ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-08-2007, 19:22   #16
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
najvishe me muchi za kilazhu -da mi je smrshat vishe
Ovo ti je super vreme za mrsavljenje,tranzitni saturn 90* asc, i + 180* sa vladarem asc
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-08-2007, 19:56   #17
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
..ma i za ljubav..ostalo je manje vishe ok
Nesto konkretnije, krajem 2009 pocetkom 2010. He, he, tada nesto vrlo ozbiljno, pa mozda cak i promena mesta boravka i to iznenada.

Lara
Submit to Digg   Vojvotkinja Reply With Quote

Old 21-08-2007, 22:44   #18
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

joj, toga me i strah..ovolika 'pasiva' ne mozhe da traje vjechno i da ne prodje 'nekazhnjeno', pa makar i u najpozitivnijem smislu ...ai, bre, daleko ta 20010-ta

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Ovo ti je super vreme za mrsavljenje,tranzitni saturn 90* asc, i + 180* sa vladarem asc
ajd' da ako me krene sa ovim herbalife-om...

stvarno...Postacu ochajna

Last edited by Vojvotkinja; 09-11-2010 at 00:48..

Old 09-11-2010, 00:30   #19
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Ima jedan strashan preparat, zove se ebaseks - za mrsavljenje

Nego, on topichk, sta bi sa tvojom 5. kucom, je li jos tu ili si je pod katanac bachila :P ?

Old 09-11-2010, 00:42   #20
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

e, ajd' sreće ti i pametne glave Vodolijske, reci kako se osjeća neko koga punom parom drma ovaj Saturnov povratak i kome je tr.Sa nalego na nat Sa a sve to 180 na nat. MO..a da zlo bude veće, tu je i nat. Ju u konjukciji sa nat. Saturnom..
Pa me ti zajebavaj...
Crne li su mi misli...
malodušna i bezvoljna..samo i jedino dvije riječi koje me opisuju bez ikakvog prećerivanja.
i, da, DEBELA....PREDEBELA..
PIH...crkla kakva sam! 'oću reć PRSLA kakva sam...

Pita li me ti ima l' što?
ima qrac, da oproste ove te me ne znaju...
P.S.'Ladno više od tri godine mi niko ne otvori natal...O, da se jadna za zelen bor 'vatim i on bi se zelen osušio...Ću se kačim na najvišlje drvo...

Old 09-11-2010, 11:29   #21
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Toliko srece i pozitivnosti znas da doneses drugima, a sama sa sobom se ne umijes dogovoriti. Bemtimisha, znash!!!

Old 09-11-2010, 12:53   #22
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Da pokušam,

Osnovna kombinacija je vodenjak/blizanci/ovan – Na prvi pogled moglo bi te se opisati kao „nepodnošljiva lakoća postojanja“. Izrazito si brza i u mislima i u djelima. Inteligentna si, a imaš i filozofsku dimenziju.

Vladar Merkur vezan je uz umnu pokretljivost i mentalnu percepciju, pa daje radoznalost, svestranost, pokretljivosti. Nalazi se u znaku riba i ima dosta aspekata (7), a Merkur ne želi imati mnogo utjecaja, voli djelovati sam. Takav Merkur s puno aspekata često daje osobu koja se ne izražava jasno, svadljiva je ili nešto treće, a u konjukciji s marsom daje kraći fitilj, ironičan način izražavanja, i naravno veliku brzinu razmišljanja…. Akcija (mars) usko povezana s razumom (merkur). Ova konjukcija pojačava brzinu shvaćanja (vjerojatno ti matematika dobro ide), taj aspekt traži čvrste činjenice i ono – „što na umu to na drumu“ voliš rasprave, prepirke, nabacivanje argumentima... Još je tu upleten i uran koji (što se tiče živčanog sustava i brzine razmišljanja) to stavlja na 5 potenciju... tebi se vjerojatno misli roje toliko brzo da ih ne možeš kontrolirati, a kako se tu radi o 6. i 10. kući; potreba za akcijom i konstantnom promjenom i kretanjem je u vezi svakodnevnog posla i karijere. Sve to je u osjećajnim ribama, pa ti vrlo racionalno sanjariš i vjerojatno duboko proživljavaš ono što te u raspravi povrijedilo

Merkur je dalje u konjukciji s vrhom 11 polja, pa ga gledamo i kroz 11, on je u tom polju mentalni stvaratelj i ima veliku potrebu da razmjeni vlastitu ideju i da iskaže svoje sposobnosti kroz razgovor, raspravu i kontakt s istomišljenicima (11. polje). Ne mora se s njima slagati u pojednostima, ali bitno mu je da može podijeliti to što misli.

Obrazac karte je lokomotiva, a motor ove kompozicije je Mjesec.
Tvoj Mjesec je u ovnu i može biti tvrdoglav, nagao, ljut i bijesan kada nije po njegovom, ali isto tako ima veliki entuzijazam i energičnost. Uvijek je u pokretu, uvijek nešto juri… mjesec označava instinkt i nagon, pa će tvoj odmah krenuti u zadovoljenje tog nagona, u jednom trenu ćeš reagirati burno i agresivno, pa se vrlo brzo ohladiti. Zadovoljna si dok ima izazova, dok juriš za nečim. Dok te srce vuče, spremna si na sve. Mjesecu u Ovnu treba ravnoteža, da usmjeri svoju energiju u pozitivne ciljeve, pa ćeš tako kroz majčinstvo dati sve od sebe, nećeš više prihvaćati izazove za sebe, nego za svoje dijete.

Što se tiče osjećaja, ovaj Mjesec djeluje jednostavno, ponaša se kako ga impuls povede, bez razmišljanja, racionaliziranja, bez skrivanja i srama, nema igranja, osjećaji su jaki i vatreni, izgorjela bi da ih ne pokažeš.

Pošto je u 11. polju, mrzi odnose koji sputavaju, često se dogodi da posve odbaci nametnuta (roditeljska?) pravila ponašanja ili općenito pravila sredine u kojoj živi, emocije (Mjesec) moraju biti lagane i protočne.

Obrazac lokomotive može stvoriti osjećaj uskraćenosti za određena područja života. Imaš smisla za dosezanje praktičnih ciljeva, ali kao da se osjećaš uskraćeno po pitanju vlastitog identiteta, kao da više živiš prema van

Zbog180sa javlja se nezadovoljstvo, koje može biti vezano uz fizičko tijelo i forme u kojoj se nalazi
6. polje odnosi se, između ostaloga, na hranu i odjeću. Tu su ju0sa, a njima vlada ve, dakle teška borba sa slatkišima. 6. polje počinje u vagi, pa je sve nešto hoću-neću, ali pošto su vladari 1. i 6. polja skladni, odnos i briga prema tijelu će pozitivno utjecati na izgled, tj. kilažu i uspjet ćeš skinuti „višak“

Ima li tu šta?

Old 09-11-2010, 13:48   #23
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
Da pokušam,
Prvo da se zafalim, što si u moru članova meni poklonila djelić svog vremena i počastvovala me tumačenjem. Cijenim i poštujem.

Quote:
Osnovna kombinacija je vodenjak/blizanci/ovan – Na prvi pogled moglo bi te se opisati kao „nepodnošljiva lakoća postojanja“. Izrazito si brza i u mislima i u djelima. Inteligentna si, a imaš i filozofsku dimenziju.
Inteligentna jesam, nažalost, toliko 'obrazovana ' nijesam da bi se ta filozofska dimenzija ispoljila kod mene. jest da mi se misli roje brzinom svjetlosti, al' što je brzo to je i kuso..Mada u zadnje vrijeme, priznajem mnogo radim na tome da izbrojim do 10, pa onda kažem, djelujem...

Quote:
Vladar Merkur vezan je uz umnu pokretljivost i mentalnu percepciju, pa daje radoznalost, svestranost, pokretljivosti. Nalazi se u znaku riba i ima dosta aspekata (7), a Merkur ne želi imati mnogo utjecaja, voli djelovati sam. Takav Merkur s puno aspekata često daje osobu koja se ne izražava jasno, svadljiva je ili nešto treće, a u konjukciji s marsom daje kraći fitilj, ironičan način izražavanja, i naravno veliku brzinu razmišljanja….
da, malo zamuckujem dok pričam, desi se ponekad da brbeljavim k'o pijana, malo više sam nabusita, svadljiva nijesam, makar ne potežem prva istu, ali umijem da učestvujem kad mi je neko namjerno nametne i boga mi nije prijatno..ni meni, ni ljudima koji učestvuju u tome.
no, opet ponavlja, u zadnje vrijeme skoro da ne reagujem na provokacije, peckanja i sl...Ignorisanje je blago...
Quote:
Akcija (mars) usko povezana s razumom (merkur). Ova konjukcija pojačava brzinu shvaćanja (vjerojatno ti matematika dobro ide),
e, ovđe si 'kiksala'..ako je iko tutuš za matematiku i sve prirodne nauke, ja sam..Ne znam tablicu množenja..Nije da se ponosim, al sam antitalenat za brojke, računanja...
Quote:
taj aspekt traži čvrste činjenice i ono – „što na umu to na drumu“ voliš rasprave, prepirke, nabacivanje argumentima... Još je tu upleten i uran koji (što se tiče živčanog sustava i brzine razmišljanja) to stavlja na 5 potenciju... tebi se vjerojatno misli roje toliko brzo da ih ne možeš kontrolirati, a kako se tu radi o 6. i 10. kući; potreba za akcijom i konstantnom promjenom i kretanjem je u vezi svakodnevnog posla i karijere.
problem kod mene je što ja sve uložim u start na samom početku sve ispucam iz sebe, ne stignem ni pola, a kamoli do cilja i ja ODUSTANEM..tako i u raspravama, odlukama, polemikama...krenem 200 na sat i onda samo - paf...Nijesam taktičar i krivo mi je..jako...
Quote:
Sve to je u osjećajnim ribama, pa ti vrlo racionalno sanjariš i vjerojatno duboko proživljavaš ono što te u raspravi povrijedilo
ja veoma sanjarim..ne bi se takva faza mogla nazvati racionalnom, jer ljudi koji su racionalni oni rade, a ne sanjare i lijenčare poput mene , a drugi dio rečenice je apsolutno tačno..povrijeđena budem, veoma emotivno to prođem, treba mi dugo da odleži, ali zaista sve oprostim i zaboravim. Život je jedan, nemam vremena, a ni želje da popisujem dužnike...

Quote:
Obrazac karte je lokomotiva, a motor ove kompozicije je Mjesec.
Tvoj Mjesec je u ovnu i može biti tvrdoglav, nagao, ljut i bijesan kada nije po njegovom, ali isto tako ima veliki entuzijazam i energičnost. Uvijek je u pokretu, uvijek nešto juri… mjesec označava instinkt i nagon, pa će tvoj odmah krenuti u zadovoljenje tog nagona, u jednom trenu ćeš reagirati burno i agresivno, pa se vrlo brzo ohladiti. Zadovoljna si dok ima izazova, dok juriš za nečim. Dok te srce vuče, spremna si na sve. Mjesecu u Ovnu treba ravnoteža, da usmjeri svoju energiju u pozitivne ciljeve, pa ćeš tako kroz majčinstvo dati sve od sebe, nećeš više prihvaćati izazove za sebe, nego za svoje dijete.
ja jurim samo u mislima, sve ja to fino zamislim, isplaniram, ali kad dođe do konkretizacije, povučem se, pobjegnem, odustanem i prije nego što sam počela..Riba je dosta naglašena u mom horoskopu, kao i elementi vazduha, pa dobiješ jedan idealan projekat djelo vrhunskih arhitekata, ali nemaš građevince koji bi ostvarili tu zamisao..eto, najslikovitije da objasnim..Podvučena rečenica moj opis ..rijetko što radim glavom, kao što se da vidjeti, kod mene je srce motor, kao i ovaj Mo u Ovnu...

Quote:
Što se tiče osjećaja, ovaj Mjesec djeluje jednostavno, ponaša se kako ga impuls povede, bez razmišljanja, racionaliziranja, bez skrivanja i srama, nema igranja, osjećaji su jaki i vatreni, izgorjela bi da ih ne pokažeš.
ja sam u suštini vrlo stidljivo i sramežljivo biće, pred rijetko kim sam totalno slobodna i opuštena, ovđe se možda i raspišem, a u ličnom kontaktu, malo pričam, jer uvijek postoji bojazan kod mene da nijesam dovoljno načitana, činjenično potkovana, pametna da bih parirala sagovornicama u svom okruženju, a najveći blam , po meni je NEZNANJE..Zato možda dosta ljudi razočaram, jer očekuju neku intelektualnu gromadu, a ja ni da pisnem, ili eto progovorim koju tek reda radi.. Opet ponavljam - samo nesigurnost u sebe i svoje (ne)znanje...

Quote:
Pošto je u 11. polju, mrzi odnose koji sputavaju, često se dogodi da posve odbaci nametnuta (roditeljska?) pravila ponašanja ili općenito pravila sredine u kojoj živi, emocije (Mjesec) moraju biti lagane i protočne.
mrzim, dobro si rekla ..MRZIM kad mi kažu da MORAM..ne moram ja ništa...i uvijek sam više postigla i uradila kad nije bilo nikakvih pritisaka, podrške, nego kad me 'stišću i pritišću' i navijaju...
Quote:
Obrazac lokomotive može stvoriti osjećaj uskraćenosti za određena područja života. Imaš smisla za dosezanje praktičnih ciljeva, ali kao da se osjećaš uskraćeno po pitanju vlastitog identiteta, kao da više živiš prema van
takva sam otkako znam za sebe, iako moji doma govore da sam sebična..prema mojima u kući jesam, prema sebi i njima sam NAJGORA, a za sve ostale previše tolerantna, popustljiva, blagonaklona...

Quote:
Zbog180sa javlja se nezadovoljstvo, koje može biti vezano uz fizičko tijelo i forme u kojoj se nalazi
6. polje odnosi se, između ostaloga, na hranu i odjeću. Tu su ju0sa, a njima vlada ve, dakle teška borba sa slatkišima. 6. polje počinje u vagi, pa je sve nešto hoću-neću, ali pošto su vladari 1. i 6. polja skladni, odnos i briga prema tijelu će pozitivno utjecati na izgled, tj. kilažu i uspjet ćeš skinuti „višak“
Ima li tu šta?
iskreno se nadam, da ću od sebe ponovo napraviti pristojno čeljade, tj. ženu bez jastuka i šlaufova oko guzica i struka...a da žderem slatkiše, METEM...i postala sam zavisna od istih, ma koliko to nekome bilo smiješno...
I ti se pitaš ima li tu šta, a vidiš kako si me razgolitila . Svaka ti čast i još jednom hvala na zalaganju i ovako predanom tumačenju..Znam koliko karte isrcpe i umore, a ti si, kad je moj natal u pitanju, bila nesebična i raspoložena i inspirisana . HVALA!

Old 09-11-2010, 14:22   #24
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Ovo je i iscrpan odgovor. Hvala i tebi. Ne bavim se dugo astrologijom pa mi puno znači kad dobijem feedback.

Inače sam u tvojoj karti malo bolje pogledala merkur, mjesec i ono osnovno, što prvo pada u oči, pa sam tako sigurno propustila vidjeti neke stvari (što iz neznanja, a što iz premalo uloženog vremena - ali za forum je mislim i to OK)

Vojvo ...
Old 09-11-2010, 15:05   #25
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno Vojvo ...

Kada čitam šta si pisala, pomislim da smo u rodu ...

Ovo što si rekla, za nesigurnost, i strah oko (ne)znanja, mi je totalno saturnovska fora. Kako je 9. u Jarcu a Saturn u 5. opozicija MO.
Ti si svjesna da je to osjećanje totalno iracionalno, ali te svejedno pokosi s vremena na vreme... Saturn u 5. ne daje baš previše opuštanja, makar ne brzo ... dok ne ispita teren.
Ali ostali aspekti su mu supeeej, dođe sve to na svoje.

Nisam ti gledala tranzite, ali kako si rekla sa Sa povratak, nije neobično da si totalno bljak ... Ali gore glavu ženo, i to će proći.

Čuj, ne bih volila da me se pogrešno shvati, ali ti si menii najomiljeniji član Foruma. Milion puta si me nasmijala do suza, iskrena si, i jako objektivna. Ruku u vatru bih mogla dati da si drugarčina ipo.
Za ovo mi karta ne treba, samo srce ...

Gore glavu !

Old 09-11-2010, 15:20   #26
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

e ne znam, samo znam da će ovo da traje do 2012.skoro..pa ko preživi, neka priča, ta čuvena Saturnova nagrada mi ne treba, kad me ovoliko i ovako melje i iskušava..'bem ti ja ovak'u igru...pa ne znam što mi teže udara u tikvu (glavu, glavić kako god 'oćete) ovaj JU 0 SA 180 MO i natalno i tranzitno, ovaj tr.Ne na nat.So (manita oćorila) ili nat.Me 0 Ma 90 Ur...
Hvala na lijepim riječima u zadnjem pasusu..iskreno, ne znam koliko mi uspijeva i jesam li vrijedna titule 'drugarčina i po'
Advertisement

Old 10-11-2010, 08:04   #27
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Quote:
ja sam u suštini vrlo stidljivo i sramežljivo biće, pred rijetko kim sam totalno slobodna i opuštena, ovđe se možda i raspišem, a u ličnom kontaktu, malo pričam, jer uvijek postoji bojazan kod mene da nijesam dovoljno načitana, činjenično potkovana, pametna da bih parirala sagovornicama u svom okruženju, a najveći blam , po meni je NEZNANJE..Zato možda dosta ljudi razočaram, jer očekuju neku intelektualnu gromadu, a ja ni da pisnem, ili eto progovorim koju tek reda radi.. Opet ponavljam - samo nesigurnost u sebe i svoje (ne)znanje...
U tvojoj karti ne vidim stidljivost, jer tvoj Mjesec je Mjesec u Ovnu. Prije bi se to moglo odnositi na nedostatak samopouzdanja, jer 5. polje, između ostalog, pokazuje i samopouzdanje. Sa Saturnom u ovom polju ćeš uvijek birati ono što je poznato, radije nego da se prepustiš nečem nesigurnom ili nepoznatom. A ono što te ispunjava srećom ćeš radije držati potisnuto.

Ovdje je i Jupiter, pa se energije Jupitera i Saturna (posebno zato što je u pitanju konjukcija) sukobljavaju u tom polju (5), a Saturn je jači do otprilike 30-te (do Saturnovog povratka). Tek tada ćeš savladati Saturna i tek tada će Jupiter profunkcionirati punom snagom. Do Saturnovog povratka će uvijek nešto „štekati“.

A što se tiče obrazovanja – pa nikad nije kasno…

Old 10-11-2010, 09:48   #28
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Quote:

To bih i ja htjela da naglasim!

Old 10-11-2010, 10:05   #29
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

Quote:
U tvojoj karti ne vidim stidljivost, jer tvoj Mjesec je Mjesec u Ovnu. Prije bi se to moglo odnositi na nedostatak samopouzdanja, jer 5. polje, između ostalog, pokazuje i samopouzdanje. Sa Saturnom u ovom polju ćeš uvijek birati ono što je poznato, radije nego da se prepustiš nečem nesigurnom ili nepoznatom. A ono što te ispunjava srećom ćeš radije držati potisnuto.

Ovdje je i Jupiter, pa se energije Jupitera i Saturna (posebno zato što je u pitanju konjukcija) sukobljavaju u tom polju (5), a Saturn je jači do otprilike 30-te (do Saturnovog povratka). Tek tada ćeš savladati Saturna i tek tada će Jupiter profunkcionirati punom snagom. Do Saturnovog povratka će uvijek nešto „štekati“.

i ja sam išla tom logikom da Saturn muči i mrvi do njegovog povratka i nešto sa čim ne mogu da se nosim su psiha i misle koje mi se gomilaju u glavi. Nijesam nesrećna, daleko od toga, ali sam totalno izgubljena..imam sve preduslove, al nemam ništa, no da ne patetišem..
Možda je i samopouzdanje kao što si rekla, ali isto je dosta naglašena gore potencirana sramežljivost i stidljivost, vjeruj mi..Ja idem po onoj logici,' ćutim i neka misle da sam glupača, bolje no da progovorim i otklonim svaku sumnju'...

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
To bih i ja htjela da naglasim!
kome?

Old 10-11-2010, 16:24   #30
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
i ja sam išla tom logikom da Saturn muči i mrvi do njegovog povratka i nešto sa čim ne mogu da se nosim su psiha i misle koje mi se gomilaju u glavi. Nijesam nesrećna, daleko od toga, ali sam totalno izgubljena..imam sve preduslove, al nemam ništa, no da ne patetišem..
Možda je i samopouzdanje kao što si rekla, ali isto je dosta naglašena gore potencirana sramežljivost i stidljivost, vjeruj mi..Ja idem po onoj logici,' ćutim i neka misle da sam glupača, bolje no da progovorim i otklonim svaku sumnju'...

kome?
Pametna misao i korisna.
zaista bas 3 godine niko nije pogledao tvoj natal,to je zbog tvoje nenametljivosti.Samopouzdanje ce ti rasti kada shvatis i postanes svesna svoje vrednosti..i taj period je jako blizu,sam saturnov povratak kod tebe moze doneti i neke gubitke(pa i kilaze ali nije to sto odredjuje lepotu)i vidim nekom tvom prijatelju gubitak ili ces ti ostati bez nekog bliskog prijatelja iz nekih razloga njegova selidba i slicno.
Interesuje me da li postoji kod tebe u zivotu muskarac sa kojim si u kontaktu ali jos niste nesto konkretnije postigli za transformaciju vaseg odnosa(preko neta ili ste povezani poslovno ..dopadate se jedno drugom ali jos uvek to visi u vazduhu???)
ako ga ima u opticaju onda ce se uskoro to pretvoriti u jace emocije ako ga nema onda je prolece jako interesantno za tebe i tvoj ljubavni zivot.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules