ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-04-2017, 21:41   #1801
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Šta bi bila simbolika astronomije ?!

the natal chart
Submit to Digg   Simbolika : Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-04-2017, 22:12   #1802
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

zašto se gluma najčešće vezuje za Neptun?
meni je to Merkur jer je govor, pa kuće 3 i 12 opet kao govor i psihičko ulaženje u drugi karakter, drugu ličnost. tu mi se savršeno uklapaju Blizanci, jer su prirodno 2 lika u jednom. lako menjaju lica/uloge. povoljan je i Lav i 5. kuća zbog scene, sjaja, slave i glamura. a filmska gluma i film kao pokretna slika nekako mi je to novotarija u smislu Urana. "pokretna slika"/motion picture/ tj. film i kamere i projektori su u odnosu na klasično pozorište novotarije i čuda tehnologije što mi liči na Uran i Merkur.
Neptun ćuti kao svaka Riba, previše ćuti za glumca. osim u nemim filmovima. suviše mašta, a za glumu nije bitna mašta, oni ne maštaju niti izmišljaju nego se uživljavaju u postojeći pisani tekst i oponašaju karakteristike zadatih likova kako bi ih što realnije prikazali/oživeli iz teksta/scenarija.

Old 08-05-2017, 14:22   #1803
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Jesi provjerila?! ja bi rekla da neke kod glumci u natalnoj karti nema pokazatelj za glumci

Old 23-08-2017, 00:54   #1804
rejra
Početnik

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
zašto se gluma najčešće vezuje za Neptun?
meni je to Merkur jer je govor, pa kuće 3 i 12 opet kao govor i psihičko ulaženje u drugi karakter, drugu ličnost. tu mi se savršeno uklapaju Blizanci, jer su prirodno 2 lika u jednom. lako menjaju lica/uloge. povoljan je i Lav i 5. kuća zbog scene, sjaja, slave i glamura. a filmska gluma i film kao pokretna slika nekako mi je to novotarija u smislu Urana. "pokretna slika"/motion picture/ tj. film i kamere i projektori su u odnosu na klasično pozorište novotarije i čuda tehnologije što mi liči na Uran i Merkur.
Neptun ćuti kao svaka Riba, previše ćuti za glumca. osim u nemim filmovima. suviše mašta, a za glumu nije bitna mašta, oni ne maštaju niti izmišljaju nego se uživljavaju u postojeći pisani tekst i oponašaju karakteristike zadatih likova kako bi ih što realnije prikazali/oživeli iz teksta/scenarija.
Gluma se ne tiče u osnovi merkura iz više razloga prvenstveno jer je to umjetnost (venera) koja je u padu u merkurovom znaku...drugo neptun ima istu ulogu ''kopiranja'' kao i merkur ali je mnogo biliži umjetnosti (veneri) budući da je njena viša oktava...dakle za glumca nije potrebno da racionalno logički i površno (merkur) prekopira nečiji identitet,ličnost da bi iznio neku ulogu na sceni (sunce,lav)....već je potrebno da se mnogo dublje poveže i unese (neptun) prvenstveno emotivno u taj lik...to onda nama gledaocima budi maštu(neptun) o tom liku koga doživljavamo kao stvarnog....a zapravo taj ličnost ne postoji (neptun) ona je u stvarnost pretvaranje(NEptun) jedne osobe u neku drugu ličnost (sunce)...Dakle glumac nije samo neptun to je veza između više indikatora a to su sunce,lav-pozornica,scena,uloga,lik,kreiranje zatim venere-glumac je umjetnik,gluma je umjetnost, koja ima svoju publiku...i neptuna -pretvaranje,preobraćanje u nekog drugog,preuzimanje drugog identiteta,mašta koja je potrebna da bi se tako nešto postiglo...merkur ne mašta on logički povezuje činjenice iz realnog svijeta i reproducira ih ponovono...glumac je mnogo suptilnije zanimanje od tog logičkog povezivanja i reprodukovanja zato u osnovi merkur nije indikator ovog zanimanja...

Old 23-08-2017, 01:15   #1805
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ja sam pisac, vrlo dobro znam šta je umetnost, mašta i (dramski) tekst. radim i sa pozorištem.
Merkur mi je vrlo istaknut, dok Neptun nema aspekte ni sa jednom ličnom planetom. prema tvojim kriterijumima, ne bih bila dovoljno maštovita .
i kao što vidiš, gore nisam ni rekla da glumci "prekopiraju" tekst nego da je potrebno da se psihološki užive u novu ličnost iz scenarija, a to nema veze sa maštom.
neko drugi je već bio maštovit i stvorio lik u scenariju ili knjizi, a glumac taj lik oživljava, dočarava. neću reći da nema mašte, ali je razlika između glumca i pisca vrlo primetna.

Old 23-08-2017, 08:54   #1806
rejra
Početnik

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

ok slažem se

Last edited by rejra; 23-08-2017 at 14:49..

Old 23-08-2017, 11:50   #1807
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

glumcu se uglavnom kaže kakvu emociju treba da iznese i na koji način da oživi lik. zato i postoji reditelj, dramaturg itd. ne gradi glumac lik onako kako on oseća ili izmašta dok proučava tekst. glumac ima i u samom tekstu upute šta da radi i kako sve treba da izgleda, počev od pokreta, glasa, mimike (mada je improvizacija važna, tu dolazi maštovitost samog glumca, što ima veze sa Ne, ali to je sada šira priča).

edit: antičko pozorište, prvo za koje civilizacija zna, svodilo se na retoriku (govorništvo Merkur), a antički glumac bio je retor zabavljač, veza Merkura i 5. polja.

širok je orbis za Ne 180 Ve ili Me, tako da ne računam aspekt. ne radi se o tome da nisam shvatila. Ne je na 4* Jarca, Ve na 29* Raka, a Me na 16* Raka. istina, radi se o opozitnim znacima, ali za aspekt je potreban uži orbis delovanja.
nebitno.
hvala.

Last edited by rijanon; 23-08-2017 at 12:03..
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-08-2017, 12:57   #1808
rejra
Početnik

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

ok..slažem se sve

Last edited by rejra; 23-08-2017 at 14:49..

Old 23-08-2017, 13:25   #1809
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

na 4* Jarca je Neptun. na 29* Raka je Ve. Venera je 25* odmakla od egzaktne opozicije. orbis je 25 stepeni (ako je to uopšte orbis, odnosno nije. zato i nema aspekta od 180). ne znam kojom matematikom si došla do 4-5.
poznajem svoju kartu.

a ako imamo različite stavove ili drugačije gledamo na istu stvar - ne znači da sam skeptik ili da mi natal daje ovakvu ili onakvu karakternu crtu, da sam ovo ili ono, samo zato što tebi ne povlađujem i nije mi blizak tvoj rezon. mada je to već stvar tvog ega. očigledno svako ko ne misli kao ti je ili skeptičan ili kakav već.
a ne razumem zašto bismo svi imali jednak pogled na stvari. čemu to vodi. hipnotisanoj nezdravoj gomili, što je suludo.
iznela si svoje viđenje po pitanju simbolike glume.
ne opovrgavam maštu glumca. poznajem ih, radim u miljeu u kojem imam dodira sa njima. samo sam istakla u prvoj poruci i neke druge stvari koje su za glumu pored Neptuna jako bitne (psiha, govor, slava, scena, publika, Blizanci, Lav itd), a koje se ne spominju tako često.
nema potrebe da meni pripisuješ karakterne crte pravdajući ih natalom, a samo zato što rezonujem sopstvenom glavom koja je različita od tvoje.

edit: osim toga, da sam toliki skeptik ni sama ne bih mogla da imam bujan svet čudnovatosti i mašte i da se bavim pisanjem. svaka umetnost donekle traži "veru u čudo" i u "nemoguće", što skeptici nemaju, jer je njima u prirodi da sumnjaju i u činjenice, kamoli u fikciju.
hvala u svakom slučaju.

Last edited by rijanon; 23-08-2017 at 13:53..

Old 23-08-2017, 14:04   #1810
rejra
Početnik

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

.............

Last edited by rejra; 23-08-2017 at 15:36..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules