ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 05-04-2015, 10:28   #16
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Razmisljala sam sta da ti preporucim za citanje, i onda sam resila da te uputim, naravno ako zelis, na ovaj sajt.
U pitanju je sajt koji se bavi Tradicionalnom astrologijom, ako zelis i ako te zanima, ovde je neki spisak literature koji se moze skinuti.
Neke knjige su na engleskom, neke su i prevedene, a na ovom sajtu takodje u odeljku "Tekstovi starih majstora" mozes naci veliki broj prevedenih tekstova, recimo sve o kucama, iz Hriscanske astrologije Vilijam Lily.

Moram da te upozorim da se ne bi prepala, neka ce ti tumacenja delovati jako zastrasujuce ali uzmi u obzir da su ove knjige pisane pre nekoliko stotina godina, i da je vreme u koje su ti ljudi ziveli bilo veoma surovo, brutalno, da je ljudski vek bio mnogo kraci i mnogo lakse se gubio zivot za sitnice. Tako da uzmi sa rezervom neka pisanja koja su nekada, ekstremna, jednostavno je vreme bilo drugacije, u pitanju je bio Stari i Srednji vek.

Abu Ali Al-Khayyat ? Zna?enja planeta prema natalnim ku?ama - AstroRiznica

Tekstovi starih majstora Archives - AstroRiznica

Tradicionalna astrologija - ?ta ?itati? - AstroRiznica

Quote:
Alea, da li Ve 120 Ur daje iznenadnu udaju?
U Tradicionalnoj astrologiji, ne gledaju se daleke planete, iza Saturna, a to su Neptun, Uran, Pluton. Ove planete pripadaju sferi fiksnih zvezda, i nemaju nikakvu simboliku, tako da i taj aspekt nema nikakvog uticaja na iznenadni brak.
U iznenadni brak cesto stupaju kardinalne VE, kao sto umeju iznenada i da ga prekinu. Dugim vezama, dugim brakovima, skloni su fiksni znaci itd...mnogo je drugih elemenata koji odredjuju tako nesto.

Eto, ja sam ti ponudila, ako zelis ti citaj.
Mozda ce biti tesko i konfuzno, sto i jeste, ali ako budes zelela da je istrazujes dublje, vremenom ces bices srecna sto si zapocela.
Advertisement

Old 05-04-2015, 11:21   #17
meseczvezdice
Obično gatalo

meseczvezdice je offline
Registrovan: Jan 2015
meseczvezdice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Verovatno je kod tebe postavka drugacija, u stvari, i jeste drugacija.

Nisam ni mislila konkretno da VE u Devici muci partnere, mada jeste sklona tome, zato sto je vecito nezadovoljna, sklona zvocanju, cantranju, prigovaranju, ume da manipulise, izvrce, ume da se napravi zrtvom...

Devicom vlada um tj Merkur, pa je i ova VE pod njegovim uplivom, o svemu puno razmislja, analizira, pravi strategiju, razradjuje plan, a UM nema puno veze sa SRCEM, jer tamo gde vlada srce, gde se ide srcem i emocijom, idealizmom, tamo je um potpuno izgubljen, razvodnjen, ne razmislja vec vapi za uzbudjenjem, romantikom, carolijom...to su Ribe i egzaltacija VE a izgon i pad ME, i obratno ( Devica domicil i egzaltacija ME a pad VE ).
Da, ta Venera je bas sklonama analizama, a to je nepotrebno, jer tamo gde je srce zakoracilo, mozgu nije bilo mesta
Submit to Digg   Moj natal ^_^ Reply With Quote

Old 05-04-2015, 11:49   #18
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Hvala, alea, na detaljnim objasnjenjima i preporuci.
Procitacu, naravno.
Samo, reci mi, kako si zapamtila tolike informacije?
Verujem da se ne moze iz jednog citanja sve zapamtiti.

Meseczvezdice, ja volim da analiziram, ali nekad umara, jer ne moze svaka moja analiza da bude ispravna a i velika je verovatnoca da cesto pogresim, ali kad dodjem do nekog zakljucka niko ne moze da me ubedi u suprotno i to je ono sto ne valja. Mnogo sam bandoglava, kao da sam Ovan

Old 05-04-2015, 12:01   #19
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Hvala, alea, na detaljnim objasnjenjima i preporuci.
Procitacu, naravno.
Samo, reci mi, kako si zapamtila tolike informacije?
Verujem da se ne moze iz jednog citanja sve zapamtiti.
Neke stvari usvojis i zapamtis, a nekih se stalno podsecas i iznova otvaras knjigu.
Nema sanse da zapamtis sve, a ovo je samo jedan deo literature koji se moze naci na ovom sajtu, i postoji jos gomila, gomila knjiga...

Za pocetak, moj savet ti je da citas njegove tekstove, jer ces tu naici na mnoga objasnjenja, i to bas za pitanja koja se cesto postavljaju i cesto nas zbunjuju.
Imas objasnjenje za svaku pojedinacnu planetu, sta znaci, koje su njene signifikacije, posle krenes od kuca itd...

Mada verujem da si se prepala od tolike kolicine informacija, ali za ucenje astrologije ipak su potrebne godine i to ce svako ovde da potvrdi.

Sretno

Old 07-04-2015, 21:01   #20
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Hvala, divna si!
U pravu si, jos kad vidim kako svako iz nekog svog ugla tumaci,
deluje jezivo, sta sve zapamtite, svaka cast

Da li postoji mogucnost da moj otac ima vanbracno dete, musko?
Molim vas, ako neka moze da pogleda. Imam rodjenu sestru, mladju.
Moji nisu zajedno vec godinu dana.
Evo moje karte opet, verovatno je istekla sa prve strane.

Last edited by Vojvotkinja; 13-04-2015 at 13:17..

Old 31-08-2016, 19:42   #21
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Sanja, u vezi tvog pitanja postavljenog neki dan na pričaonici, o majci, agresiji kojoj je sklona, pitaš kako to da niko nikada nije u tvojoj natalnoj karti nju video kao lošu već oca a pokazalo se suprotno.
Ja bih tu njenu agresiju i takvo ponašanje kakvo opisuješ pripisala ovom kvadratu Marsa i Saturna i Merkura i Saturna.
Majka jeste predstavljena Mesecom i on je u tvom natalu u trigonu sa Suncem u Vagi, te su tvoji roditelji bili dugo u braku, slagali se u prvo vreme.Međutim, dispozitor tvog Meseca u Vodoliji je Saturn koji je u kvadratu sa Marsom, Sa90Ma je aspekt nasilja i agresije. Zatim, Merkur je vladar tvog četvrtog polja a četvrto polje je dom, kuća, majka u većini slučajeva, pa je i Merkur u kvadratu sa Saturnom. Dispozitor Sunca u Vagi je Venera u Devici a znak Device i Vodolije su u inkonjukciji, po svoj prilici da je između njih došlo do nepremostivih prepreka koje se nisu mogle prevazići odn. nisu se mogli prilagoditi jer je inkonjukcija aspekt prilagođavanja.

Old 01-09-2016, 00:55   #22
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Tako je Pipa. Uvek gledam dispozitore i buljim u svoju kartu 5 puta dnevno i ne znam kako sam previdela da je ona u stvari taj Saturn, odnosno da je ti kvadrati dobro opisuju, bas mi se pre dva dana upalila lampica. Otac je i 4. kuca, zar ne? Moj otac je Merkur u mojoj karti, moja sestra je So u Vagi (vladar 3.), dispozitor je Ve u Devici (moja sestra je Devica/Ribe, ne znam da li to nesto znaci, cisto kazem onako). I tu postoji kvadrat So90Sa, sto ne opisuje samo muskarca, ocigledno je da opisuje moju sestru. Ona je mojoj sestri ceo zivot ogranicavala kretanje, moja sestra nista od devojackog zivota nema. Prosle godine ju je fizicki maltretirala. Juce mi sestra kaze "osecam grizu savesti kad se posvadjam sa njom", pa, naravno, klasican odnos nasilnik-zrtva. Psihicko maltretiranje od malena, zdruzena sa svojim roditeljima u duetu su nas maltretirali. Kako je otac otisao, jos vise im je snaga preusmerena na nas, nazalost vise na sestru, jer ona zivi sa njom.

Uvek su mog oca crnili u natalnoj karti, samoprozvani astrolozi, njemu pripisivali njene osobine (So/Me/Ma/Sa). Tacno je da on nije bio nikakav bracni drug (valjda je video s kakvim budalama ima posla, kaze da mu je bilo tesko da nas ostavi u njihovim kandzama), imao je i zene sa strane, ali nas je on spasavao njenog zla i pricao sa nama da ne odlepimo, pa cak i one stvari koje se sa majkom pricaju. Moze da bude gresan jos sto puta, meni je on sve.

I jos nesto sto su mi pricali, da ja sa ocem imam distanciran odnos. Bas suprotno, s majkom imam distanciran odnos, nismo se poljubile i pomazile u zivotu, sem dok sam bila mala.

Old 22-01-2017, 16:22   #23
nata2009
Početnik

nata2009 je offline
Registrovan: Jan 2017
nata2009 je na dobrom putu
Standardno

Lijep pozdrav da li bi mi tko mogao1mogao pročitai moju kartu,zanima me jel loša,kada da igram igre na sreču,hvalaaaaaa lara Pictures, lara Images, lara Photos, lara Videos - Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Old 22-01-2017, 16:24   #24
nata2009
Početnik

nata2009 je offline
Registrovan: Jan 2017
nata2009 je na dobrom putu
Standardno

Lijep pozdrav da li bi mi tko mogao1mogao pročitai moju kartu,zanima me jel loša,kada da igram igre na sreču,hvalaaaaaa lara Pictures, lara Images, lara Photos, lara Videos - Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules