ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-02-2010, 01:53   #181
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

e bravo hvala ti...
njemu je mjesec solarni u solarnoj petoj u konj sa natalnim junom a i venerom..
solarna venera u konjukciji sa vertexom...

solarna 7 u konjukciji sa marsom-strast?
solarni uran u konjukciji sa solarnim junom u 11 natalnoj

a ovako on je iz zg...ja pu...što se tiče posla...bavi se medijima..ali ne direktno..radi u na tehničkim stvarima...
mi se upoznali preko neta preko zajedničkog prijatelja...

nameće ti se pitanje posla jer su njemu te kuće aktivne jelda? pa...on i nema fiksirano vrijeme radno...pa i poslje posla kući dovršava projekte...a mi se često čujemo kada on "radi" tak da je to možda...hm
Submit to Digg   Lunarni povratak Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-02-2010, 02:09   #182
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
e bravo hvala ti...
njemu je mjesec solarni u solarnoj petoj u konj sa natalnim junom a i venerom..
solarna venera u konjukciji sa vertexom...

solarna 7 u konjukciji sa marsom-strast?
solarni uran u konjukciji sa solarnim junom u 11 natalnoj

a ovako on je iz zg...ja pu...što se tiče posla...bavi se medijima..ali ne direktno..radi u na tehničkim stvarima...
mi se upoznali preko neta preko zajedničkog prijatelja...

nameće ti se pitanje posla jer su njemu te kuće aktivne jelda? pa...on i nema fiksirano vrijeme radno...pa i poslje posla kući dovršava projekte...a mi se često čujemo kada on "radi" tak da je to možda...hm
da juno,vertex nisam to pratila, nije baš da su mi jasni da,naglašene su te kuće, a ovaj mars i 8 kuću bih povezala sa strašću a gle, vladar 5 je taj merkur u kući posla s uranom= tehnologija, internet
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-02-2010, 02:22   #183
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

Ma bravo
odlično smo to izanalizirale..još da se ostvari

vidiš meni nikad nije bilo jasno što to donosi internet poznanstvo...dakle uran i merkur..

a juno i vertex su ti bitni u pitanju ljubavi...kod mene juno djeluje jer mi je natalno na ASC...to je asteroid ljubavi..umjestnosti..talenta...a vertex su ti vrata sudbije..kapija sudbine..često radi kod ljudi kod sudbonosnih partnera...

Old 15-02-2010, 02:36   #184
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Ma bravo
odlično smo to izanalizirale..još da se ostvari

vidiš meni nikad nije bilo jasno što to donosi internet poznanstvo...dakle uran i merkur..

a juno i vertex su ti bitni u pitanju ljubavi...kod mene juno djeluje jer mi je natalno na ASC...to je asteroid ljubavi..umjestnosti..talenta...a vertex su ti vrata sudbije..kapija sudbine..često radi kod ljudi kod sudbonosnih partnera...

ima da se ostvari, ti javljaj uran glavni iznenadni pokretač ... sada si me razveselila s ovim junom, kod mene u konj. s venerom, a ove godine u konj, sa marsom, vladarom 7 lajk,lajk sada ću baš malo da istražujem kako djeluje s lunarom ...

Old 05-03-2010, 00:45   #185
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Standardno

draga moja sada gledam opet lunare ponovo..što ako smo mi to krivo tumačile* gledam svoju 7 i 5 i planete..pa ni jedna ne vlada poljem ljubavi,partnera tj veza

a kod njega je samo vladar dc-a u konjukciji sa kironom ako i kod mene asc u konjukciji sa kironom i vladarom dca...

Old 30-03-2010, 15:44   #186
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

devojka da ja vas nesto pitam (mozda je i glupo pitanje ali ipak)

izcitala sam sve i jedan post vezan za lunarni povratak...elem vec mesecima vezbam i vezbam, uporedjujem solare sa proslim lunarima, vazne mesece i itd.
ali skoro nikad ne nadjem neku podudarenost.

jel neko mozda prati solarne planete u solarnim kucama kada se nadju u lunaru u istom lunarnom kucom?

npr. solarno SO u solarnoj V kuci, i onda u toj godini dodje neki mesec gde je lunarno So u lunarnoj V kuci? da li se tada aktivira to polje a kuca u kojoj je lunarni mesec nam citsto da emotivno stanje kako cemo reagovati ili podneti ili naravno da ce i ta oblast da se pokrene?

jedino kod lunara nikako da povezem pricu

SOLARNA2011/2012

Old 30-03-2010, 17:22   #187
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa da..ja sam isto ostala paf..a slučajno sam pogledala i za njega...

Njemu je u solarnoj 7 uran - velika promjena, pada u natalnu 11-prijateljstvo. Dakle ljubav iz prijateljstva?

Solarni AC mu pada u natalnu 5..a 5 natalna vrhom u 12 solarnu...skrivena ljubav? i tu mu je u solarnom AC retro saturn...to bi moglo označiti tu razliku u godinama među nama... ( samo da nije neka druga ženska u pitanju )

solarna 5 mu pada u konjukciju sa solarnom 8 - sex?
obuhvaća solarnu 9- rekla bih djevojka iz drugog grada tj ja
tu mu je i mjesec solarni, dakle to će mu biti najvažnije.

A moj...
ac lunarni upada u 10 natalnu ali obuhvaća 11 natalnu jer je tu mjesec lunarni...dakle nešto bitno...

Lunarna peta upada u 3...natalnu..i obuhvaća saturn i neptun..da neću ja na kratki put do njega? hehe..

lunarni DC mi je krcat! upada u 4 natalnu ali naglašava i obuhvaća 5 natalnu..i tu su redom: lunarni jupiter, venera, sunce,fortuna i uran... zanimljivo jako...

natalni DC upada u 9 lunarnu- dečko iz drugog grada?
Hm.sto me podseti ova Tvoja prica. Necija solarna 7 pala u natalnu 12 - tajni brak, ugovor, tajni partner, tajna, tajna, tajna...
Solarna 5 u kojoj je Uran - u natalnu 11...ljubav sa prijateljem, iznenada trudnoca, a u 4oj Jupiter prosirenje porodice...zakljucak:dete sa nekim...............

re :
Old 30-03-2010, 17:47   #188
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile re :

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
devojka da ja vas nesto pitam (mozda je i glupo pitanje ali ipak)

izcitala sam sve i jedan post vezan za lunarni povratak...elem vec mesecima vezbam i vezbam, uporedjujem solare sa proslim lunarima, vazne mesece i itd.
ali skoro nikad ne nadjem neku podudarenost.

jel neko mozda prati solarne planete u solarnim kucama kada se nadju u lunaru u istom lunarnom kucom?

npr. solarno SO u solarnoj V kuci, i onda u toj godini dodje neki mesec gde je lunarno So u lunarnoj V kuci? da li se tada aktivira to polje a kuca u kojoj je lunarni mesec nam citsto da emotivno stanje kako cemo reagovati ili podneti ili naravno da ce i ta oblast da se pokrene?

jedino kod lunara nikako da povezem pricu
Lunarni povratak pruža lunarnu sliku tekućeg meseca; on pokazuje važna zbivanja na planu vaših osećanja - opisuje vaše raspoloženje i suštinsku atmosferu narednog meseca.

On ukazuje na svakodnevicu, na suptilnije uspone i padove, a ne glavne događaje; nerviranja oko sitnica, a ne krize.

Izuzetak od ovog pravila odnosi se na one situacije kada odražava i dodatno naglašava probleme već opisane u natalnoj karti ili u horoskopu solarnog povratka.

Kada istakne temu na taj način, lunarni povratak funkcioniše kao tehnika za odredivanje vremena i pokazuje da je to mesec u kojem će se ti sadržaji natalne karte ili solarnog povratka najsnažnije manifestovati.

Kod interpretacije lunarnog povratka postoje izvesne ključne stvari za razmatranje. Uglovi bilo koje karte obezbeduju referentni okvir, u vremenu i prostoru, kroz koji su planetarni principi izraženi. Važno je povezati Uglove sa onim što karta opisuje.

Kod lunarnog povratka, Zenit (Mc) označava šta je to što želite na emocionalnom nivou, u čemu vidite ispunjenje na emocionalnom planu, i kako želite da vas drugi vide u okviru emotivnog života, kakav utisak želite da ostavite.

Mesec u Solarnom povratku

Položaj Meseca u znaku pokazuje kakav nam je tip emocionalnog kontakta potreban da bismo se osetili ispunjenima, i na koji način ćemo to dobiti, a po položaju u kući, oblast života u okviru koje imamo emocionalne potrebe i želimo da se osećamo sigurno, gde želimo da se osećamo prihvaćenim i kao kod kuće.

Svrha Meseca u horoskopu solarnog povratka sastoji se u tome da opiše i ostvari emocionalne potrebe koje, za uzvrat, podržavaju solarni princip. Na primer, kada se nalazi u četvrtoj kući, Mesec ukazuje na potrebu za tim da izgradite čvrste unutarnje temelje da biste bili ono što jeste, odnosno da biste ispoljili svoju pravu ličnost, koju će Sunce opisati. Mesec u četvrtoj kući opisuje čemu bi trebalo da posvetite pažnju ove godine kako biste se usudili da krenete u svet i izrazili solarni princip. Što ste sigurniji u sebe, to ste sposobniji da se izrazite.

Samim tim uvek se uporedjuju solarni čart, lunarni čart, tj. mesečni solar sa mesečnim lunarom, da bi se dobila odgovarajuća orijentaciona slika potencijalnih dogadjaja

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 30-03-2010, 18:07   #189
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

shmile razumem ja to, sto se tice MO u lunarnom je malte ne uvek sve ok, tj. prepoznam moje potrebe/osecanja, ali mene ovo durgo buni:

recimo primer: solarno sunce u solarnoj X (recimo nasli smo dosta toga da se naredne godina odigrava u simbolici X kuce) e sada pratimo tranzite i itd i nadjemo npr. lunarni chart od aprila gde je Mo recimo bas u toj X kuci, da li onda uzimamo taj mesec za mogucnost tog odigravanja na X polju iz solara

ili ovu opciju:

lunarni chart za npr. juni pokazuje lunarno SO u lunarnoj X kuci? da li je onda mogucnost veca da se ovde sve to ispuni?

pitam jer: kao sto rekoh uporedjivala sam sopstvene slucajeve da bih nesto povezala tj. naucila i kod mene je bar tako,da za te "krupnije" dogadjaje nema bas pravilo, tj nekad se ispunilo kada je MO naglasavao tu kucu a nekada kada se planeta kao u solaru pojavila u toj kuci -> primetila sam da bas ovo zadnje, se uvek desavalo kada u citavoj godini ta naglasena solarna kuca nikada nije imala lunarni mesec u sebi (valjda sam dobro napisala)

ili jednostavno MORAM ipak sve ove zacine da uporedim i sa mesecnim solarom? to nemogu zaobici jel :-)

SOLARNA2011/2012

Last edited by saandraa; 30-03-2010 at 18:15.. Reason: izlupetala sam se

re :
Old 30-03-2010, 18:16   #190
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
shmile razumem ja to, sto se tice MO u lunarnom je malte ne uvek sve ok, tj. prepoznam moje potrebe/osecanja, ali mene ovo durgo buni:

recimo primer: solarno sunce u solarnoj X (recimo nasli smo dosta toga da se naredne godina odigrava u simbolici X kuce) e sada pratimo tranzite i itd i nadjemo npr. lunarni chart od aprila gde je Mo recimo bas u toj X kuci, da li onda uzimamo taj mesec za mogucnost tog odigravanja na X polju iz solara

ili ovu opciju:

lunarni chart za npr. juni pokazuje lunarno SO u lunarnoj X kuci? da li je onda mogucnost veca da se ovde sve to ispuni?

pitam jer: kao sto rekoh uporedjivala sam sopstvene slucajeve da bih nesto povezala tj. naucila i kod mene je bar tako,da za te "krupnije" dogadjaje nema bas pravilo, tj nekad se ispunilo kada je MO naglasavao tu kucu a nekada kada se planeta kao u solaru pojavila u toj kuci -> primetila sam da bas ovo zadnje, se uvek desavalo kada u citavoj godini ta naglasena solarna kuca nikada nije imala lunarni mesec u sebi (valjda sam dobro napisala)

ili jednostavno MORAM ipak sve ove zacine da uporedim i sa mesecnim solarom? to nemogu zaobici jel
Pa naravo da tako treba da se gleda ~ samo ubaci i kretanje progresivnog Meseca i mesečni tercijar i tako ćeš da dobiješ sliku za taj period koji ti je naglašen preko solar & lunar opcije.

Nema zaobilaženja ni jednog metoda predikcije ako želiš da otkriješ šta ti taj period donosi. Deluje komplikovano i potrebno je zaista puno vremena, ali ipak rezultat bude srazmeran uloženom trudu

Old 30-03-2010, 18:20   #191
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

ja pozurila da izbrisem post jer sam se malkice nalupetala :-)

lepo si ti napisala..treba sve da se gleda i tacka!

ok...vezbacu jos malo ove lunare iz proslosti pa da se pokusam ne neki buduci...naravno sa svim mogucim i nemogucim metodama :-)

SOLARNA2011/2012

re : heh...
Old 30-03-2010, 18:29   #192
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re : heh...

Naravno, kroz vežbu se postaje majstor

Iz ličnog iskustva mogu da potvrdim da u 80% slučajeva mi je upravo Lunarni čart "pokazao" odredjene situacije koje su se kasnije potvrdile i kroz Solarni čart i kroz direkcije, progresije, tercijare i sl.

Nema osobe, naročito ženske, koja neće da odreaguje na lunarni čart, samo je pitanje koliko ona "praktikuje" svoj natalni Mesec iz natala... a to je upravo tih 80% ... onoliko koliko "koristimo" svoj natalni Mesec u njegovoj simbolici, toliko će se Lunarni čart i "pokazati" kao tačan i detaljan.

Ja sam tek kada sam ostala u drugom stanju, pa nadalje, počela da reagujem baš-baš na lunarni čart, a dotle su se delimično poklapala dešavanja, jer skoro uopšte nisam praktikovala simboliku svog natalnog Meseca, čak šta-više sam i izbegavala da je koristim jer nisam uopšte bila spremna za njegov pravi i konkretan uticaj na moj život

Old 30-03-2010, 18:40   #193
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

[

... onoliko koliko "koristimo" svoj natalni Mesec u njegovoj simbolici, toliko će se Lunarni čart i "pokazati" kao tačan i detaljan.

shmile mozes da mi pojasnis ovo please?

Ja sam tek kada sam ostala u drugom stanju, pa nadalje, počela da reagujem baš-baš na lunarni čart, a dotle su se delimično poklapala dešavanja, jer skoro uopšte nisam praktikovala simboliku svog natalnog Meseca, čak šta-više sam i izbegavala da je koristim jer nisam uopšte bila spremna za njegov pravi i konkretan uticaj na moj život [/quote]

sta ako natalni MO nije dobro postavljen pa se trudimo da ga drugacije "koristimo" da bih izvukli ono najbolje iz njega? ako se bas zbog tog "nepravilnog koristenja" bolje krecemo kroz zivot, kako se to izrazava na lunanri chart?

pitanje koliko je moguce izbeci svoj sopstveni mesec :-)

SOLARNA2011/2012

re : heh...
Old 30-03-2010, 18:58   #194
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re : heh...

Pa koja je osnovna simbolika natalnog Meseca ~ majka, majčinstvo, briga o nekome, ishrana, itd...

Na primer, dok mi je mama bila živa, moj Mesec u Devici na samom vrhu XI polja sam "koristila" tako što sam moju majku gledala kao moju najbolju prijateljicu (a to se dodatno poklopilo sa simbolikom i vladara IV polja ~ Uran ~ na Asc' ~ jaka vezanost za jednog od roditelja) a s obzirom da mi je Mesec vladar IX polja, više obrazovanje, zanosila sam se idejom da studiram Filološki Fakultet i da budem profesor engleskog kao i ona (dispozitor Merkur je O° Spica u mom XII polju ~ mamino III polje ~ jezici, učenje, predavanje) ali s obzirom da sam Mesec nema konkretnih aspekata, sem separacije sa Neptunom, vladarom V polja koji je umetnut u II polju, ja nisam nikada to i uradila, jer sam bila neozbiljna i lenja po pitanju učenja...

Kada je mama umrla, ja sam potpuno drugačije počela da primenjujem simboliku tog Meseca ~ okrenula sam se prijateljima i grupama ~ XI polje su grupne aktivnosti, a po klasičnoj simbolici Vodolije, to je i internet, pa sam tako počela da se "družim" učim i "predajem" svoje astrološko znaje koje sam stekla do tada, preko interneta na raznim astro-forumima (a to i dan-danas traje)

Kada sam ostala trudna ~ prvo je odradila ta separacija, kao i jedini njegov aspekt, Meseca sa upravo Neptunom kao vladarom V polja (deca) ~ neplanirana i u datom momentu potpuno neželjena trudnoća koja se kasno otkrila, a kasnije je krenuo i dispozitor Merkur da "radi" ~ jer kao što sam rekla, Mesec nema konkretnih bližih aplikacionih aspekata da bi imao "inicijalnu kapislu" da "ide dalje". Sam dispozitor ~ Merkur ne samo što mi je retrogradan, već je i u XII polju i ima jednu jedinu aplikaciju ~ 180° sa retro Jupiterom u VI polju ~ suvladar opet tog V polja... neću ni da započinjem priču koliko mi je teško palo na početku i privikavanje na trudnoću i kasnije na novu "ulogu" mame...

E ~ upravo je to odgovor na tvoje pitanje "kako iskoristiti natalni Mesec ako nije dobro postavljen ~ pogledaš šta radi njegov dispozitor ~ a i naravno, gledaš aspekte koje taj nezgodno postavljeni Mesec ima, pa ako na primer ima 90° sa Saturnom, izbegavaš suvu hranu, hladnu hranu, proveravaš rok trajanja hrane, izbegavaš mlečne proizvode, itd... sve naravno u zavisnosti od na primer toga kojim poljem i gde se nalazi taj Saturn koji čačka Mesec...

U lunarnom čartu je bitno : kojom kućom vlada taj Mesec, u kojoj je kući taj Mesec i dodatno naravno kojom kućom u natalnu vlada Mesec i gde je on ~ s obzirom da je lunarni čart i baziran na postavci natalnog Meseca... onak se pogleda koje aspekte taj Mesečak ima i to je to ~ posle se to što si pronašla kombinuje dalje sa ostalim predikcijama i eto... to je to...

Old 31-03-2010, 13:34   #195
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

moj Lunarni povrata za Mart se skoro poklapa sa natalnom kartu.

Osa Asc - Dsc je isto kao i u natalu Sco-Bik samo sto su na 20* u lunaru i Asc i DSc. Vladar lunarne I u natalnoj I, i svi tako redom.
Samo je Lunarni Mo na kraju III lunarnog polja, ali je i Mo i u natalu i u lunaru vladar IX polja.
Interesanto
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules