ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-12-2013, 18:34   #151
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lyra VIdi Poruku
Onda je Rak.
Bravo Lyrooo,pametnice(jesi vidjela kako je lako ),ja kad sam ga ugledao prvi put odmah sam znao da je Rak,imam komsiju isti on,lice i pogled koje bukvalno bar mene podjsjeca na Mjesec.Sjeta,emocije,lice zaobljeno,kontra od npr nekog Saturnovca kojem se svaka kost na licu primjeti.
Ali si dobro primjetila,kod njega je ta Voda jos naglasenija zbog Neptuna na Suncu.
Bravo Lyra.
Ovo je jedan od najvecih "sporednih" glumaca svih vremena Peter Loore.

http://www.astrotheme.com/astrology/Peter_Lorre
Submit to Digg   Nedoumice Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-12-2013, 18:38   #152
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Bravo Lyrooo,pametnice(jesi vidjela kako je lako ),ja kad sam ga ugledao prvi put odmah sam znao da je Rak,imam komsiju isti on,lice i pogled koje bukvalno bar mene podjsjeca na Mjesec.Sjeta,emocije,lice zaobljeno,kontra od npr nekog Saturnovca kojem se svaka kost na licu primjeti.
Ali si dobro primjetila,kod njega je ta Voda jos naglasenija zbog Neptuna na Suncu.
Bravo Lyra.
Ovo je jedan od najvecih "sporednih" glumaca svih vremena Peter Loore.

http://www.astrotheme.com/astrology/Peter_Lorre
Ali nema veze što je Rak, mnogo mu se osjeća taj Ne.
Ne znam da li imam afiniteta za astrologiju, ali znam da jako dobro osjećam ljude.

Btw. nasmijao si me do suza.

Old 16-12-2013, 18:48   #153
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Quote:
Ali nema veze što je Rak, mnogo mu se osjeća taj Ne.
Ne znam da li imam afiniteta za astrologiju, ali znam da jako dobro osjećam ljude.

Btw. nasmijao si me do suza.
Pa Neptun na Suncu,ali u Raku Lice mu sigurno nema veze sa ovim Mjesecom u Strijelcu,bilo bi mnogo optimisticnije,veselije.

Nema mi nista draze nego kada neku Lavicu oraspolozim,nasmijem,a desava mi se redovno

Old 16-12-2013, 19:05   #154
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Quote:
Pa Neptun na Suncu,ali u Raku Lice mu sigurno nema veze sa ovim Mjesecom u Strijelcu,bilo bi mnogo optimisticnije,veselije.

Nema mi nista draze nego kada neku Lavicu oraspolozim,nasmijem,a desava mi se redovno
Hhhh, baš se vidi vodaaa vodaaaaa, sjeta sjetaaa ...

Hvala hvala, meni to dođe ko terapija.

Old 16-12-2013, 20:03   #155
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Nisam do sada primjetio da Rakovi i Jarcevi npr imaju ista zajednicko(gdje ce Mjesec i Saturn da lice,ili Ovan i Vaga,Mars i Venera),od ponasanja do fizickog izgleda(naravno bude slicnosti, desi se da ljudi generalno lice jedni na druge bez obzira na znak)

Pa da, zavisi i koje planete rade aspekt na neki ugao,pa ce aspekt Sunca ili Mjeseca na neki ugao (be obzira dali je konjukcija ,trigon,sextil ili kvadrat) da budu jaci od konjukcije nekog transSaturna na Uglu.
Konjukcija jeste najjaci apsekt u karti,ali je trigon odmah do,sextil jeste malo slabiji.Kvadrat ima snagu trigona,onu negativnu,kao i opozicija(prilagodjavanje)

Sve ja to kontam,samo ne znam znacenja tih ugaonih aspekata koje rade sa planetama.
Pa vrlo su povezani suprotni znaci, istog su i kvaliteta, ovan/vaga predstavlja JA-TI odnos, bik/skorpija je usmerena recimo na finansije, blizanac/strelac na znanje, rak/jarac sigurnost, itd. dakle isti CILJ, samo drugo pakovanje, dve strane istog novcica. Zato se suprotni znaci i privlace, jer sustinski taj partner je slika nas samih. I oba poseduju karakteristike te suporotnosti. Pa recimo i bik i skorpija su fiskni, "zadrti" znaci, bik ce tesko da menja svoje okruzenje, a skorpija tesko emocije, itd. Ja sam recimo uvek mislio i zakleo bi se da je Bora Corba bik(sto po ponasanju, sto po izgledu), a ono lik je skorpija. Primera je bezbroj.

Ne bas, ako je transc planeta na asc, ona ce biti najjaca, nikakav sporedni aspekt meseca nece biti jaci, ili bilo koje druge planete. A inace, najjaca je konjukcija, pa opozicija (njena suprotnost), pa kvadrat/trigon, pa sekstil.

Old 16-12-2013, 22:25   #156
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Pa dobro,zavisi kako se sa koje strane to posmatra.Antipodni znaci(suprotnosti) se privlace bas zato sto se sustinski razlikuju,pa u stvari nadopunjuju jedni druge,a ne zato sto su slicni.U stvari jedni drugima traze ono sto njima nedostaje da bi se osjetili kompletnima.Hladnom Jarcu(Saturn hladan,otac) je potrebna Toplota Raka(Mjesec ,Majka),pa mi malo sega bude kada su u braku on Rak i ona Jarac,nekako mi naopako, a tih veza je vise nego obratno

Bik vlada "svojim " novcem(2 kuca,vlastita imovina),Skorpija "tudjim" novcem(8 kuca,novac drugih),ali ne mozes da kazes da su Djevice kao vladari (6te),i Jarcevi kao vladari (10,te) "imuni" na taj isti novac (zemljani znaci),pa ce trigonski odnos Bika sa Djevicom i Jarcem ipak da bude mnogo kvalitetniji od onoga sa Skorpijom(bez obzira na pocetne strasti,privlacenje,jer se radi o Marsu i Veneri),ili ce Skorpijin odnos da bude bolji sa Ribom i Rakom nego sa Bikom.

Znaci upitno je dali je opozicija jaca od trigona npr.Ako i jeste,onda u mnogo negativnijem kontekstu u odnosu na onaj trigonski ili sextilni.

Primjetio sam j da je ipak mnogo je vise stabilnih brakova zasnovano na trigonima,sextilima i konjukcijama nego onih sa opozicijama,kojih mozda generalno vise i ima.Ali te veze najcesce pucaju preko noci.

Bas sam kod Jarceva upratio da su im mnogo mnogo stabilniji brakovi sa Ribama i Skorpijama(sextilni odnos),nego sa Rakovima,iako ne znam ni jednog Jarca da nije bar jednu prolaznu avanturu imao sa Racicom.(njihove veze uglavnom kratko traju,primjetices isto i kod Ovnova i Vaga cesto)

Pa upravo zbog istog "kvaliteta" znaka (fixni,kardinalni,promjenjivi),je potrebno mnogo kompromisa da bi se u takvim vezama nasao zajednicki jezik(posebno kada su kardinalni u pitanju,hoce svi da vode glavnu rijec,fixni su tvrdoglavi,promjenjivi nemaju oslonca jedni u drugima itd).

Lyra,ako ti kad i u zivo bude potrebna terapija,samo javi,u zivo imam jos vecu inspiraciju da razveseljujem Lavice,posebno one sa tako lijepim usnama
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-12-2013, 22:25   #157
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Poslah dupli post,evo zato jedna

https://www.youtube.com/watch?v=zUwEIt9ez7M

Old 16-12-2013, 23:06   #158
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ne mislim da su razliciti, tj susta suprotnost, jer im je cilj isti, recimo rak/jarac oba traze sigurnost, jedan emotivnu, drugi materijalnu, dva razlicita puta do istog cilja.

Mislim da se ne razumemo, ja pricam o samoj jacini aspekta generalno, a to mi nesto i nema veze sa stabilnosti u braku. Naravno da ce brak biti stabilniji ako ima trigone ili sekstile, jer oni su pasivni, pa ti ljudi mozda imaju dug brak, bez nekih trzavica, ali vrlo verovatno i dosadan. Vise su bazirani na nekom razumevanju ti odnosi. Opozicija je trenutna privlacnost, cisto fizicka, strasna, kao i konjukcija, a to da li ce te osobe biti dugo u braku ovakvom ili onakvom ili nece, je potpuno druga tema. Mozda neko ni ne zeli brak, pa mu odgovaraju takve veze. Mislim eto uzeo si brak, pa pricam u tom kontekstu, ali princip je univerzalan. .

Old 16-12-2013, 23:59   #159
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Brak sam slucajno uzeo kao primjer snage "aspekta",mogao sam sta bilo drugo.
U astronomskom smislu su planete u konjukciji,trigonu,sextilu i kvadratu mnogo blize jedna drugoj u odnosu na one u opoziciji,pa bi po meni aspekti izmedju njih trebalo da budu jaci,ali mozda bas zbog toga sto je planeta u aspektu od 180 tako daleko,njena "suprotna" priroda svojim uticajem takodjer vrsi neki uticaj,koji je po meni ipak mnogo slabiji od trigonskog ili kvadratnog(90 i 120 su iste snage).Opozicija dozvoljava kompromis ,prilagodjavanja,kvadrat ga ne dozvoljava,sa kvadratom je uvijek fajt,trigonski odnos moze da slomi vezu ili bilo sta drugo samo kao rezultat opustanja,dosade,nedostatka volje.

Znaci,po meni su opozicije na zadnjem mjestu od ovih bitnih glavnih aspekata.

Ne mozemo to zapravo sa sigurnoscu reci,ko ce to zapravo znati sa sigurnoscu.

Druzim se sa Rakovima citav zivot,totalno razliciti karakteri,ali bas totalno,(smeta mi njihova povodljivost,lakovjernost,njima moja arogancija ,tvrdokornost itd)nikada nisam vidio Jarca i RAka da likom bar minimalno lice jedni na druge(ne znam jesi li pod slicnoscu i na fizicki izgled mislio) totalne kontre.
Mene Bora Corba karakterno vise podsjeca na Lava De Nira,ili Batu Zivojinovica(dok je glumio u ozbiljnijim filmovima,nbio mladji),ima onu crtu flegmanizma u sebi da nikada ne znas dali je ozbiljan,ljut ili se zahebava.Mislim da je to od vodenog elementa(Bata Ima Mjesec u Skorpiji,De Niro sigurnno nesto bitno u Vodi,pojma nemam),nema mi veze sa Bikom,ali ok,svi te stvari vjerovatno drugacije dozivljavamo.

Old 17-12-2013, 10:32   #160
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Standardno

Quote:
...Opozicija dozvoljava kompromis ,prilagodjavanja,kvadrat ga ne dozvoljava,sa kvadratom je uvijek fajt,trigonski odnos moze da slomi vezu ili bilo sta drugo samo kao rezultat opustanja,dosade,nedostatka volje...
Jesi siguran ovo za opoziciju?
Ja baš baš mislim da je obrnuto. Kod opozicije nema kompromisa, već moraš dvije totalno različite energije uskladiti. Dok kod kvadrata nekako kroz akciju možeš lakše naći protok i rješenje.

edit: Govorim generalno

Old 17-12-2013, 10:51   #161
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Po meni su kao sto sam naveo, konjukcija/opozicija, kvadrat/trigon, seksti.

Da, mislio sam i na fizicki izgled, kao i karakter.

http://www.watersignlove.com/2012/04...ies-and-libra/

Evo ovde imaju slike ovnova i vaga, ja uvidjam slicnost, iako je ovo prema znaku sunca.

Last edited by Malefik; 17-12-2013 at 11:29..

Old 17-12-2013, 10:54   #162
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Standardno

Quote:
Jesi siguran ovo za opoziciju?
Ja baš baš mislim da je obrnuto. Kod opozicije nema kompromisa, već moraš dvije totalno različite energije uskladiti. Dok kod kvadrata nekako kroz akciju možeš lakše naći protok i rješenje.

edit: Govorim generalno
A bas sam bio milion% sguran,da sam u pravu

Pa probaj da opstanes u braku,ili da se druzis sa osobom sa kojom imas "dominantne" kvadrate u sinastriji i sa onima sa kojima imas "opozicije",pa ces da vidis koji aspekt je "jaci"
Zapravo su oba jaki u simbolici onoga sto predstavljaju,svaki na svoj nacin,mislim da se ta "snaga" na taj nacin ne moze ni "izmjeriti"
Samim tim sto opozicija omogucava "kompromis" i prilagodjavanje,po meni ona predstavlja jedan blazi vid "teske" protocne energije izmedju planeta u odnosu na onaj "kvadratni"
I jedan i drugi smatraju "negativnim" i teskim,vidjela si da ih na astriodienstu obiljezavaju "crvenim" linijama.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules