ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 07-09-2013, 19:59   #91
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by xypnotica VIdi Poruku
Hm, ima razlike, razlikuje se ona tabela dole, mislim da ima manje kvadrata. A i ove linije, crvena, zelena, plava u natalnoj karti su drugacije takodje.

Jel menja to pricu?
Ne, ne!
Ništa se nije promenilo, baš ništa. Tehničke stvari su u pitanju.

Stvar je u tome da svaki program ima drugačiji dizajn i različitim bojama obeležava aspekte, a još kad se glavnim aspektima dodaju minorni imaš pun spektar boja. Takođe, postoji nešto što se zove orbis za određeni aspekt i programi imaju drugačije podešen opseg za orbis koji uvažavaju ( pogledaj kolonu za Merkur u obe tabele i videćeš razliku - astro.com uvažava širi orbis za neke aspekte pa je Merkur tu "dobio" više aspekata iako su em šireg orbisa em separacioni i srazmerno slabijeg dejstva - zato ih i nema u tabeli koju ti je izbacio prethodni program )
Dalje, prethodni program je računao i aspekte prema Fortuni, Lilit, Vertexu ( asteroidi i tačke ) što na astro.com nije pa je samim tim manje aspekata.

Još jednom - najvažniji su međuplanetarni aspekti i oni prema AC i MC. Svi ostali su manje važni i dok dobro ne proučiš osnovne aspekte ne komplikuj sebi život bez potrebe. Zato sam i rekla da realno nemaš mnogo kvadrata jer kad bi se računali prema svim tačkama i asteroidima svi bismo ih imali jako mnogo, a ne utiču značajno.

Takođe što je širi orbis, aspekt je slabiji. Što je bliži egzaktnom jače deluje. Kod tebe su egzaktni Me90Sa i So0Ma i plus Ve180Ur i ta 3 aspekta su ti najjača i najviše te opisuju. Znači po jedan kvadrat, konjukcija i opozicija ( ali jaki i između važnih planeta ) i dobijaš najveći deo priče tvog natala, suštinu. Jer, vladar Asc, Merkur, jesi ti što njegovim aspektima pojačava značaj. Sunce i Mars su ego i muški princip, pa su posebno važni u muškom natalu - zdravlje, vitalnost... Venera je u 1. polju pa se opet odnosi na tebe a vladar je 6. polja ( eto analitičnosti, praktičnosti, procene ) Sve zajedno sa Blizancima - snalažljivost u multiplim radnjama. Uran tu može dodati na brzini i originalnosti, ali je potrebna i pažnja na greške zbog prenagljivanja ako se sve radi na prvu bez zadrške.

Ovo sve je samo deo simbolike i značenja ovih planeta i aspekata, svaki od njh priča mnogo, mnogo više i odnosi se na više oblasti . To ćeš otkriti kad budeš čitao osnove astrologije.

Sve ostalo što sam ranije pisala stoji kao moje viđenje tih segmenata tvog natala.

Quote:
Originally Posted by Lillyxit VIdi Poruku
Ovo su moji kvadrati u natalnoj..Sta predstavljaju?

Moon Square Venus'
Jedno od mogućih značenja ovog aspekta:

Mesec, vladar Asc - ti, ali i generalno majčinska i ženska figura.
Venera, vladar 4. polja - porodica, roditelji, genetika...
Kvadrat kao izazovan aspekt može da donosi tvoju distanciranost u odnosu na pitanja 4. polja ili da se odnosi na nesklad u odnosima, nerazumevanje, slabiju komunikaciju moguće više po ženskoj liniji u samoj porodici uopšte... Moguće da se bolje osećaš van porodičnog doma ili mesta gde si odrasla. Mesec u Strelcu generalno voli svoju slobodu ( ali i poštuje tuđu ) i sve što previše guši i ograničava tu slobodu, bilo koji odnos da je u pitanju, ga odbija.

Last edited by kentauri; 08-09-2013 at 13:19..
Submit to Digg   Kvadrati Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-09-2013, 01:17   #92
Lillyxit
Obično gatalo

Lillyxit's Avatar

Lillyxit je offline
Registrovan: Nov 2012
Lillyxit je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

U pravu si .Hvala.

Old 08-09-2013, 13:18   #93
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lillyxit VIdi Poruku
U pravu si .Hvala.
Moram prokomentarisati ovaj tvoj avatar.
Tako je u duhu tvog aspekta Sunce kvadrat Uran
Sunce u Vagi koja je simbol lepote, harmonije, sklada. Sve to Uran nije (on bi malo hatičnosti u svemu) kao simbol neobičnog, originalnog, ekscentričnog, izvan pravila no ipak ne previše pošto je u Jarcu i u 6. polju ( ukroćen dovoljno ), ali je i vladar 8. polja pa je tu i doza misterije i mraka... Obzirom da je dispozitor Sunca Venera u kvadratu sa vladarom Asc - vraćamo se tebi, dve u jednoj...

Old 09-09-2014, 01:54   #94
Ludakinj
Početnik

Ludakinj je offline
Registrovan: Sep 2014
Ludakinj je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Evo mog posta da tema ponovo oživi.
U mojoj natalnoj ima čak 16 kvadrata, toliko sam ih uspjela izbrojati u ovoj tabelici.
Evo prilažem i natalnu, ako je ko voljan da je pogleda.
https://imageshack.com/i/ip98tZmdg

S astrologijom se upoznajem odnedavno tako da sam još uvijek laik za to, ali rekla bih da kvadrati rade svoj posao.
Jos sam relativno mlada, ali sta god sam uspjela u zivotu, uspjela sam sama. Nikako drugacije, osim rada, reda i discipline, kod mene nema lahkog nacina. Odnosi u porodici su mi poprilicno losi, otac mi je jako tezak covjek, cudljiv tako da vecinu vremena nemam nikakvu komunikaciju s njim. Na ljubavnom planu se nista ne desava, nijednu ozbiljnu vezu do sada nisam imala, polahko se navikavam na cinjenicu da mozda nikada necu biti ostvarena na tom polju, a opet znam da mi je ljubav potrebna da bih se osjecala kompletnom i ispunjenom osobom. Jedino sam zadovoljna studijama, ali opet ponavljam ni to ne bi islo dobro da se toliko ne trudim i ne ucim. Volim da citam, usavrsavam sebe i imam strasnu zelju da putujem, i kad mi se i ukaze neka prilika da negdje otputujem nesto iskrsne i upropasti mi planove, to pogotovo u zadnje vrijeme.
Eto valjda se tako ovi moji silni kvadrati manifestuju i izvinjavam se na ovako opsirnom postu.
I da, sta znate o kvadratu marsa i mjeseca? Ovaj aspekt imam i pomalo me plasi..

Old 09-09-2014, 02:15   #95
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Dobrodosla na forum

Imas isto kao i ja So u ribama, Ve u ovnu i Me u blizancima
Za kvadrate nemoj brinuti tako odmah, ima tu i lepih aspekata.

Prvo, nije svaki kvadrat podjednako značajan, i ne ispoljava se podjednako. Ti si uradila kartu tako da u tabeli ne pise da li je aspekt aplikacioni ili separacioni, ali recimo da vidim ovako na prvi pogled da je tvoj Mesec negde na oko 13 stepeni blizanaca, a Mars na oko 8-9 stepeni riba. Mesec je mnogo brzi od marsa, i vec je prosao egzaktan kvadrat sa njim (kada su na istim stepenima onda je aspekt egzaktan), i udaljava se od marsa. To znaci da je ovo slabiji kvadrat, i da ce sa vremenom slabiti. Aktivirace se kada ga bas nesto konkretno pokrene, a i tada sa tendencijom da bude blazi/ili brze prodje.

Old 09-09-2014, 10:56   #96
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Malo si se zanela, ti si brojala i aspekte sa hironom i lilit i sa ko zna cim sve ne. Te stvari su nebitne.

Nema sta da te plasi taj kvadrat, pa ni kvadrati (ali posto si puna riba/strahovi, to ni ne cudi), svaki aspekt moze da se ispolji na razne nacine, plus kvadrat nije "los" aspekt kako ga mnogi karakterisu. Konkretno kvadrat marsa i meseca recimo imaju mnogi sportisti, pa ga na taj nacin koriste, dakle to daje osobi jedan borben duh, pomalo marsovsku prirodu licnosti, svakako da moze da ukaze i na fizicke povrede(a cim se bavis sportom recimo, logicno je da ces se nekad povrediti malo, ali isto to se desava i ljudima sa recimo mars trigon mesec). Naravno moze i na drugi nacin da se ispolji, ali po meni je najbolje i najkonstruktivnije kanalisati tu energiju kroz neku fizicku aktivnost, jer to je simbolika marsa.
Cale ti je cudljiv jer je i sunce i mars u ribama, pa mars jos u konj sa saturnom, to ti nema veze sa kvadratima. Kvadrati su ti verovatno onaj deo sto si rekla da volis da se "usavrsavas". I ne znam koji to faks mozes zavrsiti bez truda
Opet, tako naglasena riba ti daje zelju da putujes, pa i za tom nekom ljubavi koju verovatno idealizujes jako, pa se zbog toga mozda i razocaras. Ali kao sto si rekla, jos si ti jako mlada, zivot je pred tobom, sve ce to doci na svoje, nema cega da se plasis.

p.s. sta ti je me u ribama, napisala si nedo da obe imate me u blizancima haha

....
Old 09-09-2014, 12:06   #97
janja
Obično gatalo

janja je offline
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Može li neko moj kvadrat da protumaci....jeste 1 kvadrat ali je vrlo zeznut

Old 09-09-2014, 12:20   #98
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Znaci ti bi tu svoju "nevolju" (koju god) pripisala jednom kvadratu umesto masi sekstila i stelijumu ?

....
Old 09-09-2014, 12:34   #99
janja
Obično gatalo

janja je offline
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
Znaci ti bi tu svoju "nevolju" (koju god) pripisala jednom kvadratu umesto masi sekstila i stelijumu ?

Pa nije bas sve ali i kvadrat pravi cirkus.....generalo cela moja karta je nekako komplikovana, pa me zanima sta taj kvadrat proizvodi u mojoj karti

Old 09-09-2014, 13:11   #100
milicica21
Veštac

milicica21's Avatar

milicica21 je offline
Registrovan: Nov 2011
milicica21 je na dobrom putu
Standardno

Ja kad bih se opterećivala ovim mojim kvadratima, pala bih u depresiju

Old 09-09-2014, 13:39   #101
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ma veruj mi, ne mozes ti ni da osetis taj kvadrat od svih ovih drugih aspekata. To ti se vise mozak igra sa tobom, procitala si da je kvadrat los i onda sve lose pripisujes tome, sto naravno nije tako. Taj stelijum je prejak u prvoj, plus svi ovi sekstili, tako da upliv svega toga je bitniji od tog jednog kvazi kvadrata.

Ali evo da ti udovoljim, mars kvadrat uran bi po teoriji trebao da da neke nagle akcije, dogadjaje, nesto nenadano, ili takve muskarce recimo kod zena, ljubav ka ekstremnim sportovima, itd itd

...
Old 09-09-2014, 13:48   #102
janja
Obično gatalo

janja je offline
janja je na dobrom putu
Standardno ...

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
Ma veruj mi, ne mozes ti ni da osetis taj kvadrat od svih ovih drugih aspekata. To ti se vise mozak igra sa tobom, procitala si da je kvadrat los i onda sve lose pripisujes tome, sto naravno nije tako. Taj stelijum je prejak u prvoj, plus svi ovi sekstili, tako da upliv svega toga je bitniji od tog jednog kvazi kvadrata.

Ali evo da ti udovoljim, mars kvadrat uran bi po teoriji trebao da da neke nagle akcije, dogadjaje, nesto nenadano, ili takve muskarce recimo kod zena, ljubav ka ekstremnim sportovima, itd itd
Hvala od srca...................

Old 09-09-2014, 13:49   #103
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
Pa nije bas sve ali i kvadrat pravi cirkus.....generalo cela moja karta je nekako komplikovana, pa me zanima sta taj kvadrat proizvodi u mojoj karti
koji kvadrat? Ma i Ur su u znakovima koji prirodno ne obrazuju kvadrat,plus separacija...mislim da se bespotrebno dize halabuka

Old 18-04-2018, 09:39   #104
IcaPapricica
Početnik

IcaPapricica's Avatar

IcaPapricica je offline
Registrovan: Jan 2018
IcaPapricica je na dobrom putu
Standardno

Imam 11 kvadrata, jako ih se plasim. Ne volim ih uopste.
Me kv Ur
Ve kv Ma
Ve kv Ne
Ma kv Ju
Ma kv Sa
Ju kv Ne
Sa kv Ur
Sa kv Ne
Ac kv Sa, Ju, Ve

Veselo kod mene
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-04-2018, 22:14   #105
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Meni se pokazalo kao puno veći problem ako je samo jedan kvadrat ili samo jedna opozicija, onda ona preuzima dominaciju nad kartom.

A ovi kvadrati, nekada si mislim kako sam im zahvalna jer toliko stvari sam napravila kada je izgledalo nemoguće a onda s druge strane voljela bih da ih je bilo manje da se ne "polomim" toliko... i nekada se umorimo od tolike borbe što prema vani što prema unutra. A onda opet ako je mirno more uhvati me depresija jer se ništa ne događa.
Toliko o kvadratima
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules