ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 07-11-2013, 20:56   #226
veg
Obično gatalo

veg's Avatar

veg je offline
Registrovan: Jul 2008
veg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ella VIdi Poruku
Moze li mi neko preklinjem reci, koje su meni planete u padu i izgonu, ja ne znam kako se to gleda, a jako me zanima

http://oi39.tinypic.com/35bdm3q.jpg
Mesec ti je u padu.
Submit to Digg   Planete u Padu i Izgonu! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-11-2013, 21:01   #227
Ella
Obično gatalo

Ella's Avatar

Ella je offline
Registrovan: Jan 2012
Ella je na dobrom putu
Standardno

Samo mesec ? a sta to znaci, jel to mnogo lose...tnxx

Old 07-11-2013, 21:10   #228
veg
Obično gatalo

veg's Avatar

veg je offline
veg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Samo mesec ? a sta to znaci, jel to mnogo lose...tnxx
Samo Mesec. Loše je relativan pojam. Sklona si dubokim emocijama i strastima, padovima u ponore, umeš da se naljutiš i nije ti preterano lako da oprostiš kad te neko povredi,... ali je u drugoj kući koja je vezana za Bika u kom je Mesec egzaltiran.

Old 07-11-2013, 21:15   #229
dijana78
Obično gatalo

dijana78's Avatar

dijana78 je offline
Registrovan: Sep 2012
dijana78 je na dobrom putu
Standardno

Reci mi molim te Veg, kada je planeta u izgonu ili padu, a nalazi se u kući u kojoj je egzaltirana ili u sedištu (kao kod Elle), kako se na to gleda?

Old 07-11-2013, 21:21   #230
veg
Obično gatalo

veg's Avatar

veg je offline
veg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dijana78 VIdi Poruku
Reci mi molim te Veg, kada je planeta u izgonu ili padu, a nalazi se u kući u kojoj je egzaltirana ili u sedištu (kao kod Elle), kako se na to gleda?
Povežeš simboliku znaka i kuće plus dispozitor i aspekti. Mesecu u 2. je bitna materijalna sigurnost.

Old 07-11-2013, 21:24   #231
dijana78
Obično gatalo

dijana78's Avatar

dijana78 je offline
Registrovan: Sep 2012
dijana78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by veg VIdi Poruku
Povežeš simboliku znaka i kuće plus dispozitor i aspekti. Mesecu u 2. je bitna materijalna sigurnost.
Nismo se razumeli, ali nema veze Hvala svakako Veg

Old 07-11-2013, 21:41   #232
Ella
Obično gatalo

Ella's Avatar

Ella je offline
Registrovan: Jan 2012
Ella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by veg VIdi Poruku
Samo Mesec. Loše je relativan pojam. Sklona si dubokim emocijama i strastima, padovima u ponore, umeš da se naljutiš i nije ti preterano lako da oprostiš kad te neko povredi,... ali je u drugoj kući koja je vezana za Bika u kom je Mesec egzaltiran.
hvalaa puno na objasnjenju...pa istina, mada nisam zlopamtilo, ja kad oprostim onda i zaboravim a zbog te osobine sam dosta naivna u zivotu

Old 13-11-2013, 02:09   #233
plutonac
Veštac

plutonac's Avatar

plutonac je offline
Registrovan: Mar 2011
plutonac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
hvalaa puno na objasnjenju...pa istina, mada nisam zlopamtilo, ja kad oprostim onda i zaboravim a zbog te osobine sam dosta naivna u zivotu
ti si skoro pa moja bliznakinja.. nisam bas ubedjen da si naivna u zivotu, ali ako ti tako kazes..

Old 13-11-2013, 03:21   #234
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
I mene zanima
Advertisement

Old 13-11-2013, 09:07   #235
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Lightbulb

Quote:
Brkate osnove, planeta jedino može da bude egzaltirana, u sedištu i izgonu po položaju u znaku a ne u kući. Kada je neka planeta u kući koja odgovara znaku njenog sedišta (ili egzaltacije) to se naziva slučajna egzaltacija ili sedište planete. E sad, po meni su te slučajne egzaltacije potpuna glupost. U tradicionalnoj astrologiji postoji nešto što se zove "radost planeta" po kućama to valja proučiti.
I ono što danas mnogi tumače kao egzaltaciju u znaku ona to nije, jer je planeta egzaltirana i u padu samo kada je na samom stepenu egzaltacije i pada, na tom stepenu ima najveću snagu. Po mnogima je (da uzmem na primer Mesec iako se ovo odnosi na bilo koju egzaltiranu planetu) svaki Mesec u biku egzaltiran a zašto onda postoji onaj 3 stepen egzaltacije? I kako taj Mesec u biku može da bude egzaltiran i benefičan ako je na Algolu?

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
I mene zanima
Šta ima tebe da zanima pa zar nisi nešto naučila na ovom forumu za sve ove godine

Tradicija tvrdi da su planete osnazene kada se slucajno nadju u odredjenoj kuci - kuci u kojoj se raduju. To potice od ideje planetarnog sektora - krajnje osnovne podele planeta na nocne ili dnevne. Tri dnevne planete - Saturn, Jupiter i Sunce - raduju se iznad horizonta; nocne planete - Mars, Venera i Mesec - raduju se u kucama ispod horizonta; a Merkur, koji moze pripadati u oba sektora, raduje se na Ascendentu - na samom horizontu.

Pretpostavljam da su radovanja povezana s egzaltacijama, mada ne uspevam da uvidim kako. Deluje kao da oboje poticu iz iste astroloske tradicije, tradicije koja je delom podvedena pod dominantnu tradiciju koju sledimo danas, a delom gurnuta u stranu zahvaljujuci njoj. U nasem sistemu, egzaltacije se smatraju nekom vrstom "druge komandne linije" nad znacima, medjutim, egzaltacije su, u stvari, alternativni vladari. One poticu iz potpuno drugacijeg sistema, i one su u jednom trenutku, kada su pocele da se pisu prve astroloske knjige, nakalemljene na glavno stablo, dok im je koren izgubljen - bar za Zapadnu astrolosku tradiciju.

Sunce se raduje u devetoj kuci, koja je drevnima bila poznata kao kuca Boga, a Sunce je - naravno - simbol Boga. Deveta kuca je kuca znanja, snova i vizija, celokupnog traganja za istinom, jer Bog je istina, a Sunce je njegov najocigledniji simbol. Takodje je to i kuca dugih putovanja, jer sva mundana putovanja koja mozemo obaviti na Zemlji, samo su prizori najduzeg putovanja na koje se ikad otisnemo, prevazilazeci granice ovog sveta - putovanja ka Bogu.

Peta kuca je kuca dece, pa bi zato - posto je deveta kuca kuca Boga - peta kuca od devete trebalo da nam pokaze Sina Bozjeg. I stvarno je tako, jer u prvoj se kuci raduje Merkur. Sin Bozji je Hrist - Rec (Merkur) koja je postala telo pojavljivanjem na Ascendentu - kuci tela.

Merkur - prizor savrsenog coveka - jeste [B]jedina planeta koja sadrzi sva tri simbolaC krst, krug i polukrug - sto je prikladno za ono sto je na pola puta izmedju coveka i bozanskog. Ascendent, istocni horizont, jeste mesto na kome dolazi do susreta. "Niko do Oca ne dolazi drugacije nego preko mene", kaze Hrist. Kontakt se mora ostvariti kroz tu tacku, jer tu se nalaze vrata.

Peta kuca, koja dovrsava veliki trigon, jeste mesto radovanja Venere. Venerina ptica je golubica - tradicionalni simbol Svetog Duha, kao sto se to moze videti u mnogim crkvama i na religioznim slikama, narocito onim koje prikazuju krstenje Hrista, kada je "Sveti Duh sisao u njega poput goluba". Najveci praznik Svegog Duha su Duhovi ili Trojice, koji obelezava silazak Svetog Duha na Apostole, obdarujuci ih sposobnoscu pricanja na razlicitim jezicima, kako bi mogli ici i siriti jevandjele - ucinivsi ih jevandjelistima (bukvalno znacenje: "kurir"). Peta kuca je tradicionalno kuca kurira i ambasadora.

Veliki trigon devete, prve i pete kuce predstavlja bozansku energiju koja se od Boga izliva u manifestaciju. Sacinjena je od Sunca, Merkura i Venere, koji predstavljaju fizicko otelotvorenje Trojstva, misteriju trojstva u jednom, dok kruze blisko postavljeni jedni do drugih poput fiksne jedinice, ponekad se stapajuci, ponekad se manifestujuci odvojeno, ali nikada se ne odvajajuci.

Nakon ove tri planete Trojstva sledi Zemlja - covek - a potom tri spoljasnje planete. Covek zauzima svoje tradicionalno mesto na granici materijalnog i bozanskog.

Nasuprot devete kuce - radovanju Sunca - nalazi se treca, radovanje Meseca. To je sedma kuca od devete: Bozja zena. Tradicionalno vezivanje Marije s Mesecom cesto se srece u ikonografiji. Kada je Mesec u opoziciji sa Suncem - sto je slucaj kada su oboje u kucama u kojima se raduju - on je pun, ispunjen miloscu Bozjom: "Zdravo Marijo, milosti puna, Gospod je s tobom". Marija je ispunjena miloscu bozjom, njena je volja jedno s Njegovom.

Sa svoje pozicije u trecoj kuci, Mesec postaje osnova gornjeg velikog trigona, prikazujuci kretanje covecanstva ka Bogu. Druga tacka tog trigona je jedanaesta kuca, radovanje Jupitera. Jedanaesta kuca je bila poznata kao kuca dobre srece. To je kuca radosti zivota: to su sve one stvari koje nas navode da pomislimo da nas neko, tamo gore, ipak voli - nagrade Velikog Benefika Jupitera.

Treca tacka ovog trigona koji se siri navise je sedma kuca. Medjutim, tu se ne raduje nijedna planeta. To je prazan ugao zbog toga sto, shodno hriscanskom ucenju, mi treba da ga ispunimo. Sedma je kuca naspram prve, koja je kuca Hrista; dakle, to je kuca Hristove neveste: crkve i svih nas, sto se jos uvek stvara. Kontakt izmedju vrha bozanskog trigona i korena zemaljskog trigona prvi put je ostvaren kada je Bog udahnuo zivot glini da bi stvorio Adama, a ponovljen kada je Bog posegao za Marijom. Mi imamo mogucnost potvrdjivanja kontakta preko trigona tako sto cemo postati Hristova nevesta i ispuniti svoje mesto u sedmoj kuci. Ali, to zavisi od nas.

Ova dva medjupovezana velika trigona daju nam "Davidovu Zvezdu" - simbol savrsene ravnoteze izmedju neba i zemlje. Na hebrejskom je to "magen David" - Davidov stito; ali, "magen" je takodje i hebrejska rec za "horoskop", i ovo se smatra horoskopom kralja Davida koji je, mada gresnik, ipak bio najsavrsenije uravnotezen od svih ljudi. Da li su planete stvarno bile ovako postavljene u njegovom horoskopu, nisam siguran: ocekivao bih da jesu, kao i da su malefici bili u kucama svojih radovanja.

Malefici nemaju mesto u ovim velikim trigonima. Saturn se raduje u dvanaestoj kuci, a Mars u sestoj, i njihova opozicija pravi Veliki krst s linijom Sunca i Meseca. Tu imamo djavola: "dia-bolos" - bukvalnog znacenja "onaj koji sebe baca preko". U ovom slucaju: preko Bozjeg plana. To je krst na kome Hrist, pa potom mi, bivamo razapeti.

Pol Aleksandrijski (Paulus Alexandrinus) dvanaestu kucu nazivao je "zlim bozanstvom". Kada posmatramo dvanaestu kucu, navikli smo da koristimo reci "licni poroci". To je jedna od onih fraza koje se koriste s pretpostavkom da se podrazumeva da svi verovatno znaju sta znaci.

Licni porok je istinsko znacenje greha: to jest, dok cinimo grehem, mi nanosimo stetu sebi, kvarimo sopstveni zivot, sto je jaociglednije u slucaju Adama i Eve - njih je greh (a i nas) kostao mesta u Raju.

To je znacenje ove maleficne ose. U dvanaestoj kuci je greh - nase greske i nanosenje stete samima sebi. U sestoj kuci Marsa su udarci nesrece: sve one stvari koje nam se u zivotu desavaju, a za koje naizgled nismo krivi, kao sto su bolesti, tradicionalna stvar seste kuce. To je suprotnost Jupiteru i jedanaestoj kuci, koji dobrocudno obezbedjuju sve lepe stvari koje nam se desavaju.

Vetius Valens je sestu kucu nazivao "povredama", a dvanaestu "patnjama". Prema njemu, narociti maleficni kvalitet Saturna je neznanje, nepoznavanje istinske prirode neophodnosti, nepoznavanje cinjenice da je neophodnost iluzija. To jest, to ukazuje da smo upali u zamku materijalnog na ustrb naseg odnosa s bozanskim. Rec "Saturn" ima ociglednu slicnost s recju "Satana". Ipak, mi obicno o Satani razmisljamo kao o vrlo vatrenoj figuri koja zraci vatru i sumpor - sto je vrlo nesaturnovski. Ali, u "Bozanstvenoj komediji", nalazi se istinski saturnovski prizor Satane: ogromna, rutava figura okovana ledom u samim dubinama Pakla.

Satana je Otac lazi. Saturn ima svoj izgon u Lavu i Raku, znacima Sunca i Meseca, pa se moze uzeti i da je debilitiran u njihovim kucama - trecoj i devetoj. Ovo su i dve kuce komunikacije: deveta - komunikacije odozgo (snovi, vizije i slicno) i treca - komunikacije na nasem nivou. Saturn takodje aflikuje ove kuce bacajuci na njih kvadrat iz dvanaeste.

Old 26-07-2015, 22:40   #236
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

Kod mene vladar 1. u izgonu - Mo u jarcu,
Vladar 5. u padu - Ve u djevici,
suvladar 5. u sjedistu - Pl u skorpiji i
vladar 6. u sjedistu - Ju u strijelcu.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules