ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-04-2015, 18:03   #211
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Ja sam licno skepticna prema svim tim novinama, i to iz prostog razloga sto tome kraja nema.

Ako se krene tom logikom kojom se i krenulo, pa se pocne sve i svasta kombinovati, onda astrologija postaje kao slikarska tehnika. Kako koji pravac naidje taj joj nesto doda ili oduzme, doda koju planetu, doda koji aspekt, doda koji asteroid, izmisli neki novi nacin mesanja boja, pa cak i novu boju...

Nista novo ne moze biti otkriveno sto odavno vec nije definisano i sto nije funkcionisalo vekovima. Nikad astrologija nije bila razvijenija nego u starim vremenima.

Sve je u astrologiji odavno vec postojalo, objasnjeno u starim tekstovima i knjigama. Da je iko zainteresovan, da procita Ptolomejev "Tetrabiblos" ili Valensovu "Anthologies" i da ne pisem jos koliko je tu astroloskog blaga o kojima ljudi ne znaju ni da postoje.

Pa cak i taj nedostatak odredjenog elementa, odavno je objasnjen kroz temperament coveka, a sam temperament je nesto sto su jos u antickoj Grckoj definisali, a savremena psihologija ga prihvatila maltene, kompletno.

Ono sto ljudi jako cesto zaboravljaju, a mnogi i ne znaju, jeste cinjenica da su planete samo simboli, one ne donose nista, one ne uticu svojim telima, nemaju zracenje, nemaju gravitaciju ni elektromagnetne talase kojim bi uticali na nase zivote. One su naprosto i jednostavno samo - simboli.
Advertisement

Old 14-04-2015, 19:58   #212
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ja se slažem da je astrologija manje više otišla dođavola baš zbog uvođenja svega i svačega ali sam uvek raspoložena da čujem/pročitam i drugu stranu.

Što se tiče singletona čula sam da se poistovećuje sa neaspektovanom planetom. Planeta može biti po strani jer se upliv tog elementa u karti ne oseća, izvan "kruga" je.
Kada sam se tek uključila u astrologiju ova priča mi je pila vodu, jer moj Me je jedini u vatrenom znaku, bez jakog dostojanstva pa sam ga gledala kao neaspektovanog i to se potpuno uklopilo u priču da sam dosta osakaćena u komunikaciji/izražavanju mišljenja i govornoj mani koju sam imala do tinejdž perioda.
Posle sam naravno skontala(čitajući i proširujući vidike- upravo ono s početka da sam voljna čuti obe strane priče ) da je zapravo Me deo T kvadrata između Ma i Sa i da je on zapravo inferioran u odnosu na ove 2 planete... nema toliku snagu da se istakne.

Ali eto, zanimljivo mi čuti šta se može reći na temu sigleton koji se isto povezuju sa astrološkom psihologijom () koju je zapravo alea lepo rekla da sve može opisati kroz temperament čoveka(kolerik, melanholik, flegatik i sangvistik).

Debelo odoh u off, sreća pa forum niko ne kontroliše

Old 14-04-2015, 20:06   #213
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Odredjivanje temperamenta je zapravo, pocetak svake ozbiljne astroloske analize, vrlo je zahtevan, i najvise govori o jednoj osobi, posto je temperament nesto sto nam je urodjeno, sa cim se radjamo i sto ne mozemo promeniti u sebi.

Old 14-04-2015, 21:01   #214
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

MA ili TA sa ovime o temprementu se potpuno slažem. Možda MA ne spominje toliko izraz temperament, ali stvarno osnova svake ozbiljne analize je odredjiivanje odnosa elemenata, kvaliteta, samih osnovnih postavki da se uopče vidi tko je osoba, kako razmislja, kako reagira, djeluje, sto zeli itd...

To me sad podsjetilo na pricu kada smo na jednom tecaju radili horoskope odnosa, pa u dijelu gdje smo vježbali na primjerima, učitelj je čitav odnos objasnio preko položaja planeta, zastupljenosti elemenata i svih ostalih zaista osnovnih stvari, tako da obično uopče ne bi ni došli do aspekata...mislim bi, al već je bilo sve jasno

Za ovaj drugi dio, moram priznati da volim malo miješati astro, psihologiju, duhovnost, prosto me 70% vremena predikcije ne zanimaju, vec otkrivanje svijeta, odnosa, zasto je nesto takvo kakvo je, sta ga je takvim ucinilo i da li se moze sta popraviti, preoblikovati i slicno da ne filozofam previše
(avaj to sto na forumu se salimo sta ce kome donjeti, jer mi je to oblik druženja sa ljudima koje zanima ista stvar kao i mene, ali takodjer mislim da ne nose planete kao konobari, ali ipak ih na kraju dana više vidim kao energije nego simbole)

Old 14-04-2015, 21:46   #215
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Malo malo pa krenem da udarim like na neki post...

Svakako, slazem se sa tobom skroz...

Old 17-04-2015, 23:46   #216
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Ja imam neaspektovanog Saturna u lavu u 12toj kuci.
Vladar je 5og polja. Na ovoj temi je neko napisao da sa neaspektovanim vladarem 5og ima cetvoro dece. Ja imam troje. Na jednom forumu smo uporedjivali karte zena koje su rodile blizance i nekoliko ih ima neaspektovanog vladara 5tog polja. I ja imam blizance.
Misljenja sam da takva planeta moze da se izoluje od ostatka natala ali i da bez problema moze da se aktivira tranzitima, solarima i predikcijama, mnogo lakse nego aspektovana
Submit to Digg   NE-aspektovane planete Reply With Quote

Old 19-04-2015, 13:43   #217
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Vladar je 5og polja. Na ovoj temi je neko napisao da sa neaspektovanim vladarem 5og ima cetvoro dece. Ja imam troje. Na jednom forumu smo uporedjivali karte zena koje su rodile blizance i nekoliko ih ima neaspektovanog vladara 5tog polja. I ja imam blizance.
Misljenja sam da takva planeta moze da se izoluje od ostatka natala ali i da bez problema moze da se aktivira tranzitima, solarima i predikcijama, mnogo lakse nego aspektovana
Neaspektovanost vladara 5 polja moze da oznacava i druge stvari a ne samo potomstvo, veze,zabavu ljubav koja cesto moze da u toj simbolici, nedovrsena, puna Sa hladna , daleka ....
Mo ti je dobro postavljen u Ribama i pravi dobre aspekte , mada nije Tema .

Old 19-04-2015, 20:18   #218
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Da, to jeste bas jako zanimljivo za razmatranje, i jeste interesantno.
Ali tebi SA nije bas neaspektovan, jer njemu aplicira VE, iako su ovo jako siroki orbisi, ali ta VE aplicira i vidi tvog SA jer su u istom znaku.

Ali ono sto je meni, pored tog MO i JU u bas plodnim vodenim znacima, bilo zanimljivo jeste da izracunam gde tebi pada tacka dece.
Arapska tacka dece po Doroteju Sidonskom tebi pada na 1* Skorpije, koja je opet, jedan od najpolodnijih znakova, jer su vodeni znaci jako plodni zbog kvaliteta "vlazno" koji kod njih preovladava. Imas mnogo vise znakova da imas puno dece, nego da ih nemas ili imas malo.

Proveri da li ti je ova tacka bila aktivirana nekom planetom u vreme kada si bila u drugom stanju? Najcesce je aktivira JU i to vrlo cesto preko kvadrata i opozicije, jer se smatra da su za aktiviranje ove tacke ovi aspekti jako povoljni.

Ono sto je jos vaznije jeste sto vladar tacke dece MA u Devici ima aspekt sa njom preko sekstila i istovremeno i aspekt sa planetama u Raku.
I sto je najvaznije od svega, pa vladar tacke dece ti je u znaku natalnog ASC.

Ne znam kolika su ti deca, ali da li ti se nesto po tom pitanju desilo pre 2 godine, kada je SA usao u Skorpiju jer je jako dugo bio ovde na pocetku znaka, u oktobru 2012. a tebi on vlada 5 poljem?

Vrlo je moguce da ti JU u Devici na natalnom SA i 60 tacka dece ne donese jos jednu trudnocu.
Mada i ovaj JU sada iz Lava, takodje je pravio 90 na tacku dece...bas te je krenulo.

Old 19-04-2015, 20:56   #219
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Mrgud nema ni jedan aplicirajući aspekt prema Mjesecu (a tom teorijom smo se davno bavili ovdje, no i kod mene u RL npr.trudnoce koje sam gledala nije davala odgovarajuću točnost) sve uz neaspektiranog vladara 5.

Nema puno onih koji bi primjetili nesto nakon toga.
Ovako se uči.

Old 19-04-2015, 21:15   #220
alea
Mag

alea je offline
Standardno

http://astro.axisdraw.com/forum/ve%9...tml#post478037

Last edited by alea; 19-04-2015 at 21:39..

Old 19-04-2015, 21:16   #221
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

U mojoj natalnoj neaspektovan je Jupiter, zamalo i Venera, posto jedini aspekt koji ima je sa Marsom, orbis je prevelik, ali ga izgleda treba racunati jer mi je Mars vladar Asc. U sustini mislin da neaspektovana planeta deluje na mahove postaknuta nekim od tranzita, ovako smatam da je prilicno uspavana...mislim da deluje po principu "lako cemo" kad za to dodje vreme, kao primer kakvog pozitivnog aspekta. Eto, kod mene se Jupiter ispoljio u najcistijem obliku, hedonizam, ljubav prema pravdi, glas za pevanje, malo me je usporio sto se tice studija, jer je vl.9.polja-mozda zbog toga sto je retro..? Inace, po pitanju finansija, uvek nesto kapne, nisu to neke velike pare, ali nekako nikad nemam strah da cu ostati bez novca. U buducnosti se nadam da ce se aktivirati moja izajamna recepcija Venere i Jupitera, pa ce mozda i biti necega vise, jer ipak se radi o relaciji 2-8kuca . Sta vi mislite?
Advertisement

Old 19-04-2015, 21:25   #222
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Tranziti su svakako bitni, ali i ljudi čija planeta pada na tvoju neaspektiranu..

Hvala alea i ja sam ispravila post ovdje

Last edited by thalatte; 19-04-2015 at 22:07..

Old 19-04-2015, 21:38   #223
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Thalette, odgovorila sam ti ovde: http://astro.axisdraw.com/forum/ve%9...tml#post478037

Old 20-04-2015, 12:48   #224
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by thalatte VIdi Poruku
Mrgud nema ni jedan aplicirajući aspekt prema Mjesecu (a tom teorijom smo se davno bavili ovdje, no i kod mene u RL npr.trudnoce koje sam gledala nije davala odgovarajuću točnost) sve uz neaspektiranog vladara 5.

Nema puno onih koji bi primjetili nesto nakon toga.
Ovako se uči.
Da li se secas na kojoj temi ste pisali o ovome

Old 24-04-2016, 18:32   #225
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

ja ne znam je l meni sunce neaspektovano, u istom je znaku s mesecom, a orbis je 11, u separaciji?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules