ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
pitanja,nejasnoće i td...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-10-2009, 11:35   #151

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Samo da potvrdim....negdje sam pročitala da sekundarne progresije određuju vrijeme kao kazaljka koja pokazuje sat dok tercijarne pokazuju minute...ja sam gledala sebi i to stvarno nepogrešivo funkcionira, dakle sekundarne odnosno primarne određuju događaje unutar godine dana, a tercijarne onda pokazuju točnije kroz mjesece...
Submit to Digg   Progresivne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-10-2009, 20:30   #152
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
Hvala Viksi
Pomogao...ne znam sta podrazumevas pod pomogao? Mislim pomogao,pa to je raat,naravno da su mu pomoli ljudi oko njega (stavljjanje na nosila,voznja do improvizovanog saniteta,doktor naravno da je operisao),mislim pomogao je po meni zastitio izbavio,a ovo drugo pa mislim to se i ne smatra pomoci to je normalna stvar u datim okolnostima. Nema veze ja se sad zakacila za to ko mutava. Uglavnom jedno kazu progresije,dorekcije i tranziti,a jedno tercijer i naravno da cemo verovati u ovom slucaju manjinskom pokazatelju-jer potvrdjuje ono sto znamo.

Old 27-10-2009, 21:03   #153
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

eh, biljoni, razumem ja tvoju gorcinu ili nazovi taj osecaj kako hoces.. kada sam rekla pomoc, mislila sam stvarno na nekoga ko je iskocio iz vecine, posto mu je jupiter bio u sedmoj.. a kao sto rekoh, razumem tvoju gorcinu, jer i ja kada trazim sta je moglo pokazati tatinu iznenadnu smrt bas na danasnji dan, nista mi tako veliko ne ukazuje.. a pregledala sam stvarno sve.. ali zato kada pogledam kod njega, e to je stvarno druga prica..

iskreno, najvise i volim da pogledam terc.progresije, jer su se kod mene pokazale kao sat..

kakva su vasa iskustva sa tercijarima? karmic, hvala na komentaru, jer kod mene stvarno rade kao minute.. sada se pitam sta ce mi u novembru doneti venera na mesecu u 12-yom natalnom polju, tercijarnom sedmom?

Old 27-10-2009, 22:08   #154
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
bilja je na dobrom putu
Standardno

Pa ja se uglavnom odlucujem za direkcije,progresije,obrisne lukove i tranzite kao otvarace. Mada evo ja cu sad pokusati na hooskopu mog brata da ti kazem jedan pokazatelj toga. Tranzitni mars koji u ratno vreme moze da predstavlja realniju opasnost mu dolazi na ascedent te povecava mogucnost povredjivanja. To bi bilo sve sto ja vidim a niti ima kakvu potvrdu u natalu niti koji drugi vidljivi djavo.

Old 05-12-2009, 16:17   #155
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Gledah ja ove moje sekundarne progresije i pitam se, pitam... da li one uopste rade kod mene!? Progresivni Mo mi je lepo usetao u 10.kucu, seta preko ovog mog stelijuma.. sad je na 13,23 Vage, tacnije na nat. So . Pa je prog. Asc upravo zakoracio u 2.kucu... i to bi trebalo ukazati da cu ja doci do nekih parica tj. posla , ali... mucak! Ni traga od posla... Kad je prog. Mo dosao na MC, ja imah neke kontakte i razgovor, ali osta sve na tome...
Sta li je tu zakazalo???
Cak i prog. Me i Ve prave 60 na nat. MC, dok prog. Ma pravi 90 na Ju...
Kakvo je vama iskustvo sa prog. Mo?

Old 05-12-2009, 16:42   #156
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Gledah ja ove moje sekundarne progresije i pitam se, pitam... da li one uopste rade kod mene!? Progresivni Mo mi je lepo usetao u 10.kucu, seta preko ovog mog stelijuma.. sad je na 13,23 Vage, tacnije na nat. So . Pa je prog. Asc upravo zakoracio u 2.kucu... i to bi trebalo ukazati da cu ja doci do nekih parica tj. posla , ali... mucak! Ni traga od posla... Kad je prog. Mo dosao na MC, ja imah neke kontakte i razgovor, ali osta sve na tome...
Sta li je tu zakazalo???
Cak i prog. Me i Ve prave 60 na nat. MC, dok prog. Ma pravi 90 na Ju...
Kakvo je vama iskustvo sa prog. Mo?

Ja kad sam pocela da radim posao koji sam bas bas volela, progresivni MO mi je bio u osmoj natalnoj kuci, na 29*33 bika.
Kod mene se u sekudarnim i primarnim progresijama pokazalo da kad mi je neka planeta na poslednjem ili pocetnom (nultom) stepenu nekog znaka donosi mi promenu u zivotu, vezanu za tu planetu. A meni je mesec vladar 10-e.
Od aspekata je pravio trigon sa natalnim plutonom. Pluton je vladar druge, ja sam taj posao volela, ali pare koje sam zaradjivala su bile smesne, iako po progresijama ne bi trebalo biti tako, zato sto je pluton vladar druge.
Progresivni jupiter (jedan od vladara seste) je bio u sekstilu sa natalnim merkurom.

Primamarni mesec mi je tada bio na 5*21 blizanaca, i tek usao u aplikacionu konjukciju sa natalnim saturnom. Mesec vladar 10-e, a saturn vladar 4-e, i posao mi je bio 5 min. peske od kuce.
Primarni neptun (vladar seste) je bio u kvadratu sa natalnim plutonom (vladar druge). Mozda mi je taj kvadrat doneo lep posao, ali malo para
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-12-2009, 17:51   #157
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Vagice draga... sad pogledah i primarne direkcije (sol. luk) i tu mi je Asc usetao u 2.kucu kojom vlada Sa i odatle kvadrira Ve (vladara 6. i 10.), a dir. Sa je upravo zavrsio kvadriranje mog stelijuma u 10-toj, ali kvadriranje tog istog stelijuma je poceo dir. Ju - sad kvadria Me...
A vladara 6-te i 10-te Ve ,sa 150 napada dir. Ma.
Bas cu pogledati kakvo je stanje bilo kada sam pocela raditi, krajem te davne '96...
Evo pogledah... dir. Sa je pravio 150 na nat. Ne i ja sam pocela zaradjivati baveci se poslom koji je u simbolici Ne . I jedino jos sto mi je upalo u oci je dir. Asc krenuo u kvadriranje stelijuma.

Last edited by zujalica; 05-12-2009 at 18:14.. Reason: ...........

Old 05-12-2009, 19:17   #158
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
bilja je na dobrom putu
Standardno

Hm,hm,Tina...ovaj pluton vladar tvoje druge ce se ponasati kao sto stoji slabo posto je u 12 nema dejstva odatle,ali ako bi se ispostovala njegova simbolika plutona u devici u 12 mozda bi i doneo brdo novca. Mogla bi da razmislis o poslu prilagodjenom toj kombinaciji.

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Vagice draga... sad pogledah i primarne direkcije (sol. luk) i tu mi je Asc usetao u 2.kucu kojom vlada Sa i odatle kvadrira Ve (vladara 6. i 10.), a dir. Sa je upravo zavrsio kvadriranje mog stelijuma u 10-toj, ali kvadriranje tog istog stelijuma je poceo dir. Ju - sad kvadria Me...
A vladara 6-te i 10-te Ve ,sa 150 napada dir. Ma.
Bas cu pogledati kakvo je stanje bilo kada sam pocela raditi, krajem te davne '96...
Evo pogledah... dir. Sa je pravio 150 na nat. Ne i ja sam pocela zaradjivati baveci se poslom koji je u simbolici Ne . I jedino jos sto mi je upalo u oci je dir. Asc krenuo u kvadriranje stelijuma.
Koji posao u simbolici neptuna ako nije tajna?
ps;iste godine ja promenih mesto boravka

Last edited by Vojvotkinja; 08-11-2010 at 23:43..

Old 05-12-2009, 20:22   #159
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
Koji posao u simbolici neptuna ako nije tajna?
ps;iste godine ja promenih mesto boravka
Ples (latino, standard, a onda i malo show dance - instruktor), cak su me i mediji tada zanimali, ali je ostalo na zanimanju...
A ja mesto boravka promenih pre 5-6 meseci... Bar nesto donese ovi silni aspekti.

Old 06-12-2009, 18:54   #160
monika21
Obično gatalo

monika21's Avatar

monika21 je offline
Registrovan: Feb 2009
monika21 je na dobrom putu
Standardno

progresivna karta

citala sam malo na ovu temu i uradila progresivnu kartu na www.astro.com
veoma interesantno koliko mi se natal menja. okacicu kartu pa ako je neko voljan da pogleda.
naime sad sam u podznaku skorpija (sto se negde mozda i moze uklopiti u fizicki izgled), ali mi se ne uklapa uran u 1 kuci, dopada mis e neptun u 2 kuci bolje on nego uran koji mi stoji u natalu , potom ne pronalazim se kao osoba sa mesecom u ribama , zatim vladar 7 polja braka mi je venera koja je otisla u lava u 10 kucu-odlicno!, suvladar 7 polja je merkur koji je opet otisao u 8 polje u raka, sto znaci opet korist kroz brak ili gubotak muza pa nasledstvo, dopada mi se venera i 10 polje u lavu, a buni me puna 11 kuca sa plutonom jupiterom i saturnom u vagi????naravno i aspekti se menjaju i to donosi potpuno drugu sliku.
e sad mene zanima koliko deluje ova progresivna karta i na koji nacin?
molim vas da mi neko objasni kako bih naucila i tumacenje progresija
i da li se progresije moraju gledati zajedno sa natalom ili kako?
i sta predstavlja progesije? mislim cemu sluze?

Last edited by monika21; 06-12-2009 at 18:57.. Reason: dodatak

Old 06-12-2009, 19:33   #161
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by monika21 VIdi Poruku
progresivna karta

citala sam malo na ovu temu i uradila progresivnu kartu na www.astro.com
veoma interesantno koliko mi se natal menja. okacicu kartu pa ako je neko voljan da pogleda.
naime sad sam u podznaku skorpija (sto se negde mozda i moze uklopiti u fizicki izgled), ali mi se ne uklapa uran u 1 kuci, dopada mis e neptun u 2 kuci bolje on nego uran koji mi stoji u natalu , potom ne pronalazim se kao osoba sa mesecom u ribama , zatim vladar 7 polja braka mi je venera koja je otisla u lava u 10 kucu-odlicno!, suvladar 7 polja je merkur koji je opet otisao u 8 polje u raka, sto znaci opet korist kroz brak ili gubotak muza pa nasledstvo, dopada mi se venera i 10 polje u lavu, a buni me puna 11 kuca sa plutonom jupiterom i saturnom u vagi????naravno i aspekti se menjaju i to donosi potpuno drugu sliku.
e sad mene zanima koliko deluje ova progresivna karta i na koji nacin?
molim vas da mi neko objasni kako bih naucila i tumacenje progresija
i da li se progresije moraju gledati zajedno sa natalom ili kako?
i sta predstavlja progesije? mislim cemu sluze?
Progresivne karte se uporedjuju sa natalom, ne gledaju se posebno... i pazi, imas sekundarne, tercijalne, minorne progresije, a naravno tu su i primarne direkcije. A kao i tranziti, koriste se u predikcijama. Kod progresija gledaj brze planete i uglove u odnosu na natal... A u temi "primarne direkcije" imas lepo objasnjenje i za direkcije i za progresije, samo temu treba iscitati od pocetka, a onda koliko si vesta u povezivanju... , nadam se da ce ti bolje ici nego meni.

Old 06-12-2009, 19:39   #162
monika21
Obično gatalo

monika21's Avatar

monika21 je offline
Registrovan: Feb 2009
monika21 je na dobrom putu
Standardno

@ zujalice hvala, tek mi sad nista nije jasno
ja ne pravim razliku izmedju direkcija progresija predikcija verovatno prvo to moram da razlucim

'aj" da se dodam...
Old 07-12-2009, 09:53   #163
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool 'aj" da se dodam...

Evo kako sam ja naučila da razlikujem direkcije i progresije

» direkcije su : kada se na sve natalne planete doda onoliko stepeni koliko osoba ima godina ~ znači ja imam 34godine i dodajem po 34° na sve moje planete i vrhove polja ~ e ondak kad napravim taj spisak, ondak gledam da li ima neki EGZAKTNI aspekt ta "direkcijska" planeta sa nekom mojom natalnom ~ vrlo je bitno da su EGZAKTNI aspekti, jer stepen pre ili stepen posle će pokazivati ili moju 33 godinu ili pak 35 godinu

» progresije [one najglavnije] : na datum svog rodjenja dodam onoliko godina koliko imam ~ znači 03-10-1975 dodam 34 i dobijem = 37-10-1975, pa s obzirom da ne postoji taj datum, oduzmem 31 dan [jer toliko Oktobar ima dana] i dobijem "nov datum" ~ 06-11-1975 i to je moj progresivni datum za 34god. Ondak odardim čart za vreme mog rodjenja ~ 7h40am i dobijem nove pozicije planeta ~ a ono NAJBITNIJE u progresiji je ~ MESEC i njegova nova pozicija ~ na primer ovde u ovom primeru Mesec je na 19°42' Strelca. E ondak [komplikujem dalje po papiru sa pisanjem i računanjem] i odradim i čart za 07-11-1975 i pogledam gde je pa tu Mesec ~ on je onda na 03°18' Jarca. E ondak još više komplikujem i računam kolika je razlika izmedju 19°42' Strelca i 03°18' Jarca = 13°36' ~ pa onda izračunam koliko za jedan mesec u godini predje stepeni i minuta taj Mesec ~ u ovom slučaju 13°36' kad se podeli sa 12° izadje negde oko 1°08' i ondak napravim tebelu, tj. spisak, krenem od Oktobra 2009 pa do Oktobra 2010 i pišem : Oktobar 2009 progresivni Mesec je na 19°42' Strelca, Novembra 2009 progresivni Mesec je na 20°50' Strelca itd... dok ne dodjem opet do Oktobra ali 2010 gde je progresivni Mesec na 03°18' Jarca. Onda pogledam koje EGZAKTNE aspekte prave natalne i progresivne planete sa tim Mesecom... i to je cela nauka oko izrade progresivnog čarta

Naravno, ovo ja i dan danas radim uz pomoć papira i olovke, jer sam tako i naučila davnih dana, a sad na sreću pa postoje kompjuteri i predivni astrološki programi [naročito www.astro.com] koji to na "klik" odrade odmah pa uštede vreme. A to je jako bitno za izračunavanje tercijara na primer

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 07-12-2009, 11:11   #164
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Ja sam se zadržala samo na direkcijama jer raditi progresije za mene je previše.
Radila sam si i pješice i na astro. com. Samo što se prema astro. com. razlikuje uvijek za 1-2* od onoga što pješke izračunam baš tako što si i ti Shmisho sad u ovom postu iznad objasnila. Čega bi se trebalo držati. Jer recimo baš za ovu moju 37.godinu života imam egzaktno dir. Pl 120 nat. So i dir.Ma, Me 60 nat. So. Ovo prvo bi moglo imati značenje nekakvog značajnog "preobražaja" u mom životu? Inače su mi u natalu So90Pl.

Old 07-12-2009, 11:50   #165
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by damsel VIdi Poruku
Samo što se prema astro. com. razlikuje uvijek za 1-2* od onoga što pješke izračunam
Ta razlika je zato sto astro.com kod direkcija izbacuje solarni luk tj. So se ne krece tokom god. istom brzinom, pa zato nastane ta razlika.

Shmisho, ako je u progresijama najbitniji Mo i njegovi egzaktni aspekti u odnosu na natalne planete, da li je bitno i to da li Mo natalno pravi aspekt sa tom planetom?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules