ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima
...cega se bojimo bez osnove....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-08-2010, 08:01   #31
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by egerija VIdi Poruku
Moze li neko da pomogne, da li ve ovaj aspekt kod mene izmedju Venere i SMC ili ga uopste nema?
Kod mene je izmedju VE i JMC i to je bas egzaktno.. nemam pojma sta bi moglo biti.. ja cvorove ne znam tumaciti ni s glavnim aspektima, uvijek me zbunjuju...

Old 17-08-2010, 09:09   #32
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by n.gemini VIdi Poruku
Kod mene je izmedju VE i JMC i to je bas egzaktno.. nemam pojma sta bi moglo biti.. ja cvorove ne znam tumaciti ni s glavnim aspektima, uvijek me zbunjuju...
Sada cu ja da lupim... JMC salje misao Ve, dakle nesto iz proslosti vezano za oblast gde ti je JMC mozda stvara strah polju kojim vlada Ve... mozda si to u nekom proslom zivotu prezivela, pa je sada ostao strah.
Submit to Digg   Tao-sporedni aspekt 165* Reply With Quote

Old 18-08-2010, 04:12   #33
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Zanimljivo, znaci da je kod mene izmedju Ne i Ve (obris 2), Ne i Hiron (egzaktno) i Ne i MC (obris 2)..., jesam li u pravu?

Old 18-08-2010, 16:32   #34
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Sada cu ja da lupim... JMC salje misao Ve, dakle nesto iz proslosti vezano za oblast gde ti je JMC mozda stvara strah polju kojim vlada Ve... mozda si to u nekom proslom zivotu prezivela, pa je sada ostao strah.
Hvala zujalice, samo lupaj

Ve je vladatelj ASC-a.. ne znam sta se desavalo u proslim zivotima, ali sad sad veoma nesigrna, to nije strah, nego bas apsolutna nesigurnost.. mozda je izmedju ostalog i do ovog aspektica

Quote:
Originally Posted by Kina VIdi Poruku
Zanimljivo, znaci da je kod mene izmedju Ne i Ve (obris 2), Ne i Hiron (egzaktno) i Ne i MC (obris 2)..., jesam li u pravu?

Da, osim Ne i MC, mislim da je to malo preslo orbis od 2 za nekoliko minuta..

Old 18-08-2010, 17:08   #35
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by n.gemini VIdi Poruku
[COLOR="DarkOrchid"]

Da, osim Ne i MC, mislim da je to malo preslo orbis od 2 za nekoliko minuta..
Hvala Ne vlada 6.(posao, zdravlje) i 7.kucom(javnost, bracni partner) i smesten je u 4.kuci na stepenu Jarca.. A Ve 2.(novac, licno sticanje, osecanje unutrasnje vrednosti) i 9.kucom(fakultetsko obrazovanje, inostranstvo) i u 9. je kuci na stepenu Vodolije.. Da li ovo ima biiilo kakve veze s tim sto studiram dva fakulteta?!

Old 22-08-2010, 08:55   #36
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by capella VIdi Poruku
ma ti dozivljavas ovo kao upozorenje, isto kao ajana ono za saobracajni udes a ne mora nikad nista da se desi,nem ora ostanak biti poguban po tebe sve samo misao, tvoja impresija domovine ...e sad misao moze roditi rekaciju, a moze i samo nastaviti da misli....
hmm...cek'...
ne dozivljavam kao upozorenje...nego dozivljavam ovu zemlju kao zemlju koja me vuce na dno...nikako ne mogu ovde da napredujem,da dobijem bolji posao,da neko primeti moje kvalitete...ne moze to u zemlji veza i vezica stele i stelica...i ako ti je tata,mama,stric,ujna,ujko,itd...neko i nesto jos ces i da dobijes posao kakav zelis...

e zato mi je cilj inostranstvo...tamo bar cene rad kad zasuces rukave..i plate to dobro!

e tako ja vidim sebi to!

Old 01-09-2010, 01:44   #37
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Ja ko ja opet nista ne razume o tom 165-om stepenu,gde se nalazi kod mene,i izmedju cega je,i sta lezi na njemu,AJDE NEKO DA MI VIDI pa da mi kaze hvala

Old 04-09-2010, 12:22   #38
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ja u karti imam cak 4 Tao aspekata.

Glavni je izmedju plutona u prvom polju i Mars 0 Venere na vrhu 7. polja.

Sporija planeta - pluton u prvom polju (teznja moci, kontroli) salje poruku da je neprihvatljivo prepustanje partneru (mars 0 venera u ovnu, vladari 1. i 7. kuce). Nije ni cudo sto nesto pukne u meni kad god se veza uozbilji, priblizi braku.

Swiss, ti imas tao izmedju Meseca i Marsa. Ja bih rekla da to ima veze sa tvojim odnosom sa zenom. Necija borbenost tu smeta da se mesec stvarno ispolji u lavu...

Old 05-10-2010, 14:07   #39
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja ili ne mogu naći ovaj aspekt ili ga nemam, može pomoć?
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-10-2010, 19:06   #40
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
Registrovan: Apr 2008
kosooka je na dobrom putu
Standardno

A da li biste bili ljubazni da gvirnete i meni?

Old 06-10-2010, 10:14   #41
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Zvjezdice, ti zaista nemas.

Ja imam nekoliko tao aspekta.

Najznacajniji je izmedju plutona i konjukcije marsa i venere, egzaktan je, i vezan za moje prvo polje - posto je pluton u prvom polju, jako postavljen, a venera vladar prvog (iosmog) polja u izgonu. Ta konjukcija je konjukcija vladara moje prve i sedme kuce, i nalazi se na vrhu sedme kuce, te predstavlja strahove u vezi ulaska u brak - sto je u mojoj karti jos podrzano kvadratom sunca i meseca.
Bas se usrecih

Drugi znacajan je izmedju meseca i juznog mesecevog cvora.
Posto stalno sebi postavljam pitanje da li radim sve kako treba, i da li sledim neki put koji bi trebalo, ili silim stvari da se desAvaju onako kako ja zelim, ne vodeci racuna o tome da li je to u skladu sa mojim potrebama, teznjama, mislim da je ovde taj aspekt vezan za takve neke strahove - da necu zavrsiti nesto sto treba, necu ispuniti nesto sto moram. Sam polozaj meseca u blizancima u osmoj kuci daje takvu nesigurnost, verovatno je samo potpomognuto nesvesnim strahovima koji poticu od ovog aspekta.

Old 06-10-2010, 12:38   #42
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

Nisam neki matematicar,dali ga ja imam izmedju meseca i saturna?

Old 06-10-2010, 13:03   #43
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Da, sa orbisom manjim od 1*.

Old 06-10-2010, 13:11   #44
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

jel to znaci da saturn salje strah mom mesecu

Old 15-10-2010, 12:12   #45
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Here are some interpretive thoughts for the Quindecile aspect:

Quindecile (QD) to Midheaven: suggests obsessive and determined focus on career achievement in terms of the planet aspecting it.

Quindecile to Ascendant: suggests obsessive and even disruptive focus on relationship and self image in terms of the planet aspecting it.

Quindecile to the Sun suggests tremendous tension directing the life energy into the aspected planet. Tiger Woods has his Sun in Capricorn QD MC, which is an unrelenting focus of disciplined energy into career achievement.

Quindecile to the Moon suggests the emotional drive being channeled into the aspected planet. Also, the aspect works the other way, directing the other planet's energy into the emotional system, potentially creating a great upheaval within.

Arnold Schwarzenegger has his 6th house Moon in Capricorn QD ASC, suggesting the ambitious, workaholic drive entering into the identity, potentially upsetting relationships.

Quindecile to Mercury: the determined, obsessive or disruptive quality enters the mind in terms of the planet being aspected, potentially creating great anxiety. This extreme tension might become a fuel for intellectual output, and/or a cause for neurosis.

Quindecile to Venus: we can expect similar tension to enter within the emotional system and relationships, and sometimes into the aesthetic sensitivity (which may lead to productive artistic work.)

Quindecile to Mars: this may suggest unrelenting drive to exert energy, in terms of the aspected planet, or Mars' sign and house placement. Albert Einstein has Mars in Capricorn QD
his ASC, suggesting the quality of unrelenting determination and achievement fused with the identity.

Quindecile to Jupiter: may suggest obsessive focus on education, philosophy or spirituality. This aspect may intensify the need for rewards in terms of Jupiter's sign and house placement.

Quindecile from Saturn: may suggest obsessive focus on ambition, control and achievement. There may be an intense suppression and disruption of the aspect planet.

Quindecile from Uranus: unrelenting drive toward individual freedom, innovation, and even rebelliousness is possible.

Quindecile from Neptune: Potentially disruptive intensification of creative, visionary, or escapist drive can be expected. Poet William Wordsworth has his Neptune QD Mercury, which seems to corroborate his obsession with romantic ideas and aesthetic communication.

Quindecile from Pluto: obsessive, unrelenting motivation toward empowerment or destruction. Warren Buffett has his Pluto QD Saturn, which suggests monumental empowerment and absolute fixation on practical achievement.

Personal example: I have three quindeciles, all from Jupiter in the 3rd house ruling the 10th house of career: Jupiter QD Moon, Mars and Neptune. In my horoscope it all leads to the need to teach and write about spiritual, inspirational or healing matters (8th and 9th emphasis over and over again).

izvor: http://holisticastrologer.blogspot.c...le-aspect.html
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules