ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pomracenje 01.08.2008
Old 28-07-2008, 13:59   #16
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno Pomracenje 01.08.2008

Ovo pomracenje sunca ce se desiti u znaku lava na 9 stepenu. Imam neprijatno cuvstvo da ce se nesto globalno lose desiti. Sta misle ostali clanovi?
Submit to Digg   Lunacije i eklipse Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-07-2008, 10:52   #17
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Ovo pomracenje sunca ce se desiti u znaku lava na 9 stepenu. Imam neprijatno cuvstvo da ce se nesto globalno lose desiti. Sta misle ostali clanovi?
Ma, jok, bre...Ja baš imam izuzetan ali pre svega krajnje uvrnut osećaj - koji mi prija, jer se se osećam opet magičnom posle toliko vremena, u pozit.golicanjima po zelucu...- da će nešto KRASNO i apsolutno fantastično da mi se desi...Doduše, moja Venera i Sunce su na neki način u hibernaciji u 12.polju, zajedno sa Merkurom, mislim, pa će sada da ulaze u 1.polje koje je u Lavu, ako Venera već nije na Ascedentu, nisam vala ni proveravala...Sada prosto osećam i doživljavam svim čulima taj ulazak u harem...a onda ću usput sama da naslućujem aspekte...kao onaj dan kada ustadoh i tačno znadoh, da je Mesec u Biku seo na moj mesec i Sunce u Biku u 9.polju i da je neki početak tu....Eeee...Samo se prepustite.

pomracenje sunca
Old 06-08-2008, 18:35   #18
cor-leonis
Obično gatalo

cor-leonis's Avatar

cor-leonis je offline
Registrovan: Sep 2007
cor-leonis je na dobrom putu
Standardno pomracenje sunca

A evo i kako je to izgledalo:

a pored se vide Merkur i Venera

http://img204.imageshack.us/img204/516/jayv9.gif

pomracenje sunca
Old 06-08-2008, 18:40   #19
cor-leonis
Obično gatalo

cor-leonis's Avatar

cor-leonis je offline
cor-leonis je na dobrom putu
Standardno pomracenje sunca

Zaista jedinstven prizor....

http://img204.imageshack.us/img204/516/jayv9.gif

Old 06-08-2008, 19:40   #20
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Cor slike su divne!

Old 07-08-2008, 01:37   #21
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Miraceti, imam isti osećaj kao i ti.

Za ostale članove, neka pogledaju Pomračenje Meseca za Bg

16.08.2008. 23.16h

Karta:[img=http://img374.imageshack.us/img374/420/astrow2gw50punmesechp35ig0.th.gif]

Bacite pogled na T-kvadrat, polja iz kojih je i odakle šta dolazi u taj T-kvadrat! Nešto krupno definitivno...bojim se najgoreg.

Old 16-08-2008, 21:06   #22
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

možda ublaži strahotu to što je mars u djevici,a uran u ribama-možda nebude toliko vatre ali za ostalo neznam...

Old 16-08-2008, 22:19   #23
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Da, ali kvadrat Marsa i Plutona egzaktan.

Inače, ja sam danas bila super, do pre 3-4 sata...čak sam i zaboravila da je danas eklipsa...sad se setih i shvatoh što sam neUrozna...meni je eklipsa pala na osu 1/7.

Old 16-08-2008, 22:31   #24
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

tražim malo ublaženje tih teških tranzita....
meni pada sve na natalni mjesec u 5 kući i aktivira t kvadrat natalni sa venerom i marsem....dosad mi je bilo ok znač.i opet nešto u vezi ljubavi gdje sam ionako debilna!!!!

Old 17-08-2008, 00:53   #25
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Jel' zna neko da mi kaže koliko dugo treje nepovoljan period koji donosi lunarna eklipsa?

Naravno, jasno je da pojedincu mora pasti na osetljivu tačku horoskopa- asc., decs., sunce!

Old 17-08-2008, 00:59   #26
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

sad bi nam dobro došao mandrak ili fenix7 pa da malo rješimo te lunacije...
ja pretpostavljam pošto je mjesec brzi planet da i djelovanje neće biti dugovjerovatno nešto poput tranzita mjeseca jedino će djelovanje biti 1000 puta jače i opet pitanje je šta kome i gdje aktivira.....
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-08-2008, 04:34   #27
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Meni prvo pomracenje na Marsu, pa vrh 5...pa Saturn, Venera u zizi t kvadrata na Mesecu,
valjda cu ziva ostati...udarilo me po emocijama i ne pusta,isplakala sam galon suza u poslednje dve nedelje, sve me povredjuje, sve mi smeta, sve me boli! Ovako mracan period ne pamtim!

Mada...meni je doneo...samo promenu nabolje, u osnovi,iako bolnu...

A sto se eklipse tice...narocito Meseca...ako se u tom periodu nadjem napolju ja se cesto(kao sinoc) osecam kao da gubim vazduh, kao da me nesto pritiska, nije mi dobro...Zaista verujem u lose dejstvo pomracenja...

Megara,sta to slutis po aspektima? Objasni, ja nemam koncentraciju, nista ne vidim...

Last edited by Tristran; 17-08-2008 at 04:44..

Old 17-08-2008, 09:25   #28
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Ma znaš kako, dosta vremena provodim u iščitavanju jednog drugog, baš profi, foruma.
Tamo se mnogo bave mundanom astrologijom.
Juče pročitah tekst jedne žene astrologa o trajanju negativnog perioda od 3 godine.
Postavila sam ovde pitanje o tome, jer sam pomislila da se možda radi o tom nekom pojedinačnom slučaju.

S druge strane, objasniše onaj t- kvadrat stihom:
''16, eh16,
nad Beogradom slika prava,
nekom se kotrlja glava''

Ako pogledaš T-kvadrat iz karte, Pluton u 8. polju, Mars na vrhu petog, a dolazi iz 12. polja, pa se u sve usosio Uran.

Ako period negativnog uticaja zaista toliko traje,
onda je sve moguće,
a moram priznati da sam se malo i poplašila,
ipak je ovo zemlja Srbija.

S druge strane, analizu je radio neko ko se zaista bavi mundanom astrologijom, pa nemam razlog da ne verujem.
Jedan od njih, admin foruma, je čak najavio ubistvo Đinđića.
I sudeći po ishodu, izgleda je dobro odradio analizu.

Iz nekog razloga, meni nejasnog ,jer nemam to astrološko znanje, ovoj eklipsi je posvećena velika pažnja.

Old 17-08-2008, 11:39   #29
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

sad ste me malo uplašile ,znala jesam da lunacija donosi veće promjene od običnog tranzita mjeseca ali ne baš toliko da je drastičan????
ako tako gledamo da već par dana prije utječe ja i muže se umalo rastali bez razloga u samo par dana ,a u firmi bolje da ne pričam šta se sve izdogađalo u samo zadnja tri tjedna-jednostavno nemam riječi koliko stresa...
pa još i zdravstveni problemi....
kako da gledamo tu lunaciju s obzirom na svoju kartu -kao tranzit ili da uspoređujumo???
zaboravih reći da sam o tim pozicijama planeta već čitala nešto kod nostradamusa i nijebilo baš povezano sa lijepim stvarima..štoviše najavljivao je velike događaje ivremenske neprilike na globalnoj razini....
ako samo pogledamo od jučer u hrvatskoj crkva i vladajuća stranka počele da prekidaju stravstvenu ljubav...
o vremenskim neprilikama u posljednjih 48 sati mislim da ste svi gledali šta se događalo....
sad je na nama iskopati čim više šta nas slijedi dalje....

Old 17-08-2008, 13:25   #30
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Pa da, cela priča je i bila povezana sa događajima na Kavkazu i početku globalnih sukoba.
Kod nas u Srbiji, nemiri se očekuju na jesen i još bolje, već se najavljuju.

Prema natalnoj karti Rusije, Rusi ulaze u rat.
Dalje, počinje da se kuva i u Ukrajni.

Najavljuju se teroristički napadi u Kini.

A toliko pridavanje značaja ovoj eklipsi me je totalno zbunilo, jer znamo svi da solarne i lunarne eklipse nisu retke pojave.

Evo, prekopirala sam uvod o eklipski u odnosu na zbivanja u Rusiji i Gruziji.

Iako nisu prve i najvaznije u ovim analizama pocecu sa solarnim eklipsama jer upravo je jedna blisko prethodila ruskoj intervenciji. Ciklusi eklipsi nikada se samostalno ne tumace bas kao niti jedan mundani ciklus vec u kontekstu referentnih karti i drugih mundanih ciklusa. Referentna karta koju ovde imamo je karta nezavisnosti Rusije od 12.6.1990. u 13.45. po lokalnom vremenu u Moskvi. Solarne eklipse najjaci "uticaj" imaju na ona podrucja na kojima dostizu vidljivost iznad polovine maksimalne skale koja se moze rangirati na vise nacina. Jedan od njih je podela na 10 delova maksimalne 1. U Srbiji poslednja totalna solarna eklipsa gotovo da nije bila vidljiva i rangira se na oko 0.1 od ukupne vidljivosti. Maksimalna vidljivost zahvatila je centralni deo azijske Rusije, manji deo Mongolije i veci deo Kine preko cele njene sirine sve do Sangaja. Teritorija poslednjeg ratnog sukoba izmedju Rusije i Gruzije potpada pod 0.7 od maksimalne vidljivosti sto je cini vrlo snaznom na ovom podrucju. Solarna eklipsa traje onoliko sati koliko ekvinocijalnih sati obuhvata njeno konvencionalno vreme. Dakle, pogresno je izjednacavati trajanje opste eklipse i godina. Najpre je potrebno konvencionalne sate pretvoriti u ekvinocijane (otprilike 15 stepeni preko horizonta za odnosno mesto). Ovo se izracunava na taj nacin sto se izracuna trajanje opste eklipse, a to je ulazak Meseca u senku do njegovog izlaska i nije isto sto i potpuna eklipsa za cije vreme se razmatra posebni releventni horoskop. Poslednja eklispa trajala je 4h34m s pocetkom za Moskvu u 12.04 i svrsetkom u 16.38. Prvo vreme izbacuje 13. stepen Vage na asc, a drugo 29. Skorpije. Razlika iznosi 42,5 stepeni longitude sto, pretvoreno u ekvinocijalne sate, otprilike, vrlo grubo, iznosi oko tri godine, odnosno dve godine i devet meseci. Ovo je vreme uticaja ove eklipse na evropski deo Rusije, tacnije Moskvu. Za svako mesto na Zemlji neophodno je posebno izracunati vreme trajanja pomracenja jer nije isto za sve tacke na Zemlji. Ptolomej, takodje, kaze da je dejstvo eklipse najjace u onom periodu od ukupnog trajanja u koji ugao horoskopa eklipsa pada. Kvadrant od asc do MC-a simbolicki se vezuje sa prvu cetvrtinu ukupnog vremena, odnosno za prvih 9 meseci od trenutka ove poslednje eklipse. Ova eklipsa za Moskvu pada u IX kucu sto bi trebalo da znaci da joj se maksimum ostvaruje negde na prolece sledece godine. Vreme totalne eklipse za Moskvu je 1.8.2008. u 14.14. po lokalnom vremenu. Ono sto je kod eklipsi mozda najteze za analizu tice se predikcije i razumevanja gde ce se ona ostvariti, na kojim delovima planete. Dva su prduslova za njeno dejstvo. Prvi se tice stepena pomracenja i tu je totalna jedino sigurna za predvidjanje. U vezi sa ovim prduslovom je i njena vidljivost. Eklipsa najvise deluje na podrucja na kojima je vidljiva i to iznad polovine maksimalne vidljivosti. Gore sam vec napisala da je ova eklipsa vidljiva bila na podrucju Rusije, Kavkaza, centralne Azije sve do Kine i to su podrucja koja ce najvise trpeti njen uticaj. Kada se utvrdi putanja vidljivosti dalje se ide na opstu simboliku tripliciteta kojem eklipsa pripada. Kako se poslednja desila u Lavu, ceo vatreni trigon je pod njenom dominacijom. Prema Ptolomejevoj podeli starog sveta, cela Evropa do Urala, pripada ovom trigonu s tim sto Rusija u svom evropskom delu potpada pod vladavinu Ovna i Marsa. Ovo ce mozda neobicno biti za mnoge koji Rusiju vezuju za Vodoliju, ali taj znak vise ima veze sa kartama nekih politickih dogadjaja i pravnih akata nego sa prirodnom zodijackom vladavinom nad ovim podrucjem. Zasto i Rusija i Balkan i Srbija potpadaju pod isti element kao i Francuska, Spanija ili germanske teritorije recimo? Ptolomej primarno posmatra rasu i antropoloske specificnosti iste i ispravno konstatuje da evropski varvari pripadaju jednoj rasi koju danas nauka naziva kavkaskom ili belom. U okviru tog prvog, vatrenog tripliciteta, koji obuhvata celu Evropu, Balkan i Rusija spadaju u njegov rub zbog cega poprimaju simboliku susednih trigona sto je za azijski deo Rusije vazduh, a za Balkan zemlja. U okviru ovoga deo koji pripada danasnjoj Srbiji vezuje se za Jarca. Dakle, od Ptolomeja potice veza SA i Srbije s tim sto se zaboravilo da je primarna priroda ovog dela Evrope vatrena, a ne zemljana. Zemlja nosi sekundarnu simboliku pa se ovaj prostor vezuje za kombinaciju vatre i zemlje, specificno Ovna i Jarca, odnosno, Lava i Jarca za juznije i primorske delove Balkana. Da se vratim Rusiji. Asc njene poslednje karte nezavisnosti pada na oko 25 Vi sa MA u Ar u VII i SO blizu Mc-a na nekretnici Belatriks koja ima direktnu simbolicku vezu sa ratom. Ovo je karta osvajacke drzave sto bi jos pre 10 godina bilo smesno za prognozirati jer tada u ovo niko vise nije verovao. Vladar horoskopa, ME, je izuzetno snazan u domicilu, a SO mundano dostojanstveno. Izuzetno snazan je i vladar VII kuce, egzaltirani JU u X iz cega je lako zakljuciti da danasnja Rusija ima veoma, veoma mocne neprijatelje i u to se Gruzija svakako ne uklapa. Ta veza izmedju MA i JU navodi na zakljucak da je iza celog ovog sukoba neko neuporedivo mocniji od Gruzije. Prema tradicionalnoj podeli ovaj deo Kavkaza pripada Blizancima i Merkuru pa je Gruzija primarno pod ovom simbolikom, sekundarno pod zemljanom jer nije daleko od arabijskog i juznoazijskog kvadranta koji se vezuje za zemljani element. Poslednja eklipsa pada tacno na cvornu osu horoskopa Rusije u znak Lava sto bi direktno upucivalo na neki evropski narod na cijoj teritoriji je eklipsa bila vidljiva u vecoj meri. To je u slucaju poskednje eklipse Rusija. Eklipsa zahvata i Mesec Rusije na 5 Aq jer je on blisko povezan sa cvorom. Razmatranje eklispe i njene simbolike dalje se nastavlja preko tzv. pratecih planeta. Pratece planete eklispe su one koje su sa njom blisko povezane preko konjunkcije ili opozicije ili su orjentalne u horoskopu eklipse za odnosno podrucje ili se nalaze na nekom uglu istaknute. Za Moskvu u karti eklipse imamo samo ME u bliskoj konjunkciji sa stepenom pomracenja, vladarem horoskopa Rusije, i prirodnim vladarem Gruzije. JU iz horoskopa eklipse i natala Rusije su u egz. opoziciji sto naglasava pitanje VII natalnog polja, polja sukoba i otvorenih neprijatelja. Kako ce dejstvo eklispe za Rusiju biti najjace na prolece i leto sledece godine ovu kartu bi trebalo porediti sa buducim aktuelnim ciklusima za to vreme. Za ovaj period karta godisnje solarne ingresije (20.3.2008. u 9.49. u Moskvi) asc izbacuje na Aldebarana, prvu kraljevsku zvezdu koja se vezuje za MA simboliku i novi pocetak. Postavka asc u Ge uvlaci u simboliku veci deo Kavkaza. MO iz ruskog natala pada tacno na MC ove karte, Antares na dsc. Ova se nekretnica MA simbolike vezuje za stradanje i kraj, zavrsetak necega jer stoji direktno naspram prolecnog Aldebarana. MA iz karte ingresije pada preko antiscije na MC natala Rusije dok je MC ingresije na Altairu, maleficnoj nekretnici koja ima veze sa vecim stradanjima. Ovde detaljnije nabrajam sve nekretnice jer su od primarnog znacaja u mundanoj astrologiji. Osa III ingresije za Moskvu pada u konjukciju sa natalnim JU, vladarem VII, dovodeci bliskog suseda u poziciju otvorenog neprijatelja.

Karta letnje solarne ingresije (21.6.2008. 4h, Moskva). Merkur ponovo naglasen na asc ingresije. Antiscija ovog asc pada na natalno ruski JU, vladara VII. MC horoskopa ingresije tacno na MO Rusije, a MO ingresije na SA Rusije. Osa III ingresije na natalnom ruskom JU (ponovo veza suseda i neprijateljstva).

JU0SA ciklus (28.5.2000. 20.04. Moskva). Asc ciklusa tacno na osi III natala Rusije (pitanje suseda u prvom planu). MA, vladar ovog horoskopa, u VII uz jos 2 planete (pitanje rata i sukoba). MO ciklusa tacno na ruskom natalnom asc preko antiscije. Asc ciklusa tacno na Severnim skalama, vrlo znacajnoj fiksnoj zvezdi kraljevske grupacije. ME ponovo snazan u domicilu na Aldebaranu (ponovo simbolika novog pocetka, nove epohe kroz MA simboliku).

Karta R JU stanica, vrlo vazan ciklus jer ovaj hronokrator vlada ruskom natalnom VII. Dogadjaj pada 9.5.2008. 14.57. Moskva. Ponovo snazan ME, vladar natalnog horoskopa Rusije, na MC na Aldebaranu. Opet ista simbolika nove epohe kroz prvu nekretnicu vidljivog neba. MO R ciklusa tacno na natalnom ruskom JU, vladaru VII, VE ciklusa tacno na ruskoj fortuni, a JU, nosilac ciklusa egz.120 JU0SA stepen iz velikog hronokratorskog ciklusa.

Na kraju, prva konvencionalna metoda sekundarnih progresija dovodi natalni ruski dsc tacno na natalni MA u Ar. Jasnije i direktnije ne moze biti uz tranzitni MA na asc u vreme sukoba.

12.6.2008. zapocela je 13-godisnja vladavina ME iz ruskog natala, tzv. ME firdarija, ME 13-godisnji period. Firdarije su jos jedna zaboravljena prediktivna metoda kojoj cu posvetiti poseban topik. Ovaj periodicni izlazak ME, vladara natalne Rusije, u prvi plan kroz nekoliko velikih ciklusa uz vise puta ponovljen i istaknut Aldebaran i progresivni kontakt ose horizonta i natalnog MA direktno ukazuje na promenu u ruskoj spoljnoj pa i unutrasnjoj politici. Cinjenica da ova eklipsa tek treba da uzme svoj danak sugerise da bi sukob mogao biti intenziviran i obnovljen u naredne dve godine. Za ovo je neophodno analizirati naredne cikluse. Ponavljam, svaki ciklus se mora posmatrati kroz posebne karte za svaku tacku na Zemlji. Na isti nacin bi trebalo tumaciti cikluse za SAD, sve evropske drzave, EU, Kinu, Iran itd. ali to je preveliki posao za samo jednu osobu ako ona nije iskljucivo posvecena mundanoj astrologiji.

Inače, kad se napravi karta eklipse, gleda se uporedni horoskop sa natalnim.
Na osnovu toga se analizira može li ti doneti neke promene ili ne.

Last edited by TrilianSi; 18-08-2008 at 09:58..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules