ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-02-2007, 22:30   #31
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Registrovan: Aug 2006
Nany je na dobrom putu
Standardno

E ovako,ja bih voljela,posto duuugo tragam za konkretnim odgovorom da mi Krokodokodilko protumaci moj Jod,ili Bozji prst i to u crnom originalu ! Bila bih zahvalna. . . Kroky,nadam se da ces
Submit to Digg   Konfiguracije ( T kvadrat, Veliki krst, Jod... ) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-02-2007, 10:57   #32
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nany VIdi Poruku
E ovako,ja bih voljela,posto duuugo tragam za konkretnim odgovorom da mi Krokodokodilko protumaci moj Jod,ili Bozji prst i to u crnom originalu ! Bila bih zahvalna. . . Kroky,nadam se da ces
Auuu... Gde me nadje?
Pa nisam se bavio neshto konfiguracijama al' jod (dobio ime po slovu hebrejskog alfabeta koje znac "prst jahveov") ibi trebao da pretstavlja dairektno objashnjenje kako da koristish neke prilike.
Mada tvoj jod se nije bog-zna-kako proslavio sobzirom da se sastoji iz Uran (Vir, 3.) 60 Mesec (Sco 5. , dakle pad) 150 Saturn (Ari 10. , opet pad).
Mogucje je povezati Vir 3. i Uran al' ostalo mi ne daje neke jasnije asocijacije. Jeste da je Saturn (koji bi bash trebao da bude vrsh tog putokaza) u 10. al' je opet u Ovnu. Slichna pricha i sa Mesecom.
Sorry.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html
Submit to Digg   Konfiguracije ( T kvadrat, Veliki krst, Jod... ) Reply With Quote

Old 10-02-2007, 11:12   #33
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

JOOOOJ KROKODOKODILKO! sad si me zadeverao
Ja mislila da mi je Jod izmedju Urana i Neptuna(jer trebaju planete biti u 60stepeni) a sa Mjesecom mi Uran nije u sekstilu i naravno u inkonjukcijama sa Saturnom,sto opet ne stavlja Mjesec u taj aspektNaravno,svako gleda kako zeli i nije promasaj ako se gleda sa orbisom od 14 stepeni,jer je Mjesec-svjetlo u pitanju,ali ja sam mislila da je taj orbis vazeci samo ako je izmedju 2 svjetla:Sunca i Mjeseca. mozda,ako bi gledao Neptun,bi ti bila laksa asocijacija. . . Ustvari mene najvise interesuje kako "prepricati" i povezati Uran i Neptun u 3.i 5. u Djevici i Skorpiji!!!!!!!!! To je to,sto bih trebala da radim,a da se sam od sebe rjesava Jod. U knjigama pise -PREKO SEKSTILA.Uveliko kod mene stima-osnovna skola,muzika. . mislim ,ocito nesto radim . . . ali posto je kuca to nemam.

Old 10-02-2007, 11:15   #34
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Ummm...
Moram priznati da sam prevideo Neptuna i da sam mislio da Mesec gradi jod.
Isktreno, meni se Neptun nimalo ne dopada u bilo kakvoj varjanti (chak se kianim da pokrenem inicijativu da i njega proglase malefikom ) , mada mogucje je da sam subjektivan jer je meni Neptun sprzhen.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Old 10-02-2007, 19:23   #35
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Nista ti meni ne rece KrokyJa onako Rakovski mastala,da ti volis da pises i da mozes, i da hoces, da pripomognes,alinista. . . Dobro,nisam ja dzaba rekla da ti je karta teska

Nije da te ne voli samo Dupor(laka mu zemlja),nego te ne voli ni Nanypravi se Krokodokodil

Old 10-02-2007, 19:58   #36
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Ummm...
Moram priznati da sam prevideo Neptuna i da sam mislio da Mesec gradi jod.
Isktreno, meni se Neptun nimalo ne dopada u bilo kakvoj varjanti (chak se kianim da pokrenem inicijativu da i njega proglase malefikom ) , mada mogucje je da sam subjektivan jer je meni Neptun sprzhen.
nemoj tako o Neptunu!
Daleko od toga da je malefik - on je za mene (i ne samo mene) planeta maste, nadahnuca i duhovnosti, vrlo istancanih vibracija. Tako da... nemoj tako
bice da si subjektivan

Old 11-02-2007, 13:34   #37
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nany VIdi Poruku
Nista ti meni ne rece KrokyJa onako Rakovski mastala,da ti volis da pises i da mozes, i da hoces, da pripomognes,alinista. . . Dobro,nisam ja dzaba rekla da ti je karta teska

Nije da te ne voli samo Dupor(laka mu zemlja),nego te ne voli ni Nanypravi se Krokodokodil
Pa nisam imao vremena da pishem a i, priznajem, mrzelo me je da ti prevrcjem celu kartu. A i ne uzdam se preterano u dosadashnja tumachenja transsaturnovskih planeta.

Poenta joda je da je harmonichan aspekt (sekstil) izmedju dve planete povezan neharmonichnim (inkonjukcija) i da ti zato kroji sudbinu. Saturn, sobzirom da je na vrhu joda, ti je prst ruke sudbine a uz to je, jelte, i Saturn tj. kob. Trecja kucja su namere u Vir dakle promishljenost a Uran kao visha sfera Merkura nije problematichan tu. A Neptun u petoj kucji u Sco bi bila romantizovana opsesivna ljubav. Dakle kad pomirish realno i imaginativno mogla bi da ostvairish lepu karijeru (10) uz malo muke (Saturn u Ari).

Eto ti moje skromno mishljenje/prvu asocijaciju, nadam se da te nisam opet razocharao.

Quote:
Originally Posted by magdalena VIdi Poruku
nemoj tako o Neptunu!
Daleko od toga da je malefik - on je za mene (i ne samo mene) planeta maste, nadahnuca i duhovnosti, vrlo istancanih vibracija. Tako da... nemoj tako
bice da si subjektivan
Mogucje, mogucje... Ja ne vidim neku svrhu tih "vrlina". Mozhda zato shto ih ja ne posedujem dovoljno.

Last edited by uspavana; 09-09-2007 at 19:10..

Old 11-02-2007, 13:47   #38
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

OK.Krokodilko Vrlo iskreno-cijenim.Potrudio si se i red je da ti se zahvalim

Old 20-02-2007, 20:51   #39
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Question

Da li u T kvadrate, Velike trigone i sl. uključujemo Asc, Dsc...?
Bi li mi ko razrešio tu večitu dilemu?
Advertisement

Old 20-02-2007, 21:57   #40
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Neko ubraja, neko ne

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 21-02-2007, 14:04   #41
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

ja osjećam svoj t-kvadrat So-Asc-Pl

Old 21-02-2007, 14:12   #42
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Smile

Quote:
Neko ubraja, neko ne
Trile, tvoj sam dužnik Aj, zekim se...
A šta kažu oni koji ih ubrajaju

Ancholina, i kod mene bi u igri bili Asc i naaaaravno Pl...kako god da okrenem...TU JE...i nema šanse da ne deluje, vladar So i puna Sco...uhhh...
A ako sam dobro videla imaš i Veliki trigon Ju120Ur120Me. ''Deluje'' li on?

Old 21-02-2007, 14:51   #43
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

kod mene sve konfiguracije djeluju. Ovaj t-kvadrat sam svladala negdje oko 20-te,
veliki trigon radi svoje donosi mi sretne okolnosti (na područjima kojima vladaju planete u trigonu), daje uravnoteženost, sklonost ka kreativnom, humor, optimizam, ali me i jako ulijeni..
oko 4-5 bitnijih asteroida je također uključeno u taj veliki trigon - ne znam koji intenzitet oni ovdje imaju..

ne znam ako se prizna t-kvadrat sjeverni čvor 90 Ne 90 Me - možda djeluje tako da stalno imam neki osjećaj da je poziv Me90Ne sudbinski? nikako da se odlijepim od tog predosjećaja i tih fantazija - i vrijeme me stalno gura prema Neptunovskim ljudima, mjestima, poslovima..

da i to je to, no tengo nada mas que es importante

mogu reći da imam još i jedan, ne znam kak se zove konfiguracija, dok je veliki trigon + 2 sekstila i 1 opozicija - e tu je So120Ne120Lilith, Lilith60Pl60Ne, Pl180So -> Lilith u ovoj konfiguraciji paradira svojim seksipilom, seksualnošću, tajnovitošću, fatalnošću (So120Li60Pl), izražena je neka čarobno-mračna romantika (Ne120Li60Pl)..

kad je kod t-kvadrata frikcija i sukob s kojim moraš naučiti kako se nositi s njim, dok je veliki trigon harmonizirajuća energija - koja samo teče i teče i teče, daje spokoj duši -šta imaš ovdje svladat, kad je melem - ne buniš se, dobro ti je

Last edited by uspavana; 27-05-2007 at 18:54..

Old 22-02-2007, 14:30   #44
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
ladybag je na dobrom putu
Standardno

I samo jos jedno pitanjce!!!!! Da li se za konfiguraciiju smatra i nesto gde imamo SMC.....ili MC, ASC.znaci tacke a ne planete !!!!!!

Old 23-02-2007, 15:25   #45
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
T kvadrati se aktiviraju kad god ti neka od planeta u tranzitu dotakne jednog od aktera... stalno se uci i nema konacnih resenja.
Sto se trigona tice, na njemu tek treba raditi, jer te on uspava, pa zaboravis da ga imas, izvuci najbolje iz sebe, a u ovom slucaju ti to mozes malo lakse nego drugi je po meni veca umetnost od nosenja sa teskocama. Teskoce te primoraju, pa nema hocu necu.
eee, razvijat svoj veliki trigon, to je zanimljivo! jer da te ulijeni to je istina, a na koji način razvijat svoj trigon?
ja primjetih da mi osobe čiji planeti padaju u moj velik trigon jako pomažu u razvitku.. obično su one te koje mi daju potrebni kick..
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules