ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-01-2007, 20:21   #16
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

e da shvatila sam nesto te predikcije, međutim nesto me buni. Ja se recimo rodim i imam u nat.karti sunce kvadrat saturn, i sada da li postoji određeno razdoblje kada ce se taj aspekat opet aktivirati pretpostavlja pri povratku saturna? a sta je sa manjim aspektima npr.mjesec trigon venera? ne znam da li me netko shvatio jer sam i ja malo zbunjena

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Hajmo ovako, nema manjih i vecih aspekata. Imas aplikacione i separacione, pa mozemo videti hoce li ta devojka (Ve) da se priblizi svom Mo nehajno i lagano ili ce da utrci u brak ili radjanje deteta kao sumanuta brze bolje, sva vesela i srecna i nasmejana ce svakako biti. To ti je i slika majke koja se lepo slaze sa cerkom, sa tobom, sa tvojom sestrom, sa tvojim drugaricama... To ti je i zena koja plete stvari u skladu sa danasnjom modom. Mesec u trigonu sa Venerom, su darovi i pokloni koje ces dobiti kada se udas i koji ce ti odmah trebati. Kroz ovaj aspekt vidis sarm jedne osobe koja ne mora biti narocito lepa, ali koja ce se u trudnoci svakako prolepsati i koja ce u istoj uzivati. Ovo ti je trosenje para na ono u cemu uzivas...
Saturn u kvadratu sa Suncem je tezi aspekt ali moze biti mnogo podsticajniji. On govori o tvom dedi, ocu, tvom muzu, ozenjenom bratu, drugu, mozda i komsiji... Iz ovog aspekta izlazi prst koji ti pokazuje bogatstvo volje i rada nasuprot stida kako to mirna srca sprovesti. Ovo moze biti i aspekt gubljenja novca, nasledjenog od dede ili oca... Propast ocevog posla ili tesko odrzanje istog, rad u firmi gde je sef bolestan ili gde su sefovi nesigurni ljudi...
Mogu da ti nabrajam do sutra. Karta zivi, u tvojoj karti su i drugi ljudi, nisi sama karta kaze i koliko i kako ih vidis i sta se sa njima desava. Kada tranzit naleti on moze pokrenuti aspekt koji ce biti okidac za odredjeni dogadjaj, ali karta kao karta to si ti sa svim aspektima koje ima.
Ako ti jos uvek nije jasno, pisi dok ne razjasnimo.

razumjem da, ovaj saturn kvadrat sunce mislim da govori o mome djedu koji ima jako los odnos sa mojim ocem, njih dvoje nikada da normalno razgovaraju, uvijek jedan na drugog svaljuju krivicu. Ono sto mi je nejasno jeste to da ovaj mjesec trigon venera, znaci on je separacijski to bi trebalo da znaci da se on s vremenom gubi je? znaci on i nije toliko vazan ako mogu da tako kazem a saturn kvadrat sunce je aplikacijski, znaci on postane egzatan on ce se najvise osjetiti? On je u mojoj natalnoj karti i zivi, a kada bude dosao na tocan stepen on ce da nesto prouzroci, jel dobro povezujem?

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Ne draga, ne gubi se. Nista ti se u karti ne gubi. Karta je takva kakva jeste od pocetka do kraja. Separacioni znaci da je jedna planeta pobegla od druge i da ne idu jedna drugoj u susret kao u aplikacionom, to ne znaci da se rastaju. Bilo koji aspekt kada postane egzaktan nesto ce se dogoditi. Kako je kod tebe So u 6, a Sa u 3 to moze biti u vezi sa poslom, moze se ticati komsije, nekog rodjaka... kucnog ljubimca...
Dobro, hvala bamby jos cu da proucavam pa ako negdje zapnem cu te potraziti, jako lijepo objasnjavas

Ajde da rijesimo jednu nedoumicu. Citala sam, da je nemoguce u natalnoj karti vidjeti vjernost partnera, sto mi ima smisla, jedino ako je neptun posteno umjesan... Međutim u svim ostalim skriptama gdje se govori o asteroidima i takvim tjelima, ima puno navoda na nevjernost/vjernost.... Ne znam sta da mislim... Jedni tvrde jedno, drugi drugo, sta je istina a sta laz?

Last edited by Vojvotkinja; 10-06-2010 at 10:44..
Submit to Digg   Nedoumice Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-03-2007, 20:06   #17
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Ovo ti je dobro pitanje Charapice, evo ti recimo moju kartu - VE - uzhas, pa se i ne bih mogla nazvati olichenjem vernosti, Mesec/Neptun aspekt opet ide u prilog tome...
Medjutim, mislim da situaciju spashavaju JU i PL, jer je mom MO u Lavu ispod chasti da me najpre otkriju hahahaha, zato i izbegavam takve situacije (nekad bilo zhustrije)

Old 21-03-2007, 18:56   #18
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Izazovni aspekti Venere za devojke i Marsa za mladice.Naravno ,i polozaj,dostojanstvo planete.
Za osobe u braku,So i Mo.
Nije dobro kada je Ne u nepovoljnom aspektu.
Moram da naglasim jednu stvar koju sam naucila u praksi,a to je da venera u svom sedistu /narocito u vagi ,a ne znam zasto manje u biku,/nikada ne daje vernost,vec flert na svakom koraku.Mogu da kazem da je to pokazatelj nevernosti.
Kakva su vasa iskustva>

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 21-03-2007, 18:59   #19
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

a ako je VE-egzaltirana? i jos na skoro stepenu egzaltacije?

Old 21-03-2007, 19:03   #20
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Pa ,to bi po meni bilo bolje nego ako je u sedistu.Ali ,ona je egzaltirana u ribama....
Zene/devojke sa ovim aspektom bi trebalo da budu verne,pogledaj i aspekte i Neptuna.....

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 21-03-2007, 19:04   #21
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Moram da naglasim jednu stvar koju sam naucila u praksi,a to je da venera u svom sedistu /narocito u vagi ,a ne znam zasto manje u biku,/nikada ne daje vernost,vec flert na svakom koraku.Mogu da kazem da je to pokazatelj nevernosti.
Kakva su vasa iskustva>

Pa o tome ti ja i pricham, em je moja VE na Plejadama, shta cu,
sh'o da se lazhemo....

Old 21-03-2007, 19:10   #22
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Pa ,to bi po meni bilo bolje nego ako je u sedistu.Ali ,ona je egzaltirana u ribama....
Zene/devojke sa ovim aspektom bi trebalo da budu verne,pogledaj i aspekte i Neptuna.....
a muskarci? jos 120 NE i 120 JU .........mislim na ja?

Old 21-03-2007, 19:20   #23
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Pa o cemu mi pricamo?Nadam se da se ne salis sa mnom??
Ti mislis da jesi,i jesi negde u dushi,ali ....Kad se sruse tvoji ideali,menja se celokupna slika...
Ti moras imati nekog da idealizujes i obozavas,to ti je u prirodi,a vidi svoje aspekte Marsa i Sunca.
Jesu li ti fetis zenska stopala?

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 21-03-2007, 19:31   #24
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Pa o cemu mi pricamo?Nadam se da se ne salis sa mnom??
Ti mislis da jesi,i jesi negde u dushi,ali ....Kad se sruse tvoji ideali,menja se celokupna slika...
Ti moras imati nekog da idealizujes i obozavas,to ti je u prirodi,a vidi svoje aspekte Marsa i Sunca.
Jesu li ti fetis zenska stopala?
ne nisu stopala dosta iznad a sad o nevernosti:
svaki izazovni aspekt venere meseca sa neptunom pa i jupiterom dovodi do nevernosti ako je sa neptunom nagativan onda dolazi do skandala a ako je pozitivan nevera se vesto krije

Old 21-03-2007, 19:34   #25
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Ovo je odlicno!!!
Mandrak,ti si muskarac,za tebe vaze aspekti Marsa i Sunca, a polozaj Venere opisuje kako ti zamisljas idealnu i koji su ti fetisi...

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 21-03-2007, 19:40   #26
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

nije tesko zamisliti idealnu.....bar meni ....sunce u ribama 1 polje trigon mars sco.9 poljeznaci ostr a emotivnu strastvenu...kako li jos ma volim veneru to je idealno
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-03-2007, 21:57   #27
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ja nemam neptuna u aspektima sa venerom niti mjesecom, a kazu mi da bi trebala da budem nevjerna... Hm, prepostavljam da je to radi venere u vodenjaku, pa je jos napadnuta od marsa, mozda malo ovaj mjesec isto voli da bude veseli... nemam drugo objasnjenje... ali rece mandrak da venera i jupiter, hm da to imam... moze biti....

Old 22-03-2007, 23:47   #28
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

I ja mislim da je Venera u Vagi neverna, a posto je Vaga leprsava i kardinalna, logicnije je da je nevernija od Venere u Biku koji je zemlja i fiksni znak..Ali sta ako je Venera u Vagi u bliskom trigonu sa Saturnom? Ja mislim da ove osobe ipak krasi vernost i da su sklone dugim vezama..pa opet dolazimo do onog da nije bitan samo polozaj planete u znaku, vec vrrrrlo znacajnu ulogu imaju aspekti..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 23-03-2007, 00:20   #29
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nenita VIdi Poruku
I ja mislim da je Venera u Vagi neverna, a posto je Vaga leprsava i kardinalna, logicnije je da je nevernija od Venere u Biku koji je zemlja i fiksni znak..Ali sta ako je Venera u Vagi u bliskom trigonu sa Saturnom? Ja mislim da ove osobe ipak krasi vernost i da su sklone dugim vezama..pa opet dolazimo do onog da nije bitan samo polozaj planete u znaku, vec vrrrrlo znacajnu ulogu imaju aspekti..
Apsolutno se slazem,narocito za aspekt sa Sa.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 23-03-2007, 00:29   #30
erna
Početnik

erna's Avatar

erna je offline
Registrovan: Feb 2007
erna je na dobrom putu
Standardno

Evo na primjer,moja je Venera u Vagi,na stupnju egzaltacije Saturna,i donosi fanatičnu vjernost!!I duga,duga čekanja,nekad se osjećam ko Penelopa!!Flert??Ni govora..
Nevjeru pokazuju venerini aspekti s Uranom,no i to ovisi o cijeloj karti..
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules