ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-03-2007, 00:22   #16
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Sve je bitno i u pravu si da imas dobru natalnu.Sunce i merkur i kad prave lose aspekte to nema nekih vecih problema to su aspekti borbe i dokazivanja.A tvoj mars i pluton u vagi i nisu bas tako ,,crni" i oni se tu ponasaju malo suptilnije i neznije mada..Posto se radi o 12 kuci ti to skrivas i sebe prikazujes kao jaku licnost a raznezis se vrlo lako i oni (MA i PL) ipak opominju da se cuvas ispoljavanja jakih emocija i ljigavih muskaraca koji te mogu povrediti(intrigama lazima prevarama...)
Ideees! Nije losa velis? Ajde...
Pa tocno je donekle ovo sto si napisao da skrivam svoju osjecajnu stranu nekad. Istina je ta da postoji neka vjecna oscilacija u meni, par dana se osjecam izuzetno mocno, jako, a ponekad mi dodje neki "ranjivi" dan kad se mogu rasplakati na reklamu, pa to skrivam... hihi
A ja kad volim onda istinski volim(valjda Mo i Ve u raku), pa makar on bio i dobro zamaskirani ljigavac, ja cu reci sto osjecam , mislim, sve cu naivno izbrbljati, pa taman mi taj Ma i Pl na uho vristali "Ne smijes!" Ma nekako me zaboli briga, jer ako i ispadne da je taj neki mister bio ljigez na kraju, ja se brzo regeneriram. Sta ce mi budala...
Advertisement

Old 30-03-2007, 01:55   #17
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

pa dobro, ko bi se još borio i dokazivao, a da u njemu duboko ili plitko ne leži neki problem!
Submit to Digg   Aspekti Sa Ascedentom Reply With Quote

Old 30-03-2007, 02:15   #18
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
pa dobro, ko bi se još borio i dokazivao, a da u njemu duboko ili plitko ne leži neki problem!
'ebote jos cu ispasti retardirana do kraja.
Ne kuzim sta bi trebali znaciti ti aspekti. Samo znam da meni pola te moje natalke ne odgovara, a tocna mi je karta skoro u sekundu.
Sta bi sad trebalo znaciti SO90ASC? Da sam u sukobu ja osobno, moja nutrina i ono sto svijet vidi? Preiskrena sam uvijek i nista ne glumim, ali je istina da pojedinci na "prvu loptu" dobiju krivi dojam o meni, Jedino sto sam vec i napisala jest da skrivam svoju osjecajnost kad mi dodje takav dan, a ti dani, ta raspolozenja, ne znam koliko veze imaju sa natalom, a koliko sa hormonima. Nije ni bitno.
Me90Asc? Nemam blagog pojma. Aj vladari asc Ma0Pl, kad se aktiviraju, kad se razbjesnim, ne mogu uvijek izrci sve sto mislim, malo mi se "pomuti" um, jel? Hehe, a kad sam najbjesnija onda samo zasutim, dok se ne skuliram naravno, moram ja sve izbaciti iz sebe prije ili kasnije.
Ma umorna sam vise od svog natala.

Old 30-03-2007, 02:39   #19
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Poshto sam ionako "shit" tunajt, ne zamerite mi ako neshto odvalim, ovo cu samo da logichki pokusham da povezhem...
Recimo SO 90* ASC, mozhda bi moglo da znachi da se mi (nash karakter, mi) formiramo zapravo boreci se protiv nekih nametnutih stvari, osoba od autoriteta, mozhda se ne slazhemo sa ocem?
Recimo, uzecu moj primer:
- SO 60* ASC pa ja uvek kazhem da se slazhem bolje sa ocem, nego majkom, iako u sushtini imam ok odnos i sa majkom (MO na ASC), ali jednostavno - ocheva pravila "igre" su mi logichnija, i oduvek sam pokushavala da ga imitiram (formiranje karaktera = ASC)
- ME 90* ASC pa mi se uvek chinilo da se bash i ne slzhem sa mladjima od sebe (ME u Blizancima - deca jel'?)
- VE 90* ASC pa u skladu sa tim i nisam bash osoba koja forsira zhenstvenost i uzhivanje bar ne u onoj meri koju bi trebalo da donese Venera u Biku, znachi - nesklad...
Mozhe li biti 'vako li no?

Old 30-03-2007, 08:20   #20
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Izvini ali ima. I te kako ima problema.
opet polemises a ja nisam nikad za to raspolozen kao i za dokazivanje ali moracu da napisem sledece; aspekti benefika kakvi god da su ne mogu biti i nositi opasnosti u njenom slucaju SO 90 ME ILI asc.moze znaciti samo malo vise arogancije kod nje i volje za svadjom sa starijima sefovima i svima koji su u simbolici sunca a opasni nikad nisu. i mogu znaciti jos upravo ovo sto ti radis teraju svoje do iznemoglosti i dok druga strana ne prihvati njihovo misljenje

Old 30-03-2007, 13:11   #21
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
Registrovan: Aug 2006
sana je na dobrom putu
Standardno

Mo konjukcija Asc, Ju opozicija Asc i Pl kvadrat Asc.
Raspolozenje jako promjenjivo. Drugi me cesto ne mogu provaliti kako se stvarno osjecam i sta stvarno mislim dok im to sama ne kazem. Nagli prelazi sa osmijeha na prijekor ili agresivnost. gomila energije koju ne znam nekad gdje da strpam.
previse entuzijazma i poleta za mnoge stvari i onda odjednom pad u nista. s ovakvim Ju i letim i padam i ne znam cemu se nadam, ali se uvijek nadam. pa ili ili.
eto jedan dio simbolike.

Old 30-03-2007, 16:38   #22
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

i ja sam ti početnik, pa šta...svako je nekad bio..."put od hiljadu milja počinje prvim korakom"

ova tvoja kombinacija je dobra: sa Mjesecom ti daje intutivnost, sa Jupiterom optimizam, a Saturn unosi disciplinu...vidim da imaš dosta opozicija u natalnoj, možda ti baš ovi aspekti sa Asz mogu biti faktor stabilnosti i uravnoteženosti...a možda neutrališu tvoj nastup koji je moguće često drugačiji od onoga kako se ti stvarno osjećaš.

Old 30-03-2007, 17:32   #23
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Napisah ovo samo iz razloga sto SO i ME mogu da prave iskljucivo konjukciju, ako posmatras natal, a on je kljuc svega. Ne radi se o polemisanju nego te cackam da bi izneo argumente. Ovo je Astrologija za pocetnike i ukoliko se ne objasni ljudi mogu samo da se zbune, a to nikome nije cilj.
cackalice jedna

Old 30-03-2007, 19:58   #24
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Meni je asc bas izrazen samim tim sto imam stelijum bas na asc,+ NE isto na asc,ali malo sirem luku,i sve one prave aspekte sa ostalim planetama,narocito sa MO i JU koji su u trouglu.Meni su ti aspekti prema asc uvek bili bitni,narocito jer MO pravi egz sekstil.Sve u svemu meni se nekako sve vrti oko asc tj oko mene

Old 30-03-2007, 20:59   #25
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Bamby, hvala za objasnjenje. Jos uvijek imam vremena za bavljenje astrologijom, ali neznam koliko, pa bih ja nabrzinu sve skontala.
Ajde strpljivije cu, pomaze mi visak planeta u vodi...

Losti, bila ti gripozna ili ne, mislim da si "nagazila" na nesto...ima logike.
So90ASC bi mogao znaciti borbu sa autoritetima, samo u mom slucaju sa majkom.

Mandrak, ovo So90ASC, bi moglo znaciti u mom konkretnom slucaju borbu s majkom dok ju ne iscrpim i ona ne prihvati moje misljenje ili me pusti na miru.

Eto, svi ste mi pomogli da shvatim bolje ove svoje aspekte, pa vam se zahvaljujem...........

Old 30-03-2007, 21:15   #26
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku
Bamby, hvala za objasnjenje. Jos uvijek imam vremena za bavljenje astrologijom, ali neznam koliko, pa bih ja nabrzinu sve skontala.
Ajde strpljivije cu, pomaze mi visak planeta u vodi...

Losti, bila ti gripozna ili ne, mislim da si "nagazila" na nesto...ima logike.
So90ASC bi mogao znaciti borbu sa autoritetima, samo u mom slucaju sa majkom.

Mandrak, ovo So90ASC, bi moglo znaciti u mom konkretnom slucaju borbu s majkom dok ju ne iscrpim i ona ne prihvati moje misljenje ili me pusti na miru.

Eto, svi ste mi pomogli da shvatim bolje ove svoje aspekte, pa vam se zahvaljujem...........
hvala i ja ti se zahvaljujem u ime pomenuih dama i u svoje ime jer i ti si nama pomogla ovim objasnjenjem

Quote:
[osnovne stvari ok, ali za ozbiljno bavljenje potrebno je mnogo vremena, ucenje, strpljenja i ljubavi za coveka, kao i spremnosti da najlepsoj radosti i najtezoj patnji pogledas u oci i negde izuzmes sebe, vec toga kome radis kartu stavis na prvo mesto.quote=bamby;14392]Na brzinu retko sta moze. Da iscitas i naucis neke
Da dodam nije kod svake osobe kao sto pise u knjigama a ima i knjiga i ‚‚‚knjiga"
Quote:
SO90ASC bi se moglo odnositi na oca, na majku nikako.
[/quote]
opste je misljenje roditelji su sunce-otac i mesec-majka ali sve vise pocinjem da sumnjam u to zbog mnogo ppogresnih prognoza i misljenja sam da to jesu roditelji ali mesec bi bio onaj kome smo duhovno blizi a sunce onaj roditelj koji ima veci autoritet???

Last edited by uspavana; 15-06-2007 at 18:03.. Reason: spajanje postova
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-03-2007, 21:58   #27
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

vrlo moguće mandrak! tradicionalno se na oca gledalo kao glavu obitelji, autoritet, no hijerarhija u društvenom poretku se promjenila, pa tako i u obiteljskom, pa sad i žena/majka može da bude autoritativna, a otac onaj nježniji roditelj - pa bi se u tom slučaju simbolika promatrala obrnuto..

do istog zaključka sam došla i kod analiziranja dejvison karti - gdje je dečko/muž tradicionalno prikazan marsom i suncem, a djevojka/žena venerom i mjesecom - a u biti bitno je tko se doživljava u toj vezi kao dominantniji, a to može biti i žena, pa se može promatrati kroz sunce, a ako je muž inferiorniji, nježniji, osjećajniji, pa se promatra kroz mjesec..

a kako se promatraju homoseksualci? tu je isti spol, ali uvijek jedan ima više ženskih hormona, a drugi više muških..

Old 02-04-2007, 17:37   #28
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Sta donosi kvadrat jupitera i asc, naravno osim sklonosti debljanju jel nekakav ne moral ili tako nesto?

Old 02-04-2007, 18:25   #29
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

AC-om, ili MC-om?
Koliko vidim, ti nemash 90* nego 180* sa Ascendentom....

Old 02-04-2007, 19:03   #30
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Registrovan: Mar 2007
zvezdica je na dobrom putu
Standardno

Mislim da u mojoj karti sunce predstavlja majku...ona u kuci ima veci autoritet od oca.A i ovaj kvadrat sa SO i Asc pokazuje upravo moju "borbu" sa njom.A sta moze da predstavlja Asa90Sa i Asc120Mo?

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules