ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-11-2013, 21:59   #451
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
meni se licno u karti uklapa, koreni u bosni, ic u biku
me too, mada kod mene još i Šumadija dolazi u obzir.
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2016, 17:56   #452
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Drugari, treba mi jak argument u raspravi sa jednom istoričarkom koja tvrdi da Nemačka nije u simbolici znaka Ovna nego da je Jarac.
Ona navodi datum osnivanja države 18.1.1871. u Versaillesu. Na ovom sajtu je pronašla kartu Nemačke.

Germany horoscope · Germany natal chart · Mundane astrology

Ne mogu nikako da je razuverim da nije u pravu a nijednu knjigu iz mundane astrologije nemam. Ono što sam sigurna je, da sam na više mesta pročitala da je Nemačka Ovan, evo ima i na ovom sajtu, na ovoj temi.
Navela mi je čitav niz datuma od Rimskog Carstva, preko Franačke države, Vestfalskog ugovora do Nemačkog Carstva,Trećeg Rajha, osnivanja Zapadne Nemačke, ujedinjenja Zapadne i Istočne Nemačke, zaista nijedan od tih datuma nije za vreme vladavine Ovna. Ja sam davno negde čitala o osi 20 st. Ovna-20 st. Vage, pad Saturna-egzaltacija Saturna i kako se to vezuje za Nemačku ali sada ne znam na kom sajtu sam to pročitala.Primetila sam na više karata na ovom sajtu, Mars u Vagi i na nekim Neptun na 19 Ovan a na drugim Uran na 19 Ovna. Plašim se da to za nju neće biti dovoljno jak argument.
Jel može neko da me uputi gde to mogu naći i na osnovu čega je Nemačka svrstana pod simboliku Ovna?
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 26-07-2016, 19:04   #453
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

Teško da ćeš ju oboriti argumentima. Osim ako se ne pozoveš na "autoritet i nepogrešivost" Imširagića i na njegovu knjigu Vladarstva u astrologiji na stranci br. 242 . . Najbolje da ju uputiš na njega da joj on objasni zašto je njemačka u simbolici ovna. Iako on navodi da se ta simbolika utvrđuje empirijski. Volio bih i sam znati kako. Možda nam ona prenese kada joj on objasni.

Old 26-07-2016, 19:25   #454
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

Search results for "germany" - Astro-Databank

evo i tu imaš nekoliko chartova :

Horoscopes of Europe - Marc Penfield - Google Knjige

Old 26-07-2016, 20:09   #455
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Pipa, stvarno ne znam, ali čini mi se da sam nekad davno čitala da je Nemačka ovan između ostalog zato što se vezuje za tehniku, pa kao mars-ovan, šta li već... Gde sam to pročitala nemam pojma, ali sam nekako odavno "usvojila" da je ta zemlja u znaku ovna...
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2016, 20:17   #456
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Našla sam taj tekst.
KAPA : Članak : Berlin i osa 2o Ovna - 2o Vage

Old 26-07-2016, 21:26   #457
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Standardno

Veliko je pitanje koliko je još uvijek aktualna Ptolomejeva podjela koja je temelj da se Njemačka definira pod simbolikom ovna. Toliko se migracija naroda, prekrajanja granica i promjena političkih sustava dogodilo nakon njega da sam pomalo skeptičan da to i dalje fercera na način kako je on to vidio.

Ptolomejeva podjela :

Sjeverozapadna Evropa pad pod utjecajem vatrenih znakova,
Sjeveroistočna Evropa pod utjecajem zračnih znakova,
Sjeverna Afrika pod utjecajem vode,
Bliski istok i istočna Afrika pod utjecajem zemlje .

Old 27-07-2016, 07:35   #458
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
GRADOVI :

~ Grčka : Devica
~ Grčki arhipelag : Bik

Kada me sledeci put napadne clanica koja je opsednuta zenom Novaka Djokovica(uz dozu mrznje i prezira) ili alijas Bubicica, neka pita Imsiragica i ostale zasto je Grcka DEVICA.

A ne da stvara svoju teoriju da je ista JARAC, samo zato sto tako njoj odgovara.

Old 27-07-2016, 08:19   #459
Mala svalja
Švrća

Mala svalja's Avatar

Mala svalja je offline
Registrovan: Feb 2016
Mala svalja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Kada me sledeci put napadne clanica koja je opsednuta zenom Novaka Djokovica(uz dozu mrznje i prezira) ili alijas Bubicica, neka pita Imsiragica i ostale zasto je Grcka DEVICA.

A ne da stvara svoju teoriju da je ista JARAC, samo zato sto tako njoj odgovara.
Nemoj da se sekirises to je lose po zdravlje. Sve sto je zapisano ostaje a vreme pokaze ko je bio u pravu. Btw, mislila sam da je doticna fan Nikole Tesle.
Ni meni nije jasno kako i na osnovu cega se odredjuje koja zemlja je u kom znaku ako to nije datum osnivanja drzave.
Sto se Grcke tice, Grci su najveci hedonisti koje sam u svom zivotu videla a i svojim fizickim izgledom ( znam da ne treba ceo jedan narod svrstavati u isti kos) se potpuno uklapaju u simboliku Bika a ovde se kaze samo grcki arhipelag.
Uostalom celi ovaj sunovrat Grcke pocinje sa Saturnom u Skorpiji sto je opoziciono od Bika.
Kad pogledam s druge strane da je Hrvatska i Zagreb Devica sto je potpuno logicno
Zagreb vazi za najcistiji grad takodje i Hrvatska i potpuno se uklapa u sliku i opis Device, onda kad uporedimsa Grckom koja je isto Devica, iskreno nije mi bas najjasnije kako.Grcka i Atina su sve samo ne cisti. Isto je i Svajcarska, koliko znam Devica. Da li se u nekoj zemlji vise postuje red i vise radi nego u Svajcarskoj? Osnovne osobine Device ispunjene. Sta zajednicko imaju Grcka, Svajcarska i Hrvatska?
Tako da smatram da svaka zemlja ima svoju kartu , znak, podznak, mesec itd. sto ce dati potpunu sliku neke drzave. Ko sto nisu svi ljudi rodjeni u istom znaku isti nisu ni sve zemlje osnovane u vladavini istog znaka iste.

Old 27-07-2016, 09:09   #460
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mala svalja VIdi Poruku
Nemoj da se sekirises to je lose po zdravlje. Sve sto je zapisano ostaje a vreme pokaze ko je bio u pravu. Btw, mislila sam da je doticna fan Nikole Tesle.
Ni meni nije jasno kako i na osnovu cega se odredjuje koja zemlja je u kom znaku ako to nije datum osnivanja drzave.
Sto se Grcke tice, Grci su najveci hedonisti koje sam u svom zivotu videla a i svojim fizickim izgledom ( znam da ne treba ceo jedan narod svrstavati u isti kos) se potpuno uklapaju u simboliku Bika a ovde se kaze samo grcki arhipelag.
Uostalom celi ovaj sunovrat Grcke pocinje sa Saturnom u Skorpiji sto je opoziciono od Bika.
Kad pogledam s druge strane da je Hrvatska i Zagreb Devica sto je potpuno logicno
Zagreb vazi za najcistiji grad takodje i Hrvatska i potpuno se uklapa u sliku i opis Device, onda kad uporedimsa Grckom koja je isto Devica, iskreno nije mi bas najjasnije kako.Grcka i Atina su sve samo ne cisti. Isto je i Svajcarska, koliko znam Devica. Da li se u nekoj zemlji vise postuje red i vise radi nego u Svajcarskoj? Osnovne osobine Device ispunjene. Sta zajednicko imaju Grcka, Svajcarska i Hrvatska?
Tako da smatram da svaka zemlja ima svoju kartu , znak, podznak, mesec itd. sto ce dati potpunu sliku neke drzave. Ko sto nisu svi ljudi rodjeni u istom znaku isti nisu ni sve zemlje osnovane u vladavini istog znaka iste.
Mesec je taj koji je u natalnoj karti države, odn. mundanoj astrologiji, zadužen za opis naroda te zemlje.
Hrvatska, Grčka, Švajcarska sigurno nemaju Mesec u istom znaku, s obzirom da su neki od tih naroda veliki radoholičari, dok drugi nisu.
Slažem se da treba imati u vidu celu kartu države radi potpunog uvida kakva je to zemlja,kakvi su pripadnici nekog naroda. Ali pitanje je koja je to prava karta? Da li je to prva karta kada je neka zemlja osnovana, jer sumnjam da kasnija ujedinjenja, cepanja mogu nešto promeniti, s obzirom da znam da su naši političari (Srbija) prilikom proglašenja samostalne države Srbije a nakon razvrgnuća Državne zajednice Srbije i Crne Gore pokušavali da nameste dobar natal i vodili računa o bitnim detaljima jer je bilo i astrologa u njihovim redovima, pa nikakve vajde odn. narodu opet nikako bolje nije. Isto nam je u kojoj god državi živeli.

Old 27-07-2016, 18:59   #461
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mala svalja VIdi Poruku
Zagreb vazi za najcistiji grad takodje i Hrvatska i potpuno se uklapa u sliku i opis Device,
Ovo mogu da ti potvrdim 100%.

Old 23-03-2018, 05:26   #462
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Kakva su vasa iskustva sa simbolikom Rusije? Pod vladavinom kojeg znaka posmatrate?

Old 23-03-2018, 11:31   #463
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Nađoh da je Vodolija, što do nekle i ima smisla.

Old 23-03-2018, 11:48   #464
Filip
Obično gatalo

Filip's Avatar

Filip je offline
Registrovan: Sep 2010
Filip je na dobrom putu
Standardno

Nesto sam imao vise kontakt sa nekim ljudima iz rusije dok je bio jupiter u vagi. Pa reko da nije mozda vaga posto mi je jupiter vladar 7.

Old 23-03-2018, 17:50   #465
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Sibir je Vaga tako da mož' biti zbog toga.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules