ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-06-2015, 20:28   #781
Urancica
Početnik

Urancica's Avatar

Urancica je offline
Registrovan: May 2010
Urancica je na dobrom putu
Standardno

Moram da pitam posto mi je tranzitni Jupiter sad na vrhu sedme kuce i u opoziciji je sa Suncem vladarem sedme koji mi je na vrhu prve kuce u Vodoliji, da li to znaci da sad upoznajem bracnog ili bilo kakvog partnera?
Submit to Digg   JU ili SA preko 7. ili 10. kuće - PROMJENA STATUSA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-06-2015, 15:41   #782
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Moze da bude, ne mora da znaci
Submit to Digg   JU ili SA preko 7. ili 10. kuće - PROMJENA STATUSA Reply With Quote

Old 29-06-2015, 16:14   #783
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Urancica VIdi Poruku
Moram da pitam posto mi je tranzitni Jupiter sad na vrhu sedme kuce i u opoziciji je sa Suncem vladarem sedme koji mi je na vrhu prve kuce u Vodoliji, da li to znaci da sad upoznajem bracnog ili bilo kakvog partnera?
meni je So u 7. kuci i kad je tranz Ju prelazio preko njega usla sam u vezu koja je trajala oko godinu dana...a kad je tranz Ju prosli put isao preko moje prve kuce i pravio 180 na moje So i tad sam usla vezu koja je trajala oko godinu dana...ali od braka nista

Old 29-06-2015, 18:56   #784
lilyrose
Veštac

lilyrose's Avatar

lilyrose je offline
Registrovan: Mar 2013
lilyrose je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Imam utisak kao da vodim dijalog sa detetom, kad ono ti starija od moje mame.
...
Ok, a ti onako ironiju/šalu ne razumiješ, jelda?

Ne razumijem se u đotiš i nisam ga proučavala, ali sam jednom negdje čitala/čula da đotiš ne funkcionira dobro u "zapadnom svijetu" - tako nekako - štogod to značilo...
Tako da me đotiš ni ne zanima previše. Da li je to ok ili nije ne zanima me, ali dovoljna mi je i ova zapadna astrologija, koju također ne razumijem baš toliko zato i ovdje pitam/komentiram/tražim odgovore... itd.

Old 29-06-2015, 21:21   #785
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by lilyrose VIdi Poruku
Ok, a ti onako ironiju/šalu ne razumiješ, jelda?

Ne razumijem se u đotiš i nisam ga proučavala, ali sam jednom negdje čitala/čula da đotiš ne funkcionira dobro u "zapadnom svijetu" - tako nekako - štogod to značilo...
Tako da me đotiš ni ne zanima previše. Da li je to ok ili nije ne zanima me, ali dovoljna mi je i ova zapadna astrologija, koju također ne razumijem baš toliko zato i ovdje pitam/komentiram/tražim odgovore... itd.
Ironija i šala nisu sinonimi, to su dve različite stvari a ti nisi upotrebila ni jedno od ta dva. Tvoj post je bio sarkazam u pokušaju sa ovim emotikonom samo što je za upotrebu sarkazma potrebno malo inteligencije, pa ti onda emotikon i ne treba.

Čuj, jednom negde čula... To je sve rekla-kazala i nema baš neku validnost. Ne mora da te zanima, ja sam ti samo ukazala na nedostatak poštovanja prema nekome ko je utrošio delić energije da ti odgovori, a za nekoga tvojih godina je već kasno da se prevaspitava.

Old 30-06-2015, 00:41   #786
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Većini ljudi se menja podznak prelaskom na sideralni (realni) zodijak, nisi jedina, to što ti odbijaš da budeš Jarac ne menja činjenicu da po realnom zodijaku ti to jesi.
Po realnom zodijaku? Koliko je uopšte Zodijak realan?
Pogled na realnost zavisi od mesta sa kog je posmatraš. Za astronome astrologija nije realna.
http://spaceplace.nasa.gov/starfinde...diagram.en.png
Geocentrični, heliocentrični, tropski, siderealni, drakonski chart... mnogo toga ima, i šta je od svega toga realno?

Old 30-06-2015, 00:47   #787
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Meni jupiter tranzitira kroz 10.Jos nista.

Old 30-06-2015, 01:03   #788
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Za vikend mi se oženio drug.
Mladi Ju prelazi Dsc, Sa Mc... njemu je za dan svadbe tr.Sa bio egzaktno 180 vladar dsc ( Ma u biku). Generalno mislim da ovi tranziti nisu odigrali neku ulogu.

Old 30-06-2015, 01:38   #789
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Po realnom zodijaku? Koliko je uopšte Zodijak realan?
Pogled na realnost zavisi od mesta sa kog je posmatraš. Za astronome astrologija nije realna.
Ooo đes ba Rabiosa, nema te dugo?
Ja reko' ostavismo to iza sebe, but nope. Sideralni zodijak se zasniva na fiksnim zvezdama i smatra se "nepomičnim" i kao takav je bliži realnom sazvežđu na nebu. Ali ako baš hoćeš, realniji je nego tropski.
Quote:
Geocentrični, heliocentrični, tropski, siderealni, drakonski chart... mnogo toga ima, i šta je od svega toga realno?
Ma da, ispade da ih ima krš i lom. Osnovni su geocentrični i heliocentrični i osnovna razlika između njih je da li se za centar postavlja Zemlja ili Sunce.
Ovi ostali nabrojani su samo izvedeni iz geocentričnog sistema: tropski i sideralni.
Drakonski, really? Kao da ti je cilj da ih što više nabudžiš.
Opet i drakonski je samo jedna varijacija charta gde se Rahu postavlja na 0 stpeni Ovna. Nema ništa tako spektakularno u njemu.

Natasha ne vidim ti kartu. I meni je išao Jupi preko 10. i niš' a čitala sam da se inače tu nešto dobro ne oseća (valjda jer je prirodno tu u padu).
A bez ostalih tehnika predikcije, teško da može bilo šta da znači neki tranzit.

Old 30-06-2015, 02:10   #790
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

nisam duze bila tu pa je valjda nestala, sad sam opet stavila ,tranziti friski

Da,ako je u kuci raku egzaltiran onda je u jarcu u padu, samo ipak je u lavu dobro postavljen pa ono :/

Old 30-06-2015, 02:37   #791
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Moze ti donijeti vezu koja pocinje tajno ili ako u takvoj jesi da se objelodani, uspjeh u poslu,priznanje

Old 30-06-2015, 02:40   #792
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku
Moze ti donijeti vezu koja pocinje tajno ili ako u takvoj jesi da se objelodani, uspjeh u poslu,priznanje
pa ima nesto i nema na ljubavnom planu pa to mozda moze to da znaci.Da li mi mozda tranzitni jupiter koji mi je vladar asc kada bude pravio trigon na sunce i vladara 7 kuce (merkur) moze isto doneti nesto na ljubavnom planu.Ju ce tada biti u 9-oj kuci,a sunce i merkur u 1-oj.

Old 30-06-2015, 02:47   #793
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Znaci veza bi mogla postati javna, tj.definiran odnos. Jupiter se i inace prati kad su ljubavna desavanja u pitanju. Teoretski moze, ali za to treba popratiti i druge pokazatelje ,progresije, solar,itd.
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-06-2015, 02:53   #794
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku
Znaci veza bi mogla postati javna, tj.definiran odnos. Jupiter se i inace prati kad su ljubavna desavanja u pitanju. Teoretski moze, ali za to treba popratiti i druge pokazatelje ,progresije, solar,itd.
Meni je naredni solar dobar za 2016 godinu. Imam Ve povratak i Ve mi je dobro aspektovana.Ona mi je i vladar 5 polja. Onu konjukciju progr.Ve na natalno sunce isto imam sledece godine i progr.MO mi ulazi u 1 kucu. A sto se tice ovog tranzita JU na sunce i vladara 7 kuce to ce biti u septembru i oktobru ove godine.Mozda nesto normalno zapocne pod dejstvom ovog tranzita jer je to vec kraj godine (oktobar) a u tranzitima sledece godine mi JU ulazi u 10 polje i prelazi preko MO.Citala sam da to moze da donese brak (promena statusa) i trudnocu zbog MO koji je meni vladar 8 kuce

Old 30-06-2015, 02:57   #795
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Sad kad ovo sve nabrajas i meni tako zvuci - brak,trudnoca
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules