ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-06-2007, 13:32   #16
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Registrovan: Apr 2007
Nevencica je na dobrom putu
Standardno

Ja samo nisam razumela zasto necije misljenje mora da bude i tvoje. Ja ne uzimam slepo i zdravo za gotovo sto neko napise vec prilagodjavam ono sto citam svojim stavovima. Ako si zaista procitala toliko literature onda mora da nisi bas samo pocetnik vec nesto mnogo vise od samog pocetka znas. Uostalom ja mogu licno da se pohvalim da sam procitala 10 ak knjiga bitnijih na temu astrologije i da je svaka imala razlicito shvatanje i to po svakoj temi. Svako je na svoj nacin video sta znaci venera u skorpiji ili konkretno ova tema za odstupanje aspekata. U tome i jese poenta inace mi ni ovde nebi imali o cemu da pricamo da je sve tako zapisano u kamenu!
Submit to Digg   Orbisi Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-06-2007, 13:43   #17
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Nije to moje mišljenje.

Što se prakse tiče - ono što sam ja viđala, jeste da orbis Mesečevih aspekata od 6-7 itekako radi, inače ne bih ni potezala sve ovo.

Ali samo da se ne vraćamo na početak priče - to se ne odnosi na tvoj doživljaj i tvoje mišljenje, da ponovim za svaki slučaj

Old 18-06-2007, 12:47   #18
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Registrovan: May 2007
swoozie je na dobrom putu
Standardno

orbis mjesečevih aspekata netko uzima i 10 stupnjeva
ja se ravnam po marion marc i joan mcevers
7 stupnjeva
naravno, što je bliži to se jače osjeća

moja natalna karta

Old 18-06-2007, 17:33   #19
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Da, uzima se do 10, teoretski - u praksi je pitanje koliko orbis od baš 10 stepeni deluje na pojedinca ali nije zgoreg obratiti pažnju.

Takođe, izuzetno je bitno da li je aspekat aplikacioni ili separacioni. Ovi prvi naravno jače deluju.

Old 19-06-2007, 12:41   #20
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Da, uzima se do 10, teoretski - u praksi je pitanje koliko orbis od baš 10 stepeni deluje na pojedinca ali nije zgoreg obratiti pažnju.

Takođe, izuzetno je bitno da li je aspekat aplikacioni ili separacioni. Ovi prvi naravno jače deluju.
ja sam nekako navikla na 7 stupnjeva,
ali naravno da je značajno ako su u istom znaku bez obzira na udaljenost,
premda, naravno, tada nisu u aspektu, ali IPAK
naravno sve ovisi od karte do karte

moja natalna karta

Old 20-06-2007, 11:38   #21
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nevencica VIdi Poruku
Pa ja ti lepo kazem: Svaka tebi cast sto tako gledas karte i aspekte brzih planeta pa im atolerises veci orbis. Jednostavno ja sve sto predje maksimalno 5 stepeni odtupanja vise ne gledam kao vazeci aspekt! Eto sad smo se valjda razumele kako ustvari razlicito mislimo!
Poz
Eve ga pravi Mesec u Ovnu i Mars u Jarcu...nece da popusti ...Ja bih se slozila sa Scarlet, jer koliko god ti odbijala da prihvatas orbis veci od 5, narocito kod licnih planeta, on ipak izvrsava svoj zadatak..Nije Scarlet jedina koja tolerise veci orbis u ovom slucaju (narocito kad je Mo u pitanju), masa astrologa tako gleda i rekla bih da su vrlo retki oni koji ovaj orbis u ovom slucaju ne uzimaju u obzir..Separacija ga naravno cini blazim i aspekt te ne "drma" cesto...

Takodje, planetama koje su jako postavljene u horoskopu ponekad treba dozvoliti veci orbis delovanja...na primer, u tvom slucaju, ne samo sto je Mars dispozitor Mesecu pa svakako utice na njega i to iz znaka koji je u prirodnom kvadratu sa znakom u kom je Mesec, vec je Mars i u 0 sa Ascendentom sto ga cini vrlo aktivnom i uticajnom planetom na tvoj zivot..U ovakvim situacijama cak i prirodan kvadrat, odnosno onaj koji po pravilima ne obuhvata dozvoljen orbis delovanja, nije bas za totalno zanemarivanje...

Ne treba da budes tako tvrdoglava...u nekim situacijama nece znacajno raditi ni orbis od 2 stepena u separaciji, ali kada je jedna planeta dispozitor drugoj ili kada je recepcija u pitanju, kada planeta koja ima aspekt sa drugom ima izrazen uticaj i sl, svakako da bi trebalo uzeti u obzir veci orbis...

Ono sto hocu da kazem je da se ne treba striktno pridrzavati orbisa koji smo sebi zacrtali, ili nam je neko drugi zacrtao, pa necemo da ga prekoracimo ili umanjimo ma sta bilo, vec ga treba odrediti na osnovu postavke samih planeta...

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 20-06-2007, 12:26   #22
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Standardno

eh, sad, jel moj mjesec (10 stupnjeva BIka) u sekstilu s venerom (15 1/2 Ribe) ? (orbis 5,5 a za sekstil se računa 5 po m&m)
ili je to što bi se moglo protumačiti kao sekstil mjeseca i venere zapravo (samo) mjesec u biku?
i da li venera (15 1/2) i saturn (25) prave konjunkciju ? (orbis 9,5)
a merkur (4 ovna) i saturn (25 ribe)

ili je ta depresivnost u mladosti bila prouzročena nekim drugim elementima horoskopa?
sam Bog zna!

moja natalna karta

Old 20-06-2007, 19:26   #23
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by swoozie VIdi Poruku
eh, sad, jel moj mjesec (10 stupnjeva BIka) u sekstilu s venerom (15 1/2 Ribe) ? (orbis 5,5 a za sekstil se računa 5 po m&m)
ili je to što bi se moglo protumačiti kao sekstil mjeseca i venere zapravo (samo) mjesec u biku?
i da li venera (15 1/2) i saturn (25) prave konjunkciju ? (orbis 9,5)
a merkur (4 ovna) i saturn (25 ribe)

ili je ta depresivnost u mladosti bila prouzročena nekim drugim elementima horoskopa?
sam Bog zna!
Pa konjukcija vazi za najjaci aspekt, pa bi i orbis delovanja trebao biti veci..Naravno, opet zavisi da li je aplikacija ili separacija u pitanju..Ukoliko je orbis na primer 10, treba videti da li je aplikacioni ili separacioni aspekt..To nije isto i ne moze se tumaciti na isti nacin..Kod tebe postoji sekstil izmedju Meseca i Venere, jer je u pitanju aplikacija, a Mesec se jako brzo krece..Kada je Mesec u aplikaciji sa nekom planetom, mislim da mu zbog brzine kretanja treba dopustiti nesto veci orbis od "dozvoljenog"...A i to sto kazes, Mesec je u znaku Bika koji je sam po sebi u harmoniji sa znakom Riba u kojoj se nalazi Venera..Aspekt ih samo jos vise zblizava..
Aspekt Venera konjukcija Saturn je takodje aplikacioni, orbis je sirok, ali zbog aplikacije bi ga trebalo uzeti u obzir..
Saturn konjukcija Merkur...separacija i vrlo sirok orbis...pretpostavljam da je to vezano za neku tvoju proslost, odnosno mladost i teska stanja koja su te tada mucila, jer Merkur predstavlja mladost, detinjstvo, Saturn tezinu..Sto si starija, taj aspekt slabi, Merkur se odvaja od Saturna (separacija), izlazi iz aspekta i ne deluje vise...Tako nesto..

Mislim da skrenusmo sa teme..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 21-06-2007, 13:09   #24
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Standardno

nema veze, bitno je da se pitaču ispriča priča koje će mu dati uvid
i pomoći mu u (samo)razvoju, zar ne?

moja natalna karta

Old 02-07-2007, 16:48   #25
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bezlični VIdi Poruku
Jipiter, Saturn - 9
.
Znaci da ne mogu JU i SA da grade kvadrat ako im je orbis 10* ili...? Ima li jos neko bilo kakav podatak?

Old 03-07-2007, 17:42   #26
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Nevencica je na dobrom putu
Standardno

E sad moram da se ispravim i da priznam da ipak mnogi racunaju aspekte sa mesecom do 10 stepeni (sto je po mom licnom misljenju-koje ne mora da bude nikom merodavno ni birno-previse i za brzi mesec ali ajde pravila su pravila). I ja racunam toliko od onomad. Da li nekom znaci nesto posebno ovaj momenat u mojoj karti pl180 me. Pl u 9 (to posebno me zanima) pa Me u 3 jos sve to 90 Ma!! Dal to znaci da mi je bolje da ne idem u inostranstvo jer ja bih to tako protumacila!?
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-07-2007, 18:49   #27
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Nevencice,mislila sam da je merkur u pitanju,a ti si mislila na mesec,ali ne bih rekla da bas ne ides u inostranstvo,pluton u 9,obicno moze da napravi probelm u inostranstvu tako sto neko moze da te prevari ili obmane,isto tako ako je dobro polozen,moze u inostranstvu doneti i veliki novac,dispozitor je venera koja osim konjukcije sa uranom nema aspekte,pa bih ja rekla da te ljubav odvodi daleko,a ti ces se odluciti na brzaka.
Da ne idem off...konkretno ovaj aspekt PL 180 MO,ovaj aspekt ne deluje snazno zbog njihovih brzina,najveca opasnost su napadi u mraku ili neke ljubavne afere,vise mi na to lici,jer je mesecev dispozitor mars koji je jak i egzaltiran,pa bih ti pre savetovala da ne verujes svakom muskarcu koji ti dolazi sa nekog puta.

Old 04-08-2007, 15:24   #28
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Znaci da ne mogu JU i SA da grade kvadrat ako im je orbis 10* ili...? Ima li jos neko bilo kakav podatak?
.....
............na casovima astrologije sam orbise radila ovako....
SUNCE/ 7,30
MESEC/ 6,30
MERKUR.VENERA.MARS.URAN/3.30
SATURN.JUPITER/ 4.30
NEPTUN/2.30
PLUTON/ 1.30
PRIMER /SATURN TRIGON MESEC =120
4,30
+ 6,30
......................

10,60 pa to podelimo sa 2 =5.5

Dozvoljeno je do 11 stepeni ali uvek delimo sa 2. Sa uglovima horoskopa dozvoljeno do 5 stepeni. I orbis uvek mnozimo sa 7.Dobijamo broj godina kada ce aspek najace delovati.Niko nije znao da mi objasni zasto sa 7.

Old 04-08-2007, 15:46   #29
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

aha...onda nije kvadrat,ili se samo tesim?

Old 04-08-2007, 17:04   #30
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pcelica maja VIdi Poruku
.....
............na casovima astrologije sam orbise radila ovako....
SUNCE/ 7,30
MESEC/ 6,30
MERKUR.VENERA.MARS.URAN/3.30
SATURN.JUPITER/ 4.30
NEPTUN/2.30
PLUTON/ 1.30
PRIMER /SATURN TRIGON MESEC =120
4,30
+ 6,30
......................

10,60 pa to podelimo sa 2 =5.5
E, Pchelo, da te pitam neshto...
Po ovome ispada izmedju ME i UR dozvoljeno 3,3? Jel tako to rachunash?
3.3.
3.3.
----
6.6. / 2 = 3.3 (xexexe)
Jel to sad znachi da bi meni za opoziciju ME i UR dozvoljen orbis bio 3.3*?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules