ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-05-2017, 15:22   #46
Diana94
Početnik

Diana94 je offline
Registrovan: May 2017
Diana94 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Imaš isti raspored polja-po-znakovima k'o i ja.

Generalno gledano, kod 99 % osoba sa ASC Djevica ili Vaga koje poznajem, na planu 5. polja je većinom bilo drži-ne daj.

Zašto ?! Pa, jer ga 5. znak od ASC Djevice/Vage dođe Jarac/Vodolija, pa tako 5. polje automatski pada pod vladarstvo Mr. Sa(diste). Pa je stoga manje-više svima (nama) na ljubavnom planu vazda Back & Forth.
U najboljim slučajevima, odnosno u natalima gdje je u pitanju iznimino esencijalno/mundano kvalitetan Saturn, osoba ilitiga natus opet iza sebe ima veoma malo veza.
Mada postoje varijacije i varijacije na temu.
Slična je situacija i kod ljudi u čijim se natalima Saturn potrefio u 5. ili 7. polju.

(Sidenote - slučajnost ili ne, ne poznajem nijednu jedinu osobu sa ASC Rak/Lav koja se ranije udala/oženila. ASC Rak/Lav = DSC Jarac/Vodolija)

Vezano za konkretno tvoj natal;
Dvije, za tvoj love life ključne planete su spore, te je Ju povrh toga i retrogradan. Tako da u tvom slučaju, nije ni za očekivati brak ili to neko superozbiljno partnerstvo a'la brak u ranim 20-tim.
Dobra vijest je da nisi ni prva ni posljednja osoba sa ASC Djevica, koja za vladara 5. polja ima sporog Saturna, a za vladara 7. polja sporog/retrogradnog Jupitera, pa opet, nije da u većini opisanih slučajeva nije došlo do ljubavi, veze, braka isl.

Neću ti pisati da si još veoma mlada da bi se zamarala opisanim stvarima, jer, to što si iz npr. moje perspektive #baby tebi kao tebi ne znači ništa. Ne mijenja tvoju perspektivu, koja ti je, u tvom slučaju - najvažnija. Jer, ti si sebi uvijek ti. A znamo da je svakoj osobi njen/njegov problem najveći - bilo da ima 17, ili 47, ili 77.
Besides, sjećam se kako je to imati 23 godine (koliko god da je to davno bilo ) i biti emotivno u k*rcu, dok svi oko tebe šatro cvrkuću s nekim #nešto #nešto.

Još jedna dobra vijest (ili loša, opet zavisi od point of view) je što #odgođeni brak/veza a'la brak osobi otvori druge mogućnosti. Pa tako razviješ snažan osjećaj identiteta, sopstvenu osobnost, realizuješ se na drugim životnim poljima, te s vremenom naučiš cijeniti taj neki svoj personal space, me time isl.
Što je najvažnije, SAMOSTALNO se izgradiš kao ličnost, pa je s 30 godina TVOJA osobnost TVOJA osobnost, a ne #ono u šta te oblikovao izvjesni frajer s kojim si bila u superozbiljnoj vezi a'la brak od III srednje, ili I godine faxa.

Ovdje te moram korigovati.
Treba biti dobar i vrijedan, i strpljivo čekati da nam se Mr.Sa(dista) jednog lijepog dana "skine s vrata".
Jer ne donosi Saturn nikakve nagrade. To je zabluda. Saturn predstavlja ograničenja & prepreke & stagnacije. Mogućnosti koje nam se otvore nakon što nas #popusti nisu nikakve nagrade, već normalne & prirodne stvari, samo što ljudima te normalne & prirodne stvari izgledaju kao nagrade jer jbg...
Poslije šest mjeseci života u šatoru u afričkoj savani, i obični motel osobi će izgledati kao Hotel Plaza.
Marshmallow 86,

daa, isti raspored, slične muke znači haha.
Odlična analiza, slažem se, ali ne baš u ovom dijelu :
Quote:
Još jedna dobra vijest (ili loša, opet zavisi od point of view) je što #odgođeni brak/veza a'la brak osobi otvori druge mogućnosti. Pa tako razviješ snažan osjećaj identiteta, sopstvenu osobnost, realizuješ se na drugim životnim poljima, te s vremenom naučiš cijeniti taj neki svoj personal space, me time isl.
Što je najvažnije, SAMOSTALNO se izgradiš kao ličnost, pa je s 30 godina TVOJA osobnost TVOJA osobnost, a ne #ono u šta te oblikovao izvjesni frajer s kojim si bila u superozbiljnoj vezi a'la brak od III srednje, ili I godine faxa.
Ovo je jako lijepo napisano i to aspolutno stoji, ali mogu se samo djelomično složiti jer po ovome ispada da ljudi koji su bili te sreće da u ranijim godinama naiđu na svog pravog partnera nemaju izgrađenu osobnost (premda znam slučajeve gdje mlade cure apsolutno iskopiraju svog dečka u stavovima, navikama i svemu), ali opet ne bih generalizirala.
Što se tiče Saturna, super sročeno, s tim da ja termin "nagrade" koristim zbog vjerovanja da se otplačuju karmički dugovi iz prošlih života pa me zato sad Saturn pere tamo gdje je najbolnije xD

p.s. malo me iritira što svi ovdje smatraju da sam "devojčica" i "baby" haha , mislim da 23 i nije baš toliko malo. Inače ljudima koji me poznaju djelujem jako ozbiljno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Jadove & (pi*ko)paćenike u principu privlači svaka prosječna žena.
Bez obzira na ASC

Btw, nije fol da Djevice u tolikoj mjeri "nemaju sreće", koliko su probirljive. Neće svašta.
Ako ćemo već analizirati situaciju samo i isključivo kroz prizmu ASC - sa 70% ULOVA s kojim se izvjesne žene kao usreće & diće, prosječna Djevica ne bi pod obrisala.
Ovo je najveća istina IKADA hahaha, s tin da mene baš ne ide, znači kaos

Last edited by Vojvotkinja; 07-05-2017 at 00:07..
Submit to Digg   ali bez ljubavi, svega malo je... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-05-2017, 18:09   #47
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Diana94 VIdi Poruku
Ovo je jako lijepo napisano i to aspolutno stoji, ali mogu se samo djelomično složiti jer po ovome ispada da ljudi koji su bili te sreće da u ranijim godinama naiđu na svog pravog partnera nemaju izgrađenu osobnost
Like I said, ima varijacija i varijacija na temu. Konkretno sam aludirala na slučajeve;

gdje stariji & zreliji (samim tim i dominantniji) frajer uvuče djevojku u to neko superozbiljno partnerstvo u razdoblju dok je dotična još klinka. Pa je onda narednih ne-znam-ti-ni-ja-koliko godina odgaja & pametuje joj. Odnosno, oblikuje nju i njenu osobnost prema svojim nahođenjima & ukusima. Pa bilo da ta veza završi vjenčanjem ili raskidom, dotična djevojka ostane neiživljena. Uskraćena za sva ta neka mladenačka iskustva i ludosti, jer kada se trebala družiti, izlaziti, upoznavati ljude i svijet oko sebe - imala je "taticu" za vratom.

gdje se dvoje klinaca počne vodati od srednje škole, te ama baš sve prođu zajedno. To s jedne strane jeste romantično & simpa. However, bilo da veza završi vjenčanjem ili raskidom, ti klinci također ostaju neiživljeni, a osobnosti im se razviju u toj nekoj simbiozi.

Iz retrospektive, meni lično je drago što sam "samonikla". Jer sam 110% sigurna da sam Ja = Ja. Odrastala, razvijala se, sazrijevala, birala, griješila, preferirala, te upoznavala ljude i svijet oko sebe samostalno, a ne unutar tinejdžerskog mini-braka, ili pod dirigentskom palicom izvjesnog "tatice".

the natal chart

Old 07-05-2017, 18:36   #48
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Tacno Marsh, samo sto nam je tokom samoizgradjivanja ipak falila ljubav muskarca. Nije lako zivjeti bez partnera kad osjecas iskonsku potrebu za njim.

Old 07-05-2017, 18:57   #49
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Tacno Marsh, samo sto nam je tokom samoizgradjivanja ipak falila ljubav muskarca. Nije lako zivjeti bez partnera kad osjecas iskonsku potrebu za njim.
Tačno.
Međutim, ima i to svoju pozitivnu stranu.

S obzirom da sam imala prilike slobodno "izlaziti u svijet", odnosno, družiti se, kretati, upoznavati ljude ...
Zato sam danas svjesna i znam da, kada ostanem petkom navečer kući ušuškana s frajerom - ama baš ništa ne propuštam.
(Što nije bio slučaj s mojih 20, a bogme ni s 25.)

Ali s mojih 30 - been there, done that. Prošla te neke stvari koje sam željela i trebala. Kada sam željela i trebala. Kada je bilo vrijeme. No unfulfilled wants/needs/desires. No regrets.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 07-05-2017 at 21:51..

Old 07-05-2017, 18:58   #50
Diana94
Početnik

Diana94 je offline
Registrovan: May 2017
Diana94 je na dobrom putu
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Skorpija83 VIdi Poruku
Potpisujem apsolutno!

Old 07-05-2017, 19:01   #51
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Diana, Marsh, svako od nas ima svoj put, bilo je kako je bilo. Nikad nije kasno za ljubav. Naravno, nema kajanja. Cipela koja pristaje jednoj osobi, drugu zulja. Ne postoji recept za zivot koji je primjenjiv na sve slucajeve.

Old 07-05-2017, 19:07   #52
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Mars, u pravu si, ali sta ce devojke koje n.p.imaju jako malo veza, pa tek kasno nadju nekoga ... Znam mnogo devojaka, mojih drugarica, koje apsolutno nisu imale momka godinama i godinama a imaju preko 30...Otkud da znaju da l su nesto propustile ili nisu, kada im ljubavni zivot bio nula...Bolje je svakako imati i vise veza i svasta proci, ali sta cemo - ja 1.nisam imala puno veza, pa kad me dune nesto u glavu sa 40, jer elem - nisam puno toga prozivela sa 20 i neku (n.p.)...

Hocu reci - nekako i da hoce, poneko nema priliku niakakvu vezu da ima, tako mu zapalo.

(moja sestra jedna ima 40 i neku i sada je nasla nekoga momka, a godinama nije imala nikoga...i primecujem kod nje da se ponasa kao one cure od 20 god, ono zivkanje, laskanje i sl...al bolje IKAD nego NIKAD).
Advertisement

Old 07-05-2017, 21:44   #53
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
Mars, u pravu si, ali sta ce devojke koje n.p.imaju jako malo veza, pa tek kasno nadju nekoga ... Znam mnogo devojaka, mojih drugarica, koje apsolutno nisu imale momka godinama i godinama a imaju preko 30...Otkud da znaju da l su nesto propustile ili nisu, kada im ljubavni zivot bio nula...Bolje je svakako imati i vise veza i svasta proci, ali sta cemo - ja 1.nisam imala puno veza, pa kad me dune nesto u glavu sa 40, jer elem - nisam puno toga prozivela sa 20 i neku (n.p.)...

Hocu reci - nekako i da hoce, poneko nema priliku niakakvu vezu da ima, tako mu zapalo.
Nisam u prethodnim postovima ciljala na iživljenost vs. neiživljenost samo i isključivo u smislu muškaraca, već više u generalnom kontekstu.

Da se razumijemo, nisam ni ja imala mnogo veza, a ni mnogo muškaraca. Sa svojih 30 godina bila sam s pet muškaraca u krevetu, što uopće nije mnogo. Kada krenemo od činjenice da danas srednjoškolke do prve godine faxa iza sebe imaju dvocifren broj.
Ali nije alfa & omega iskustva sa suprotnim spolom samo i isključivo veza/sex. Smatram da i upoznavanje, koketiranje, komunikacija, platonsko druženje i obični neobavezni izlasci na piće spadaju u domenu iskustva sa suprotnim spolom. Na koncu - prvi korak ka nečemu konkretnom (bilo vezi, bilo shemi) i jeste upravo razgovor, flert, izlazak isl.
Nemam ni ja iza sebe iskustva tipa "otići na godišnji odmor s frajerom", ali sam izašla na piće s dovoljno tipova u životu da znam da (kada naiđe taj s kojim ću otputovati na godišnji) ništa spektakularno ne propuštam.

Besides, pod iživljenost vs. neiživljenost ubrajam i mnoge druge stvari, tipa druženja, izlaske, izlete, piknike, putovanja.
I mnogo mi je drago što mi sa mojih 30, proslava Nove godine s društvom ili more s drugaricama nije misaona imenica.
Nije alfa & omega #iživljenosti broj veza/muškaraca.

Quote:
(moja sestra jedna ima 40 i neku i sada je nasla nekoga momka, a godinama nije imala nikoga...i primecujem kod nje da se ponasa kao one cure od 20 god, ono zivkanje, laskanje i sl...al bolje IKAD nego NIKAD).
Mislim da je to više stvar temperamenta & karaktera, a ne godina i (ne)iskustva.
Personalno, ni u srednjoj školi nisam bila jedna od onih djevojaka koja frajere zivka & piše poruke od jutra do sutra, niti bih voljela da mene neko zivka/piše mi svakih sat vremena.
Što se tiče tog cici-mici manira (srculenca, pusice, guzice, gugutanja, sladunjavi nadimci), također nikada nisam bila od tog posla. Barem ne u konvencionalnom smislu.
Prije bih se samozapalila, nego nekome napisala ili ga oslovila sa "bebo", "bejbi", "ljubavi", "srećo", "sunce", "živote" isl.

Sve i da frajera oslovim sa npr. HANI (honey), to će biti više u nekom zafrkantskom, podjbavajućem kontekstu & tonu.

the natal chart

Old 07-05-2017, 21:59   #54
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Ma pricaj mi - covek mog zivota mi sigurno nece reci srce, duso...Ajd i duso, al srce, lutkice, sunce...Koje smaranje...da se ispovracas. Ponizavanje...

Old 07-05-2017, 22:13   #55
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Ajd i duso, al srce, lutkice, sunce
Lutko

the natal chart

Old 08-05-2017, 00:22   #56
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Smile

Ma da...meni dodje da umrem. Pre par godina se ja svidim nekom liku - jedva sam pobegla od njega...On sve - srce...pa me zove na svakih pola sata, pa u gradu poceo da mi vrata otvara i sl...Ja da umrem...I cim se cujemo on - srce...Au, bezi bre i ti i tvoje tepanje, daleko ti lepa kuca...
A i inace ja nisam tipican predstavnik zenskoga roda i nikada nisam mastala ni o vencanju, ni o vencanici, i govorila sam da cu, ako se udam, zadrzati svoje prezime, ili mozda cak mladozenjino necu ni uzimati...

Priznajem, mozda je bolje da nisam takva, ali sta cu - krecim sama kuci i zidove, farbam vrata, od malena sam videla to od svoje majke i takva sam i ja...mada sam upakovana u zenstveno izdanje i nikada ne psujem u drustvu.

Old 08-05-2017, 10:09   #57
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ja se delimicno slazem, ali samo delimicno. Ne postoji idealan brak, pa ako neko misli da treba da ceka pravog sa kojim ce da cvetaju ruze, ja bas i ne mislim da je to istina...U svakom braku ima neslaganja i svaka ljubav izbledi za neko vreme, a ostane samo postovanje...Pitanje je samo odabrati nekoga slicnog sebi, koliko toliko da se razumete i postujete.

Quote:
Originally Posted by mirkmirka VIdi Poruku
Onaj pravi-ne postoji-
Savrsenstvo ne postoji ni kod ljudi ni u partnerskim odnosima.
Kada pronadjete nekog ovakvog, osjetit cete

Kada sam prvi put srela muza imala sam neki osjecaj da je to taj, al nisam ni slutila da cu se na kraju udati za njega i po karakteru smo dosta slicni kada se posvadjamo ne zna se ko je tvrdoglaviji

Old 08-05-2017, 11:08   #58
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Da, zaista savrsenstvo ne postoji...i svi koji to misle - grese. Pravi definitivno ne postoji ali postoji srodna dusa (sa kojom itekako moze i dolazi do rasprava, ali barem u manjoj meri nego sa nekim ko je susta suprotnost nama, a i ne mora ni to da znaci - neko moze biti srodna dusa 3 godine - 4, i onda shvatis da se vremenom i mi menjamo i samim tim tu srodnu dusu vise ne prepoznajemo kao srodnu)
Advertisement

Odgovor

Tags
puno, sam, sve, taj, zašto

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules