ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-07-2016, 10:47   #886
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Najveca ljubav je pocela kad mi je tranzitni Saturn stao na natalnu Veneru a Jupiter u tranzitu je radio trigon.
Prvi put sam se zaposlila kad je Ju u tranzitu bio na natalnom Ju, a Saturn u trigonu sa njima.
Rjesenje na neodredjeno vrijeme sam dobila kad je tranzitni Sa bio egzaktno na natalnom Merkuru a Ju je u trnzitu kvadrirao tu konjukciju.
Vlasnik stana sam postala kad je tranzitni Ju na asc radio trigon sa natalnim So na kojem je bio tranzitni Saturn.
Submit to Digg   JU ili SA preko 7. ili 10. kuće - PROMJENA STATUSA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-07-2016, 10:53   #887
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lanna VIdi Poruku
Veza od 7,5 godina
Sa120Me
Ju120Me
Ovo sam izdvojila kao školski primer - Me ti je vladar sedme i spičile su ga ove dve planete, pa čak i kad nije konjukcija ili kvadrat, eto događaja.

Ja uđem u vezu kad god je neka takva planeta u mom petom polju Čak i kad ne kači ništa hahahaha. Šalim se, morala bih da pogledam, ali se nešto ne sećam da sam imala neki očigledan aspekt, ili egzaktan kad sam ulazila u veze...

Old 29-07-2016, 11:00   #888
Lanna
Druid

Lanna's Avatar

Lanna je offline
Registrovan: Apr 2015
Lanna će postati poznat uskoro
Standardno

Tad su Ju i Sa bili u konjukciji i to jos u mom 5 polju u biku

Jos jedna veza od 5 meseci
Sa0Ma egzaktno Sa60Ju
Ju150So egzaktno

Ve120Mo0Dsc180Asc180Ur
Me60Mo120Asc120Ur

Last edited by Lanna; 29-07-2016 at 11:18..
Submit to Digg   JU ili SA preko 7. ili 10. kuće - PROMJENA STATUSA Reply With Quote

Old 29-07-2016, 11:36   #889
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andjelijaa VIdi Poruku
Ne razumem zasto povezujes Saturna sa vezama ?

Prvo on kod tebe ne vlada ni V i VII poljem da bi mogao on da ti donese nesto po tom pitanju.
On je vladar tvoje karte i njegovi aspekti i polozaji uticu direktno na tebe kao osobu,moze da ti donese fizicku promenu,moze psihicku,menja nacin razmisljanja a samim tim i ponasanja.

To je isto kao kad ljudi kojima Saturn ne vlada ni V ni VII cekaju njegov povratak zbog braka

Kod tebe on moze da utice i na finansije kao suvladar II ali prvenstveno na tebe .

Jupiter moze da utice kod tebe na ljubavni plan jer vlada XI poljem (ljubav koju dobijamo)

Greska je isto kada cekamo njega da nam donese ljubav jer on nije planeta ljubavi nego planeta koja uvecava nesto sto vec postoji,on moze da uzdigne neki odnos ali ne moze da ga stvori.

Planeta ljubavi je Venera i za veze se gleda ona i planete koje nju aspektuju ali uvek je ona centar tog pitanja,sve ostale planete je opisuju i dopunjuju.

Jos sto se tice Saturna,u tvom slucaju je povezan sa prvom trudnocom i to je jedino polje kod tebe na koje on moze da utice kad pricamo o ljubavi,vezama i braku.
2 duge veze sam zaocinjala u trazn.Sa u aspektima sa natalni Mo ili Ve.

U Raku i Skorpiji Sa je pravio trigon na MO - vladar mog 7 polja , tako i JU kada je bio pre 2 godine .
Trigon bi trebao da je dobar , ali Sa otezava stvari, Ju je sirio manje dobro, rascistio mnoge stvari.

Kod mene je Sa, kao i Mars veoma u tranzitima aktivan , promene su neizostavne a meni smetaju jer tezim stabilnosti i tesko se snalazim u izvesnim sitaucijma , puno vremena treba da prodje da bi prihvatila mnoge stvari.

Meni 11 kuca pocinje na 29 stepenu SKorpije , Vladar je Mars . Ne moze se gledati samo Venera za ljubav , nije ni ona jedini pokazatelj a moze biti i lose postavljena i nema onda ljubavi .
Za sve sto sam napisala oko desavanja , postoje i drugi Solarni ili Direktni pokazatelji tj bilo je vise od Tranzita da bi bilo potvrde desavanja.

Quote:
Nije bitan samo prolazak planeta kroz odredjenu kucu.Bitno je kakve aspekte prave sa natalnim planetama i da li ih prave.Bitan je i znak u kojem vam je ta kuca kroz koju prolazi tranzitna planeta. Bitno je i da li u toj kuci ima planeta pa ce tranzitna da predje preko njih(konjukcija),zatim kojim kucama u natalu ta planeta vlada.... sve kockice treba sklopiti.
Naravno da je bitno, objasnila sam gore .
Dodatno imala sam i Konjukciju sa Uranom u 10 polju i prilicno se nista nije desilo na polju statusa . NI na poslu nije bilo promene ni boljih ni gorih.
Bitna je i sama postavka Sa i Ju u natalu kao i kojim poljima vlada.

Old 29-07-2016, 14:36   #890
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andjelijaa VIdi Poruku
Upravo te vladare trebaju Ju i Sa da podrze da bi se nesto bitno realizovalo a ne samo da se obraca paznja na to gde su tranz.Ju i Sa.
Apekti su kljucni ne polozaji
Ok, sada smo se razumele... i to jeste to.

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
A tr Ur (moram malo u off ) ce opet stati na vrh 5.polja, hahaha.
Eh taj Ur... Ne znam šta da mu radim... Moram mu se umiljavati!
@ Ma za neke baš bitne događaje mora natal da radi. Ono više tranzita i eto bum!

Old 29-07-2016, 16:47   #891
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Veza od 7,5 godina
Sa120Me Sa180Sa,
Ju120Me Ju180Sa
Ve kao vladar 5 kuce Ve90Me,Ve120Ur120Asc,Ve180Mo.
Me kao vladar 7 kuce Me90So

Veza od 6 meseci
Sa0Ma
Ju120So,
Aspekti Ve Ve0Pl, Ve60Ne, Ve60So,
Aspekti Me Me0Ma, Me60Ju

Sve planete su bile ukljucene i pravile aspekte ali ovde samo o Sa i Ju

Ju mi je vladar asc a Sa suvladar 1 i vladar 2 kuce
O ovome sam pricala,da Sa i Ju moraju da podrze vladare V i VII da bi se nesto bitno na tom polju pokrenulo.

i Sa i Ju su ti pokrenule Merkura kao vladara VII

Tvoja karta je lep primer.

Old 29-07-2016, 16:49   #892
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Najveca ljubav je pocela kad mi je tranzitni Saturn stao na natalnu Veneru a Jupiter u tranzitu je radio trigon.
Prvi put sam se zaposlila kad je Ju u tranzitu bio na natalnom Ju, a Saturn u trigonu sa njima.
Rjesenje na neodredjeno vrijeme sam dobila kad je tranzitni Sa bio egzaktno na natalnom Merkuru a Ju je u trnzitu kvadrirao tu konjukciju.
Vlasnik stana sam postala kad je tranzitni Ju na asc radio trigon sa natalnim So na kojem je bio tranzitni Saturn.
Isto dobri primeri,tako da prvenstveno gledajte tranzite planeta ,
mogu Sa i Ju da tranzitiraju koliko hoce kroz V ili VII ako ne aspektuju vladare i Veneru

Old 30-07-2016, 12:41   #893
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Uzalud Jupiter ili Saturn u najboljim mogućim dostojanstvima, preko vrha 7. ili 10., ako uzajamno ne sarađuju, od promjene statusa nema ništa.
Odnosno, ako se još nekoliko faktora ne "poklopi".

Prije šest godina (2010.), Jupiter mi je tranzitirao 7. poljem (ujedno je to u mom natalu i Jupiterov povratak) i u decembru 2010. jesam upoznala tipa s kojim sam provela nekoliko godina, ali od "bračne luke", odnosno veze u smislu 7. polja nije bilo ništa. Zašto?!
Pa prije svega, dok je Jupiter tranzitirao znakom Riba (preko vrha mog 7. polja i natrag), tranzitni Saturn je bio u Djevici i šetao to the ASC & back.
Znači, tranzitni Ju i tranzitni Sa nalazili su se u opoziciji = kočenje, prepreke, drži/ne daj

Ali, ima još;
U solaru 2010/11., So mi je iznad horizonta, dakle "dnevna" karta, So, Ju, Sa u sekti.
Jupiter jeste u natalnom 7. polju, u konjukciji sa solarnim MC-ijem, orijetalan (u odnosu na So), iznad horizonta & muškom znaku (Halb/Hajz), ali

Solarni Ju je orijentalan, ali nalazi se u okcidentalnom (ženskom) kvadrantu
Solarni Ju, kao suvladar firdarijskog perioda, vladara firdarijskog perioda (Merkura) "vidi" putem kvadrata
Profekcioni vladar & vladar firdarijskog razdoblja - Merkur, nalazi se u Raku (11. natalno, ali 12. solarno polje) - spaljen.
U solarnoj karti izlazi malo nakon So (okcidentalan), a solar je "dnevni", tako da je izvan sekte, a iznad horizonta, u orijentalnom kvadrantu, u "slučajnom solarnom nedostojanstvu" (12. polje/Ribe, izgon Merkura).
Solarni dispozitor Mo peregrin u Ribama (u konjukciji sa natalnim Ju) aplicira ka 180 sa Saturnom u Djevici.
Osim toga, solarni Mo je orijentalan (a u okcidentalnom solarnom kvadrantu), izvan sekte & iznad horizonta.
Opet se vraćamo na Jupitera u Ovnu (kao dispozitora Mjeseca), čiji je dispozitor - solarni Mars slabašan u Djevici, u 12. natalnom polju, izvan sekte, ispod horizonta, okcidentalan u okcidentalnom kvadrantu. Od aspekata samo So0Me 60 Ma, ali ovdje je u pitanju mješana recepcija - Merkur voli Marsa u Djevici, Mars ne voli Merkura u Raku

Nekoliko mjeseci od početka solara, profekcioni vladar postaje solarna Venera, izvan sekte, okcidentalna (u okcidentalnom kvadrantu), ispod horizonta, ali u muškom znaku (te godine sam imala Venerin povratak), ALI, NEASPEKTOVANA

Tako da, uvijek treba sve faktore imati u vidu, prije nego se krenemo veseliti promjeni statusa. I da, natal, treba se uvijek vraćati na natal.
Meni natalni Jupiter jeste lijepo postavljen i štošta obećava, ali naravno da neće ispuniti što obećava za vrijeme svog povratka, kada tome pet drugih astroloških okolnosti ne ide u prilog

the natal chart

Old 17-07-2018, 08:58   #894
isvsls
Početnik

isvsls's Avatar

isvsls je offline
Registrovan: Feb 2018
isvsls je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav narode, vidim da dugo niko nije u ovoj temi ali me znam gde drugde da postavim ovo pitanje. Ako moze meni neko malo da pogleda kartu u totalnom sam haosu, u braku su poceli problemi pre jedno 2 meseca i od tada mi je zivot agonija.. imam utisak da mi muz izvlaci dusu na slamcicu i umorila sam se od zivota, braka svega...samo zelim da ovo prestane....a meni je sada tranzitni Jupiter u 10 kuci polako se priblizava natalnom marsu koji je vladar 3 kuce,a kada konukcijom dodje di marsa pravice egzaktni kvadrat sa natalnom venerom u 7 kuci i trigon sa natalnim mesecom u 2 kkuci....ima li mi pomoci?

Old 04-04-2019, 01:22   #895
Anci 88
Obično gatalo

Anci 88's Avatar

Anci 88 je offline
Registrovan: Sep 2015
Anci 88 je na dobrom putu
Standardno

Da vratim temu iz mrtvih.Sa presao preko 10,tj presao preko opozicije So0Ve0Me 180 Ur0Sa-nista nije doneo,nije aktivirao ovu opoziciju,uzas.Ni kad je dosao na natalnu poziciju,nije nista bilo...nema ni ljubavi ni posla...odavno usao u 11 kucu,sad mi Ju ide kroz 10,obzirom,da mi je on u natalu neaspektovan,plus se nalazi u drugoj kuci,a i inace mi njegovi tranziti nista ne donose...bice da moja natalna ne radi :-) mada,batalila sam astrologiju,trudim se da se promenim,da ne budim vise buntovnik(So180Ur),pa mozda sve funkcionise na drugaciji nacin,tj ja gledam drugim ocima (Ne na Asc-u).
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules