ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
i mesečne Lunacije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-02-2018, 19:36   #511
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Ne znam sta to znaci, ali evo ova iz 21. avgusta 2017. radila je 120 na moj natalni Mjesec, onda sad ova od juce radi 0 na moje Sunce i onda ce 15.februara da radi 0 moj Mars.
E meni je ta iz avgusta bila uzasna, uh ne daj Boze, pisala sam o tome (pravila mi opoziciju na Ma).
Ova od juce kao i tebi, 0 SMČ, u 9. kuci, tangira i planete vodoliji (a meni tamo zurka).
I solarna koja ide ubrzo, na nat Ma.
Submit to Digg   Lunarna i Solarna Pomračenja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-07-2018, 16:46   #512
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

27. jula imamo lunarnu eklipsu na 4* Vodolije 0 tranz.retro Mars 0 JMČ.
ne znam da li da očekujemo neke vampire iz prošlosti (prošlih života čak ) ali u svakom slučaju na opštem nivou kod većine nas verovatno će biti poniranja duboko u dušu i psihu, jer se radi o Mesečevoj eklipsi i verovatno analiziramo neke sopstvene nesvesne obrasce ponašanja koje vučemo u sebi odvajkada - JMČ.
kapiram da će sve to sada da se poljulja, taj mulj u nama, ipak je znak Vodolije a tu je i Mars, pa će se dići revolucija i rušiti što ne valja u nama samima.. nešto kao psihoterapija, Frojd, Jung.
naravno, ovo bi bio najpoželjniji scenario za ovakvu situaciju na nebu. da je iskoristimo za rad na sebi.

kako će se sve na pojedinačnim natalima odvijati, zavisi gde su Mesec, Mars, čime vladaju itd.

re :
Old 21-07-2018, 17:05   #513
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile re :

Možda nekome bude zanimljivo da pročita
Delimična Solarna Eklipsa – Kartanje sa Sudbinom

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 22-07-2018, 00:34   #514
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

suma summarum, vidim da slično razmišljamo: raditi na sebi.
to i jeste temelj za sve. ličnost.

re :
Old 24-07-2018, 15:52   #515
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Možda nekome bude zanimljivo

Totalno Pomračenje 27.07 na 04° Vodolije
Totalno Pomračenje 27.7 na 4deg Vodolije – Kartanje sa Sudbinom

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

re :
Old 24-07-2018, 16:14   #516
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question re :

Rijanon, sad pročitah na temi Tranziti da ti je slična priča bila pre 2 godine i da je bio upleten nat. Saturn ~ mene to sad čeka sa ovim Lunarnim Pomračenjem i baš razmišljam šta bi to moglo da mi donese (Saturn vladar 4-5 polja u 11 polju)

Old 24-07-2018, 16:37   #517
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

da znaš da sam sinoć slučajno uvidela da se aspekti poprilično ponavljaju. i sad, osim ove uopštene priče, sve više razmišljam da će me i lično udariti eklipsa iako mi nije izgledalo tako, jer nemam ništa natalno u Vodoliji.
nekako sad očekujem rasplitanje svega toga što mi je započeto u avgustu 2016.
a kad smo pre neki dan, 13.jula, imali solarnu na 20*Raka - ta mi je pala na nat.AC.
tako da, sigurno će mi se dosta toga pokrenuti što je stajalo na mrtvoj tački.

ti imaš dete, jel tako?
možda nešto oko toga. kuće 4/5 su porodica/deca prvenstveno. ko ih nema, možda ih dobije. ko ima - onda oko njih fokus.
onda i sve drugo iz simbolike, npr. 4. su naši lični temelji, koreni, osećaj sigurnosti i uzemljenja. 5. je ljubav/sreća koju dajemo, a 11. koju primamo.
pa možda ta neka lična crta kod tebe. samopouzdanje i osećaj pripadanja i prihvaćenosti da se dovede u pitanje sa upletenim Saturnom.
eventualno neki kreativni hobi/posao (5) od kuće (4). eto astrologija (11).
na kraju krajeva, i neka romansa, što da ne
ne vidim kartu kod tebe (bar ne onu koju ja umem da gledam ) pa ovako na slepo je to ono što mogu reći.

re :
Old 24-07-2018, 18:58   #518
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

to je karta izradjena u astro-programu Parashara Light ~ mnogo dobar Jyotish program
Tako da je i džabe da se gleda, jer je Sideralna karta, ne Tropska (zapadnjačka)

Ovo je moj natal ~ klasična priča (ja koristim metod znak = polje inače) https://i.imgur.com/MsGn7cw.png

Saturn mi je eto vladar 4 i suvladar 5 polja i postavljen je u 11 polju ~ imam ćerku (10 godina) koja ima autizam, prošle godine baš za rodjendan sam se preselila u drugi stan (da budemo bliže tom njenom boravku za decu ometenu u razvoju) i lepo napreduje tamo

Od astro-konsultacija i živim (nema šasne da preživim od para od tudje nege koju primam za nju i novca od socijalne pomoći) To je meni zaista posao, zvanično, eto još malo pa 30 godina

Romansa? Teško... za ovih 10 godina, od kako sam izgubila ćerkinog oca i ona se rodila, niko se nije pojavio, a vala ni ja nisam tražila

Računam, pošto mi je ova predhodna eklipsa pala na Mc' / Ic' osu (računam "osu" je su Sunce i Mesec imali egz. 180° sa Plutonom) da će i ova samo da joj se pridruži što se tiče mog posla i tog nekog "društvenog statusa" (10) zbog njega, što će naravno direktno da utiče na dom i život moje ćerke i mene (4-5)

Old 24-07-2018, 19:21   #519
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

pa da. tako sam nekako i mislila, pošto znam da se astrologijom baviš, a eto dobro sam zapamtila da imaš ćerku, i baš se "namestile" te kuće u karti sada.
i to mi je nekako logična priča koju će eklipsa da naglasi.
treba govoriti ono što ima smisla u životu natusa.
Mesec ti vlada MCom i eklipsa pada u 4. i okida Sa gore. to je to, u suštini.
puno sreće obema želim
a ne bih ja tek tako otpisivala makar neki vid partnerstva. ipak je eklipsa u 0 sa rMa, koji tebi vlada DCom.
biće ti važna nečija podrška u celoj situaciji. važno ti je da znaš da postoji neko preko puta tebe, u kom god to smislu bilo.

re :
Old 24-07-2018, 20:26   #520
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Eh... što se tiče "takvog" druženja, generalno nemam vremena, jer kad je ćerka u Boravku ja tih par sati iskoristim ili da na miru odradim narudžbinu, ili da odem da platim račune, ili da generalno spremim stan, uvek se nadje neki posao koji ne mogu da radim ako je ona kući, jer nema nikoga da je pazi da ja mogu van kuće bez nje, a da bi se neko pojavio, pa po malo i ostajao tu negde, a posle možda i ostao duže, trajno, treba se družiti i izlaziti, a ja to ne radim odavno ... radi onaj Mesec u Devici u 12 polju samo tako...

A i iskreno, nekako mi i lepo ovako samo sa njom, ružno možda da kažem, al dozlogrdilo mi da trčkaram non-stop oko nekoga, ali poslednjih godina pored nje koja traži 24/7 pažnju i brigu, i moj pokojni otac je bio često bolestan, pa sam godinama žonglirala izmedju nje u jednoj sobi i njega polupokrentnog u drugoj sobi, dan / noć (neki put bih samo spavala po 2-4h max.) i to je naravno i kuvanje i peglanje i spremanje i pranje itd...

I nekako sad od kako je on preminuo, najednom se smanjile obaveze i iskreno - prija mi da imam malko vremena i za sebe i nekako mi presela ideja da svaki dan kuvam i peglam nekome (i da ga gledam kako se šeta u upuvanim gaćama po kući i gleda utakmice napr ) Drugo je kad to radim za ćerku, a drugo je kad ja u 43 godine treba da se navikavam na nekog novog i da (možda) menjam moju i njenu rutinu zbog njega (a i on zbog nas ~ nije zahvalna priča da bilo koga uvlačim u tu našu rutinu... napr da on radi od ujutru, a ćerka celu noć nije spavala već plakala i vilenjala... jer to može da traje nedeljama kod nje, takav "agresivni" ritam... i on sad takav sav nikakav nenaspavan treba da ide na posao)

A što se tiče prijatelja... svi su se sklonili "da ne smetaju" od kako je došla dijagnoza (11 polje u Lavu sa Suncem u Vagi - u znaku svog pada...) a u samom 11 polju pored one Venere imam Saturn (ograničenja, umanjenja) koji ima 90° sa Uranom (vladar 5 polja) Imam samo bukvalno jednu prijateljicu koju mogu da okrenem u 3am i da joj kažem "pomagaj" i da znam da će da dodje da mi pomogne (a ona živi 70km od Beograda inače) koju poznajem od najranijeg detinjstva (starija je od mene 10god) i to je sve.

Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2018, 20:57   #521
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

nije lako imati vremena za sebe. razumem. i moja majka je zapostavila posao zbog mene. ali eto brak mojih roditelja traje evo već 33 godine baš 27. jula na eklipsu im je godišnjica. imaju mene i brata.
ti si sama sa Dudom i znam da nije lako.
eto vidiš kako se hoće: 11. kuća (net, prijatelji) - srela si mene koja mogu da te razumem u svemu oko Dude (5.kuća, dete)
kad god ti treba da nekome kažeš kakav ti je bio dan, eto sad imaš osobu više da te sasluša!

Old 24-07-2018, 21:19   #522
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Ne znam koliko je do eklipse, pošto sam ja puna fiksnih znakova, ali već neko vreme sam poprilično energična, ali i produktivna. Do nedavno su me mnoge stvari kočile i sputavale, uz to sam i sama sebi stvarala prepreke, ali od kad sam odlučila da neke stvarim kažem jasno i glasno, da izbacim određene ljude iz života, postepeno sam i ja počela bolje da se osećam.
Ne znam šta da očekujem za koji dan, nadam se samo da će ova energija i dalje biti prisutna

re :
Old 25-07-2018, 08:12   #523
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

uvek se sve dešava sa (ne)vidljivim razlogom

Srećna godišnjica mami i tati

Mojima bi bila 28/08 godišnjica (49god) a danas bi im bila godišnjica veridbe i mom tati bio rodjendan (75ti)

Old 27-07-2018, 00:33   #524
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

(EDIT)

Ja samo da se "zapljunem", budući da mi je totalna lunarna od 31.01. pala tačno na natalno So,
pa onda ova od 12. jula mi je pala na 2 stepena od ASC i Venere,
a sad će ova totalna lunarna da mi padne na 2 stepena od natalnog Mo, koji je i vladar mog horoskopa.
Znači oba svetla i ASC su mi zakačeni eklipsama u 6 meseci. Jako jako loše stojim sa zdravljem još od lunarne eklipse iz januara i bukvalno ne znam da li ću preživeti još jednu totalnu na natalnom svetlu.

Pritom natalno imam Mo90Ma, i nimalo mi normalno ne prija ovaj Mars koji mi se šeta oko natalnog Mo, a još manje mi prija Uran koji pravi opoziciju na natalni Ma i kvadrat na natalni Mo.

Da ne ispadne da samo kukam, evo i par, možda nekome korisnih zapažanja glede lunarne eklipse...
- Kažu knjige, oko eklipse se otkrivaju "skrivene stvari" u vezi sa simbolikom planete natala na koju padaju, ljudi otkrivaju svoje tajne nehotice, treba otvoriti oči i uši jer se tih dana oko eklipse saznaju bitne informacije koje su nam ranije bile nedostupne CHECK!
- Kažu knjige, pred eklipsu, a posebno lunarnu, koja simbolizuje završetke, ne treba ništa započinjati ni planirati, jer se to izjalovi i od toga ne bude ništa... CHECK! Ako me pamcenje dobro sluzi, čuveni primer je zakazano venčanje Kamile Parker i Čarlsa, koje je moralo na kraju biti odloženo jer je tog dana tipa umro biskup koji je trebalo da ih venča, ili tako nešto, ne držite me za reč.
- Kažu knjige, ako se lunarna eklipsa desi na natalnom So, saznaćete nešto bitno u vezi sa vama samima, može imati veze sa zdravljem i zdravlje može biti posebno ugroženo. Nažalost, CHECK! Da ne zaboravimo da kada se desi tacna lunarna eklipsa na natalnom So, to prakticno znaci da se eklipsa nasla u tzv. solar opposition karti koja se izradjuje za drugu polovinu solarne godine.
- Kazu knjige, treba oko lunarne eklipse biti posebno oprezan, tih, ne inicirati nista i posebno treba izbegavati svadje. Ako se desi razlaz sa nekom osobom na lunarnu eklipsu, jako jako tesko se posle moze s tom osobom pomiriti, stvari koje se dese na lunarnu eklipsu su konacne i nema nazad. To takodje mogu da potvrdim iz svog iskustva.

- Kazu knjige da se vreme "ubrzava" oko eklipsi, da se dogadjaji i razvoj situacija desavaju jako brzo, npr. nesto ste ocekivali da se desi tek za par meseci, a to se desi u dva dana. Generalno, zaista mogu da potvrdim da se zivot nekako ubrza oko eklipse koja padne na bitno mesto u natalu, desava se dosta toga, vise dogadjaja odjednom, i dok je nesto od tih dogadjaja planirano ali u nekoj daljoj perspektivi, niste mislili da ce bas sada, uglavnom akcenat bude na dogadjajima koje totalno niste ocekivali. Treba imati fleksibilan raspored za dane oko eklipse

Lunarna eklipsa tacno na Suncu od 31.01. me je strasno pogodila, ova solarna koja se desila u julu je moguce da me je pogodila a da ja toga nisam jos uvek svesna, generalno sam u jako jadnom stanju. Ali objektivno, cinjenica je da sam tih dana upoznala decka sa kojim se sada vidjam ali nisam bas sigurna koliko je to zaista nov pocetak jer sam uzasno malodusna, depresivna i lose zdravstveno, a i na poslovnom planu cekam rasplet neke situacije, pa bih mozda eto to pripisala delovanju te eklipse. Ta mi je eklipsa pala na ASC i natalnu Veneru.

Mislim da da bi eklipsa bas jako delovala mora da bude ili egzaktno na vaznom natalnom mestu, ili da ima jaku vezu sa vladarem vremena pa da deluje sa vecim orbisom (ne vecim od 5 stepeni). Ova januarska eklipsa mi je pala tacno na So, ali ja jos veci picvajz iskreno ocekujem sada, jer:
- Firdarski vladar mi je Mars, potperiod Mo (natalno imam Mo90Ma), a ova eklipsa pada na moj Mo, i tranzitni Mars se mota tuda,
- Profekcija mi pada kao za baksuz bas na natalni ASC, tako da natal ozivljava, a ja natalno imam Mo90Ma,
- Natalno imam Mo90Ma i tranzitni Uran sad kvadrira moj Mo, a u solaru, da ne verujes mi se namestilo da imam solarni aspekt Mo0Ur, pa kvadrat solarni Mars (na mestu mog nat. Mo).

Kažu da ako se ništa bitno ne desi oko same eklipse (dan ranije, na dan eklipse, par dana kasnije), desiće se kada tranzitni Mars ili Saturn stane na mesto eklipse ili u opoziciju sa njim Meni se desilo baš tih dana oko eklipse, a i ranije, uglavnom mi se najbitniji događaj desio u nedelju dana nakon eklipse.

I da dodam, otvorila sam temu svojevremeno u vezi sa Imširagićevom teorijom da nam ljudi koji se pojavljuju u našem životu svojim horoskopom predskazuju šta nas čeka. Ja sam tokom januara upoznala čak četvoro ljudi koji imaju eklipsu u natalnom horoskopu, i tačno su mi prognozirali veliku promenu i šok koji je usledio 1. februara, doslovce dan nakon eklipse.
oprostite što mračim ali iz ove perspektive stvarno ne vidim kako lunarna eklipsa može da bude nešto pozitivno, i zaista mi se čini nerealnim da preživim još jednu, ovu koja mi predstoji na natalnom Mo, vladaru horoskopa.

Last edited by Beatrice; 27-07-2018 at 14:00..

Old 28-07-2018, 23:25   #525
gligorova
Obično gatalo

gligorova's Avatar

gligorova je offline
Registrovan: Dec 2014
gligorova je na dobrom putu
Standardno

Meni je prosle god, tacnije 7 Avgusta, lunarna eklipsa bila egzaktno na moj Mo, a solarna 21 Avgusta tacno iznad mog So. Inace Mo u 11, a So u 5 polju.
Mogu reci da mi se nista bitno nije dogodilo. Uglavnom misljenje vecina je bilo da cu se zaljubiti, ali jedino sto se dogodilo je da sam dan pre solarne eklipse upoznala jednog decka sa kim sam jos uvek u kontaktu, ali cisto prijateljski. Ono sto mi je bilo zanimljivo u vezi njega je to sto nam ASC u Davisonu pada tacno na stepen tadasnje solarne eklipse.
Jucerasnja lunarna eklipsa pada u 11k na oko 10 stepeni od mog Mo i pravi egz 120 sa Ma u 2k koji je vladar ASC i 8k, kao i 120 sa Vertexom i Pl. Kako su aspekti pozitivni nadam se da ce biti takav i uticaj ove lunarne eklipse, ako ga uopste i bude. By the way sinoc sam se extra provela na nekom koncertu i to bas u vreme eklipse...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules