ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
Treci Ju povratak. :)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-11-2017, 01:33   #16
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Ooo, da, itekako ja sve gore napisano znam, nisam ja bas tako "zelena" u ovoj oblasti. Mada mi je opalo raspolozenje vezano za istu.
Imam ja svasta i u direkcijama, progresijama, profekcije se ove god poklapaju sa natalnim postavkama, ali ni to nista ne znaci, znam.
Hvala vam na osvrtu.

Jedna od težih godina u mom životu, ako ne i najteža uz onu kad sam oca izgubila. Ove godine sam izgubila jedno voljeno biće u saobraćajnoj nezgodi.
U solaru ovako amaterski ne vidim ništa što bi na ovakve događaje ukazivalo.
Od tranzita na taj dan vidim samo tr UR 60 MA, možda je to pokrenulo natalni kvadrat MA i UR.
Neposredno posle toga sam upoznala nekoga iz inostranstva, bukvalno na putu, ko mi je jedno vrijeme bio velika podrška, iako je daleko.
Od JU povratka i trigona ka VE, pa onda svjetlima u vodoliji jedno veliko TRT!
Posao standardno, platu kad vidim, haha. Opšte rasulo.
Nego, idemo dalje za iste pare.

Last edited by Vojvotkinja; 30-11-2017 at 10:43..
Submit to Digg   Biriboza solar 2017/18. Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-11-2017, 09:42   #17
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Molim te stavi natal i progresije. I reci mi koja je profekcija aktivirana ove godine...

Old 22-11-2017, 17:53   #18
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

http://i63.tinypic.com/2en0r4h.jpg
Karta na dan nesrece. Karakteristican je prog. Mo na poslednjem stepenu, kraj jednog perioda mog zivota.
Profekcioni Ac je u I natalnom polju, dakle na neki nacin aktiviranje natalnih postavki.

Last edited by biriboza; 22-11-2017 at 18:46..

Old 23-11-2017, 22:58   #19
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Sto puta pišem poruku, pa mi neda da objavim.
Ponavljam se ukratko: progresija- mjesečeva faza sunce i mjesec 90, kriza identiteta dodatno dir.saturn 90 sunce i mjesec, a vladar je asc.,sunce mjenja stupanj znaka kao i mjesec., sada bi trebalo vidjeti da li su na ovo išli tranziti
mislim da su bile jake progresije, obuhvaćaju 9,3,8 polje a u solaru ovo što spominješ nije bilo vidljivo.
Bilo bi zanimljivo znati gdje ti se nalazi prenatalna eklipsa i jeli i ona ikako bila aktivirana.

Old 24-11-2017, 07:42   #20
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Biriboza, pre svega, moje saučešće.

Pitam se ko su firdarijski vladari.
Rodjena si pri solarnoj eklipsi ako se ne varam, pa bi na eklipse trebalo navodno da reagujes jos jace nego ostali, bar tako kazu. Ja nisam rodjena na eklipsu ali ih opet pratim sa velikom paznjom od kada sam shvatila da na mene itekako deluju. Tako sam ispratila i da je 21. avgusta 2017. bila solarna eklipsa na 29. stepenu Lava, koja je napravila T-kvadrat u tvom slucaju - opoziciju sa natalnim Marsom i kvadrat sa natalnim Uranom, a to je uz tranzit Ur60Mars "šlag na tortu"
Osim toga, tranzitni JMČ sedeo je na progresivnom Merkuru tvom, a progresivni Merkur je u trigonu sa Plutonom, ako dobro vidim, ne znam ima li to veze... Ne mogu to da uklopim sa solarom jer ne umem da gledam preklopljeni solar.

Lako je biti prorok kada znamo sta trazimo, ali ovo sa eklipsom i čvorom mi je upalo u oci zbog mog ovogodisnjeg iskustva. Meni je progresivni Mars90nat.Merkur izazvao prvo pozar pa posle saobracajnu nesrecu, s tim sto je prvi put progresija bila pokrenuta eklipsom na natalnom Merkuru (februar), drugi put se SMČ našao na natalnom Merkuru (kraj oktobra).

Last edited by Beatrice; 24-11-2017 at 08:14..

Old 24-11-2017, 13:57   #21
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Tačno, par sati prije mog rođenja je bila solarna eklipsa (ne mogu sad da pronađem na koliko st vodolije). I uvijek sam sa pažnjom pratila eklipse, baš zbog toga.
Prije ove solarne eklipse na 29. st. lava od ljetos, 07. avgusta je bila lunarna djelimična eklipsa na 1 st od konjukcije mojih svjetala. Tad sam to uočila i baš sam imala neki ružan predosjećaj, koji me nažalost nije prevario.

Što se tiče vladara firdarskih perioda, evo ih.
Mars :: 2013-02-01
Mars/Sun - 2014-02-01
Mars/Venus - 2015-02-01
Mars/Mercury - 2016-02-01
Mars/Moon - 2017-02-01
Mars/Saturn - 2018-02-01
Mars/Jupiter - 2019-02-01

Hvala vam objema.

Last edited by biriboza; 24-11-2017 at 14:07..

Old 24-11-2017, 15:29   #22
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Taj atupanj ti je bitan, tocno ti je rekla -eklipsa... nisam vidjela juzni cvor, a podvlasar ti je mjesec vladaoc 8 polja i dio te eklipse, progresivno su ti 90 sunce i mjesec i tu se sada vrti cijela prica. kada se pojavljuje juzni cvor onda su to karmicku utjecaji koji ti i nisu razumno jasni ali cijela prica sa eklipsama se vrti oko karme pogotovo kada je tvoje rodjenje neposredno nakon eklipse, tu kaze da je to jedan brzi ulazak u fizicku stvarbost, nije bilo pripreme i to su kasnije neobicni zivoti i bas taj stupanj gdje je eklipsa taj sabijski simbol dobosi poruku i svrhu zasto je ta dusa ovdje. Kada u progresiji dodje do mladog i punog mjeseca to su isto tako kljucni periodi, svima osim kada je merkur natalno retro to je onda drugacije...
Isto ti je vladar i mars, a on je prvi planet na koji nailazimo pa
Je inkljucan planet u tvojo karti, opcenito, osjetiti ces njegove tranzite i preko njega prijelaze

Old 24-11-2017, 17:50   #23
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
Uvijek je tako oni samo vide sto stoji u solaru al nista se ne desava
al ono sto ne vide desit ce se
tako je jednoj mojoj prijateljici u solaru uopce nije pokazalo trudnoce ipak je bila trudna i rodila je curicu a u natalu joj stoji da bi mogla imat samo 1 dijete ipak je rodila 3 curicu
moze njen solar?

Old 24-11-2017, 20:36   #24
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Da, rekla bih da je kod tebe eklipsa okinula violentnu natalnu postavku.
Vladari firdarije Mars i Venera, a upada u oci da su u konjukciji u solaru i to je solarni Mars bas na mestu progresivnog Marsa (ako ne gresim), dakle vrlo potentan, takve stvari se definitivno ne smeju gubiti iz vida kada se analizira solar a mi ovde tumacimo solare bez progresija sto ne stoji.

Meni je firdarijski period Mars/Merkur, prog. Mars90Merkur, solarni Asc na 22*Sco tacno tu mi se nalazi taj prog. Mars - opasnost licno meni i po moje telo (ASC).

U tvom slucaju je solar takodje lepo pokazao kome stoji opasnost - prog. Mars na solarnom Marsu u sol. VII dakle bliskoj osobi sa kojom imas interpersonalan, licni odnos. Jos i u konj. sa Venerom, opet serija VII. Da se razumemo, ne bi mi palo na pamet da ce tako strasna stvar da se dogodi da sam gledala tvoj solar, ali cinjenica je da u solaru Hiron stoji najblize vrhu u VII a to mu dodje bol u vezi sa licnim odnosom ili povreda dragoj osobi, a DESC solarni pada na IC sto mu dodje kraj nekog odnosa. Taj solarni Mars naglasen visestruko razlicitim prediktivnin tehnikama je takodje visestruko povezsn sa serijom 7. Dvostruko je ugrozena i serija 4 - Saturn u IV mu dodje usamljenost, neshvacenost ili dusevna bol jer je serija 4 dusa, a solatni Mo kvadrira stelijum pa je jasno da serija 4 nije "in sync". I kad se to gleda bez progresija i direkcija i bez opsezne analize natalnih postavki tu bi mogao da se prognozira pre neki turbulentan ljubavni odnos sa jakim strastima i povredama, kad ono...

I da dodam da je Venera tranzitna na 0* Le bila u 180 sa natalnom na 0*Aq, dok je solarna na 0*Ar. Izvinite ako nisam dobro videla jer pisem sa telefona. Ja u poslednje vreme pratim iskljucivo tranzite firdarijskih vladara i Sunca po solaru, natalu i progresijama, i tacne adpekte transaturna i eklipse. Tranzite ostalih planeta koje nisu vladari uopste ne razmatram.

Zakljucak bi bio ono sto smo vec znali - da se solar ne gleda bez firdarija, profekcija i progresija i direkcija.

Meni sledeci solar u firdarijskom periodu Mars/Mesec a natalno imam tacan kvadrat izmedju ta dva, podznak sam Rak i tu mi i pada profekcija, dakle naglaseni bas Mars i Mesec. U solaru ce Mars da padne tacno na natalni Mesec, a solarni Mesec ce biti u tacnom kvadratu sa tim, i jos u konj. sa solarnim Uranom, tako da mi definitivno ozivljava ta natalna violentna pozicija... Ur90 Mo0Ma u solaru, ozivljava aspekt, pokusati se pricuvati, sta da se radi...
EDIT: Pardon, pisem s telefona, firsarijski suvladar ti je Mo a ne Venera. U ovom slucaju to i ne menja mnogo jer je serija 7 naglasena i bez uplitanja Venere, kao i serija 4 i bez uplitanja Mo kao suvladara. Venera je fakat imala tacne adpekte tog dana ali je i prog. Mo bio aktivan. Trebalo bi videti i tranzitni Mo.

Limunada, sto se tice mog iskustva sa trudnicama i solarima, prva trudnoca uvek vristi iz solara. Ako je u pitanju treca trudnoca, onda je to moguce da se ne vidi lepo. Jer solar nagovestava velike zivotne preokrete, sto prva trudnoca svakako jeste u zivotu zene, ali treca trudnoca bas i ne mora da bude.

Last edited by Beatrice; 24-11-2017 at 20:54..

Old 24-11-2017, 23:22   #25
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Standardno

Moram da dodam, kad vec nemam racunar ovde i ne mogu lepo da slozim post. Firdarijski vladari Mars i Mesec. Solarni Mo dodje na 24* Bika, na dan nesrece tranzitni Mars je na 24* Lava, to mu dodje tacno aspekt 90 firdarijskih vladara.
Uz vec spomenute eklipse, pre svega ovu solarnu koja je jaca, i koja je napravila T-kvadrat sa natalnim Marsom i Uranom, prog. Mo na kraju znaka, dakle vrlo jaka aktivnost firdarijskih vladara.
Pritom i JMČ na prog. Merkuru, solarni Mars na direktivnom Marsu.

Evo kako se meni cini da treba pristupiti prognostici, na osnovu mog iskustva.
Prvo firdarijski vladari, u ovom slucaju Mars i Mesec, gledamo gde su natalno, koje aspekte prave, onda gledamo gde su i sta rade u progresijama i direkcijama.
Drugi korak, bi po meni bio za sada solar (vraticu se na profekcije posle).
Gledamo sam solar, da li ima markantnih postavki u smislu neceg na uglovima, da li postoji poklapanje uglova sa natalnim, kao i da li postoji poklapanje izmedju natalnih/progreesivnih/direktivnih postavki sa solarnim. Primarni akcenat bi trebalo da bude na vladarima firdarijskih perioda, u tvom slucaju Marsu i Mesecu, kao i na njihovom polozaju i aspektima unakrsno u svim prediktivnim tehnikama.
Tranziti i eklipse u vezi sa firdarijskim vladarima bi trebalo da prciznije tajmiraju dogadjaje, a oni bi se morali videti i iz lunara.
Sam solar bi trebalo da pokaze koje su serije te godine otvorene odnosno gde se ono sto je nagleseno u ostalim tehnikama realizuje.

Ako pogledamo tvoj slucaj, vladari su izuzetno aktivni, u solaru markantno postavljeni, nuzno ojacani progresivnim i direktivnim aktivnostima, a dogadjaj se isporucio u vreme kada je eklipsa aktivirala natalni aspekt firdarijskog vladara, a tranzit firdarijskog vladara aktivirao solarnu poziciju firdarijskog suvladara koji je u 90 sa natalnim stelijumom i natalnom eklipsom.

Neobicna je i ova Venera tranzitna koja se ovako poredjala sa solarnom i natalnom ali to necemo uzimati u obzir jer nema veze sa vladarima firdarije.

Sto se profekcija tice, meni se poslednjih godina poklapaju vladari profekcije sa firdarijskim suvladarima tako da nisam nasla nacin da autonomno ukljucim profekcione vladare u pricu, a mnogo unazad nisam gledala.
Ipak rekla bih da bi moralo da u profekcijama bude nesto aktivirano u vreme samog dogadjaja, ali to treba videti u Morinusu, ne moze ovako.

Old 24-11-2017, 23:42   #26
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Hvala puno na uloženom trudu i vremenu.
Ne bih ja to umjela da povežem ni za 100 godina ovako, ali zaista priča uvijek ide od većih ka manjim periodima, odnosno prognostičkim tehnikama.
Baš ću da pogledam u Morinusu šta se dešavalo sa profekcijama.

Evo slika profekcija za taj dan.

http://i65.tinypic.com/2e530b8.png
Ono što vidim je da je prof VE u terminu MA, prof JMČ na nat ME i prof MA prešao preko nat IC. Kod mene se IC baš pokazao kao tačka gubitka u nekim stvarima (recimo kad mi je otac umro, imala sam dir SO na IC pokrenuto opozicijom tr JU).

Zanimljivo, čim je je 2013. god. MA postao vladar glavnog firdarijskog perioda, bukvalno odmah su počele da se dešavaju stvari u simbolici 5.kuće i mog MA iz natala. Neke lijepe, druge nažalost ne. Tada mi je bila aktivirana i direkcija VE na nat ME.
Ima da me mrcvari do 2025, dok vladar ne postane SO. Dako preživim.

Last edited by biriboza; 25-11-2017 at 00:20..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
ako, ali, bih, koja, traje

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules