ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-11-2016, 13:22   #2116
kaiserin
Druid

kaiserin's Avatar

kaiserin je offline
Registrovan: Dec 2011
kaiserin će postati poznat uskoro
Standardno

Hvala puno, moracu nekako taj program da instaliram, vidim da ga svi imate.
i u ovim slucajevima se gledaju samo egzaktni aspekti, to znam, ali da li se gledaju samo samo konjunkcije ili i kvadrati, opozicije i trigoni?
Submit to Digg   Primarne direkcije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-11-2016, 13:32   #2117
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kaiserin VIdi Poruku
Hvala puno, moracu nekako taj program da instaliram, vidim da ga svi imate.
i u ovim slucajevima se gledaju samo egzaktni aspekti, to znam, ali da li se gledaju samo samo konjunkcije ili i kvadrati, opozicije i trigoni?
direkcija ti traje određeno vrijeme tj par godina, nebitno jel aplikaciona ili separaciona. ona čeka da se još nešto drugo dogodi i aktivira ju. ona je "zeleno svjetlo" za ostale metode
ja sa sigurnošću uzimam konjunkcije a za ostalo nisam 100 posto sigurna, iako mislim da djeluje

Old 27-11-2016, 15:27   #2118
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Ne mogu prestati kopati po karti. Rijec je o solarnom luku. Ima li neko iskustvo ili ideju sta promjena znaka ose Mc/Ic moze da donese? Istovremeno mi i Ve mijenja znak i iz Ovna ulazi u Bika. Natalno vlada IV i XI. Bilo kakva ideja je dobrodosla.

Old 27-11-2016, 17:50   #2119
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Ne mogu prestati kopati po karti. Rijec je o solarnom luku. Ima li neko iskustvo ili ideju sta promjena znaka ose Mc/Ic moze da donese? Istovremeno mi i Ve mijenja znak i iz Ovna ulazi u Bika. Natalno vlada IV i XI. Bilo kakva ideja je dobrodosla.
Posmatraj da li mc pravi neki aspekt ka nekoj planeti. Promena znaka ose retko kad nesto nagovestava bolje je za veneru sto prelazi u bika ali to znaci da ce te sada vise interesovati za materijalno,ali ipak je jace kad u sekundarnim direkcijama planeta menja znak primarne su ipak matematicki nacin odredjivanja vremena kada ce se nesto iz natala desavati.
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-11-2016, 18:50   #2120
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Hvala Mandrak. Kada promijene znak svi lagano ulaze u aspekt sa nat So koje je na 1.31 vodolije u VII. Mc radi 120, Ic samim tim 60 a Ve 90. Inace So mi je vladar Asc.
Sad vidim da mi u isto vrijeme u sekundarnim Fortuna dolazi na ekv. So/Mo u VII natalnoj.

Old 27-11-2016, 20:29   #2121
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
direkcija ti traje određeno vrijeme tj par godina, nebitno jel aplikaciona ili separaciona. ona čeka da se još nešto drugo dogodi i aktivira ju. ona je "zeleno svjetlo" za ostale metode
ja sa sigurnošću uzimam konjunkcije a za ostalo nisam 100 posto sigurna, iako mislim da djeluje
evo ja imam direkcioni Uran na 19* Jarca. to je egzaktno na DCu. sad kad tranz.Ve čačne to... uf! čekam...

a ovo što mandrak21 kaže za progresivni MC, kod mene je on na 28* Ovna, egzaktno na Severnom Čvoru.
a imam i progresivni Mo 0 nat.Pl i progr.Ve 120 prog. Ne
baš mi svašta sada radi

Old 28-11-2016, 01:04   #2122
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Hvala Mandrak. Kada promijene znak svi lagano ulaze u aspekt sa nat So koje je na 1.31 vodolije u VII. Mc radi 120, Ic samim tim 60 a Ve 90. Inace So mi je vladar Asc.
Sad vidim da mi u isto vrijeme u sekundarnim Fortuna dolazi na ekv. So/Mo u VII natalnoj.
To su jako obecavajuci aspekti.Pa cu reci svoje misljenje ovo sto ti se dogodilo raskid je zbog necega dobro (jeste uobicajena fraza ali je tacna i istinita)pa nemoj ni zaliti vremenom ces uvideti zasto je to tako, jer saturn u tranzitu kada napravi teske aspekte tamo gde nije jako i cvrsto on srusi kod tebe je srusio vezu(venera).Da je bila stabilna to bi opstalo, ali kada ti naidju ovi progresivni aspekti bices spremna da ih prihvatis...

Old 28-11-2016, 01:10   #2123
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Iako mi je trenutno tesko zamisliti da bi ovaj raskid mogao biti dobar za mene nadam se da si u pravu. Mislis da bi se moglo desavati nesto u simbolici VII?

Old 28-11-2016, 02:35   #2124
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Iako mi je trenutno tesko zamisliti da bi ovaj raskid mogao biti dobar za mene nadam se da si u pravu. Mislis da bi se moglo desavati nesto u simbolici VII?
Posto ti je sunce vladar asc to su vazne direkcije po tebe, treba to posmatrati sa direkcijama urana kao i saturna zajedno sa tranzitima i aspektima koje prave.I naravno i ostale bliske direktivne aspekte

Old 28-11-2016, 16:43   #2125
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Nesto ce izgleda zaista biti sledece godine. Prvo ce mi sekundarni Mo doci u konjukciju prvo sa sekundarnim a zatim i natalnim Sa. Mo i Sa mi se nikako ne svidja.
Solar arc Sa ce raditi 120 na sekundarni Ju
Ur ne gledam inace ali evo sad bacih pogled, sekundarni ne radi nista ali solarni luk pravi 120 na sekundarnu Ve.
I onda te promjena ose Mc/Ici Ve i aspekt na natalno So.
Znaci u igri ce biti vladari Asc, Dsc, IV, IX i XI. Ja tu opet vidim i inostranstvo i desavanja vezana za VII. Nisam pametna da drugo zakljucim.

Old 06-12-2016, 21:40   #2126
JupiterGirl
Obično gatalo

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Je li imao neko direktivnog Ma na natalnom Me?

Old 19-02-2017, 15:49   #2127
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Setih se da bi mi dir. Ur trebao biti negde oko 29* i pogledah direkcije i daaa... Ur jeste na 29,nešto, a dir. So samo što nije došlo na 29* I koliko se sećam ja reagujem na te promene znaka i to baš kada su planete na 29*.
Lav i Vodolija su mi umetnuti u 2. tj. 8. polju, ali So i Ur su vladari čvorova... Opet So i Ur su prirodni vladari 5.i 11.polja i ni malo nisam pametna kakao bi se direkcija mogla razviti...
Pomislih ok, to je to od direkcija... kad malo bolje pogledah i videh da će mi dir. Mo uskoro imati 90 na osu MC-IC i da će dir. Ve istovremeno imati 120 tj. 60 na tu istu osu, uz sve to dir. Pl će imati 90 na Ma koji koji je vladar IC-a.
Dakle... A taman sam se lepo odvikla od praćenja dešavanja na astro prostoru...

Old 20-03-2017, 00:24   #2128
venerica1
Obično gatalo

venerica1 je offline
Registrovan: Feb 2012
venerica1 je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je sad dir me (vl 5) 60 Sa iz sedmog polja i od aprila dir ve 120 ju. Ju mi vlada sedmim poljem.I ma 120 ne. U najmanju ruku ocekujem da mi donese neku ozbiljniju vezu.

Old 20-03-2017, 04:56   #2129
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Malo sam istrazivala oko profekcija, naisla i na onaj primer za Njegosa koji je radio Imsiragic.... on uzima u obzir sistem jednakih kuca, ali onda tu broji po godinama kako ide, prva godina, druga pa koliko imas. Ja to kad primenim na moju kartu nije mi Mars vladar profekcije, nego je 33 godina deveto polje, bez obzira na ukljestena polja koja imam. Jer pocinje mi ac na 11. stepenu. E sada, ocigledno imaju tu kontraverze oko tog pristupa i tabela koje nisu podrazumevale ranije sisteme kuca koje sada koristime... uglavnom, pokusavajuci da razumem onaj primer vezano za njegosa, otekao mi mozak.... mnogo mi je komplikovano. A bas sam znatizeljna da li je ili nije po tome meni naglasak na onom Suncu u karti, Marsu i na koji nacin u kom otprilike periodu ili trea da gledam deveto polje... hm.... uglavnom, i da se gleda deseta ili kako vec, sunce mi je na 8. stepenu a ac na 11, opet ne znam da li se to posebno tumaci zato sto aplicira ka MC,,, Pomagajte! Onaj primer sa Njegosem me razbio, pa ako neko moze malo jednostavnije ovde da mi pojasni.

Old 28-03-2017, 16:48   #2130
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
ginger je na dobrom putu
Standardno

kod mene najbolje djeluje i najrealnije su mi direkcije ekvatorijalnog luka- ima ih morinus- opcija Tables_Primary direction_desni klik na tabelu_otvara se izbornik-PDS in cart-celestial (potrebno prethodno namjestiti u opcijama Options _PDS in chart: celestial )

spominu se po forumima tradicionalne astrologije i ja se slaže sa tim da rade kako treba

na njih možete pratit još tranzite sporih planeta (jupitera i saturna) i to je to. najjače rade konjunkcije. promjene osi i promjene mjeseca.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules