ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
Zivot je onakav kakvim ga kreiramo :)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Ganci solarna karta 2016/17
Old 23-05-2016, 19:57   #1
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno Ganci solarna karta 2016/17

Solar 2016/17
http://i67.tinypic.com/i44llw.gif

Naime, tema sa mojim prethodnim solarima se izgubila ne znam kako. Ja zamolila moderatore da je vrate ali odgovora nema vec mesecima.
Onda stavljam novi solar, mesec ipo ranije

Asc je u Strelcu, Sa u prvoj kuci pa se samo potvrdjuje Sa povratak.

Promenila sam posao u ovom solaru, pre mesec dana, nadam se da me u novom ceka prosperitet u novom izazovu

Ljubav iscekujem

Ostalo je sve ok, ne bih se zalila

Ako neko ima neku viziju neka pise, videcemo posle sta je bilo
Advertisement

Old 23-05-2016, 21:33   #2
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ganci, postavi ti solar na vreme- Su tek što je provirilo u znak Blizanca

Vladar sol. asc je Ju u IX u znaku svog izgona. Možda u startu budeš imala prevelika očekivanja koja se neće realizovati u onoj meri u kojoj ti želiš, ipak ovde Ju nema svoju prirodu davanja i velikodušnosti.
Ima lep 60 ka Su i 120 Ma, energije ti neće manjkati. Sviđa mi se Ju120Ma jer je Ma vladar tvog dsc, pa eto možda se nešto pokrene. Sa druge strane mislim da ti je vladar god. profekcije već sada ovaj Ma (msm da ti asc pada u znak Ovna ako samo dobro izračunala tvoje godine) moglo bi se pokrenuti nešto na ljubavnom planu kada Ma opet uđe u Strelca i dođe do tvog Sa a u ujedno napravi i 90 sa Ve. Ne znam zašto ali mislim da bi to mogao biti okidač i ako i samo vidiš da ova postavka nije baš lagana. Sam vladar sol. dsc mi nešto ne priča priču oko partnerstva, deluje mi bledunjavo.

Mislim da će ti ipak ove godine biti fokus na poslu, ipak se sol Mc poklapa sa nat. asc, možda učvrstiš status- Ve 120 Sa, 60 Mo. Doduše sam sol. Mo u X hoće doneti nestabilnost, ali ne bih rekla da će ti ugroziti poziciji pre bih rekla da ćeš multitaskovati, baviti se ljudima,odnosima sa javnošću, komunikacijom ( sol. asc u III, možda budu aktivna i poslovna putovanja)... ne znam da li je to priroda tvog posla. Ono što mi se ne sviđa je Mo90Su, mislim da je ovo sukob koji će se odigrati unutar tebe. Interesantna mi je opozicija Ju&Ju, ali ne znam kako bih to povezala.

U svakom slučaju, srećno

Old 15-06-2016, 14:53   #3
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Hvala @snupy
Za posao znam da ce biti multitasking, to je ono sto je i pocelo u ovom solaru
Ali to cu vec nekako srediti, za sad mi dobro ide

Eto jos malko ljubavi da se desi i za mene je sve parfait

Ako jos neko ima misljenje, samo izvolite

Old 15-06-2016, 18:47   #4
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Naravno da imam mišljenje
Asc u trećoj, naglasak je na komunikaciji, a pošto je jupiter otišao u devetu, može se desiti da ta komunikacija bude i poslovnog tipa, možda nešto vezano za strance, institucije itd. Glupi jupiter je u devici nažalost, pa ćeš ti biti analitična ove godine, možda i malo opreznija u komunikaciji, ko zna.
Vladar pete i sedme su u konjukciji ove godine, Ve i Me, na samom vrhu osme. Ne znam kako bih ovo povezala sa ljubavnom tematikom, možda neka strastvena veza (ovo kažem zbog osme), mada ni sama nisam baš sigurna... Neubedljivo mi je to nešto, ne znam kako bih tumačila stvarno...
Mislim da ćeš se ti baviti statusom, karijerom, i da te tu čeka neki napredak, jer je MC pao u prvo polje, plus je to vaga, a i mesec je tu, ne znam zašto mi sve to vuče na neko zadovoljstvo, možda ti bude lepa atmosfera na poslu ili tako nešto...
Submit to Digg   Ganci solarna karta 2016/17 Reply With Quote

Old 15-06-2016, 21:54   #5
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Lahi hvala Jeste posao vezan za strance, sada idem i na kurs jezika, bice jos tu promena, ma napravicu ja da mi bude dobro, nece moje So u 10.da omane

I da, sa teme Ascedent - I like you too!

Old 18-08-2016, 19:57   #6
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

Evo mene
Definitivno naglasak na poslovnim desavanjima, s tim sto mislim da se mozda nece ispuniti sva tvoja ocekivanja vezana za tu sferu, koliko god ti se ranije cinila realnim. Cini mi se cak da ces poslovno biti nekako neodlucna, mozda malo otupi tvoja ostrica, malkice omeksas Mozda bude obecanje nekakvog poslovnog puta. Sto se tice ljubavi, cuvaj se zauzetih i slatkorecivih, kao i onih koji vuku nerasciscene racune iz proslosti. Ne znam da li planiras da podizes kredit nekakav, vrlo moguce da ces razmisljati o tome. Ako si pozajmljivala nekome pare ili treba nesto materijalno da stigne sto se provlaci i kasni od ranije, to bi sad trebalo da se desi. I tako, to bi bilo to uglavnom, nije mi nesto inspirativan solarcic

Old 18-08-2016, 20:05   #7
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by caramaja3008 VIdi Poruku
Evo mene
Definitivno naglasak na poslovnim desavanjima, s tim sto mislim da se mozda nece ispuniti sva tvoja ocekivanja vezana za tu sferu, koliko god ti se ranije cinila realnim. Cini mi se cak da ces poslovno biti nekako neodlucna, mozda malo otupi tvoja ostrica, malkice omeksas Mozda bude obecanje nekakvog poslovnog puta. Sto se tice ljubavi, cuvaj se zauzetih i slatkorecivih, kao i onih koji vuku nerasciscene racune iz proslosti. Ne znam da li planiras da podizes kredit nekakav, vrlo moguce da ces razmisljati o tome. Ako si pozajmljivala nekome pare ili treba nesto materijalno da stigne sto se provlaci i kasni od ranije, to bi sad trebalo da se desi. I tako, to bi bilo to uglavnom, nije mi nesto inspirativan solarcic
Hvala ti
Jeste splasnula ostrica, dosao mi period da nemam motiva
Bas mi je dosta svega, i spletki i rekonstrukcija i rokova...
Obecali jesu poslovni put al kako god...ako bude bude. Slabo ja u obecanja narocito poslovna vise verujem.
Zauzetima ne prilazim, jedino ako me neko laze pa ne znam.
Mislis da nikog nece konkretnog biti?
O kreditu sam malo mislila, ne bi bilo lose da i to bude...za stan.
Ma tezak je solarcic, Sa u 1.

Old 18-08-2016, 20:22   #8
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

Ma ne mora da znaci da nece biti nikog konkretno, samo recimo, moze da se desi da upoznas nekoga ko ti se bas dopadne, pa da naknadno saznas da nije skroz slobodan ili jeste, ali sa nekim nezgodnim repicima, pa da ti to mozda zasmeta.
Preguraces ti to sve, sta je jedan Sa u prvoj, ja ga imam ceo zivot

Old 19-08-2016, 07:58   #9
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by caramaja3008 VIdi Poruku
Ma ne mora da znaci da nece biti nikog konkretno, samo recimo, moze da se desi da upoznas nekoga ko ti se bas dopadne, pa da naknadno saznas da nije skroz slobodan ili jeste, ali sa nekim nezgodnim repicima, pa da ti to mozda zasmeta.
Preguraces ti to sve, sta je jedan Sa u prvoj, ja ga imam ceo zivot
Ma razumem se ja u problematike Sa, kvadrira mi vladara ascedenta
Thanks again

Old 15-02-2017, 17:24   #10
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Proslo pola pa evo malo feed-a
Osecam se bolje nego ikad. Zaista uzivam. Na poslu je bolje kako solar tece, spremaju se i promene koje bi mogle biti dobre po mene. Cak upoznah i neke bitne ljude, strance (kao i uvek kod mene )
Udvaraca nikad vise jedan narocito zanimljiv. Ima tu prepreka za spansku seriju al' boze moj, videcemo sta ce da bude.
Sto se tice zdravlja, malo problema sa kozom, nista strasno.
Putovala za novu Godinu, pobegnem i za vikend negde.
Planiram jos dva putovanja sigurno do kraja solara.

Love you :*

Old 16-02-2017, 23:57   #11
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Neću pisati na temu solara (prošlog, tekućeg, narednog #whatever), već na temu progresija. Znaš da se istim malo više pozabavila u posljednje vrijeme.

Anyway, unatrag nekoliko mjeseci (mislim čak baš od 30. rođendana), u progresivnoj karti ti se događa svašta nešto zanimljivo.

Najprije je progresivna Venera (vladar ASC) pristigla je u konjukciju s natalnim Mjesecom u Vagi. Okay, s obzirom da je progresivna Venera još 2011. preselila iz Djevice u Vagu (te je već prošla egzaktnu konjukciju s natalnim Mo), ovo i nije #breakingnews. Međutim, efekti konjukcije progresivne planete sa izvjesnom markantnom natalnom tačkom se mogu manifestovati i koju godinu kasnije. Odnosno, mogućnost manifestacije efekta konjukcije direktovane/progresivne planete sa natalnom tačkom ne pada nužno u vodu nakon što signifikator napusti egzaktan stepen xy natalne tačke, ili nakon što izađe iz +/- 1 orbisa.

Ono što jeste novost je da ti je nekad uoči rođendana, progresivni Mars promjenio smjer kretanja, te se prešaltao iz retrogradnog u direktno kretanje. S obzirom da je Mars vladar tvog 7. polja, mislim da ovo označava početak razdoblja tokom kojeg će doći do ozbiljnijih promjena na polju ljubavi/partnerstva.

Progresivno Sunce također dobro stoji - trenutno se nalazi na samom vrhu 11. polja.

I progresivni Merkur nedavno je promjenio znak - odnosno iz Raka se vratio u Lava.

Što se tiče Fortune u progresivnoj karti - od 2014. se nalazi pod vladavinom Saturna.
S tim što je Fortuna od novembra iz Jarca preselila u Vodoliju, a Vodolija je ipak Saturnov #domicilradovanja. Tako da je i uslijed toga moguće da će ti se sreća u narednom periodu donekle promjeniti nabolje.
Progresivna Fortuna će ti za vrijeme boravka u Vodoliji stati na vrh natalnog 5. polja.
Pa eto, ostaje da sačekamo i vidimo šta će se desiti.

Do kraja 2017. progresivni Mjesec će, once again, promijeniti znak. Nekad u decembru se seli iz Škorpije u Strijelca, te dolazi u konjukciju s tvojim natalnim Saturnom.

Kao što vidiš, što se progresija tiče - zanimljive su stvari #inmotion.

Rekla sam da neću pisati na temu tekućeg & narednog solara, ali, slagala sam.

Mišljenja sam, da ni tebi, kao ni meni, tekući solar nije najpovoljniji. Solarni ASC nam objema pada u Strijelca - znak i natalnog i solarnog Mr. Sa(diste), a vladar tog istog solarnog ASC je Jupiter u Djevici.
(Personalno sam očekivala da će taj isti Ju, bez obzira na solarni #izgon, ipak pokrenuti #neštonešto po pitanju ili ljubavi ili posla ili i jednog i drugog. Ipak je upao i u natalno i u solarno ugaono polje, gdje bi valjda trebao biti u mogućnosti da djeluje... al' ništa.)

A u tvom slučaju (solaru) - Ju je upao i u natalno i u solarno kadetno polje, tako da mislim da ćeš neke krupnije promjene ipak nastupiti s narednim solarom.

Međutim, dok je meni taj isti Ju u Djevici i profekcioni vladar, tvoj tekući profekcioni vladar je Mars u Škorpiji. Em je "u svom na svom", em je i u natalnom i u solarnom sukcedentnom polju. Mislim da su opisana pozitivna dešavanja dobrano uslijed upliva te poznate Ma energije. Jedino ga malkice koči što je u 12. znaku od solarnog ASC, ali da nije ... mislim da bi donio i neki mnogo krupniji boljitak.

Što se tiče narednog solara;

U sljedećem solaru ti ASC pada u 7. polje, egzaktno na SMČ. Solarni Ma se nalazi u Raku, gdje jeste u padu, ali u u triplicitetu, tako da će efekti ovog pada biti manje-više ublaženi. A i duada tvog natalnog Marsa je svakako u Raku, tako da smatram da veoma lako i prirodno možeš usmjeriti tu, potencijalno destruktivnu energiju u izvjesne konstruktivne stvari.
Profekcioni vladar je Venera u Blizancima.
Primjetila sam da ti se i solarni Ma (vladar solarnog ASC) i solarna Ve (vladar solarnog DC) nalaze u terminima Jupitera, a slučajnost ili ne ... u narednom solaru Jupiter se smjestio tačno na vrh tvog natalnog 1. polja. U konjukciji s natalnim Mo

Mr. Sa(dista) ne bi trebao pretjerano zezati u nekom narednom razdoblju. U solaru o kojem pišem se nalazi na Fortuni, al' dobra je stvar što je dispozitor (Ju) u odličnom mundanom položaju. A Ju i Sa su u sekstilu, koji dolazi u paketu sa izvrsnom recepcijom.

Solarni Mo je u Ribama, te se lijepo (putem trigona) "gleda" sa So i solarnim Marsom u Raku.
Zanimljivo je da ti se baš tokom solara u kojem progresivni Mo ulazi u Jupiterov znak i solarni Mo nalazi pod vladavinom Jupitera. Pozicija u 6. polju i nije najzahvalnija, ali opet - dispozitor je u dobrom mundanom položaju.
Zanimljivo je i da se solarni Ju nalazi u znaku antiscije tvog natalnog Ju, a solarni Mo u znaku antiscije tvog natalnog Mo.

Solarni Merkur ti se nalazi u znaku natalnog Merkura, u solarnom 5., a natalnom 11. polju. Tehnički nije riječ o Mekurovom povratku, jer će do istog doći koji dan ranije, ali ipak ja ovo pikam kao Me povratak.
Merkur je brz/direktan, okcidentalan, te izvan Sunčevih zraka - pa mislim da te od narednog ljeta očekuje još više još ljepših putovanja.

Anyway, nadolazeća godina bi trebala biti dosta zanimljiva. S obzirom na poziciju solarnih uglova u natalnim ugaonim poljima i naglašenost kardinalnih znakova, mislim da možeš očekivati dosta brzine, dinamike i promjena.
S obzirom na znakovne pozicije solarnog Mjeseca, Venera i Saturna u promjenljivim znakovima - do promjena ipak ne bi trebalo doći (isuviše) naglo. Što je po meni #goodthing, jer nisam ljubitelj situacija "iz krajnosti u krajnost". Ipak treba postojati izvjesno razdoblje #tranzicije, da #ovo i #ono ne bude prevelik "šok za sistem".

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 17-02-2017 at 13:59..

Old 17-07-2017, 19:47   #12
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Hello ljudi
Ja da se oglasim sa povratnom informacijom o solaru
Naime, jedan jako lep solar bese Sto se tice posla, bilo je ok, stresno prvih nekoliko meseci solara a onda vec bolje. Skoro svakodnevni kontakt sa strancima i ucenje jezika koji sam fino propricala.

Sto se tice ljubavi najbolji solar u zivotu Upoznali se u oktobru, veza pocela pocetkom marta. Ako bajke postoje, onda je ovo to. Svakome bih pozelela ovako nesto.
Ovo mi je obelezilo solar definitivno.

Sto se tice zdravlja, kod mene sve u redu, ali je mama dobila neke tegobe za sta nije mogla da se postavi dijagnoza ali je sada dobro i kontrolisano sve.

Toliko od krupnijih dogadjaja

Ljubac svima

Old 18-07-2017, 13:31   #13
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Hello ljudi

Naime, jedan jako lep solar bese
Naravno da je bila. Uz odlično postavljenog profekcionog vladara i izvjesne markantne progresije.

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Sto se tice ljubavi najbolji solar u zivotu Upoznali se u oktobru, veza pocela pocetkom marta. Ako bajke postoje, onda je ovo to. Svakome bih pozelela ovako nesto.
Ovo mi je obelezilo solar definitivno.
Hmmm, prošlosolarni ASC pao koji stepen ispred jedne od arapskih tački braka, esencijalno kvalitetni profekcioni vladar je ni manje ni više već tvoj natalni vladar 7. polja, koji je k tome i u progresijama promijenio smjer iz retrogradnog u direktno.

Veza počela u martu ... kada je solarni ASC progresijama uskočio u Jarca, pa je profekcioni vladar automatski preselio iz 12. u 11. solarno polje
U vrijeme kada sam napisala svoj prethodni post, nisam eksperimentisala sa tercijarnim-progresijama-na-kartu-solarnog-povratka (za bolji uvid u situaciju iz mjeseca u mjesec, te sužavanja vremenskog okvira manifestacije izvjesnih solarnih postavki/aspekata), ali otkad sam počela ...

Sve ono što u starim solarnim kartama i nije imalo pretjeranog smisla - tercijarnim-progresijama-na-kartu-solarnog-povratka dobilo je "u bobu" smislenu dimenziju.

Pouka: Nije solar alfa & omega astroloških prediktivnih metoda i tehnika. Ne bez primjene ostalih astroloških metoda/tehnika.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 18-07-2017 at 13:42..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules