ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-08-2008, 21:13   #31
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Inače, kad se napravi karta eklipse, gleda se uporedni horoskop sa natalnim.
Na osnovu toga se analizira može li ti doneti neke promene ili ne.
hvala megara to me interesiralo pošto imam osjećaj da ova lunacija neće za mene biti samo obična pomrčina mjeseca!!!!
idem da napravim usporedni !!
Submit to Digg   Lunacije i eklipse Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-08-2008, 21:22   #32
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Posebno obrati pažnju gde pada eklipsa, da li dodiruje bitne tačke...pogledaj onda i drugima iz okoline..

Old 18-08-2008, 16:45   #33
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Registrovan: Feb 2008
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

Meni je "pomraceni" Mesec bio u XII u konjukciji sa ASC-om . Mislim da ce doci do nekih promena ali kakvih ... ne mogu ni da pretpostavim. Na sta bih trebala da obratim paznju?

Old 18-08-2008, 16:52   #34
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nale 83 VIdi Poruku
Meni je "pomraceni" Mesec bio u XII u konjukciji sa ASC-om . Mislim da ce doci do nekih promena ali kakvih ... ne mogu ni da pretpostavim. Na sta bih trebala da obratim paznju?
Napravi kartu pomračenja i sinastriju natala s tom kartom.
Pogledaj gde je šta, kao klasičan tranzit planeta.

Old 18-08-2008, 17:01   #35
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Napravi kartu pomračenja i sinastriju natala s tom kartom.
Pogledaj gde je šta, kao klasičan tranzit planeta.
Hvala ti. Inace ovaj tekst o zbivanjima u Rusiji i Gruziji, koji si kopirala je bas zanimljiv.
Znaci opet "vrela jesen" na nasim prostorima ? Srbijo ...

Old 18-08-2008, 18:34   #36
-Suncica-
Švrća

-Suncica-'s Avatar

-Suncica- je offline
Registrovan: Dec 2007
-Suncica- je na dobrom putu
Standardno

Meni se ovo pomracenja desilo bas po osi Ac-Dc... Tranzitno Sunce nalazilo se tacno na mom Ac,gde mi se nalazi i natalni Saturn. Mesec mi vlada 12.poljem i nalazi se 2.polju Device...sad ga cepa Tranzitni Sarurn. Sve lepse od lepseg! Sve u svemu nesto je puklo u meni...postoje stvari koje vise ne mogu da svarim i mislim da je ovo konacan kraj ljubavne veze u kojoj sam. Ne znam da li zbog pomracenja ili Saturna...ili neceg sasvim desetog...ali imam osecaj kao da mi je neko na tren zaledio osecanja i pokazao mi svet kakav je realno... svet bez mojih ruzicasth naocala,bez snova,zelja,zabluda. Sada je sve mnogo drugacije...i mnogo ruznije...i tuzno je... i boli...

Old 19-08-2008, 13:38   #37
Mesecevo dete
Švrća

Mesecevo dete's Avatar

Mesecevo dete je offline
Registrovan: Jul 2007
Mesecevo dete je na dobrom putu
Standardno

Mislila sam da pomracenje meseca nece mnogo uticati na mene iako sam Rak,medjutim, s obzirom na pomracenje meseca u vodoliji - u mojoj 6. kuci,kuci zdravlja, grdno sam se prevarila.
Dobro me izmucio virus koji se ispoljio sa svim simptomima tek posle pomracenja. Na nesrecu,tu je i tranzitni R Neptun koji me s vremena na vreme iznenadi najnovijom verzijom virusa koji nikada ne traje manje od 7 dana.

Last edited by Mesecevo dete; 19-08-2008 at 17:40..

Old 03-02-2009, 15:36   #38
zulfica
Guest

Sta su eklipse ili pomracenja?

Eklipse ili pomracenja Sunca i Meseca su prirodni fenomeni i dogadjaju se svake godine, uvek nekako u prolece i u jesen, sem TOTALNIH eklipsi koje se ne dogadjaju svake godine.

Astronomski gledano, postoje dve vrste eklipsa, solarne i lunarne. Lunarna eklipsa nastaje kada Zemlja prolazi izmedju Sunca i Meseca i time privremeno lisava Mesec njegove osvetljenosti. Solarna eklipsa nastaje kada se Mesec nadje izmedju Zemlje i Sunca i time Zemlju lisava jednog dela Sunceve svetlosti, pa tada nismo u mogucnosti da Sunce uvidimo u celosti. Do lunarne eklipse moze doci samo u vreme punog Meseca, do solarne eklipse moze doci samo u vreme mladog Meseca. I jedan i drugi tip eklipse moze se javiti SAMO ONDA kada su Sunce i Mesec u blizini jednog ili oba lunarna cvora.

Vrednost Mesecevih cvorova je ogromna. Oni omogucavaju astrolozima i astronomima da predvide pomracenja. Mlad Mesec ili pun Mesec u blizini longitude bilo kog cvora, oznacice pomracenja. Ako su veoma blizu, u pitanju je totalno pomracenje. Razlog za to je cinjenica da Mesec moze blokirati sunceve zrake ka Zemlji uzrokujuci solarnu eklipsu, ili Zemlja moze blokirati sunceve zrake ka Mesecu, uzrokujuci lunarnu eklipsu.
Do solarne eklipse ili pomracenja Sunca dolazi prilikom konjunkcije Sunca i Mesec, ali samo ako je ona na razdaljini manjoj od 18 stepeni od jednog od cvorova. Totalna solarna eklipsa desava se samo ako je ta razdaljina manja od 9 stepeni i 55 minura. Anularna solarna eklipsa je eklipsa kod koje je ta razdaljina izmedju 9 stepeni i 55 minuta i 11 stepeni i 15 minuta, a parcijalna ili delimicna (to je ova sunceva eklipsa koja se desava u ponedeljak, 19.marta) od 11 stepeni i 15 minuta do 18 stepeni i 31 minuta. Kod delimicne eklipse je naravno znatno umanjen njen neugodan energetski uticaj na Zemlju i njene stanovnike. Uticaj eklipse, bilo solarne ili lunarne, je najjaci na onom delu planete gde je ona vidljiva.
Kod lunarne eklipse ili pomracenja Meseca, prilikom punog Meseca razdaljina u odnosu na cvorove je manja. Do parcijalne eklipse dolazi kada je ona manja od 12 stepeni i 15 minuta, a totalna na razdaljini manjoj od 9 stepeni i 30 minuta.

Evo nekih zanimljivosti. Najduze moguce pomracenje Sunca traje 7 minuta i 31 sec. Najduze pomracenje izmereno je na Filipinima 20.juna 1955. i trajalo je 7 minuta i 8 sec. Za 16.jul 2186.god. ocekuje se, pomracenje u trajanju od 7 minuta i 29 sekundi (u srednjem Atlantiku), sto bi bilo najduze u razdoblju od 1469. god.

Najduze pomracenje Meseca je 104 minuta i dogodilo se mnogo puta.

Astrolozi su oduvek davali pomracenjima veliku vaznost u astroloskim prognozama. Generalno, spoljne aktivnosti su pojacane za vreme pomracenja Sunca, dok je za vreme pomracenja Meseca karakteristicna velika unutrasnja napetost. U horoskopima pojedinca se ti prirodni fenomeni odrazavaju na razlicite nacine, zavisno u kom znaku se desavaju i koju astrolosku kucu "pogadjaju". Astroloski savet za sve bio bi: izbegavajte svadje i prepirke, verbalna nadmetanja bilo koje vrste, pokusajte da izbegnete ili odlozite sve vece planove, recimo vencanje, selidbe, nove projekte, velike kupovine i ulaganja. Dobro je sacekati bar nedelju dana, pa tek onda krenuti u realizaciju planova. U slucaju da ste primorani da donesete neke odluke u tom vremenu, budite izuzetno oprezni, takticni i racionalni, jer odluke koje se donose u ovom periodu mogu postati vrlo kljucne za ceo zivot. Sto se tice zdravlja, osetljivi su oni organi koji padaju pod uticaj onog znaka ili planete koji su "pomraceni". Savet je: ako je moguce, izbegavati bilo koje hirurske zahvate u vreme pomracenje, odnosno osetljivi dani su cetiri dana pre pomracenja i par dana iza. Doduse, sve zavisi od natalne karte i polozaja planeta u njoj, jer se moze dogoditi da u vreme pomracenja postoji bas neki veliki zastitnik na tom osetljivom mestu. Sve ovo je generalno receno.

Zavrsicu sa jednom vrlo interesantnom pricom o pomracenju Meseca koji se dogodio 29. februara 1503. godine.

Veliki moreplovac Kolumbo se na jednom od svojih istrazivackih putovanja nasao u velikoj nevolji. Nasukao se i ozbiljno ostetio brod na obalama Jamajke. Brod se nije mogao popraviti bez pomoci domorodaca. Iako su imali nesto za razmenu s lokalnim stanovnistvom, to nije bilo dovoljno da ih privoli da mu pomognu da se popravi brod. Kako je vreme odmicalo zalihe tereta i hrane jako su se smanjile i postojala je opasnost od gladi medju posadom. Nije im preostalo nista drugo nego da bespomocno cekaju pomoc iz Evrope. Medjutim, Kolumbo se dosetio! On je, prema svojim navigacionim tablicama, znao da ce uskoro poceti pomracenje Meseca. Napravio je dodatne proracune i sakupio je lokalno stanovnistvo, upravo pred pocetak astronomskog dogadjaja. Upozorio ih je da Bog ne odobrava njihovo ponasanje prema strancima, pa ce kao znak ljutnje da ukloni Mesec! Kad je to zaista i pocelo da se dogdja, odnosno pomracenje Meseca, urodjenici su preplaseno preklinjali Kolumba da im vrati Mesec. "Smilovavsi se" na njihovo preklinjanje "bogovi su poslusali" Kolumba i za kratko vreme vratili Mesec. Uz pomoc urodjenika brod je popravljen i opskrbljen hranom, pa se i srecno vratio u Evropu.

Evo, kako i pomracenje zna da nekome donese srecu! Mozda ne moramo da se posluzimo Kolumbovim trikom, ali njegov primer moze da nas nadahne da smislimo neki zanimljiv nacin kako da odobrovoljimo samog Boga da u periodima iskusenja stane na nasu stranu i donese nam srecu

Old 03-02-2009, 19:19   #39
tarojko
Obično gatalo

tarojko's Avatar

tarojko je offline
Registrovan: Dec 2007
tarojko je na dobrom putu
Standardno

mozda ovo nije pravo mesto da pitam (pa me premestite ako smatrate da postoji bolje mesto) ali posto je pomenuto pomracenje sunca u ovom veoma lepom tekstu primecujem da ce onda 22.07. bas kada radim solar za narednu godinu takodje biti pomracenje sunca. Kako ce se to odraziti na tumacenje solara i da li negde na forumu mogu a procitam vise o tome. Zapravo citala sam na temi o solarima ali nigde se ne pominje pomracenje.....
Advertisement

■ pomračenje Meseca ■
Old 30-12-2009, 19:12   #40
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool ■ pomračenje Meseca ■

31-12-2009-
u 20h12 ~ pomračenje Meseca na 10° Raka (orbis -/+5°) Asc' O° Regulus...

... kakva li nas to (nova) godina čeka... ?

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 30-12-2009, 19:21   #41
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Shmisho, dakle ima orbisa ?
Auu... njemu je Mo na 6*45 Raka... brrr... i to u 1.kuci

Last edited by Vojvotkinja; 06-11-2010 at 03:57..

Old 30-12-2009, 19:35   #42
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

A šta će nas ovo zadesiti za novu godnu? emotivno ludilo? Pa ovaj mjesec brdo opozicija!

re :
Old 30-12-2009, 20:37   #43
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool re :

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Shmisho, dakle ima orbisa ?
Pa naravno da postoji nekakav orbis delovanja ~ ipak je to Mesec ~ on se najbrže kreće ~ za 2h ume da prozuji i više od 1° neki put ~ a ovo kod pomračenja ~ poenta cele priče je da je najnezgodniji kad je egzaktna O°, a što se više odmiče sa razlikom u stepenu, to je manji uticaj...

Pa šta ja da kažem što mom detetu će ovaj Mesec biti jako blizu Venere ~ vladaru I i VIII polja ~ i to na vrhu X polja... ne paničim naravno, već samo na pominjem da ne treba brzati sa panikom i zaključcima

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 30-12-2009, 21:13   #44
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Pa naravno da postoji nekakav orbis delovanja ~ ipak je to Mesec ~ on se najbrže kreće ~ za 2h ume da prozuji i više od 1° neki put ~ a ovo kod pomračenja ~ poenta cele priče je da je najnezgodniji kad je egzaktna O°, a što se više odmiče sa razlikom u stepenu, to je manji uticaj...

Pa šta ja da kažem što mom detetu će ovaj Mesec biti jako blizu Venere ~ vladaru I i VIII polja ~ i to na vrhu X polja... ne paničim naravno, već samo na pominjem da ne treba brzati sa panikom i zaključcima
Ne panicim ni ja, kako negde procitah eklipse mogu dati + i - promene. Paa... videcemo.
Hm... pazi kad mu se karta lunarnog povratka poklapa sa natalom, razlika u vrhovima kuca je pola stepena...

Last edited by zujalica; 30-12-2009 at 21:48.. Reason: ...........

Old 30-12-2009, 21:25   #45
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
Registrovan: May 2008
mari je na dobrom putu
Standardno

Cijeli dan citam o ovome i pokusavam da skontam. Po netu pise da su solarne eklipse pozitivne i donose promjene na koje ne mozemo uticati, a lunarne se vise ticu osjecanja, duše.
Naravno, odmah sam uzela svoju kartu i vidjela da mi se ova lunarna eklipsa desava u 4 kuci na IC-u! Vladar Mo, otisao u 12. Dovoljno me muci cijeli zivot, pa se sad pitam sta ce ovo donijeti??? Novu bol iz podsvijesti ili preobrazaj necega, okret! Radi mi opoziciju na MC....Pisem vam sta se desilo, ali bih voljela ako neko ima neko slicno iskustvo da napise, jer mi je ovo jako zanimljivo!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules