ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-09-2013, 08:27   #16
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rabiosa VIdi Poruku
Jedino dijamant i plavi safir deluju na čoveka.
Da, ukoliko si sponzoruša.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-09-2013, 08:36   #17
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Ma nema prevazilaženja, moraš naučiti živjeti s njima i koristiti ih konstruktivno. Kad ne bi bilo napetih aspekata ne bi bilo ni motivacije, previše povoljnih aspekata izaziva inertnost.

Old 11-09-2013, 08:55   #18
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
Ma nema prevazilaženja, moraš naučiti živjeti s njima i koristiti ih konstruktivno. Kad ne bi bilo napetih aspekata ne bi bilo ni motivacije, previše povoljnih aspekata izaziva inertnost.
Jeste, kontruktivno ih koristis tri puta pa se cetvrti put vratis ustaljenom obrascu ponasanja pa onda opet ucis sebe da ne treba tako i sve u krug. Sto mu uostalom dodje kao defiicija zivota u malom.

Old 11-09-2013, 09:07   #19
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Jeste, kontruktivno ih koristis tri puta pa se cetvrti put vratis ustaljenom obrascu ponasanja pa onda opet ucis sebe da ne treba tako i sve u krug. Sto mu uostalom dodje kao defiicija zivota u malom.
Treba gledati malo širu sliku, ne bi postigla ništa u životu da nema kvadrata u karti, jednostavno ne bi imala potrebu, život bi se sveo na ležanje i jedenje slatkiša .

Kvadrat (ili opozicija) nije samo burno sam reagirala, već je i završiti ću fakultet, naći ću bolji posao itd. Trigon (i sekstil) bi bio to želim, ali ništa ne poduzimam

Old 11-09-2013, 09:14   #20
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Treba gledati malo širu sliku, ne bi postigla ništa u životu da nema kvadrata u karti, jednostavno ne bi imala potrebu, život bi se sveo na ležanje i jedenje slatkiša .

Kvadrat (ili opozicija) nije samo burno sam reagirala, već je i završiti ću fakultet, naći ću bolji posao itd. Trigon (i sekstil) bi bio to želim, ali ništa ne poduzimam
Da znam, nisam mislila nista pesimisticno nego mislim da je prosto tako. Mene su moji kvadrati i opozicije umeli da nateraju da polozim i po 6 ispita po roku kad vec pominjemo fakultet. A znam osobu sa jedva kojim kvadratom i opozicijom u karti, studirala duplo godina nego sto treba i eno je sad lezi, jede, goji se i ceka da joj pokuca posao na vrata. Kvadrat te nervira ali te tera da se maknes s mrtve tacke i iznova se boris za nove ciljeve.

Old 11-09-2013, 09:15   #21
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Znam nekoliko, zapravo znam mnogo više ljudi sa više plavih aspekata (a često jedino sa samo plavim) u karti koji nisu ni malo lenji, vole da rade i postižu uspeh. U životu im je mnogo bolje od onih koji imaju isključivo crvene. Da se stane na kraj glupostima vezanim za plave aspekte. Ne znam ko je to izmislio pa su svi usvojili, ali u praksi za takvu tvrdnju nema dokaza.

Old 11-09-2013, 12:40   #22
Žnji
Obično gatalo

Žnji's Avatar

Žnji je offline
Registrovan: Jul 2011
Žnji je na dobrom putu
Standardno

Quote:
( mislim da je za to zaslužan kvadrat Marsa prema As i inkonjukcija Meseca sa Jupiterom -preosetljivost)
A ja mislim da je kvadrat Meseca sa Marsom. Dve kardinalne planete u takvom aspektu, a još je promenljiv kvadrat.
Prevazilaženje loših aspekata ne bih nazvao najsrećnijim terminom. Bolje bi bilo - proživljavanje. Cilj tih ''loših'', odnosno bolje rečeno - izazovnih, intenzivnih i podražajnih aspekata jeste da se izvesna polja života u čijoj su simbolici potenciraju većim brojem težih zadataka te tako natusa navedu na znanje i iskustvo koje svakako služi i u oplemenjivanju pristupa dobrim aspektima. Ko je spreman da sedne i sprema zadatak sa 3 zvezdice iz zbirke iz matematike - dobije peticu. Ko nije, juri one lakše za dvojku. Dakle, treba stati, vremenom sagledati situaciju i jasno izdiferencirati koja je to problematika kojom se bavi izvesni aspekt i promatrati iz dana u dan u svakodnevnim situacijama kada se javlja njegovo dejstvo. U početku će se dešavati da osoba ne primeti ili primeti tek posle određene reakcije, a vremenom uspeva da i u najafektnijim situacijama shvati uzrok situacije i takoreći trenutnom introspekcijom ''suzbije'' ono dejstvo aspekta koje navodi na njegovo pogrešno proživljavanje.

U tom smislu treba vežbati aspekt. Dugo i mnogo, sa uvek definisanom simbolikom i vremenom se on stavlja pod kontrolu i daje dosta, dosta dobrog.

To glory.

Old 11-09-2013, 13:00   #23
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Odakle sad da samo dijamant i plavi safir deluju.Ja se lično grozim dijamanata ništa meni tu lepo nije.Rubin i biser su za mene "must have".

Quote:
180/90-pčela radilica
120/60 -trut

Ako je nešto loše onda je loše takve stvari možda funkcionišu u astrološkom paralelnom univerzumu.

Old 11-09-2013, 14:46   #24
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Ne može se raditi na aspektima, to vam je šta vam je. Ne znam ni jednu osobu koja ima pretežno crvene aspekte u karti a da je srećna i ostvarena. Svi se oni jako muče.
Konjukcija je jedini aspekt koji je poželjan u svakoj karti. Ali ako je to loša konjukcija onda nije od pomoći.

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku
Odakle sad da samo dijamant i plavi safir deluju.Ja se lično grozim dijamanata ništa meni tu lepo nije.Rubin i biser su za mene "must have".
Bez ovog "have" A to što se ti groziš dijamanta potpuno je nebitno za temu.

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku
180/90-pčela radilica
120/60 -trut
Molim te prestani da pišeš gluposti. Kad te lepo molim.

Old 12-09-2013, 11:10   #25
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

zasto mislis da je konjukcija pozeljna? evo ja ih imam mnogo pa me zanima?

Old 12-09-2013, 11:31   #26
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by drblavur VIdi Poruku
Inkonjunkcija znači nespajanje, odnosno nemanje aspekta, tako da je to siguran znak da dve planete nisu niukakvom odnosu te ne simbolizuju ništa. Ako je jedna od te dve planete dispozitor drugoj onda je to poseban hendikep planete koja prima dispoziciju.
Jee... posto imam egz. 150 Mo- Ve i jos je Ve dispozitor Mo , ispade da je moja divna Ve hendikepirana ! Ma kako da ne... planeta u sedistu hendikepirana! Nece da moze !
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-09-2013, 22:10   #27
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
zasto mislis da je konjukcija pozeljna? evo ja ih imam mnogo pa me zanima?
Ne mislim to ja. To sam negde pročitala, kako nije dobro da karta nema ni jednu konj. Ali zamisli da imaš jednu lošu, pa onda bolje da ni nemaš jel tako? Pročitala sam još kako ne valjaju veliki stelijumi, kao bolje je kada su planete razbacane u karti znači ima ih na svakom mestu i kući otprilike. Ali ja znam jednu osobu sa svim planetama u samo dva znaka i jako joj je dobro. Ono što sam još pročitala i u šta već verujem da je tačno je to da je dobro kada je Mesec okružen planetama, ne valja kada je izdvojen od ostatka karte.

Old 13-09-2013, 00:39   #28
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

ocrni ti moju kartu! em mi je Mo odvojen odnosno neaspektovan em konjukcije

mozemo mi da raspravfljamo o cemu hocemo, svako ima kartu kakvu ima i to ne mozemo da promenimo, i kod svakog od nas se neki moze biti isti aspekt manifestuje razlicito

moj brat od strica ima kartu sa sekstilima i trigonima i dve konjukcije, nema covek druge aspekte, vladar asc u sedistu

i on se nije namucio za bilo sta, ali ne znam koliko je zadovoljan, ja na njegovom mestu nisam sigurna da bih bila

studira vec 13 godina, tezak fax koji ce sigurno zavrsiti, zivi sam u svom stanu koji su mu kupili roditelji i koji ga izdrzavaju, a imaju super plate pa mogu,
ima lepu devojku koja je smuvala njega on se ni potrudio nije, a i ona fino zarađuje
verujem a i nadam se da ce cim zavrsi fax naci dobar posao, odnosno kod nas u zemlji i to ide tako sto ti ti opet drugi zavrse tako da je sve u savrsenom redu

mislim da je ovo dobar primer plave karte sve ide samo od sebe

Old 13-09-2013, 13:06   #29
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Nije to uopšte dobar primer plave karte. Ja ne znam šta je vama ljudi, što toliko mrzite dobre aspekte? Zapitajte se malo zašto uzdižete zlo? Neki to rade zbog toga što nemaju ništa dobro u svojoj karti, ali zašto to drugi rade nije mi jasno. Kao da su vam isprani mozgovi. Vrlo lako usvajate da su plavi aspekti lenji bez inicijative da to proverite, ne na jednom već na mnogo više primera.
Dobri aspekti mogu da budu loši samo ako su planete u padu, na primer Mo u Škorpiji 120 Mars u Raku. To je jako loš aspekt. Nisam ubeđena u recepciju rekla bih da to kod ovakvog aspekta ne deluje, znam jednu osobu sa tim aspektom. Ali nema puno takvih primera. Uglavnom ono što je dobro je dobro.
Žena sa Merkurom u V kući u kvadratu sa Saturnom, separacija, imala je jedan pobačaj. To je Me90Sa separ. Ali merkur pravi još jedan aspekt, aplikacioni (onaj koji se sigurno ostvaruje, snažniji) sekstil sa Jupiterom i dobila je jednu devojčicu. Nju je dobila pre tog pobačaja. U V kući je i Hiron, jedno dete ili nijedno. Simbolika ispunjena.

Old 13-09-2013, 17:02   #30
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Jee... posto imam egz. 150 Mo- Ve i jos je Ve dispozitor Mo , ispade da je moja divna Ve hendikepirana ! Ma kako da ne... planeta u sedistu hendikepirana! Nece da moze !
Nije Ve hendikepirana, već Mo.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules