ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

sakupljeno od raznih autora za vas
Old 24-08-2011, 13:14   #16
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno sakupljeno od raznih autora za vas

Sunce u kvadratu sa Mjesecom-
donosi na neki način teško djetinjstvo,zbog bolesti ili nesloge roditelja.(Sunce predstavlja izmedju ostalog oca,Mjesec majku)

Goran Milekic,nas poznati astrolog kaze za ovaj aspekt(kvadrat Sunca i Mjeseca):«I gle čuda,često se to dvoje ljudi,taj otac i ta majka,bjehu slagali,prije nego što se dijete rodi, a kada se dijete rodi,(vlasnik horoskopoa)tek počinje priča.Kao da se bude iz kakvog sna,oni uočavaju apsolutnu različitost,pre svega u pogledu komunikacije,koja se odnosi na porodicu na vaspitanje,na gajenje,na školovanje djece.Kroz djecu,da ironija bude starsnija,oni spoznaju svoju različitost

Sunce u kvadratu sa Marsom,
čini prirodu razdrazljivom,nestrpljivom,naglom u odlukama,nepromisljenom i energicnom.Moguc visok pritisak.Potrebno je ne precjenjivati svoje mogucnosti.
Sunce u kvadratu sa Neptunom-
daje osobe finih i njeznih osjecanja.Neptun je snen,planeta maste,snova,poroka,moze negativno u lošem aspektu da djeluje na Sunce,da smanjuje oprez,da stvara iluzije,pogresnu procjenu.
Ovaj aspekt daje sklonost sanjarenju i nemogucnost da se pravilno procijene ljudi.

Sunce 90 stepeni(kvadrat)sa Saturnom-planeta koja donosi ogranicenja,ovaj aspekt donosi na neki nacin tesko djetinjstvo,Saturn umije da truje u kvadratu,donosi samocu,hronicne bolesti.Konflikte sa ocem.U mladosti stvara blokadu,teskocu izrazavanja i komunikacije.U braku je cesta razlika u godinama i materijalnom polozaju.

Sunce u kvadratu sa Uranom-
ovaj aspekt stvara tvrdoglave bundžije,koje ne uvidjaju svoje greske.Nije dobar aspekt za saobracaj.Ovaj aspekt se javlja cesto kod genijalnih ljudi.
-------------------------------------------------------------

Aspekti Mjeseca sa Suncem 90 st.
U negativnom aspektu osoba je odvojena od onoga što voli. Roditelji su obično veoma različiti, veoma suprotni, moguće je i da se ne razvedu ali ova osoba u sebi nosi nesklad koji među njima oduvek postoji. Nedovoljno je bliska sa ocem, potrebno je više njegove ljubavi. Ostatak se može nadoknaditi kroz ličnu kreativnost, kroz rad.
Negativno položeni Mesec i Sunce daju nedostatak energije, osećaj nevoljenosti.

Aspekti Mjeseca sa Merkurom
...u negativnom će pokrenuti osobu da razmatra svoje emocije, ili će u drugoj krajnosti dati plitkost na emotivnom planu. Ovakva osoba ne ume da kaže ni majci koliko je voli a ni drugim ljudima koji su joj bliski. Sve sitnice u kući trebale bi biti uredne jer Merkur signifikuje sitnice, sudove, knjige a sve to mora biti sređeno. Uvek će biti problema sa komšijama, braćom, sestrama kao posledica haosa u odnosima i nesposobnosti da se izrazi bliskost. Slabo je pamćenje, nestabilna psiha, osoba brzo zaboravlja. Venera je u sazvežđu Raka u padu pa i aspekat Venera/Merkur jeste problematičan za emotivni život.

Aspekti Mjeseca sa Venerom 90 st.
Loše aspektovani Mesec i Venera uvek donose samo polovičnu realizaciju. Ako pronađete dobru osobu koja vam se dopada ona se neće uklopiti sa vašom majkom. Kod žena ovo ukazuje na to da ona nosi jedno zadovoljstvo, koje je preneseno od majke. Majka je napravila jednu grešku, krenula je za opcijom Meseca koji traži sigurnost a ne ljubav i radost što bi bio prirodni izbor Venera koja nosi prepuštanje sreći potpuno izvan misli da se zadovolje potrebe za materijalnim. Tako se rađa dete koje u sebi nosi ovaj nesklad sreće i materijalnog. Ovakav položaj opisuje osećaj nezadovoljstva, gojaznost vremenom kao posledica, potrebna je velika ljubav za majku koja se oseća kao trajna bliskost, razumevanje. Mogući su i hormonalni problemi jer postoji neskladan odnos Meseca i Venere.

Aspekti Mjeseca sa Marsom 90 st.
Loša aspektura ukazuje na to da osoba brzo upada u svaku tuđu priču o sukobu, ovde je i svaka nacistička priča naglašena. Osećaj koji živi u osobi jeste potreba za borbom, potreba da se živi uloga žrtve. Često su to negativna sećanja u vezi sa mestom na kom su se rodili što jeste simbolika Meseca, bilo da je bila borba, fizička povreda. Morate imati jednu količinu energije, vežbati da na osetljivom tkivu izgradite snažne mišiće. Ako je Mesec oko, sa lošim aspektima Marsa to takođe ukazuje na moguću povredu ali vi ćete videti ono što ne biste hteli da vidite. Potrebno je vežbati da ono loše što ćete u životu videti vi pomognete i popravite, uvek pomoći onome ko je unesrećen. Pojaviće vam se neko ko je povređen, a vi to morate videti i potrebno je da pomognete jer je važno da počnete da ispravljate ovaj zahtevan aspekat.

Aspekti Mjeseca sa Jupiterom 90 st.
U negativnim aspektima opisuje problem sa dozvolama, slabe su mogućnosti za preseljenje, putovanje. Odlazite u inostranstvo ali se ubrzo pojavljuje problem oko dozvole za boravak i morate se vratiti. Problem negativnog aspekta Meseca sa Jupiterom je što su veća očekivanja (misleći da ste nešto zaslužili vi nikada ne dobijete ono što očekujete). Zato bi ovakva osoba trebala uvek voditi računa samo koliko može da izgubi a ne koliko da dobije. Biće joj dato samo ako vodi računa koliki je potencijalni rizik. Samo kada razmišlja pesimistično može obezbediti sebi da bude zadovoljna jer pogrešno razmišlja uvek “Mogao bih dobiti puno više”. Ovaj aspekat nije preterano težak ali se manifestuje.

Aspekti Mjeseca sa Saturnom 90 st.
Svaka loša aspektura Saturn sa Mesecom (imati u vidu sve iz serije 4) opisuje da je vreme koje je osobi dato nedovoljno, duša se umara što negativno utiče na kvalitet života. Potrebno je da se dodatno odmara, nju zamara život zato je potrebna duhovnost, spokoj, tišina, duša je dužna nečemu. Ključ sa lošim aspektima je što je problem samo u tome da ni jedan loš aspekat nije osnova za život već predstvalja ono što je nedovršeno. Uvek će vam se događati različite opcije “Ne mogu da završim... nemam dovoljno vremena, novca, mogućnosti...” potrebno je da imate odmora, snage, energije, da uključite sopstvene motore i dovršite iako vam je to prirodno veoma teško. U vašoj porodici mogu postojati ljudi koji ne govore, nisu u sjajnim odnosima, odbacuju se međusobno. Isceljujući, odmarajući vi dozvoljavate normalan protok energije.

Aspekti Mjeseca sa Uranom 90 st.
U lošem aspektu uznemirava, teže ga je iskoristiti i donosi stresove. U muškom horoskopu aspekat se nameće kroz razvod. Konjunkcija je posebno jaka, daje nemir i čini je psihološki toliko nestabilnom jer ne zna ni koliko je daleko od neke sasvim čudne ideje, potpuno nesvakidašnje. Potpun nemir, osoba nema drugi izbor nego da bude bliska sa svima, stalno je pod stresom. Ne možete savetovati da izbegava grad jer ako ode u čist Mesec ona će dobiti Uran pa je dobro da navikava da ga pametno usmerava i da ne beži od njega. Osoba je pomalo nestabilna pa i drska, brza na reakcijama, nemarna.

Aspekti Mjeseca sa Neptunom 90 st.
Loš aspekat daje preosetljivu psihu. Svako laganje će je oštetiti, neće biti dostojna Neptuna zato iskrenost uvek mora biti svestan izbor, čak kada je to teško. Mora izbegavati alkohol i biti čista u odnosima sa ljudima, posebno ženama, majkom, što jeste simbolika Meseca. Paziti sa ishranom. Ova osoba treba nekome da povrati nadu, veru, nekoga da izleči. Sjajan je aspekat za lekare jer pomažući nekome pomoći će i sebi.

Aspekti Mjeseca sa Plutonom 90 st.
Loša aspektura je opasnija i od aspekta sa Marsom. Tu su u pitanju koreni, neko u familiji se ogrešio i vi tu stvar morate da završite. Nekome ste dužni i neko će imati tendenciju da vam uzme, potrebno je samo da se opustite i date. Nikakvo opiranje ovde neće dati dobar ishod, samo odlaganje i ponavljanje. Zbog nekoga iz porodice su ljudi stradali i u datom trenutku je potrebno tu prošlu stvar očistiti.
Sve što je nekome nekada donelo patnju mora da se očisti kako se zemlja ne bi punila, ne smeju se događaji zatrpavati, skrivati jer vremenom sve to mora da se sredi. Ovo je veoma često slika porodičnog prokletstva, potrebno je pročišćenje jer je ovo nezgodan susret Mesec sa 3. stepenom Škorpiona . Čak i kada je u pitanju separacioni aspekat događaji su neminovni ali je ovo dobar pokazatelj da je deo već očišćen od strane predaka i na vama je da nastavite povoljne aktivnosti. Posmatrajte dispozitora jer on u startu ukazuje na nastavak, postupak i sam tok kao i posledice prevazilaženja. Pluton jeste zločin, to je Mars koji je skriven pa se o ovim događajima najčešće ne govori među članovima porodice.
A. Imširagić
--------------------------------------------------------------
Merkur u kvadratu sa Marsom-
Ovaj aspekt jaca energicnost,donosi opasnost od njenog nekontrolisanog manifestovanja.(upravo evo kvadrata koji zna da razara,koji stvara buntovnika,Mars Bog rata kod starih Rimljana,napada nas um)Donosi nemir,prkos,nestrpljivost,ove osobe su snazne,nagonski otvorene,visoke despotske inteligencije.Opasnost za volanom,kad iznervirani daju oduska u brzoj voznji.Ovaj aspekt daje jaku mentalnu energiju koju osoba ne umije pravilno da kanališe.Ove osobe znaju često biti sarkastični tirani.Nesposobni da savladjuju vece teskoce.

Merkur u kvadratu sa Jupiterom-
doprinosi rasijanost,umanjuje opazaje,vrijeme i snaga se gubi na sitnice.Talenat za umjetnost,donosi dobru narav,ali i veliko nepovjerenje u samog sebe,povlačenje,komplekse,neuspjeh u studiranju.

Merkur u kvadratu sa Neptunom-
Merkur razmislja,a Neptun je planeta snova.U lošem aspektu donosi nerealne snove.Donosi rastresenost,zaboravnostvidi se samo ono što se zeli

Merkur kvadrat Pluton-
imaju osobe koje posjeduju raskorak izmedju intelekta i energije.

-----------------------------------------------------
Venera u kvadratu sa Marsom-
Ovaj aspekt ima dosta neprijatan uticaj u zivotu ovih osoba.Ove osobe su cesto ekstravagantne,naglasene erotike i hirovitog ponasanja(u ljubavi).Mogu u sebi imati dvije razlicite prirode,jednu grublju i jacu(Mars)zbog koje su skloni napadima kratkotrajne ljutnje i drugu lirsku,njeznu(Venera)koja tezi ljubavi i miru.To ih cini nejasnim drugima.U mladosti su ceste pojave neslaganja sa roditeljima,neocekivani rastanci na emotivnom planu.Ljubomorni su i kad za to nemaju osnova.

Venera u lošem aspektu sa Saturnom
Saturn truje donosi ogranicenja,dajei dozu stidljivosti,straha od odbijanja,gradi se zid koji osobu moze ostaviti usamljenu(ovo se odnosi na ljubav)Moguc osjecaj melanholije.
Venera u kvadratu sa Saturn nije sjajan za ljubav,jer truje Saturn- planeta hladna i planeta starosti.Moguce je da nekada u zivotu donese neku strariju osobu ili drugog staleza.

Venera u kvadratu sa Uranom-
dovodi do pretjeranosti izvan svih ustanovljenih normi.Ove osobe su slobodnog ponašanja,a zbog nestabilnosti nerava podlijezu svim fantastičnim idejama ,koje je njihova bogata mašta prepuna.Puritanski život može potpuno razoriti njihov nervni sistem i oni uvjek prionalaze put da daju oduska svojoj hirovitosti.Sebi daju velike slobode ,ne obracaju puno pažnje na želje partnera,tako da je dijalog sa njima vrlo težak.Teški su za saradnju i vezu ,jer te svoje stavove i ideje u stanju su da brane do iscrpljenosti.Ovaj aspekt je poguban za ljubavne veze i brak.
Ljubav može biti fatalna po njih jer tvrdoglavo održavaju veze koje su gotove.Nekad gube nenadno i postoji opasnost ob brzih i iznenadnih preokreta.
Advertisement

Old 24-08-2011, 13:31   #17
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Moje So je u malo sirem kvadratu sa Sat, nemam los odnos sa tatom, ali sam dosta vremena provela razdvojena od roditelja zbog hronicnih bolesti, sto bas i nije prijatno,tako da donekle potvrdjujem aspekt.A sto se tice, kvadrata merkura sa JU i NE, teskoce sa studiranjem, zato sto mi je u jednom trenu postalo dosadno, pa sam jednostavno prestala da izlazim na ispite na samom kraju, sada to popravljam i da neka latentna nesigurnost se javlja kod mene iz neobjasnjivih razloga u neobjasnjivim situacijama

Old 24-08-2011, 13:47   #18
goga73
Švrća

goga73 je offline
Registrovan: Jun 2008
goga73 je na dobrom putu
Standardno

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...0r-u1314018673

Da li je moguće da ja imam 14 kvadrata?!

Najgori mi je Pluton Venera, prije 4 godine kad mi je tranzitni Pl sjeo na natalnu veneru bilo mi je jedno od gorih razdoblja u životu... a traje još uvjek...malo je lakše,ali ga još uvijek osjećam.
Što li me tek čeka kad mi sjedne na Merkur i aktivira T kvadrat, zatim na ASC...
Ima li tko iskustva s kvadratom Pluton Asc?
Submit to Digg   Kvadrati Reply With Quote

Old 24-08-2011, 13:52   #19
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Gogo,pa kakav ti je zivot sa 14 kvadrata? Brz, sa dosta rada, truda,borbe,i promena?
Tvoj merkur na ASC pravi kvadrat sa plutonom...(imas tumacenje za to u postu iznad)
:-)

Old 24-08-2011, 14:30   #20
goga73
Švrća

goga73 je offline
goga73 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gasimetrija VIdi Poruku
Gogo,pa kakav ti je zivot sa 14 kvadrata? Brz, sa dosta rada, truda,borbe,i promena?
Tvoj merkur na ASC pravi kvadrat sa plutonom...(imas tumacenje za to u postu iznad)
:-)
Točno,puno rada, truda, borbe, jako sam osjetljiva i sve previše primam ozbiljno, dosta problema u ljubavi (to mi baš nikako nejde, možda zbog kvadrat Pl Ve, zatim Sa u 5. kući u opoziciji s Ma, Mo u opoziciji s Pl i vladar 5. kuće Me u kvadratu s Pl i Mo), previše sam naivna, vjerujem ljudima pa se na kraju razočaram.

Pl na Ve prije 4 godine mi je napravio pravi dar mar od života, malo me plaši ovaj T kvadrat.

Old 24-08-2011, 18:29   #21
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by goga73 VIdi Poruku
Točno,puno rada, truda, borbe, jako sam osjetljiva i sve previše primam ozbiljno, dosta problema u ljubavi (to mi baš nikako nejde, možda zbog kvadrat Pl Ve, zatim Sa u 5. kući u opoziciji s Ma, Mo u opoziciji s Pl i vladar 5. kuće Me u kvadratu s Pl i Mo), previše sam naivna, vjerujem ljudima pa se na kraju razočaram.

Pl na Ve prije 4 godine mi je napravio pravi dar mar od života, malo me plaši ovaj T kvadrat.
I kod mene isto tako....kod mene su se svi kvadrati pokazali kroz borbu e sad šta ću ja uraditi u toj borbi to je druga stvar...
inače sam najviše osetila ovaj kvadrat i on me prati ceo život
Sa90Ur - neprekidna borba starog i novog u ljubavi u poslu svuda...
dok kvadrat
So90Ur borba sa šefom i on se pojavio tek u zadnjih nekoliko godina

mada uvek sam imala utisak da napredujem kroz sve te muke...

inače kod T kvadrata gledaj koji dobri aspekat pravi vrh T kvadrata (ili bilo koji drugi kraj) i tu nalazi izlaz
kod tebe i mesec i pluton prave dobar aspekat sa Ma0Ne gde ti je mars vladar treće a neptun druge pa može da ti bude izlaz iz ljubavnih problema kratak put zbog novca ili priča o novcu ili tajnovito delanje ili nešto u sličnoj simbolici

Quote:
Originally Posted by silver006 VIdi Poruku
Moje So je u malo sirem kvadratu sa Sat, nemam los odnos sa tatom, ali sam dosta vremena provela razdvojena od roditelja zbog hronicnih bolesti, sto bas i nije prijatno,tako da donekle potvrdjujem aspekt.A sto se tice, kvadrata merkura sa JU i NE, teskoce sa studiranjem, zato sto mi je u jednom trenu postalo dosadno, pa sam jednostavno prestala da izlazim na ispite na samom kraju, sada to popravljam i da neka latentna nesigurnost se javlja kod mene iz neobjasnjivih razloga u neobjasnjivim situacijama
moje iskustvo je da se loši aspekti pokazuju i sa širim orbisom ali samo malo kasnije u životu (znači životna klasika i orbis od 15 ako je loš pokazaće se al zato super aspekat sa orbisom 4 možda hoće možda neće...pljuc )

e da nesigurnost, to takođe mene rastura ali to je kod mene kvadrat Ju i Sa

Old 25-08-2011, 01:00   #22
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

hm,bas gledam,to mozete i vi pratiti,iako ne pise,mesec u kvadratu sa saturnom i mesec u kvadratu sa plutonom su aspekti koje ja nemam ali obe planete su u konj i prave kvadrat na asc,i apsolutno se osecam u opisu tih prica,celog zivota osecam da nosim zig familije,oni vecinom medjusobno ne pricaju,mnogo se svadjaju,cesto nesto pocnem i ne mogu da zavrsim zbog umora,dusa mi trazi odmor,treba mi harmonija...saturn je u vagi i venera na mom asc...

Old 25-08-2011, 08:23   #23
goga73
Švrća

goga73 je offline
goga73 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aeria Gloria VIdi Poruku
I kod mene isto tako....kod mene su se svi kvadrati pokazali kroz borbu e sad šta ću ja uraditi u toj borbi to je druga stvar...
inače sam najviše osetila ovaj kvadrat i on me prati ceo život
Sa90Ur - neprekidna borba starog i novog u ljubavi u poslu svuda...
dok kvadrat
So90Ur borba sa šefom i on se pojavio tek u zadnjih nekoliko godina

inače kod T kvadrata gledaj koji dobri aspekat pravi vrh T kvadrata (ili bilo koji drugi kraj) i tu nalazi izlaz
kod tebe i mesec i pluton prave dobar aspekat sa Ma0Ne gde ti je mars vladar treće a neptun druge pa može da ti bude izlaz iz ljubavnih problema kratak put zbog novca ili priča o novcu ili tajnovito delanje ili nešto u sličnoj simbolici

I ja imam kvadrat So90Ur - često krivo procjenim ljude i situacije, možda se zaletim pa pogriješim, imam sreću što mi So ima dobar aspekt s Ju.

Mislim da je za ljubav kasno i da mi nemože pomoći ni Ma ni Ne

Najzanimljivije u aspektu Pl90Ve mi je to što me netko zanima samo dok ne pokaže zanimanje za mene,kad se taj netko zagrije za mene više mene ne zanima. Zato me je i "sredila" konjukcija tranzitnog Pl na natalnoj veneri, poludjela sam za tipom kad sam ga prvi put vidjela i više mi ne izlazi iz glave, on nije zainteresiran, a da je i slučajno zainteresiran onda on mene nebi zanimao. Tako je to s Pl90Ve.

Što znači da kvadrat Pluton-Merkur imaju osobe koje posjeduju raskorak izmedju intelekta i energije? Može pojašnjenje?

Last edited by Vojvotkinja; 25-08-2011 at 09:57..

Old 25-08-2011, 08:35   #24
ili_ili
Obično gatalo

ili_ili's Avatar

ili_ili je offline
Registrovan: Jan 2007
ili_ili je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Sunce u kvadratu sa Mjesecom-
donosi na neki način teško djetinjstvo,zbog bolesti ili nesloge roditelja.(Sunce predstavlja izmedju ostalog oca,Mjesec majku)

Goran Milekic,nas poznati astrolog kaze za ovaj aspekt(kvadrat Sunca i Mjeseca):«I gle čuda,često se to dvoje ljudi,taj otac i ta majka,bjehu slagali,prije nego što se dijete rodi, a kada se dijete rodi,(vlasnik horoskopoa)tek počinje priča.Kao da se bude iz kakvog sna,oni uočavaju apsolutnu različitost,pre svega u pogledu komunikacije,koja se odnosi na porodicu na vaspitanje,na gajenje,na školovanje djece.Kroz djecu,da ironija bude starsnija,oni spoznaju svoju različitost

Sunce u kvadratu sa Marsom,
čini prirodu razdrazljivom,nestrpljivom,naglom u odlukama,nepromisljenom i energicnom.Moguc visok pritisak.Potrebno je ne precjenjivati svoje mogucnosti.
Sunce u kvadratu sa Neptunom-
daje osobe finih i njeznih osjecanja.Neptun je snen,planeta maste,snova,poroka,moze negativno u lošem aspektu da djeluje na Sunce,da smanjuje oprez,da stvara iluzije,pogresnu procjenu.
Ovaj aspekt daje sklonost sanjarenju i nemogucnost da se pravilno procijene ljudi.

Sunce 90 stepeni(kvadrat)sa Saturnom-planeta koja donosi ogranicenja,ovaj aspekt donosi na neki nacin tesko djetinjstvo,Saturn umije da truje u kvadratu,donosi samocu,hronicne bolesti.Konflikte sa ocem.U mladosti stvara blokadu,teskocu izrazavanja i komunikacije.U braku je cesta razlika u godinama i materijalnom polozaju.

Sunce u kvadratu sa Uranom-
ovaj aspekt stvara tvrdoglave bundžije,koje ne uvidjaju svoje greske.Nije dobar aspekt za saobracaj.Ovaj aspekt se javlja cesto kod genijalnih ljudi.
-------------------------------------------------------------
A nema Sunce 90 Jupiter

Old 25-08-2011, 08:43   #25
Mimi82
Veštac

Mimi82's Avatar

Mimi82 je offline
Registrovan: Jan 2011
Mimi82 je na dobrom putu
Standardno

Najzanimljivije u aspektu Pl90Ve mi je to što me netko zanima samo dok ne pokaže zanimanje za mene,kad se taj netko zagrije za mene više mene ne zanima. Zato me je i "sredila" konjukcija tranzitnog Pl na natalnoj veneri, poludjela sam za tipom kad sam ga prvi put vidjela i više mi ne izlazi iz glave, on nije zainteresiran, a da je i slučajno zainteresiran onda on mene nebi zanimao. Tako je to s Pl90Ve.[/QUOTE]

potpuno se slazem

Old 25-08-2011, 08:45   #26
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Upravo nadjoh ovo:
Sunce kvadrat opozicija Jupiter

Mozete biti nadmeni i egoisticni, skloni da pomislite kako mozete ciniti sve sto vam je volja, ali onog trenutka kad utvrdite svoje prioritete, moci cete da ostvarite svaki cilj. Mozete ispoljavati neogranicen optimizm, mozete biti skloni hazarderstvu i prekomernom uzivanju u hrani, seksu i picu. Ovaj aspekt cesto stvara mahere i ljude sposobne da prevedu druge zedne preko vode. Mogu vas privuci sport i pravo. Dobar aspekt Saturna moze biti od pomoci u ovakvoj konstelaciji.

Marion Marc i Dzoan Mekevers
Advertisement

Old 25-08-2011, 09:24   #27
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Meni su i So i MO dobro ugrozeni. Potvrdjujem ovo za kvadrat So i Ju, pretjerani optimizam najvise osjecam, a valjda i zbog Mo u Strijelcu 90 Ju... Ono sto sigurno znam je da svi kvadrati, kod mene bar, daju nevjerovatnu snagu odnosno ogromnu kolicinu energije koja s vremena na vrijeme dozivljava eksploziju, pa ako se u tom trenutku nema izduvni ventil,tj, ako nismo usmjereni na neki odredjeni cilj sve ide samo u rasipanje.Istina, kad se utvrde prioriteti ostvarenje cilja je neizbjezno.Sto se tice gore navedenog za So 90 Mo, imam negativna osjecanja za mjesto u kom sam rodjena, tim prije sto je Mou strijelcu, pa mi se uvijek cini da je negdje daleko bolje nego tu gdje sam... I da, potreba za pomaganjem drugima postoji,nekad i pretjerujem u tome sto je karakteristika kvadrata So i Mo prema Jupiteru i to prerasta u drugi problem, ne znam da kazem NE.

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 25-08-2011, 09:36   #28
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Aurora, imas 12 kvadrata u natalnom, nije malo...
Sto se tice pomoci drugima,...nikad nije mnogo, i ja dosta pomazem (MO u Strelcu)...i treba tako.Kazu da je svaka pomoc dobrodosla-sve dok ne pomognes toliko da promenis coveku sudbinu,..e to onda nije dobro.

Old 25-08-2011, 11:08   #29
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gasimetrija VIdi Poruku
Aurora, imas 12 kvadrata u natalnom, nije malo...
Sto se tice pomoci drugima,...nikad nije mnogo, i ja dosta pomazem (MO u Strelcu)...i treba tako.Kazu da je svaka pomoc dobrodosla-sve dok ne pomognes toliko da promenis coveku sudbinu,..e to onda nije dobro.
Da, silni kvadrati... Da mi nema ovog trigona Me i Pl ko zna sta bi bilo ;-)Mislim da pretjerujem nekad u pomoci u smislu da je nudim i kada mi je neko ne trazi i uporno nastavljam, iako je ta osoba na neki nacin odbija.Vidim da bi to nesto sto joj oredlazem ili nudim bilo dobro za nju i onda sam uporna...

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 25-08-2011, 11:11   #30
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Mislim da pretjerujem nekad u pomoci u smislu da je nudim i kada mi je neko ne trazi i uporno nastavljam, iako je ta osoba na neki nacin odbija.Vidim da bi to nesto sto joj oredlazem ili nudim bilo dobro za nju i onda sam uporna...

ovo gore-kao da sam ja napisala...isti slucaj i sa mnom!
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules