ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-11-2011, 23:43   #31
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Jedan astrolog koji mi radio natalnu kartu nije uzeo u obzir moj trigon merkura i urana zato shto je separacioni i iznosi 7 stepeni.Pitanje glasi:zashto mi neki programi, odnosno dosta njih taj aspekt uvek predstavi?
Pa zato sto je takav program. Astro.com je narocito poznat po tome da upisuje aspekte sa presirokim orbisom, ali imas opciju da smanjis orbise ako zelis...ja obicno stavim 70 %, dok za Sunce i Mesec u glavi dodam aspekt jer su oni svetla i mnogi astrolozi im daju orbis cak i do 15, odn 12...doduse ja ne idem dalje od 10 stepeni. Isto tako ne upisu sestil ako je recimo 6 stepeni a po meni takav sekstil jje vazeci, narocito ako je aplikacija.
Sta ces, masina je masina.
Submit to Digg   ASPEKTI - kontradikcije u tumečenju? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-11-2011, 13:32   #32
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Pa zato sto je takav program. Astro.com je narocito poznat po tome da upisuje aspekte sa presirokim orbisom, ali imas opciju da smanjis orbise ako zelis...ja obicno stavim 70 %, dok za Sunce i Mesec u glavi dodam aspekt jer su oni svetla i mnogi astrolozi im daju orbis cak i do 15, odn 12...doduse ja ne idem dalje od 10 stepeni. Isto tako ne upisu sestil ako je recimo 6 stepeni a po meni takav sekstil jje vazeci, narocito ako je aplikacija.
Sta ces, masina je masina.
Dobro hvala, bash je konfuzno u vezi toga...e el mogu da te zamolim da li ti mislish da sunce na prvom stepenu vage, i mars na preakticno 10 stepenu mogu da formiraju trigon.Ovo pitam jer nisam siguran da li na formiranje aspekta utice i dostojanstvo (jacina) planete u kojoj se nalazi?

Old 09-11-2011, 14:06   #33
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Dobro hvala, bash je konfuzno u vezi toga...e el mogu da te zamolim da li ti mislish da sunce na prvom stepenu vage, i mars na preakticno 10 stepenu mogu da formiraju trigon.Ovo pitam jer nisam siguran da li na formiranje aspekta utice i dostojanstvo (jacina) planete u kojoj se nalazi?

Ne utice dostojanstvo, bar ja o tome nisam citala..Svetla imaju najsire orbise, prosto jer su srz horoskopa.
Mislim da je tebi ovaj trigon So - Ma apsolutno validan, aplikacija 9 stepeni i u trigonskim znacima.

Old 09-11-2011, 14:13   #34
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Ne utice dostojanstvo, bar ja o tome nisam citala..Svetla imaju najsire orbise, prosto jer su srz horoskopa.
Mislim da je tebi ovaj trigon So - Ma apsolutno validan, aplikacija 9 stepeni i u trigonskim znacima.
Hvala josh jednom...ti si retka osoba na ovom forumu koja odgovara na pitanja koja se neticu direktne nje same.

Old 09-11-2011, 15:04   #35
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Hvala josh jednom...ti si retka osoba na ovom forumu koja odgovara na pitanja koja se neticu direktne nje same.

To je stvarno divan kompliment
Ali naici ces na jos takvih ljudi.

Old 09-11-2011, 20:37   #36
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:

To je stvarno divan kompliment
Ali naici ces na jos takvih ljudi.
Mozda...ja iskazujem trenutni utisak...a ostaje mi nada...

Old 09-11-2011, 22:46   #37
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mozda...ja iskazujem trenutni utisak...a ostaje mi nada...
E konacno jos neko po tom pokazivanju TRENUTNOG UTISKA, sad vise nisam SAM

Old 10-11-2011, 21:18   #38
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Ne znam da li spada pod ovu temu, ali nailazim na različita tumačenja i volela bih malo razjasniti dilemu oko konjukcije planeta koje nisu u istom znaku. Neki ih uopšte ne računaju, neki opet uslovno računaju. Pošto imam takav primer u natalu malo sam čitala i ovo je jedan način gledanja na ovaj aspekt koji sam našla, verovatno ste i čitali:

Konjukcije planeta u različitim znacima

Navikli smo da interpretiramo konjukcije između planeta u okviru istog zodijačkog znaka. Šta se dešava kada je jedna planeta na krajnjim stepenima ( 28, 29. ) jednog znaka, a druga na početnim stepenima sledećeg znaka? To bi bila konjukcija '' izvan '' znaka.
Sa jedne strane, energije ovakvih planeta bivaju modifikovane na različite načine zbog 2 različita znaka u kojima se nalaze i pojedinac oseća kompleksnost njihovog sadejstva koju na neki način mora da savlada, što je prilično drugačije u odnosu na konjukcije u znaku. Jer, dok planete u ovom posebnom obliku konjukcije ipak rade kooperativno, sama osoba je prinuđena da se više potrudi kako bi iskoristila ono što ove planete nude. Pa, tako ako bi konjukcija bila između planeta u Ovnu i Biku, natus treba da nauči kombinovati vatreni, muški, kardinalni princip Ovna sa zemljanim, ženskim, fiksnim kvalitetom Bika na polju delovanja planeta.

Vrlo je bitno obratiti pažnju na 2 faktora:

1. veća, sporija planeta u ovoj konjukciji više utiče na onu drugu i to zbog sporijeg i dugotrajnijeg efekta u tranzitu i progresijama, često ostajući u istom znaku godinama pa samim tim više deluje u smislu životnih lekcija koje treba naučiti.
Ako imamo Sa u Ovnu u konjukciji sa Me u Ribama, Saturnov uticaj modifikuje promenljivi, vodeni, ženski kvalitet ovakvog Merkura. Preciznije, potrebe pojedinca ( Saturn ) da ukloni barijre i iskusi nove početke ( Ovan ) obećavaju pozitivan ishod u smislu da usmere stidljivog Me u Ribama da pronađe svrhu u kreativnom izrazu.

2. planeta na poslednjim stepenima znaka je uvek više umešana svojom energijom nego planeta na početnim stepenima drugog znaka. Zato i jeste reč o posebnim konjukcijama. Planeta blizu kraja nekog znaka sadrži u sebi više znaja i iskustva duše koji verovatno dolaze iz prošlih života. Planeta na početnim stepenima sledećeg znaka takva iskustva sama za sebe ne bi mogla ni '' zamisliti '' i obično se smatra da je na početnim stepenima razvoja.

Kad se ukombinuju oba faktora, ove posebne konjukcije postaju veoma zanimljive po svom uticaju.
Ako se Sa nalazi na krajnjim stepenima znaka ( planeta mudrosti i karmičkih lekcija ), a Me (planeta mišljenja i izražavanja ) na početnim stepenima narednog znaka, lako je zaključiti da će Sa podariti Me trezvenije, zrelije razmišljanje. Ali, šta se dešava kad je obrnuta situacija?
Ako je Mars planeta na završnim stepenima, a Saturn na početnim, Mars je više umešan i težnja osobe prema akciji je više izražena od njenog smisla za praktičnost i planiranje.
Ove faktore je potrebno ukombinovati sa kvalitetom, elementom, polaritetom znakova u kome se nalaze planete da se dobije prava slika.
Treba zapamtiti da veći deo vremena, tranziti utiču prvo na planetu na krajnjim stepenima dajući vremena osobi da stupi u kontakt sa svim onim što je naučila u prošlosti i što je akumulirano kao iskustvo duše, sve u cilju da se ima više mudrosti u trenutku kada se tranzit kompletira iznad obe planete i da se to iskoristi za suočavanje sa tim tranzitom na najbolji način. Ustvari, univerzum nam na ovaj način olakšava savladavanje lekcija. Još samo da naučimo slediti znakove.

Dakle, potrebno je malo više vremena da se razume ovaj posebni oblik konjukcije, jer uvek uključuje protivrečne energije planeta sa kojima se ' lenji ' natus najradije ne bi suočavao. A suština je da u stvari, ovakva konjukcija nudi izuzetne mogućnosti da se natus razvije i izdigne iznad ograničenja.

Izvor
Martin Schulman

Šta vi mislite?

Old 10-11-2011, 22:12   #39
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ovo je jako zanimljiva tema, Kentauri, i lep si tekst odabrala za pocetak diskusije.

Sto se tice navedenog primera, autor preskace u prvom delu dve bitne stvari, koje takodje treba uzeti u obzir (doduse jednu od njih navodi posle - dosojanstva). Drugu koju ne navodi je to - da je ovaj aspekt kada je saturn na kraju ovna, a merkur na pocetku riba - separacioni. U smislu progresija - do konjukcije nece doci (osim ako se ispreci retrogradno kretanje merkura). Zato bi se moglo pretpostaviti, da i ako deluje - on deluje prakticno na nacin da osoba u pocetku aktivacije aspekta (recimo, upisivanjem skole) - osobu taj saturn cini trezvenijom, opreznijom, a zatim sa odmicanjem, taj uticaj se smanjuje. Ne samo zbog sepracije, nego i zbog toga sto je saturn u ovnu ogranicenog dejstva sto se stabilnosti tice - dakle bas u ovom konkretnom primeru, imamo dva razloga da verujemo, da ovaj aspekt nece dati dugorajnije efekte. Ako tome dodamo da merkur zna da se oslanja na intuiciju kada je u ribama, da kalkulise i manipulise pretpostavkama zasnovanim na intuiciji (o cijem kvalitetu treba da zapitamo neptuna i jupiterau istoj natalnoj karti) - onda dobijamo osobu koja jos manje podleze strogom saturnu, i njegovom zahtevu za dugotrajnim, sistematicnim radom.

NA tom primeru vidimo da sve zavisi od konkretne situacije.

Moj stav je da ne treba uzimati suvise visoke orbise.
Posebno se to odnosi na situacije kada je u pitanju konjukcija planeta koje su inace opozitne - npr. mars i venera.
I posebno se odnosi na to kada su u piyanju spore planete. Npr. prosle godine smo vise meseci imali takvu situaciju sa uranom i jupiterom koji su se naizmenicno smenjivali u ribama i ovnu...
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-11-2011, 16:05   #40
kentauri
Obično gatalo

kentauri's Avatar

kentauri je offline
Registrovan: Jun 2011
kentauri je na dobrom putu
Standardno

Svako poštovanje Nedda!

Kritička dopuna teksta baš dobro dođe početnicima kao što sam ja da se lakše orijentišu, posebno ako se ovako lepo '' rastavi na slogove ''.
Pošto mi i u životu ne prija bilo kakav oblik isključivosti, mnogo mi znači kad se nešto razmotri iz više uglova.
Zato je bitno i ovo što je naglašeno da sve zavisi od konkretne situacije i planeta i znakova umešanih u ovakvu konjukciju, da me više ne zbunjuje različito tumačenje.
Mogu samo potvrditi i da se svuda gde sam čitala navodi strožiji kriterijum za prihvatljivi orbis. Najšire što sam ja našla je do 5 stepeni i opet sa naglaskom na umešanost So, Mo, vladara Asc...

Sad već mnogo bolje razumem ovaj aspekt

Old 11-11-2011, 16:29   #41
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Drago mi je da ti koristi. Volem diskusije, i volela bih da se jos ljudi ukljucuje, daje svoja zapazanja, misljenja i stavove

Old 14-11-2011, 15:03   #42
zmajchek
Švrća

zmajchek's Avatar

zmajchek je offline
Registrovan: May 2009
zmajchek je na dobrom putu
Standardno

Ovo je bas zanimljiva tema...
Mene recimo fascinira pojava dobrih aspekata kroz kuce koje medjusobno "nisu dobre" i obrnuto...
Evo primer da pojasnim: imam sve ove divne plave aspekte ali kroz padajuce kuce koje u prirodnom horoskopu stoje u kvadratu jedna prema drugoj i onda ja sve te lepe aspekte i ne dozivljavam bas tako lepo i lagano...
Pa kapiram da i npr kvadrat iz 1 u5(sto je prirodno trigon) nece biti tipicni kvadrat...
Mozda gresim ali bih volela da cujem i vase misljenje!

Old 14-11-2011, 15:06   #43
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Zavisi na kom stepenu su planete. Ako ti je, npr, prva planeta na 27. stepenu Ovna, a druga planeta na 1. stepenu Raka, one ce biti u sekstilu, a ne u kvadratu, jer planeta koja je pri kraju nekog znaka dosta gubi od osobina tog znaka, a kako izmedju znakova i kuca nema jasno definisanih granica, prirodno je da je mogucnost ovakvih aspekata, bez obzira na znakove, sasvim moguc.

Old 14-11-2011, 15:50   #44
zmajchek
Švrća

zmajchek's Avatar

zmajchek je offline
Registrovan: May 2009
zmajchek je na dobrom putu
Standardno

Pa recimo da je egzaktan kvadrat u pitanju 15 ovna-15 raka ali jedna planeta u 5oj a druga u 9toj kuci, na to sam mislila

"...a kako izmedju znakova i kuca nema jasno definisanih granica, prirodno je da je mogucnost ovakvih aspekata, bez obzira na znakove, sasvim moguc." -ovaj deo nisam razumela

Old 14-11-2011, 16:39   #45
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Hmm, zapade mi za oko moj Mesec na 27* Lava (11) koji je u konjukciji sa Merkurom (siri orbis) na 7* Device (12), medju njima Regulus! I sta da mislim sad??? Jer 12 kuca mi pocinje bash na 7* Device! Jer mogu da usvojim ovo o cemu pisete ili je to samo za one koji imaju tacnije konjukciju (manji orbis) od moje!

???
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules