta, posebno za 10. znak odnosno kuću od njega.

Za fiksne zvezde gledaju se samo konjunkcije sa ličnim planetama.
Me mi je u 11, ok, nisam znala da si tako gledala, da. ok Hvala! Da, primarnim direkcijama Me usao u blizance, bitna promena, direktivni Mo ide na So.

Ja uzimam Ma kao licnu planetu jer je vladar suncanog znaka. Ne znam... drugaciji pristup.

Last edited by Vojvotkinja; 22-03-2018 at 13:07..

Old 12-03-2018, 23:39   #2363
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Problem nije u Marsu nego u neodgovarajućem aspektu prevelikog orbisa.
I za konjunkcije se uzima maksimalno 2° i to za značajnije fiksne zvezde a za ostale aspekte bi to trebalo da bude egzaktno, ali uglavnom sam čak i tu retko viđala da neko uzima u razmatranje bilo šta osim konjunkcija.
U svakom slučaju, ti gledaj onako kako si naučila i misliš da je najbolje.

Old 12-03-2018, 23:40   #2364
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.n...81&oe=5B3115A3

Pozdrav, bi li neko pogledao progresije? Malo mi se ne svidja ovaj Mo u zoni Algola....
Meni je ovo nevjerojatno... ali ja ne znam kada sam vidjela ovoliko retrogradnih planeta, tebi je doslovno samo venera direktna svi ostali planeti su retrogradni.

Old 12-03-2018, 23:57   #2365
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Problem nije u Marsu nego u neodgovarajućem aspektu prevelikog orbisa.
I za konjunkcije se uzima maksimalno 2° i to za značajnije fiksne zvezde a za ostale aspekte bi to trebalo da bude egzaktno, ali uglavnom sam čak i tu retko viđala da neko uzima u razmatranje bilo šta osim konjunkcija.
U svakom slučaju, ti gledaj onako kako si naučila i misliš da je najbolje.
Ne gledam ja to tako zato sto volim da mi je ta postavka , nego znam kako je radila,,, a i Mars je na ovom stepenu u stanici, krenuo je retro 12. aprila, odmah posle rodjenja. Mada mi je draze da bude kako ti kazes!

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Meni je ovo nevjerojatno... ali ja ne znam kada sam vidjela ovoliko retrogradnih planeta, tebi je doslovno samo venera direktna svi ostali planeti su retrogradni.
Da nedavno je i Jupi krenuo retro. Kako bi to tumacila?

https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.n...50&oe=5B05B147 evo je druga karta, direkcije.

Last edited by Vojvotkinja; 22-03-2018 at 13:07..

Old 13-03-2018, 00:28   #2366
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Quote:
Ne gledam ja to tako zato sto volim da mi je ta postavka , nego znam kako je radila
kako?

Fiksne zvezde su aktivne u relativno malom broju horoskopa. Kada bi se računali svi aspekti a ne samo ovo što sam malopre rekla, gotovo svi bi imali bar po nekoliko uticajnih fiksnih zvezdi u natalu a to je svakako previše.

Ne suprotstavljam ti se, zanima me zaista kako si to povezala sa svojim horoskopom, ovo sam samo opisala kako sam naučila i kako posmatram stvari.
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-03-2018, 00:34   #2367
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
kako?

Fiksne zvezde su aktivne u relativno malom broju horoskopa. Kada bi se računali svi aspekti a ne samo ovo što sam malopre rekla, gotovo svi bi imali bar po nekoliko uticajnih fiksnih zvezdi u natalu a to je svakako previše.

Ne suprotstavljam ti se, zanima me zaista kako si to povezala sa svojim horoskopom, ovo sam samo opisala kako sam naučila i kako posmatram stvari.
U progresivnim kartama, vladar asc ima poseban opis i kada menja termin a i kada prelazi preko fiksne zvezde. Meni je to imalo simboliku i kada sam pratila progresivni Mo dok je isao kroz predhodne znake. Kao sto su i stepeni opisivali deo price, simbolika iz 360 Pandore. A i orbis je 2 stepena. A progresivni Mo je vladar asc, kao sto vidis, nani mi radi, pocela joj gusenja. To joj nije bio problem do pre 2 nedelje.

Old 13-03-2018, 00:58   #2368
turquoise
Početnik

turquoise je offline
Standardno

Gledaš nju kao 1. kuću?

Zanimljivo.

Old 13-03-2018, 01:05   #2369
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Gledaš nju kao 1. kuću?

Zanimljivo.
Gledam, da. Ne gledam je kao 1. kucu samo, nego kao simboliku porodice i Mo.

Old 13-03-2018, 01:08   #2370
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Verovatno tu ima udela i tranzitni saturn sto ti je blizu dsc, a koliko znam asc i dsc opisuju babe i dede. Takodje, tranzitni Uran ti je na Merkuru koji ti je vladar 4 polja, porodica. A i u progresijama ti je retro mekur na natalnog merkura vladara 4 plus ovaj uran sad sto prelazi.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules